Jump to content

boğaziçi üniversitesi direnişi


astrocat

Önerilen Mesajlar

kapak_141122.jpg

 

[h=1]Boğaziçi Üniversitesi öğretim üyeleri: Kabul etmiyoruz, vazgeçmiyoruz[/h] [h=2]Boğaziçi Üniversitesi öğretim üyeleri, rektörlük binası önünde yine sırtlarını döndü. Öğrencilerin tutuklanmasına karşı ortak açıklama yapan öğretim üyeleri, "Tutuklu ve kelepçe ile ev hapsinde tutulan öğrencilerimizin derhal serbest bırakılmasını, kampüsümüzde uzlaşı imkanlarını engelleyen polis mevcudiyetine son verilmesini istiyoruz. Kabul etmiyoruz, vazgeçmiyoruz" dedi. Eyleme bu kez daha fazla akademisyenin katıldığı görüldü.[/h]

 

Boğaziçi Üniversitesi öğretim üyeleri, Güney Kampüs'te bir araya gelerek rektörlük binasına sırtlarını döndükleri eylemlerine devam etti. Alkışlı protesto yapan öğretim üyeleri, “Kabe figürlü resim" soruşturması kapsamında tutuklanan ve ev hapsinde tutulan öğrencilerin serbest bırakılması çağrısında bulundu.

Rektörlük binasına sırtlarını dönerek yaptıkları eylem sırasında açıklama yapan Boğaziçili akademisyenler, kampüsteki polis mevcudiyetine de son verilmesini istedi. Akademisyenler eyleme bu kez daha kalabalık katıldı.

[h=3]"KABUL ETMİYORUZ, VAZGEÇMİYORUZ"[/h]“Kabe figürlü resim" soruşturması kapsamında öğrencilerin tutuklanmasının, rektör atamasının üniversitenin kurumsal yapı ve mekanizmalarına verdiği zararın vehametini ortaya çıkardığını belirten akademisyenler, ortak açıklamalarında şunları dile getirdi:

"29 Ocak Cuma gününden bu yana yaşanan gelişmeler bir ay önce üniversitemize danışılmadan yapılan rektör atamasının kurumsal yapı ve mekanizmalarımıza verdiği zararın ne kadar vahim sonuçlar doğurabileceğini göstermektedir. Boğaziçi Üniversitesi’nin köklü tarihinden beslenen ilkeleri çerçevesinde uzun yıllar süre gelmiş kapsayıcı tartışma, hoşgörü ve anlayış ortamı yapılan müdahale nedeniyle zarar görmektedir. Üniversitemizin kendi bünyesinde çözülebilecek bir sorun öğrencilerin kutuplaştırılmaları ve ağır tehditlere maruz kalmaları ile sonuçlanmıştır. Yanlış bir süreçle yapılmış bir rektör atama işleminin üniversitemize daha fazla zarar vermesinden kaygı duyuyoruz. Bu gergin ortamın bir an önce sakinleşmesi için herkesi sağduyulu ve anlayışlı olmaya, dışlayıcı hareket ve sözlerden kaçınmaya davet ediyoruz. Tutuklu ve kelepçe ile ev hapsinde tutulan öğrencilerimizin derhal serbest bırakılmasını, kampüsümüzde uzlaşı imkanlarını engelleyen polis mevcudiyetine son verilmesini istiyoruz. Kabul etmiyoruz, vazgeçmiyoruz."

 

*cumhuriyet

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

_116768017_photo_2021-02-01_18-43-59.jpg

 

 

[h=1]Boğaziçi Üniversitesi Güney Kampüs'e polis girdi, öğrencilere müdahale etti[/h]

1 Şubat 2021

 

Boğaziçi Üniversitesi'nin rektörlük binasının bulunduğu ve öğrencilerin bir aydır protesto için çeşitli etkinlikler düzenlediği Güney Kampüs'e polis girdi. Oturma eylemi yapan öğrencilere müdahale edildi.

 

Gün içinde üniversitenin özel güvenlik görevlilerinin müdahale ettiği çadırların bulunduğu alana yerel saatle 21.30'da giren polis, "Saat 21.00 itibarıyla sokağa çıkma yasağı başlamıştır" anonsu yaptı.

 

Ardından öğrencilerin kampüsten yaptığı canlı yayınların bir kısmını sonlandıran polis, oturma eylemi yapan öğrencilere müdahale etti. Öğrenciler polis tarafından kapılara doğru çıkarılırken sosyal medya platformlarına canlı yayın yapanlar başta olmak üzere bazı öğrenciler gözaltına alındı. Boğaziçi Direnişi, 8 öğrencinin gözaltına alındığını duyurdu.

 

Güney Meydan'daki öğrencilerden alınan bilgiye göre çevik kuvvet, "slogan atarsanız hepinizi gözaltına alırız" deyince öğrenciler "şşş" sesleriyle kapıya doğru yürüdü.

 

Rektörlük binasının önünde de, ataması tepkilere sebep olan Melih Bulu'nun rektörlük binasından çıkışı için polis şerit oluşturdu.

 

 

[h=2]İstanbul Valiliği: Öğrencilerin dağılmaları sağlandı[/h]

Boğaziçi Üniversitesi Güney Meydan'da polisin öğrencilere müdahale etmesiyle ilgili İstanbul Valiliği de bir açıklama yaptı. Açıklamada "Boğaziçi Üniversitesi Rektörlük binasını ablukaya alan ve aralarında öğretim üyeleri ile LGBT Kulüp üyesi öğrencilerin de bulunduğu bir grup göstericiye, üniversite özel güvenlik görevlileri tarafından eylemin sona erdirilmesi ve dağılmaları yönünde uyarılarda bulunulmuştur. Yapılan uyarılara itibar etmeyen göstericiler İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerimizin müdahalesiyle dağılmaları sağlanmıştır." ifadelerine yer verildi.

 

[h=2]'80 kişi gözaltına alındı'[/h]

Gün içinde de sergide bulunan bir resim sebebiyle tutuklanan iki öğrenci için serbest bırakılması için Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerinin Hisarüstü'nde basın açıklaması yapmalarına izin verilmedi.

 

Öğrencilerin açıklama için üniversiteden çıkmalarına izin vermeyen polis, desteğe gelen öğrenci grubuna da Etiler'de müdahale etti.

Boğaziçi Dayanışması'na göre müdahalede 80 kişi gözaltına alındı.

.

.

.

*bbc

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

onedio sitesi direnişle ilgili anket düzenlemiş. katılmak isterseniz:

Anket: Boğaziçi Direnişi'ni Destekliyor musun?

 

Doktora tezinde intihal olduğu iddia edilen, gökten adeta zembille inercesine Boğaziçi Üniversitesi'ne rektör atanan Melih Bulu istifa etmiyor. Bir aydır eylemler devam ediyor. Son günlerde büyüyen eylemler sokakta, tartışmalar sosyal medya da büyüdü. Biz de size 7 soruluk bir anket hazırladık.

 

https://onedio.com/haber/anket-bogazici-direnisi-ni-destekliyor-musun-960823

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Boğaziçi direnişi: Tutuklananların sayısı sekize yükseldi, ‘isyan bitmedi’

HABER MERKEZİ – Boğaziçi direnişi baskılara rağmen sürüyor. Protestolar Prof. Dr. Melih Bulu’nun Boğaziçi Üniversitesi’ne rektör olarak atanmasının ardından başlamıştı. Şu ana kadar gözaltına alınan 500’ü aşkın öğrenciden sekizi tutuklanırken, 24’ü de ev hapsine alındı. Başta İstanbul olmak üzere birçok kentte eylemde olan gençler ise ‘isyanımız bitmedi’ diyor. Günün gelişmeleri sayfamızda.

“560 öğrenci gözaltına alındı; 24’üne ev hapsi, sekizine tutuklama”

Boğaziçi Dayanışması, bir ayı aşkın süredir devam eden protestolar sırasında gözaltı ve tutuklamalara dair bilançoyu açıkladı.

#BogaziciResistance” etiketiyle çeşitli dillerde yapılan paylaşımlarda 560 öğrencinin gözaltına alındığı, 24’üne ev hapsi cezası verildiği ve sekizinin tutuklandığı aktarıldı.

Tarık Ali’den Boğaziçi’ne: Cesaretinizi saygıyla selamlıyorum

’68 Hareketi’nin önde gelen isimlerinden, yazar, tarihçi ve sinemacı Tarık Ali, Evrensel gazetesi aracılığıyla Boğaziçi direnişini selamladı. Ali’nin mesajı şöyle:

“Cesaretinizi saygıyla selamlıyorum. Akademik özgürlükler ve devamındaki her türlü özgürlük için verilen mücadelelere her yerde ve her daim saygı duyuyorum. Ezilenlerin özgürlük mücadelelerinde işlerin nereye varacağını tahmin etmem mümkün değil. Ve fakat sizlerin sayesinde Türkiye’nin yakın tarihine unutulması mümkün olmayan bir kayıt düşüldü. Akademik özgürlüklere istinaden, batı dünyasında bir zamanlar hakkımız olarak bildiğimiz şeyleri ezmek için başka yöntemler buldular. Ve bu sadece öğrenciler için değil akademinin tüm kadroları için geçerli. Burada PARA silah haline geldi. Örneğin Britanya’daki pek çok üniversite entelektüel bir çöle dönüşmüş vaziyette. Mücadeleniz Pakistan, Hindistan ve ayrıca Arap dünyasında gelecek nesiller için emsal teşkil ediyor. Dostlarım mücadelenizde kudret diliyorum.”


STK’lerden çağrı: LGBTİ+’lara nefret söyleminden vazgeçin, polis şiddetini sonlandırın

Sivil toplum örgütleri, Boğaziçi protestolarına katıldıkları için tutuklanan öğrencilerin serbest bırakılması, polis şiddetinin son bulması ve LGBTİ+’lara yönelik nefret söyleminden vazgeçilmesi için imza kampanyası başlattı.

beraberiz.org internet sitesi üzerinden başlatılan kampanyanın tam metni şöyle:

“Beraberiz, vardık, varız, varolacağız!

“Biz eşitlik, adalet, özgürlük ve haklarımız için mücadele eden sivil toplum örgütleri olarak, 1 Ocak itibari ile Boğaziçi Üniversitesi Rektör atanma süreci sonrasındaki gelişmeleri takip ediyoruz.

“Boğaziçi Üniversitesi öğrencileri başta olmak üzere anayasal demokratik haklarını kullananlara polis şiddeti, gözaltı ve tutuklamalar, LGBTİ+’lara üst düzey kamu görevlilerinin öncülük ettiği nefret kampanyaları ve Boğaziçi Üniversitesi LGBTİ+ Çalışmaları Kulübü’nün kapatılması hiçbir koşulda meşru değildir ve kabul edilemez. Öğrencilerin demokratik üniversite taleplerinin yanındayız. LGBTİ+’ların hak mücadelesi hepimizin mücadelesidir.

“Yetkilileri LGBTİ+’lara nefret söyleminden vazgeçmeye, LGBTİ+ Çalışmaları Kulübü’nün kapatılması kararından geri dönmeye, polis şiddeti ve gözaltıları sonlandırmaya ve tutuklanan öğrencileri serbest bırakmaya çağırıyoruz.”

Şu ana kadar kampanyaya imza atan 110’dan fazla sivil toplum kuruluşu var. Listenin tamamına buradan ulaşabilirsiniz.

 

Bir üniversite öğrencisi evine yapılan baskınla gözaltına alındı

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi (MSGSÜ) Sinema ve Televizyon bölümü öğrencisi Beyza Buldağ, bu sabah saatlerinde İzmir’deki evinden gözaltına alındı.

Evine yapılan baskınla gözaltına alınan Buldağ’ın “Boğaziçi dayanışma gruplarını yönettiği” iddia edilirken, bilgisayarına ve telefonuna el konuldu.

 

Buldağ’ın gözaltına alınmasına ilişkin sosyal medya hesabından bir paylaşım yapan Boğaziçi Dayanışması, “Omuzdaşımız Beyza Buldağ, Boğaziçi protestolarına ilişkin WhatsApp grubu kurması bahane edilerek İzmir’de evine yapılan baskınla gözaltına alındı. Nereye götürüldüğünü bilmiyoruz. Öğrencilere karşı düşman hukuku işletiyorsunuz” diye belirtti.

İstanbul’a getirilecek

Adalet İçin Hukukçular’ın sosyal medya hesabından yapılan açıklamaya göre, Sosyalist Devrimci Gençlik üyesi Buldağ’ın Buca karakolunda tutulduğu belirtilirken, İstanbul’a getirileceği kaydedildi.

 
 
 

Prof. Ayşe Buğra: Provokasyon lafı öğrenciye saygısızlık

ayse-bugra-1.jpg

AKP lideri ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, ‘kayyum rektör’ protestolarına değindiği bir konuşmasında ‘provokatör’ diye niteleyip hedef gösterdiği Boğaziçi Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Ayşe Buğra, “Provokasyon lafı o kadar kötü ki öğrenciye saygısızlık” dedi.

Sözcü’den İsmail Saymaz’a konuşan Buğra, Erdoğan’ın ifadeleri karşısında ne hissettiğini şu sözlerle anlattı:

“Provokasyon lafı o kadar kötü ki öğrenciye saygısızlık. Bizim öğrencilerimiz görüldü değil mi? Nasıl insanlar oldukları, nasıl kendilerini ifade edebildikleri… Hocalarının yönlendirmesi ile ortalığa dökülecek insanlar olmadığı herhalde görülüyor. Ne diyeyim?”

2017’de Boğaziçi’nden emekli olduğunu, sosyal medyayla ilişkisi olmadığını, Twitter ve Facebook kullanmadığını anlatan Buğra, şöyle devam etti:

“Bir ders veriyorum. Onu da internetten veriyorum. Okula gitmiyorum. Direnişler sırasında bir iki kere gittim. Birine katıldım ama yani nasıl bir provokasyon yapıp da insanları…”

Prof. Ayşe Buğra, ‘vandallık’ suçlamasına ise “Hangi vandallık? Hepsinin talebi ortak: Bu üniversiteyi rahat bırakın” diyerek tepki gösterdi.

Erdoğan, Boğaziçi protestolarını eleştirirken “Osman Kavala denilen, adeta Soros’un temsilcisi kişinin karısı da provokatörlerin içerisinde yer alan bir kadındır” demişti.


Gözaltı ve tutuklamalara öğrencilerden yanıt: #İsyanımızBitmedi

Boğaziçi Üniversitesi’ne kurum dışından rektörlüğe Prof. Dr. Melih Bulu’nun atanmasının ardından 4 Ocak’ta başlayan protestolar sürüyor.

Eylemlerde gözaltına alınanların büyük bir çoğunluğu serbest bırakılırken, birçok öğrenci ev hapsine alındı.

Son tutuklamalarla birlikte, cezaevine konulan öğrenci sayısı ise sekize yükseldi.

Direnişlerinde kararlı olan öğrenciler, gözaltı ve tutuklamalara karşı sosyal medya hesaplarından “#İsyanımızBitmedi” etiketiyle tepkilerini dile getirdi, eylemlerini sürdüreceklerini kaydetti.

O paylaşımlardan bazıları şöyle:

 

Bizi korkutarak yıldırmak mümkün değil, çünkü bizim alamet-i farikamız en yürekliler olmamız değil. Kimi dostlarımız size cesaret dersi veriyor olsa da biz esas gücümüzü meşruluğumuzdan alıyoruz. Mücadelemizi istemeyen, özgürlüğümüzden elini çeksin! #İsyanımızBitmedi pic.twitter.com/BPWBdubGNM

— Bilgi Dayanışması (@DayanismaBilgi) February 6, 2021

 

Gün birliktelik günüdür, sesimizi her gün olduğundan daha gür duyurmalıyız, ne diyoruz GÖZALTILARA, TUTUKLAMALARA, POLİS ŞİDDETİNE, İKTİDAR BASKISINA?#İsyanımızBitmedi pic.twitter.com/LzA3nVmZ4h

— GSÜ DAYANIŞMASI (@gsudayanismasi) February 6, 2021

 

Arkadaşlarımızı elinizden alacağız. İrademiz sizin yapabileceklerinizden büyüktür.#İsyanımızBitmedi#ArkadaşlarımızSerbestBırakılsın pic.twitter.com/9fIYpJNuGv

— Mülkiye Dayanışması (@SBFDayanismasi) February 6, 2021

 

SUSMUYORUZ, KORKMUYORUZ, İTAAT ETMİYORUZ!!!#İsyanımızBitmedi pic.twitter.com/gKR7rc1t93

— Yüzüncüyıl Öğrenci Dayanışması (@Yyu_dayanisma) February 6, 2021

 

Üniversite öğrencilerinin talepleri şöyle:

 • Gözaltına alınan, tutuklanan veya ev hapsinde tutulan tüm öğrencilerin derhal serbest bırakılması
 • Boğaziçi Üniversitesi’ni abluka altına alan polislerin geri çekilmesi
 • Başta Melih Bulu olmak üzere tüm ‘kayyum rektörler’ün derhal istifa etmesi
 • Rektörlük seçimlerinin, üniversitelerin tüm bileşenlerinin katılımıyla yapılması

Dört öğrenci daha tutuklandı

bogazici-eylem.jpg Fotoğraf: Sedat Suna

2 Şubat Salı günü İstanbul Kadıköy’deki Boğaziçi direnişine destek eylemine katılanlara yönelik başlatılan soruşturma kapsamında sekiz öğrencinin evleri basılmıştı.

4 Şubat günü gerçekleşen ev baskınlarında beş öğrenci gözaltına alınmıştı. Araması devam eden bir öğrenci ise bir gün sonra gözaltına alınmıştı.

İki gündür gözaltında bulunan altı kişi ifadelerinin alınması için dün Çağlayan Adliyesi’ne getirildi.

Savcılık ifadesi biten altı kişiden beşi tutuklama, bir kişi ise ev hapsi talebiyle Sulh Ceza Hakimliği’ne sevk edildi.

Gece yarısı Sulh Ceza Hakimliği’nde işlemleri tamamlanan dört öğrenci tutuklanırken, ikisine ise ev hapsi cezası verildi.

Tutuklananların isimleri ise şu şekilde: Necmettin Erdem, Akın Karakuş, Ömer Şengel ve Murat Can Demirci.

Bir ayı geride bırakan Boğaziçi direnişi sırasında dört öğrenci daha tutuklanmıştı. Böylece, tutuklananların sayısı sekize yükseldi.


Adana ve İzmir’de gözaltına alınan 36 kişi serbest bırakıldı

izmir-ogrenci.jpg

Adana’da, önceki gün Boğaziçi direnişine destek vermek için yapılan eylem sırasında gözaltına alınıp, hakimliğe sevk edilen 10 kişi adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Serbest bırakılan 10 kişiye de haftada bir gün imza atma şartı koşuldu.

Yine Boğaziçi direnişine destek eylemleri nedeniyle İzmir’de Cuma günü gözaltına alınan 26 kişi serbest bırakıldı.

Dün çıkarıldıkları mahkemede altı kişinin adli kontrol uygulamasıyla, 20 kişinin ise şartsız koşulsuz serbest bırakıldığı öğrenildi.

 

*gazetekarınca


İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Boğaziçi direnişi: Tutuklu üç öğrenciye tahliye

bogazici-2-1.jpg

HABER MERKEZİ – Kadıköy’deki Boğaziçi Üniversitesi eyleminde gözaltına alınan üç öğrenci tahliye edildi, iki öğrencinin de ev hapsi kararları kaldırıldı.

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Melih Bulu’nun Boğaziçi Üniversitesi’ne kurum dışından rektör olarak atanmasını protesto etmek amacıyla 2 Şubat’ta Kadıköy’de eylem düzenlemişti.

İstanbul Emek ve Demokrasi Güçleri’nin çağrısıyla düzenlenmek istenen eyleme Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerinin yanı sıra pek çok siyasi parti, sendika ve kitle örgütü de katılarak destek vermişti.

Eyleme izin vermeyen polisin müdahalesinde, gözaltına alınanlardan dördü tutuklanmıştı.

Söz konusu eyleme katılan dördü tutuklu yedi kişi hakkında Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’nca iddianame hazırlanmıştı. İddianamede dördü tutuklu yedi kişi hakkında altı ay ile 11 yıl arasında değişen hapis cezaları istenmişti.
İddianamenin kabulü ile  tutuklanan Necmettin Erdem, Akın Karakuş ve Koral Hacıbeyoğlu tahliye edildi. Recep Acar ve Yunus Emre Karaca’nın da ev hapsi kararları kaldırıldı.

Aynı davada yargılanan Ömer Şengel ise başka bir dosyadan tutuklu yargılanması sebebiyle tutukluluğunun devamına karar verildi.

Kadıköy eyleminden dolayı yargılanan öğrencilerin duruşması 20 Ekim 2021’de İstanbul Anadolu 60. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülecek.

Boğaziçi direnişine katılan üç öğrenci halen tutuklu

Öte yandan Boğaziçi Üniversitesi Rektörlüğü’ne kurum dışından bir isim olan Melih Bulu’nun atanmasının ardından başlayan protestolar sürüyor.

Üç ayı aşkındır devam eden protestolar esnasında bugüne kadar yüzlerce öğrenci gözaltına alınırken, 11’i tutuklanmış, birçoğu da ev hapsine alınmıştı.

12 Şubat’ta Beyza Buldağ ve Muhammed Ünal’ın, 5 Mart günü Murat Can Demirci, 17 Mart’ta Selahattin Can Uğuzeş ve Doğu Demirtaş’ın, 22 Mart’ta ise Necmettin Erdem, Akın Karakuş ve Koral Hacıbeyoğlu’nun serbest bırakılmasıyla tutuklu öğrencilerin sayısı üçe düştü.

 

*gazetekarinca

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • Similar Topics

  • Ege Üniversitesi Tanışarock konseri

   Ege Üniversitesi Rock Topluluğu yeni üyelerle 2014-2015 dönemi açılış etkinliğini düzenliyor . Tanışmak , kaynaşmak en önemlisi eğlenmek istiyorsan kaçırma !   Sahne alıcak gruplar:   *HI-HEAT *WHISPER *COSY   20.00 : Kapı açılışı / Beri Blues Bar   Etkinlik ÜCRETSİZDİR !   İzmir'de olup gelmek isteyen yazarları görmeyi çok isterim.

   , Yer: Pano

  • Anadolu Üniversitesi Sınav Sonuç Saçmalığı?

   Açıköğretim dönem sonu sınavlarının (finaller) pazartesi günü açıklanacağı biliniyor. Ancak dün akşam saatlerinde yalnızca ipad ve iphone kullanıcıları için hazırladıkları anadolu üniversitesi application'ında sonuçlar açıklandı. Apple ürünü kullanmayanlar ise sonuçları ancak pazartesi günü öğrenebilecek.     Şimdi buna ne yorum yapılır bunu da bilemiyorum :/ Artık cılkını çıkardılar işin.

   , Yer: Gündem

  • Bir tarih, Galatasaray Üniversitesi yandı...

   http://blog.radikal.com.tr/Blogs/2013/01/23/gsu3-B107-BADC-89F7.JPG Sahil kenarındaki tarihi binaların durmadan yanması insanın aklına ister istemez Haydarpaşa Garı'ndaki otel senaryosunu getiriyor. Orada AKP hükümetinin Haydarpaşa Garı'nı otel yapabilmek için verdiği çaba da akla geliyor tabi... (aslında onun kaba bir tabiri var ama kullanmak istemedim.) Umarım bir kaç gün içinde bir bakan ya da belediye başkanı çıkıp 'Galatasaray Üniversite'sini otel yapıyoruz.' demez. Sonuçta yapmadıkları

   , Yer: Gündem

  • Ege üniversitesi’nde mizah festivali

   Ege Üniversitesi Karikatür ve Mizah Topluluğu Mizah Festivali düzenliyor. Her hafta düzenli Cem Güzeloğlu ile çalışmalarını sürdüren topluluk, ayrıca Cuma günleri İzmirli çizerleri konuk ediyor. Festival programı aşağıdır.     - Program -     17 Aralık 2012 “İzmirli Bobiler” Monte Sergisi • 15:15-17:00 Serhat Kılıç Söyleşi (Yarışma , Video , Klip görselleri)     • 17:30-18:30 Geveze Söyleşi (Yarışma , Klip görselleri) • 19:30-22:00 Kısmet Şov Stand-up Gösterisi     18 Aralık 2012 •

   , Yer: Çizgi Roman

  • Hacettepe Üniversitesi mezunlarından ilginç protesto

   Hacettepe Üniversitesi'nde eğitimini tamamlayarak mezun olan Fizik, Kimya, Biyoloji ve Almanca Öğretmenliği Bölümü öğrencilerinin üniversite kampüsü içerisinde yaptıkları sevinç gösterileri ilginç görüntülere sahne oldu. Kamyonet kiralayarak kampüs içinde dolaşan ve davul-zurna ekibiyle halay çeken öğrenciler, açtıkları pankartlarla da işsizliği protesto etti.   Fizik bölümü mezunları ''Kuantum olasılıklarından atanamama olasılığını öğrendik'', kimya bölümü mezunları ''6 yılın sonunda minimum

   , Yer: Gündem

Arka Oda

Arka Oda

  Chat izniniz bulunmuyor
  ×
  ×
  • Yeni Oluştur...