Jump to content

Fakirler Anlayamazmış

paranormalfikir

Önerilen Mesajlar

Şimdi şunu belirtmek lazım: FAKİRLER anlayamaz sözü biraz kışkırtma tonlu bir kullanım ve biraz da cherry-picking olmuş. Adamın her dediği doğru diyemem, tam olarak kim olduğunu da bilmiyorum ama bu videodan gördüğüm kadarıyla birkaç sözünde doğruluk payı var. Bunlardan ilki fakirlerin eğitim sisteminin yozlaşmış olması, bu kesinlikle doğru, Türkiye'deki en fakir şehirlere ve semtlere bakılırsa fakirlik ile yozlaşmış eğitim arasında bir korelasyon olduğu görülebilir. Yine en zenginlerin olduğu yerde de en elit ve yetişmiş eğitim kurumları daha sıklıkladır ki bu normaldir. İkincisi, bu adam fakir insan diye seslenirken, en azından benim anladığım kadarıyla, fakir doğan insanlara sitem etmekten daha çok fakir olma kültürüyle doğan ve bunu benimseyen insanlardan bahsediyor. Fakir ve kendini yetiştirmemiş insanların çoğunun zengin olma hayallerinin içi boş olduğunu gösteriyor ki bu çok doğru. Günümüzdeki eğitim sistemi bize Hayat Bilgisi, Sosyal Bilgiler sonrasında MakroEkonomi veya MikroEkonomi dersleri verirken aslında paramızı nasıl kullanmamız ve nasıl dolandırıldığımız hakkında extensive bir içerik sunmuyor. İnsanların çoğu parayı nasıl etkili kullanacağı hakkında hiçbir fikir sahibi değil ve bu çok acı. Adam kısaca bunu demeye çalışıyor, genel olarak söylemlerine katılıyorum. 

phoenix34 tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...