Jump to content

Bu Soruyu Bilene Bir Hafta Boyunca Karma Verilecektir

VictoRia

Önerilen Mesajlar

bir horoz, kıyıya yanaşmış olan gemiye çıkıyor.

orda yumurtluyor,

bi anda denizde dalga çıkıyor,

o sırada yumurta denize düşüyor ve kırılıyor.

burdaki 3 YANLIŞI bulursanız 1 hafta boyunca hergün karma vericem...

hadi kolay gelsin:)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1-Horoz erkektir yumurtlamaz (Yumurta yok gemiye cıkmıyo suya dusen yumurta da yok )

Yada diger olasılık ;

1-Horoz kıyıya yanaşmış gemiye nasıl çıkıyor ? Gemiler kıyıya yanaşmaz Horozun cıkabilmesi için gemiye karaya oturmuş olması gerekir

2- Karaya oturmus ise cıkan dalga gemide ki yumurtayı dusurecek kadar yuksek olamaz tabi yumurtayı var sayarsak

3- Suya dusen yumurta eger sert bir cisime carpmazsa kırılmaz .

Zaten kırılırsa o yumurtadan da Tavuk cıkar Horoz la Tavuk gemiye binip giderler ne tavuk be horoz nede yumurta kalır ortadayanlışda yok hehehe bildim demi :)))

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir ipucu... Gemi, sahile yanaşmış... Fırtına ya da dalga denizin ortasında olur; sahil kıyısında değil... Bir de suyun kaldırma kuvvetinden de birşeyler çıkabilir diyorum. Yani yumurta suya düşünce su üzerinde kalır, batmaz. Bu yüzden dibe batıp ta kırılmaz...:cool: E, horozun yumurtlamayacağı konusunda zaten herkes, hemfikir... Şöyle bir zorlarsak, "3 yanlışı bulun" diyor, belki de iki yanlış var. O zaman bu cümle yanlış olur; Yani 3. yanlış ;)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

horoz nadirde olsa yumurtlar

horozun kıyıya yanaşmış gemiye çıkacak kadar yol alabileceğini sanmıyorum yani uçması falan gerek

yumurta denize düşünce kırılmaz heralde

bunlarda olmazsa horoz oraya hiç gitmemiş yumurtlamamıştır :p

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...