Jump to content

Kaç Dakikada Çözeceksiniz?

CehennemdengeleN

Önerilen Mesajlar

1. Bazı aylar 30, bazıları 31 çeker; kaç ayda 28 gün vardır?

2. Doktorunuz size 3 hap verir ve bunları yarımşar saat arayla almanızı tavsiye ederse, ilaçların tamamını bitirmeniz ne kadar sürer?

3. Gece saat sekizde yatıyorum ve yatarken guguklu saatimi sabah dokuza kuruyorum kaç saat uyurum?

4. 30' u yarıma bölüp 10 eklediniz, kaç etti?

5. Bir çiftçinin 17 koyunu vardı. Sürüde salgın hastalık oldu, dokuzu ağır hastalandı, diğerleri öldü. Çiftçinin kaç koyunu var?

6.Sadece bir tek kibritiniz var, içinde bir gaz lambası, bir gaz sobası, ve birde mum bulunan karanlık ve soğuk bir odaya girdiniz... Önce hangisini yakarsınız?

7. Adamın biri dikdörtgen biçiminde ve her cephesi güney manzaralı bir ev inşa ediyor. Evi kocaman bir ayı ziyaret ederse bu ayı ne renk olur?

8. 3 elma vardı ikisini aldım. kaç elmam var?

9. Musa gemisine her hayvandan kaçar adet aldı?

10. Chicago' dan hareket eden 43 yolculu bir otobüs kullanıyorsunuz. Pittsburgh' da 7 yolcu binip, 5 yolcu indi. Cleveland' da 8 yolcu indi, 6 yolcu tuvalete gidip geldi ve 4 yeni yolcu bindi. 20 saat sonra Philadelphia' ya vardığınızda şöförün adı neydi?

Değerlendirme:

10 doğru : Einstein seviyesi

9 doğru : Toplumla uyuşamayan psikolojik bozuk vaka

8 doğru : Mühendis

7 doğru : Üniversite öğrencisi

6 doğru : Lise öğrencisi

5 doğru : İlkokul öğrencisi

4 doğru : ilkokul öğretmeni

3 doğru : lise öğretmeni

2 doğru : Üniversite Profesörü

1 doğru : Milletvekili

0 doğru : vatandaş

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1_12 ayda

2_1 saat

3_13

4_25

5_17

6_mum

7_beyaz:confused:

8_3

9_musa bilir:D

10_abbas:D

--------------------

0 doğru =vatandaş demi:D

yok, 3 doğru 7 yanlış ;) ama hangileri doğru hangileri yanlış demem, çünkü o zaman dierlerine ipucu olur :D bu durumda lise öretmenlii de fena diildir apla :ermm:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 dogru 2 yanlış spawn :D diyarbakır oksfard ünisine prof ilan ediyorum seni şovalye. ve 7 doğru 2 yannış 1 karamsar, ayh pardon çekimser cru ;) seni de spawn'ın sınıfına veriyorum okforda. ve de yarımdan kasıt 1/2. ve de musadan kasıt, bildiimiz hz musa. ve herkesin düştüü bir soru. guguklu saatte kaç zmn dilimi var? 12 mi / 24 mü? ve sabah akşam ayrımı yapabiliyor mu ;)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ozaman bi cvp daha ekleyim 25 etti :D 30u yarıma bölüp 10 ekleyince:D

sorun şu ki bir sayıyı yarıma bölmek, o sayıyı 2yle çarpmak

demektir. yarım yani 1/2 yani 0.5 ve x/0.5=2x :D

bu şu da demektir. bi sayıyı 2'ye bölmek, 5 le çarpıp bi virgül kaydırmak ve tersi de bir sayıyı 5'e bölmek o sayıyı 2yle çarpıp bi virgül kaydırmaktır. şimdi... arkadaşlarınıza hava bile atabilirsiniz. istedii sayıyı yarım saniyede 5 e bölebilirsiniz. nasıl mı? örnein 1235 e böl dedi. çarpın ikiyle: 246. bi virgül kaydırın, 24,6 ;) nasıl, pratik di mi :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

güzel :)

ama olmazki bu soruda hile var mat. bilmek lazım ki bir dil öğrencisi olarak esefle kınıyorum:D

e, sen lisede 1'i yarıma bölmeyi öğrenmemişsen, bana ne çalı balıyosun. hadi dielim musa. onu da yan açıklamasını verdim yani. hangi musa: hazreti musa. :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1- 12

2- 1saat

3-guguklu saat ise

4- 16

5- 9

6-kibrit

7-beyaz

8- 2 elma

9- 0 çünkü hz. musanın gemisi yoktu nuhun vardı

10- 43 yolcuyu 56 yolcuya çıkaran şöför

Sen de 7 doğru locket :D ve hangisi doğru/yanlış, şimdilik söylemeyeceğim...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

sen yaz yaz çözümlerini ondan sonra hangisi söylemicem :D:D

insaf ya cru, sadece bi sayıyı yarıma bölmekle ilgili ipucu ferdim ama hala doğru yanıt yok o soruya da :D

locked: 4. soru 70 değiştirdim ben yaw:S

locked, işte tam burda no comment yapıcam :) çünkü yanlış dersem başka cevaplar düşünülecek, doğru dersem milelt yanılıp bu kez bu cevabı verecek. kimseyi yönlendirmeyeyim ben abisi ;)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

şöförde bendim :p

--------------------

1.12

2. 1 saat

3.1 saat.

4. 70

5. 9

6. Kibriti

7. beyaz

8. 2

9. musa değil nuh

10. soför benim

hepsi dogru, karma :D 3 karma puanının ne önemi var deme, hakkınla aldın hehe :p hatırası var say sen ;)

(not, sana karma vermişim zaten en son, en kısa zamanda karmalıycam ama :D )

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...