Jump to content

Önerilen Mesajlar

masal perisi

Kültür Bakanlığı, Sinema Genel Müdürlüğü, İzmir Büyükşehir Belediyesi, Bayraklı Belediyesi, Buca Belediyesi ve Konak Belediyesi’nin katkıları ile gerçekleştirilen festivalde bu yıl Türkiye’de ikincisi düzenlenecek olan sinema ve film ekipmanları fuarı da yer alacak. Ön jüri değerlendirmesi sonunda finalist olarak belirlenen filmleri bu yıl yönetmen Ömür Atay’ın başkanlığındaki jüri değerlendirecek.

Ulusal yarışma filmlerini belirleyecek jüri üyeleri belli oldu

Ulusal kurmaca kısa filmler için oluşturulan jüride başarılı ve ödüllü oyuncular Zeynep Farah Abdullah, Metin Akdülger, sanat yönetmeni Natali Yeres ve görüntü yönetmeni Arda Yıldıran yer alıyor. Jüri başkanı ise son filmi Kardeşler ile büyük başarı kazanan Ömür Atay.

Uluslararası kurmaca kategori ünlü isimlere emanet

Uluslararası filmler için oluşturulan jüride Sibirya filminde Keanu Reeves ile başrolü paylaşan güzel oyuncu Ana Ularu yer alıyor. Ayrıca son dönemde Game of Thrones , The Man in the High Castle ve Last Kingdom gibi başarılı yapımlarda rol alan Alman oyuncu Marc Rissmann’da uluslararası kategoride kısa filmleri değerlendirecek. İki star oyuncu İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü’nde öğrenciler ile buluşacak. Jüri başkanlığını Filmfest Dresden’nin direktörü Sylke Gottlebe üstlenecek. Yönetmen Lyubo Yonchev ve yapımcı Terez Koncz ise diğer jüri üyeleri.

Sinemaseverleri yüzlerce film bekliyor

Yerel yönetimler ve üniversitelerin desteğiyle tüm şehre yayılan festival 5-9 Kasım Fransız Kültür Merkezi, 4 -9 Kasım İzmir Sanat, 4-8 Kasım ve 10 Kasım Konak Sineması, 8-9 Kasım Bayraklı Belediyesi Osman Gazi Hizmet Binası, 4-10 Kasım Buca Belediyesi Tarık Akan Gençlik Merkezinde gerçekleştirilecek.

2Q==

http://www.izmirkisafilm.org/admin/upload/images/webkapak.jpg

2Q==

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Similar Topics

• Yönetmen Şıbolovzade’nin ‘Hasat’ Adlı Film Senaryosunun Bir Kısmının İrdelenişi

Tam Adı: Şıbolov Tutalov Şıbolovzade Doğduğu Yer: Şıbolistan Yamaç Cumhuriyeti Yaş: Şıbolovkere şıbolov   Sunuş (Fütürist amaç güden bir yapım.) Tontiş yönetmen Şıbolovzade bu eserinde hem popüler çağın sığ entrikalarından hem de geçmiş yüzyılların felsefi yaklaşımlarından yola çıkarak sizlere; “şimdi bu neydi?” dedirtecek itici ama vurucu bir tutam kurumuş cümleler yığınını takdim edecek… Kim takdim edecek? Hohho ho! Elbette ben, yani tontiş yönetmeniniz Şıbol

, Yer: Yönetmenler

• Dünyanın her yerinden kısa filmler

Dunyanın her yerinden çeşitli kategorilerde inanılmaz güzel kısa filmleri ücretsiz izleyebilirsiniz..   Burada

, Yer: Kısa Film

• En Sevdiğiniz Film Replikleri

http://www.sulinet.hu/ikep/2006/02/ericgengszter.jpg   Amma çok çıkar değil mi?   İmzamla başlayayım, Chopper filminden. Ana karakter (Eric Bana) iflah olmaz biri olduğu söylenince şöyle der:   Chopper: Beethoven'ı bile eleştirenler oldu. Hadi üçünün adını sayın sayabilirseniz.

, Yer: Filmler

• Film İzlemek mi Kitap Okumak mı ? Tartışalım.

sizce fılm ızlemek de ınsana bır seyler katar mı? yanı kıtap okurken kendimize bir şeyler katarız. görüşlerimiz ve kültürümüz artar. aynı şey film izlemek için de geçerli mi? ama değerli filmlerden bahsediyorum... konuyu saçma bulmayın kızarım yoksa agresifimmm ) çok merak ediyorum kendi kendime verdiğim cevaplar bana yeterli gelmiyor... sizlerin de düşüncelerini öğrenmek isterim. Teşekkürler...

, Yer: Gnoxis Cafe

• Film Önerebilir misiniz ?

Arkadaşlar,Bir kaç gün sonra yolculuğa çıkıyorum . (Otobüs yolculuğu ) . Bildiğiniz gibi çok sıkıcı olur bu yolculuklar. Sizden istediğim Son yıllarda çıkan ilginç ve bir okadar da içinde bilim-kurgu barındıran filmler önermeniz. Şimdiden teşekkürler

, Yer: Filmler

Arka Oda

Arka Oda

Chat izniniz bulunmuyor
    • Yeni Oluştur...