Jump to content

Fazıl Say

masal perisi

Önerilen Mesajlar

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Similar Topics

• Necip Fazıl Kısakürek

http://www.necipfazil.com/images/portre.jpg   HAYATI     26 Mayıs 1904'te, Perşembe günü sabaha karşı, İstanbul'da büyük bir konakta doğdu.   Kayıtlı bir şecereyle, Alâüddevle devrinin Şeyhülislâmı Mevlâna Bektût Hazretlerine dayanan ve Osmanoğullarından daha eski bir familya olan Dülkadiroğullarına bağlı "Kısakürekler" soyuna mensuptur.   Babası, Mekteb-i Hukuk mezunu, Bursa'da âzâ mülazımlığı, Gebze savcılığı ve kısa ömrünün son senelerinde Kadıköy hakimliği görevlerinde bulunmuş, g

, Yer: Yazarlar

• Fazıl Say , Genco Erkal ve Nazım Hikmet

Genco Erkal'a buradan bir kez daha hayranlıklarımı ve sevgilerimi sunuyorum. Videoların hepsi birbirinden duygulu. Fazıl Say'ı da unutmamak lazım.     Hiroşima ( Kız Çocuğu )   YouTube - Fazil Say - Kiz Cocugu(Nazim Hikmet)   Vatan Haini   YouTube - Fazil Say - Vatan Haini (Nazim Hikmet)     Memleketim   YouTube - Fazil Say - Memleketim(Nazim Hikmet)   Ben İçeri Düştüğümden Beri     Yaşamaya Dair  

, Yer: Videolar

• Fazıl Say'ı Neden Yalnız Bırakmamalıyız? - Orkestra Şefi Gürer AYKAL

Çok sesli müziğin Türkiye’de gelişmesi için yapılan çalışmalar yetersiz kaldı. Bu yüzden de Avrupa’nın Rönesans hareketiye başlayan ve Aydınlanma çağıyla en üst düzeye çıkan ilerleme düzeyini Türkiye yakalayamadı. Bunu yakalaması için elinde çok fırsat vardı, ama gelip geçen hükümetler müziği bir eğlence olarak gördü, eğitimde yer vermedi.   Köy enstitüleri ve halk evleri uygulamalarında müzik önemli bir eğitim unsuru olarak ortaya çıktı, ama onların filizlenmesi, gelişmesi de toplumun aydınlan

, Yer: Classic

• Bizim Hırt çocuk Fazıl Say

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Fazıl Say hakkındaki açıklaması ile olay yarattı. Arınç, ünlü piyanisti Hollandalı ırkçı siyasetçiye benzeterek şu şok sözleri söyledi;   -"Geert Wilders diye bir adam vardı Hollanda'da, adamın ismi de çok güzel. Geert Wilders diye yazılıyor. Hollandalı'ya sordum, 'nasıl okuyorsunuz bu adamın ismini?', 'Hırt Veldes' dedi. Şimdi onun söylediklerini, onun yaptıklarını bir taraftan eleştireceksin, bizdeki hırtın söylediklerine 'ah burada ifade özgürlüğü yok mu?' d

, Yer: Gündem

• Fazıl Say'a 10 ay hapis

[h=2] [/h]     [h=2]Sosyal Paylaşım sitesi Twitter’da yazdığı yazılar nedeniyle 'Halkın benimsediği değerleri alenen aşağıladığı gerekçesiyle' 1,5 yıla kadar hapis istemiyle yargılanan sanatçı Fazıl Say, 10 ay hapis cezasına çarptırıldı. Bu hüküm, 5 yıllık denetimli serbestlik şartıyla geri bırakıldı. Say 5 yıl içinde başka bir suç işlemezse hakkındaki dava ortadan kalkacak. Sinema eleştirmeni Atilla Dorsay, hapis cezasını ''Korkunç bir haber'' diye yorumladı.[/h]     İstanbul 19’uncu

, Yer: Gündem

Arka Oda

Arka Oda

Chat izniniz bulunmuyor
    • Yeni Oluştur...