Jump to content

Cowspiracy


astrocat

Önerilen Mesajlar

vegan-rehber-filmler-poster-cowspiracy-3

 

Cowspiracy: The Sustainability Secret (Sürdürülebilirliğin Sırrı) hayvancılığın çevre üzerindeki etkisini ve çevre kuruluşlarının bu konudaki politikalarını araştıran 2014 yapımı bir belgesel film. Film küresel ısınma, su kullanımı, ormansızlaşma ve okyanus ölü bölgeleri gibi çeşitli çevresel endişeleri inceliyor. Filme göre çevresel yıkımın birincil kaynağı hayvancılıktır.

 

*veganlık.org ,vikipedi

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu filmin izlenmesi gereken bir film ama objektif olduğunu düşünmüyorum. İçinde bias (önyargı?) içermekte ve bazı kaynaklar çarpıtılmış. Tek bir kaynak gibi düşünüp e herkes bizden bu gerçeği saklıyor o zaman mantığına girmemenizi tavsiye ederim izlerken. Filmi izlerken şunu da aklınızda tutsanız iyi olur, topluluğun sahip olduğu yüzyıllardan beri süregelen davranışsal ve biyolojik bir alışkanlığı değiştirmek diğerleri kadar kolay değil.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

objektif değil derken?? düşünmemizi, görmememizi ve nasıl yaşamamız gerektiğini bize çaktırmadan dayattıkları sisteme farklı bir yönden bakış için mi ? bir senedir istenince gayet de güzel ve kolay bir biçimde alışkanlıkların değiştirtildiğini görüyoruz. bu değiştirilecek alışkanlıklar da kişinin gözünü açmasıyla olabilecektir. bir an'a bakar. bizden gizlenen gerçeklerin olduğunu neden düşünmüyoruz onu anlayamadım??? gözümüzü kapatıp neyi anlayacağız?? değişimden korku neden?

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Arka Oda

Arka Oda

    Chat izniniz bulunmuyor
    ×
    ×
    • Yeni Oluştur...