Jump to content

Ruhsal şifacılık, şifacı medyumluk


Guest mavi_boyss

Önerilen Mesajlar

Teknik olarak şifacılara gerizör adı verilir. Gerizör iki şekilde çalışır:

 

Ya manyetik ve telkinsel usulü kullanarak bir şifa meydana getirir ya da bedensiz varlıklar vasıtasıyla gelen şifa tesirlerini kendi vücudundan geçirerek hasta bölgeye, hasta vücudun her yerine aktarır

 

 

Tarih boyunca yapılan bütün şifa olayları bu iki esas dahilinde meydana getirilmiştir.

 

 

Manyetik kuvvetin insan organizmasını sağaltıcı etkisi bilinen bir gerçektir. En basitinden, manyetik nefes, el ile sıvazlama, pas (mesh), okunmuş su ve muskalar manyetik şifacılığın yaygın uygulamaları içindedir. Telkinin pek çok psişik aksaklıkları yok ettiğini, şifaya kavuşturduğunu biliyoruz

 

 

Ruhsal şifacılık, değişik bir özellik gösterir. Şifacı medyom, rehber ve hami varlıkların etkisi altında, kendisine gelen, kendi yetenekleriyle ilgisi olmayan, kendisine yabancı bir etki akımını hastaya aktarır. Bu nakil olayı, medyomun bedensel ve ruhsal duyarlığına kısmen bağlıdır. Medyomun moral seviyesi ve İnançla oluşmuş bilgisi ruhsal şifacılıkta önemli rol oynar. Sevgisinin, içgüdülerinin gelişmiş olmasının yanı sıra insanlara derin bir alaka, fark gözetmeden bir sevgi ve bağlılık göstermesi gerekmektedir. Bu tür ruhsal şifacılık maddî çıkarlar için kullanılamaz; bir geçim vasıtası olmamalıdır.

 

 

Rehber veya şifa verici ruh, maddî organizmayı şifalandırırken, önce hastanın psişik güçlerini harekete geçirir. Sonra, bu güçler ile birleşen medyomun ilâve şifacı güçleri hasta organizmayı etkisi altına alır. Bütün bu İşlemler, şifacı ruhun yüksek etkisi altında gerçekleşir.

 

 

Ruhsal bir etkinin maddesel bir kimliğe bürünmeden organizmaya etkide bulunması mümkün değildir. Saf ruhsal etkiler ancak başka ruhsal etkileri (örneğin hastanın, medyomun) harekete geçirir.

Şifacı medyomluk sadece normal şifayla uğraþmaz. Kansız ameliyatlar da şifacı medyomluğa girer. Burada materyalizasyon, maddeyi dağıtma-toplama teknikleri ile beraber ruhsal şifacılık etkileri bir arada görülür. Bu şifacılıkta medyomlar transa girmeden, fakat yarı otomatik olarak çalışırlar. Ellerine iradeyle sahip değillerdir.

 

 

Uzaktan tedavi: Şifacının ve şifa bulanın, birbirlerinin şifa alanı içinde olmadıkları zaman uygulanır. Şifacı iyileştirici etkilerini bedensiz rehberi aracılığıyla hastaya aktarır. Etki, yakın tedavideki gibidir.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

verdiğin bilgiler için teşekkür ederim,mavi çocuk.

ama medyumların bir kısmının sadece şifalı olmadıklarınıda biliyoruz.

 

bunlara cezalı diyorum ben.insan ruhuyla direk bağlantılı kötü etkiler.

keşke hepsi şifalı medyumlar olarak,anılsalar hoş olurdu.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şifacılık bazen kombine işler gerektirebilir.

- Musallat varlıktan kurtarmak (medyum , hoca vb..) ,

- Aurasal alan'da büyük bir problem enerjisel düzensizlik varsa (bioenerjist)

- Kaynağı dış etkenli olsa bile , o etkiden kurtulduktan sonra bile piskolojik olarak insan zayıf olabilir bunun içinde iradeyi sağlamlaştırma adına (piskoterapi , kimyasal ilaçlar vb.. = doktor)

 

İrade sağlam olmazsa aynı etkiye çok kolay yakalanma riski vardır.

Yıldızı düşük insanların bu etkilere daha çok maruz kalındığı bilinir buradaki yıldızı düşük mana olarak iradesi zayıf demektir..

 

Bu denli profesyonel çalışan , şifacılar varmıdır bilemiyorum ben daha görmedim :) Tabi bunlar benim kendi araştırmalarıma göre yorumladığım şeyler.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Merhaba arkadaşlar, eski bir konuyu "hortlatarak" yardım istiyorum siz değerli üyelerden :D:) Ben bir psişik/ruhsal şifacı olmak istiyorum ancak elimde bu işe nereden başlayacağımla ya da ne yapmam gerektiğiyle alakalı bir bilgi ya da kaynak yok, bana bu işe başlamak için uygulamalar/yöntemler/teknikler/kaynaklar önerebilir misiniz? (Ya da direk beni eğitime sokabilecek bir şifacı var mı aranızda :p:D ) mümkün olduğunca yardımcı olursanız sevinirim :) Iyi forumlar.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
Merhaba arkadaşlar, eski bir konuyu "hortlatarak" yardım istiyorum siz değerli üyelerden :D:) Ben bir psişik/ruhsal şifacı olmak istiyorum ancak elimde bu işe nereden başlayacağımla ya da ne yapmam gerektiğiyle alakalı bir bilgi ya da kaynak yok, bana bu işe başlamak için uygulamalar/yöntemler/teknikler/kaynaklar önerebilir misiniz? (Ya da direk beni eğitime sokabilecek bir şifacı var mı aranızda :p:D ) mümkün olduğunca yardımcı olursanız sevinirim :) Iyi forumlar.

 

Geleneksel Reiki konusunu araştırın. Forumda fazlasıyla bilgi var bu konuda. Başarılar.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • Similar Topics

  • Ruhsal Varlık : Katie King

   http://3.bp.blogspot.com/_C-ood3gRhK4/TDuXMmmDFrI/AAAAAAAAAyw/yQOnYFQuZl4/s320/Katie_King.gif Ruhsal Varlık Katie King ve Sir Daniel Douglas HUME   RUHSAL VARLIK   KATİE KİNG İngiliz medyum Florence Cook ‘un Maddeleştirdiği Katie King adlı ruhsal varlık en ünlü Materyalizasyon olayıdır. Katie King Materyalizasyon özelliğine sahip bir ruhsal varlıktı.Tıpkı normal insanlar gibi yürüyebiliyor ve konuşabiliyordu.Tam anlamıyla madde haline gelebiliyordu. 1850 den 1870 lerin ortasına kadar Katie

   , Yer: Paranormal Varlıklar

  • Şifacı Kadınlar

   Kadının ilk çağlardaki toplayıcılık görevi onu bitkiler konusunda uzmanlaştırmıştır. Kadının bu dönemde iktidar kaynağı olan insan soyunun devamlılığını sağlayabilme yetisine sahip olmasına ek olarak bitkiler konusundaki uzmanlığı nedeniyle şifacılık niteliği onun bu iktidarını pekiştirmesini sağlamıştır.   Verimliliği simgeleyen varlığı, yaşamın sürdürülmesinde ve korunmasında sahip olduğu işlevin, tanrısallık yetenekleriyle ilişkilendirilmesi, giderek tanrıçalaştırılmasının nedeni olmuştur.  

   , Yer: Neo-paganizm & Wicca

  • Ruhsal cerrahi-Eterik beden ameliyatı

   İlgilenen kişiler için kitaptan fotoğrafları direkt olarak atıyorum. Bunu yapmak için aura görme yetiniz ve koruyucu meleklerle iletişimde olmanız gerekir. Uzun bir süreçtir. Brezilya'da John Of God ismindeki şifacı da bu tekniği kullanarak her gün binlerce hastayı iyileştiriyor. Youtube'da biraz aratın hastanın burnuna metal soktuğunu ve hastanın hiçbir acı çekmediğini göreceksiniz.

   , Yer: Bioenerji

  • Ruhsal Otopsi Denemesi

   İntihar Batı Avrupa ve Kuzey Amerika'da yüksek ölüm hızları nedeniyle önemli bir halk sağlığı sorunu olarak ele alınmakta ve incelenmektedir. Biyolojik, sosyal ve ruhsal sorunların karmaşık bir zemin oluşturduğu intihardavranışı, toplum genelinde ve hasta gruplarında incelenir.İntihara ilişkin bilgi sağlıyan çalışma yöntemlerinden birisi "Ruhsal Otopsi" dir . Anahtar nitelikteki kişilerle gerçekleştirilen görüşmelerle ölen kişinin tıbbi,psikiyatrik, aile ve sosyal özellikleri belirlenir ve int

   , Yer: Sağlık

  • Ruhsal Rehber Ile Tanışma

   Merhaba bir kaç araştırma sonucu bulduğum güzel bilgiler... Hadi buyrun...   Öncelikle şunu belirtmek isterim ki..   Büyük Ruh   Bazıları buna Kaynak, Sonsuz Ruh veya sadece Tanrı olarak atıfta bulunur. Şahsen ben buna "Tek - Omnipresent Nurturing Energy" derim. Herkesin duası, meditasyonu ya da görselleştirmesiyle bir birine doğrudan erişimi vardır - hatta yüksek sesle konuşuyorlar. “Tanrı gizemli yollarla çalışır” diye hatırlayın, bu yüzden cevaplarınızı açıkca beklemeyin - yardım istedik

   , Yer: Meditasyon

Arka Oda

Arka Oda

  Chat izniniz bulunmuyor
  ×
  ×
  • Yeni Oluştur...