Jump to content

proxy

Önerilen Mesajlar

Bu aralar çok gündemde olan bir konu. Düz dünya. İlk işittiğimde banada komik gelmişti fakat videolara göz atmaya başladıktan sonra insanın kafasında soru işaretleri bırakmıyor da değil ?????

Aşağıdaki videoda genel anlamda düz dünya fikrini savunanların küre dünya modeline inananların cevaplaması istediği sorular ve çelişkiler yer alıyor. Seyrediyoruz.

Bu video LightAroundtheMoon/ Deniz Kaya youtube kanalında yayınlanmaktadır.

Sadece konuyu açıklamak adına alıntılanmıştır.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Konuya devam etmek adına bir video daha paylaşmak istiyorum. Ben düz dünya ile ilgili videoları ve teorileri son 1.5 senedir takip ediyorum. Şu anda bir düz dünya savunucusu olduğumu bile söyleyebilirim tabi konu açıldıkça ve mantık dahilinde kanıtlanabilir türkçe videolarda çoğaldıkça düz dünyacılar için daha iyi oluyor. Şu anda bu konuya ilgi gösteren ve inanan benim gibi birçok insan bulunmakta.

Şöyleki düz dünya konuları neden benim ilgimi çekti ilkönce ilgimi çekmesinin sebebi yani bu videoları izlememin sebebi komplo teorilerini sevmemdi ikinci olarak çoğu kişinin dalga geçtiği gibi olmadığını anlamam için videolardaki gerçeklik payı azımsanmıyacak seviyedeydi. Dünyanın düz şekli ile ilgili birsürü video izledim sunulan kanıtlar azımsanmıyacak şekilde artıyordu. Sonunda dünyanın düz olduğunu anladım artık buna teori demiyorum. Birçok kişi diyecektir ki allahaşkına yapma şimdi uzaya çıkan roket videolarınıda izlemiyomusun gömüyormusun işte oradan nasıl göründüğünü diyecektir fakat hiçbir verilen bilgi göründüğü gibi değil maalesef.

Tüm bu gerçekleri görme seansı diyorum ben ona belkide bir uyanma olarak görebilirim tüm edindiğim bilgilerden sonra insanın kafasında tek bir soru oluyor. Şöyle düşünüyorsunuz tamam dünya düz küre değil hiçbirşey anlatıldığı gibi değil olabilir fakat o zaman neden küre olduğu yalanı söylendi ?

İşte olayın koptuğu yani kilit soruyu sorduğunuz nokta burası oluyor neden bu kadar büyük bir kandırmaca planlandı neden neredeyse dünyadaki bütün insanlık medyanın, eğitim sisteminin de dahil olduğu bir yanılgıyı sürekli insanlara tekrarlıyor ve bunu anlaşmış gibi bilerek yapıyor. Kendime göre anladım ki şu andaki uzay bilimi ve akademisyenler bize hatırı sayılır insanlar ve asla yalan söylemiyecekleri çünkü herşeyi bilim adına doğru şekilde yaptını düşündüğümüz birçok insan yalan söylüyor çünkü onlarda kariyerlerini korumak adına bildikleri doğruları açıklamak yerine onlara öğretilenleri tekrarlamak için programlanmış gibiler. Bize öğretilen evrim teorilerini, milyonlarca ışıkyılı veya km ötedeki güneşi ve evren modeline baktığımda hepimiz biliyoruz bugünlerde evrenin büyük bir patlamadan oluştuğu teorileri var ayrıca güneşin 150 milyon km ötede olduğunu ışınlarının dünyaya dik geldiğini ay'ın dünyanın uydusu olduğunu kime sorsanız hemen bilir veya dünyanın şeklini holywood filmlerinin fragmanlarında sürekli görür ve o kadar artık normalleşmiştirki bir insan için bu birisi çıkıp hayır dünya küre değil yani kral çıplak dediğinde ilk tepkisi onunla alay etmek olur inanın düz dünyacılar ile dalga geçilmesini ilk kez bu konuya giren insanların verdiği tepki olarak normal karşılıyorum bende ilk başta ahahaha yapıp bir video izlemeye başladım yalanım yok. Bir şarkı vardır dust in the wind (bu arada şarkıyı çok severim) yani derki hepimiz çölde bir kum tanesiyiz ve bize öğretilen evren modelindede aynı şey söylenmektedir. Evren o kadar büyüktürki düşünün milyarlarca güneş var aman allahım ne kadar büyük bununla ilgili kurgulanmış videoları seyrettiğiniz aman allahım dersiniz biz ne kadar küçüğüz biz hiçbirşeyiz baksanıza herkez aynı ağızdan aynı şeyi söylüyor biz bir kum tanesi bile değiliz toz bile değiliz. İşte burada bu illüzyonu durduyoruz ve diyoruz ki dünya düzdür ve düz dünya kutsal kitaplar ile de uyumludur. Merkezde güneş yoktur dünya vardır sanıldığından daha büyüktür tepsi şeklindedir ortasında kuzey kutbu kenarılarında da güney kutubu vardır. Yani merkezde dünya insan ve inanç sistemlerini doğrular olarak kanıtlayan kapalı bir sistem olduğunu gördüğünüz anda artık bir patlamadan boşluktan ne olduğunu anlamadığınız bir yerden geldiğimize kafamızı karıştıran evren modellerinden milyonlarca kilometrelerden tüm öğretilen yalanlar ile desteklenen inanç sistemleri ile uyumlu olmayan bir evren modelinden yani yalanlardan dolayı göremedimiz herşey düz dünya ile bir bütünlük

kazanıyor ve her geçen gün düz dünyayı doğrular videoları çoğalıyor. Örnek olarak vermem gerekirse sizinle bu video yuda paylaşmak istiyorum. Bakın bu videoda sadece güneşin dünyaya olan gerçek uzaklığı ve gerçekte güneşin ne kadar küçük olduğu konusu işleniyor hesaplamalar ile sadece söz ile değil. Son olarak diyorumki herkez kendi kararını verebilecek kadar akıllıdır düz dünya kimseye dayatılmadı ama insan öyle bir varlıktırki mutlaka sonunda doğruyu söyler kendiniz izleyin bakın bakalım mantıklımı.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Öncelikle, Herkez Değil HERKES

Galileo'ya Mezarında Ters Takla Attırdınız(!)

Sadece Kütle Çekim Kuvvetini Bilmek Bile Yeterli Benim İçin Emeğinize Saygı Ama Bu Çalışmalar Doğruyu Yansıtmıyor...

İyi Forumlar.

Newtonun bulduğu kütle çekim kuvvetinin neden genel görelilik kuramı adı altında tekrar açıklandıktan sonra öğrencilere bir bez üstüne koyulan bilyeler ile bunu açıklamaya çalışan zavallılara nasıl inandığınızı sorgulayın ve isterseniz o deneyde ne olduğuna bir bakın. Bütün bilyeler en sonunda bir araya gelir yani ne olduğunu görebilirsiniz zaten bu anlatıma göre küre modelde bütün gezegenlerin güneşin ay'ın birbirine yapışması gerekir. Kütlesi daha büyük olan bir cisim kütlesi daha küçük cismi kendine çekmesi gerekir ama bu güne kadar gerçekte böyle bir durum gördünüzmü ?

Yani isteyen istediğine inanabilir tabiki size saygı duyuyorum ben bu videoları sadece incelenmesi için koyuyorum eğer bahsedilen uzaklıklara yanlış diyorsanız bunu matematiksel olarak nerede yanlış olduğunu söyleyerek yapabilirsiniz.

Bakın videonun sonunda ne oluyor alın size kütle çekim kuvveti. Bana göre bu bir yalanın insanlara gerçekmiş gibi anlatılmasıdır. Bu arada siz türk dil kurumu değilsiniz kimseyi düzeltmekte ne sizin nede kimsenin haddi değil.

Birde newton ve einstein ın hangi masonik tarikata üye olduğunuda araştırın isterseniz sizede başka bir cevabım olmayacak bu cevapla yetiniceksiniz.

Ayrıca düz dünyayı kanıtlamanın birçok yolu vardır. Bu nedir küre dünya modelinde de düz dünya modelinde de meridyenler mevcuttur küre dünyada bu meridyenler küre olduğu varsayılan modelde kuzeyden güneye yönelirken genişler ve daha sonra tekrar daralır fakat düz modelde güneye gidildikçe meridyenler sürekli genişler açarsınız google earth programını küre modeldeki meridyenlerden güney yarımküreye oldukça yakın iki daralan meridyenin arasındaki uzaklığı ölçersiniz sonrada bunu doğrulamak için geminize atlar aynı noktadan ölçüm yaparsınız eğer geminiz ile gittiğiniz mesafe ölçtüğünüzden çok abartılı büyük çıkıyor ise dünyanın düz olduğu konusunda bir kanıt edinmiş olursunuz.

Benim kimseyi ikna etmek gibi bir misyonum yok eğer anlatımlarda şurada bir matematik veya fizik yanlışı var diyorsanız onu açıklayın onun dışında sizi ikna etmek gibi bir niyetim yok ne kütle çekimine ne genel görelilik kuramına ne de yer çekimine inanmıyorum. Bahsettiğiniz kuramlar farklı şekilde düz dünya teorilerinde de anlatılmaktadır bizim farkımız biz insanları bilime saygımız olmasına rağmen bilim adı altına kandırmaya çalışmıyoruz size iyi günler.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Özür Dilerim, Görüşünüze Saygım Sonsuz.

Teşekkürler benimde insan olarak size saygım sonsuz. Türkçeyi düzgün kullanmıyorum ve imla hataları yapıyorum onuda belirttim zaten. Önemli gördüğüm aklımdaki konuyu aktarmak sadece. Hiç özür dilenicek bir durum yok siz yinede görüşlerinizi aktarın yanlışlar varsa söyleyin tansiyonu yükseltmeden bende düzdünya görüşlerine göre bunları istediğiniz gibi açıklayabilirim. Nasıl istiyorsanız öyle davranın kişisel konular açılmadığı sürece istediğinizi söyleme özgürlüğünüz var.

Ne kadar ilginç değilmi bu konuda yazılmış bir kitap bile var. Ben hepsinin tek tek hangi düşünceye yakın olduklarını size gösterebilirim. Hayret acaba neden bugünkü bilime yön veren bazı bilimadamları neden mason veya masonluğa bu kadar yakın ?

Birde Teslanın Einstein hakkındaki görüşleri var acaba neden böyle şeyler söyleme gereği hissetmiş Tesla ?

Einstein’ın görelilik çalışmaları göz alıcı bir matematiksel kılıftan ibarettir. Bu kılıf, insanları büyüler, etkiler ve bir yandan da altında yatan hataları gizler. Einstein’ın Teorisi, cahil insanların onu bir kral gibi görmesi için mor renkte giysiler giyen bir dilenci gibidir. Teorinin yandaşları, bilim insanı olmaktan ziyade metafizikçilerden ibarettir.

Bir saniye yoksa tesla bu bilim adamlarının masonluk ile ilgili görüşlerini ve onların zekalarını kullanarak insanları yanlışlara yönlendirdiğini görmüş olmasın ?

Birde meşhur resmimiz var bakın bütün meşhur mason bilimadamları aynı pozu veriyor ellerindeki gönye ve pergel neyi sembolize ediyor acaba ?

Galileonun kemikleri kesin sızlıyordur ama benim söylediğim doğrular yüzünden değil ancak kendi söylediği yalanlardan dolayı sızlıyordur kesin....!

DnjwOrlW4AAe3_M.jpg

masonlugun-kokenleri-ve-newtonun-masonlugu-ketebe-kitapligi-ketebe-yayinlari-alain-bauer-1319-12.jpg

Birde einstein'ın masonluğa nekadar yakın olduğuna bakalım isterseniz.

https://books.google.com.tr/books?id=8vyGDwAAQBAJ&pg=PA128&lpg=PA128&dq=einstein+masonluk&source=bl&ots=r_EJXBECCJ&sig=ACfU3U1JD2iQJ0BOJf2SWpALzUOhUx7Ung&hl=tr&sa=X&ved=2ahUKEwjVnqKo2cfpAhVFLBoKHYJnC8EQ6AEwDXoECAYQAQ#v=onepage&q=einstein%20masonluk&f=false

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Düz dünya konusunda bir video daha peki video neden bahsediyor video uzun menzilli radarlardan bahsediyor. Uzun menzilli radarlar olduğunu biliyormuydunuz evet varlar peki 900 km ye kadar çıkan bu uzun menzilli radarların eğimli küre modelde çalışması sizce mantıklımı ? Arkadaşımız uzun menzilli radarların küre modelde neden kullanışlı olmadığını anlatıyor ama kullanılıyor peki neden kullanılıyor ? Dünya düz olduğu için olmasın ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Newtonun bulduğu kütle çekim kuvvetinin neden genel görelilik kuramı adı altında tekrar açıklandıktan sonra öğrencilere bir bez üstüne koyulan bilyeler ile bunu açıklamaya çalışan zavallılara nasıl inandığınızı sorgulayın ve isterseniz o deneyde ne olduğuna bir bakın. Bütün bilyeler en sonunda bir araya gelir yani ne olduğunu görebilirsiniz zaten bu anlatıma göre küre modelde bütün gezegenlerin güneşin ay'ın birbirine yapışması gerekir. Kütlesi daha büyük olan bir cisim kütlesi daha küçük cismi kendine çekmesi gerekir ama bu güne kadar gerçekte böyle bir durum gördünüzmü ?

Uzayda sürtünme kuvveti yoktur bu yüzden gezegenler hız kaybedip merkezdeki kütleye düşmezler. Paylaştığınız deney "popüler bilim" dir. Yani "gerçek bilimi" senin gibi sıradan insanlara, karmaşık matematiksel ve fizik formülleri olmadan en sade şekilde anlattıkları kısımdır Siz popüler bilimle bilim yapmaya çalışıyorsunuz. Minnacık bilginizle evrenin temel kanunlarına eleştiri getirebileceğinizi sanıyorsunuz. Kaldı ki basit dil kurallarını dahi algılayamayan birisi nasıl olur da bu tür eleştirilerde bulunabilir? Cahil cesaretine hayranım gerçekten..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Uzayda sürtünme kuvveti yoktur bu yüzden gezegenler hız kaybedip merkezdeki kütleye düşmezler. Paylaştığınız deney "popüler bilim" dir. Yani "gerçek bilimi" senin gibi sıradan insanlara, karmaşık matematiksel ve fizik formülleri olmadan en sade şekilde anlattıkları kısımdır Siz popüler bilimle bilim yapmaya çalışıyorsunuz. Minnacık bilginizle evrenin temel kanunlarına eleştiri getirebileceğinizi sanıyorsunuz. Kaldı ki basit dil kurallarını dahi algılayamayan birisi nasıl olur da bu tür eleştirilerde bulunabilir? Cahil cesaretine hayranım gerçekten..
Sen kimseyi cahil olarak nitelendiremezsin ilkönce o ağzını topla. Bilim adı altında iki bilgi öğrendin diye kimseyi cahil diye hiçmi hiç nitelendiremezsin. Uzun uzun yazmıştım fakat baktım senin gibi bir insana birşey açıklamama gerek yok. Güneşin dünyaya uzaklığı konusu hakkında çürütüceğin bir bilgi varsa açıkla yoksa zaten muhatap olmama da gerek yok. Bahsettiğim bilim adamlarının mason cemiyetlerine olan yakınlıkları konusunda yalanlayacağın bir bilgi varmı ?

Kanıtlanmamış teoriler üstünden doğru olmadığından emin olmadığın bilgiler üstünden de kimseyi cahillikle suçlama bence.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Cahilsin, hem de sapına kadar.

Bu sana son cevabım olsun terbiyesizlik yapıp bu forumun kalitesini düşürme istersen. Bak burası metafizik bir forum beni konuşturma istersen bilim adı altında metafizik konularıda karalayan aynı bilimdir. Kendin deney yapmış veya uzaya çıkmış gibi biyerden öğrendiğin her teoride gerçeği yansıtmaz. İlkönce insanlara cahil demeden önce araştır kendin deneyimle ondan sonra konuş. Bir konu sana göre doğru değilse katılmıyorum denir öğren cahil demekle ne sen yükselirsin ne ben küçülürüm ama sen yaptığın terbiyesizlikle kalırsın.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bütün bilyeler en sonunda bir araya gelir yani ne olduğunu görebilirsiniz zaten bu anlatıma göre küre modelde bütün gezegenlerin güneşin ay'ın birbirine yapışması gerekir. Kütlesi daha büyük olan bir cisim kütlesi daha küçük cismi kendine çekmesi gerekir ama bu güne kadar gerçekte böyle bir durum gördünüzmü ?

Çarpmaz.

Böyle bi sorgulamaya girdiysek önce kabul gören fikrin açıklamasını anlamaya çalışmak gerekiyor diye düşünüyorum.

O yerçekimi deneyi videosundakinin 'deney' olduğundan şüpheliyim. Daha çok görsel bir model. Çok akıllıca düşünülmüş, ama realitenin kendisi değil.

Düz dünya modeli gibi fikirlerin komplo teorisyenleri kaynaklı ortaya çıkması da ayrıca rahatsız ediyor beni.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Çarpmaz.

Böyle bi sorgulamaya girdiysek önce kabul gören fikrin açıklamasını anlamaya çalışmak gerekiyor diye düşünüyorum.

O yerçekimi deneyi videosundakinin 'deney' olduğundan şüpheliyim. Daha çok görsel bir model. Çok akıllıca düşünülmüş, ama realitenin kendisi değil.

Düz dünya modeli gibi fikirlerin komplo teorisyenleri kaynaklı ortaya çıkması da ayrıca rahatsız ediyor beni.

Benim foruma koyduğum videolar komplo teorileri ile ilgili değil bir videoda güneşin dünyaya uzaklığı hesaplanıyor bir diğerinde dünyanın eğimi ile görünmemesi gereken kara parçalarının göründüğünü görüyorsunuz bununla ilgili diğer videoda da şu anda 900 km lik menzili olan radarların neden küre modelde çalışmayacağı gayet açık bir şekilde anlatılıyor.

Bu videoların hiçbirinde komplo teorisi yok. Komplo teorileri kısmı yukarıda bahsettiğim bilim adamları küre modeli ve güneş merkezli sistemi mason locasının istediği şekilde insanların aklına soktuktan sonra başlıyor. Tabi siz bunu kabul etmeyebilirsiniz böyle birşey yok diyebilirsiniz. Kendiniz araştırıp acaba bu insanlar neden bu cemiyetler ile bu kadar bağlantılı diye bakabilirsiniz. Basit bir eğim testi ile dünyanın düz olduğu anlaşılıyor bana göre ve bundan sonra anlatılanların hiçbir önemi kalmıyor. Bu videoları yapan insanlar sizden veya benden farklı insanlar değil sadece varolan sistemi sorgulamış ve bazı gerçeklere ulaşıp bu gerçekleri diğer insanlarada göstermek isteyen bireyler.

Bir bilim adamı mason bir arikatın üyesi ise ben onun teorilerinide sorgularım açıkçası siz sorgulamıyosanız onada bişey diyemem.

Düz dünyacılar uzaydan gelmedi bizde küre modele inanan insanlardık yanlışları gördük doğruları araştırdık. Neden komplo teorilerine bağlanıyor size açıklayım aslında dünyanın düz veya küre olması yani şekli çokmu önemli bize görede önemli değil esas konu bu değil adamların inandıkları güneş merkezli bir sistem ve güneşi ortaya koyup yeni bir sistem inşa edip bunu da bilimadamları destekli yapmışlar sürekli insanların gözüne sokarak bu yalana bu kadar büyük bir yalana tüm dünya halkı inandırılmış. Kendiniz araştırın haber ajanslarını araştırın haber ajanslarının neden papağan gibi aynı şeyleri tekrarladığını araştırın. Bunların atlantis mitlerine giden tarihini araştırın. Evet komplo tarafıda var çünkü biz dünya düz dediğimiz anda yaratmaya çalıştırkları bütün sistem çöküyor siz ister rahatsız olun ister olmayın böyle bir oluşum var.

Biz düz dünyacılar olarak bilim düşmanı insanlar değiliz. Biz sadece bilim adı altında söylenen yalanları ortaya çıkarıyoruz ardından bu yalanların neden söylendiğini kanıtlamak için uğraşıyoruz ki insanlar gerçekleri görebilsin tek amacımız bu. Tüm dünyayı illüzyonları insanlara göstererek gerçek bilgiye erişimi kısıtlayarak idare ediyolarlar. Üstelik bu sizin hayatınızada etki ediyor kısmen veya dolaylı yoldan. Biz bazı gerçekleri açıklamaya çalışıyoruz tek yaptığımız bu.

Sizin yayınladığınız videoda anlatılan ise tamamen olmayan bir çekim kuvvetinin size yüksek dönüş hızı ile geçersiz kılınması. Uzay denilen yere hiç gidilmediğini araştırdınızmı uzaya kendiniz çıkmış gibi bu fikirleri savunurken size verilen matematik teorileri ile kafanızda bir şekilde oturması sizin için yeterli olmuş. Uzay ile ilgili bütün uzay ajanslarının bağlantılı olduğu nasa'nın bir yetkilisinin evet biz ay'a gittik ama o teknoloji artık yok demesi size şaibeli gelmiyormu ? Uzayda ne olduğunu nerden biliyorsunuz uzayın yapısını gerçekten biliyormusunuz. Neden uydu çöplüğüne döndü denilen uzayda bu güne kadar uzay görevlerindeki videolarda ıss videolarını incelediğinizde hiçbir düşük irtifa uydusu göremiyorsunuz bunlarıda sorguladınızmı ?

Düz dünya modelinde merkezde dünya vardır ve dönmez bu yüzden bahsettiğiniz hız ile oluşan matematik formülü ile açıklamaya çalıştığınız kütle çekim kuvvetide yoktur. Bahsettiğiniz kütle çekim kuvveti teorik olarak bir küre modelde açıklanır sadece ve bu modelide mason bilim adamları kurgulamış ve herşeyi sizin anlayabilceğiniz ölçekte kurgulamıştır. Bu kurgulanmış ve ölçeklenmiş sistemde size verilen matematik formüllerinin yerine oturması ve biraz zorlayarak yerine oturtulmaya çalışılması vardır. Güneşin neden dünyadan 150 milyon km de olduğunu araştırın hiç kendinize sordunuzmu güneş neden 150 milyon km ötede çünkü küre modeli doğrulamak adına ışınları ancak o uzalıktan dünyaya dik gelmekte sözde.

Bakın konuya birsürü video koydum o videolar hakkındada yorum yapın lütfen seyrettiyseniz.

Benim foruma koyduğum videoların hiçbiri komplo teorisi değil yapılan düz dünya araştırmalarıdır.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ağa yazmayayım yazmayayım dedim de gerçekten merak ettim, dünyanın insanlar tarafından yuvarlak olarak bilinmesi masonların ne işine yaracak.

Attığın videoları izlemedim özür dilerim ama açık konuşacak olursak zaman kaybı olduğunu düşündüm.Ama sorularım var.Goruslerine ve yorumlarına güveniyorum o yüzden kaynak belirtmeden yazman da yeterli olacak benim için

1- Diğer gezegenler de mi düz?

2-Dunya gerçekten düz dünyanın ucu nerede(çok samimi soruyorum bilmiyorum)

3-kutle çekim kuvveti yok diyorsun yanlış anlamadiysan o zaman kanka ABD de tartildigim da da 75 Türkiye de de tartildigimda da 75 kilo nasıl cikiyorum(Soru saçma olabilir, çünkü bilmiyorum)

4-Gunese olan mesafe voyeger araçları sayesinde de ortada degilmi

5.Aya gidilip gidilmesini hakkında ki teoriler %51-%49 olabilir benim açımdan ama bütün ay misyonları da bulunan astronotların mason localarina bağlı olduğu gecegi de var hatta oraya gidip ritueler gerçekleştirdiğini savunanlar da var(Orion kemerinin aya ilk ayak basıldığı tarihte aynı hizada olmasi-33 rakamı v.s v.s)

6/ dünyanın alt yüzünde ne var eğer kaya dersen orda da yaşam vsrmit yok magma dersen magmanin üstünde demi atmosfer var ki bu olamaz eğer öyle dersen güneşin üstünde yaşıyoruz gibi bişey olur.

7-Bence Eger dünya düz ise ki bilmiyorum ama %100 elips bu tanrının en büyük mucizesi olurdu :)

Saygılarımla

EDit1

Yarın bu konu hakkında biraz bilgi toplayıp geri geleceğim açıkçası hic birine dünyanın yuvarlak olduğunu savunacağim aklıma gelmezdi.

Edit 2 öngördüğunuz dünyanın şeklinin resmini atabilirmisiniz yada çizimini

Edit 3 videyou izlemedim ama tahminimce birşeyler yanlış eksik olabilir izleyip tekrar yazacağım. Güneşe olan mesafe ölçümunde ışık hızı hesaplandı mı.(Pek bilgim yok ama hiçbirimiz bilim insanı değiliz sonuçta zaten bilim insanı da bu konuyu tartismaz) :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ağa yazmayayım yazmayayım dedim de gerçekten merak ettim, dünyanın insanlar tarafından yuvarlak olarak bilinmesi masonların ne işine yaracak. Attığın videoları izlemedim özür dilerim ama açık konuşacak olursak zaman kaybı olduğunu düşündüm.Ama sorularım var.Goruslerine ve yorumlarına güveniyorum o yüzden kaynak belirtmeden yazman da yeterli olacak benim için 1- Diğer gezegenler de mi düz? 2-Dunya gerçekten düz dünyanın ucu nerede(çok samimi soruyorum bilmiyorum) 3-kutle çekim kuvveti yok diyorsun yanlış anlamadiysan o zaman kanka ABD de tartildigim da da 75 Türkiye de de tartildigimda da 75 kilo nasıl cikiyorum(Soru saçma olabilir, çünkü bilmiyorum) 4-Gunese olan mesafe voyeger araçları sayesinde de ortada degilmi 5.Aya gidilip gidilmesini hakkında ki teoriler %51-%49 olabilir benim açımdan ama bütün ay misyonları da bulunan astronotların mason localarina bağlı olduğu gecegi de var hatta oraya gidip ritueler gerçekleştirdiğini savunanlar da var(Orion kemerinin aya ilk ayak basıldığı tarihte aynı hizada olmasi-33 rakamı v.s v.s) 6/ dünyanın alt yüzünde ne var eğer kaya dersen orda da yaşam vsrmit yok magma dersen magmanin üstünde demi atmosfer var ki bu olamaz eğer öyle dersen güneşin üstünde yaşıyoruz gibi bişey olur. 7-Bence Eger dünya düz ise ki bilmiyorum ama %100 elips bu tanrının en büyük mucizesi olurdu :) Saygılarımla EDit1 Yarın bu konu hakkında biraz bilgi toplayıp geri geleceğim açıkçası hic birine dünyanın yuvarlak olduğunu savunacağim aklıma gelmezdi. Edit 2 öngördüğunuz dünyanın şeklinin resmini atabilirmisiniz yada çizimini Edit 3 videyou izlemedim ama tahminimce birşeyler yanlış eksik olabilir izleyip tekrar yazacağım. Güneşe olan mesafe ölçümunde ışık hızı hesaplandı mı.(Pek bilgim yok ama hiçbirimiz bilim insanı değiliz sonuçta zaten bilim insanı da bu konuyu tartismaz) :)
Toplamda 4 video paylaşmıştım keşke bakma fırsatınız olsaydı. Bakın sizde uzun olacağı için zaman harcamak istemediniz anlıyorum. Ben sizin yorumunuzun altına bu videoları alıntı yaptığım youtube kanallarını paylaşıyım sizde zamanınız dahilnde izleyin. Düz dünyacılar olarak bizde araştırıyoruz bu yeni bir oluşum anlayışla karşılarsınız ki bizim elimizde nasa'da olan maddi imkanlar yok. Tüm bu imkansızlıklara rağmen küre dünyada olamayacak anomalileri paylaşıyoruz. Biz dünyanın benzetme yapmak gerekirse bir tepsi şeklinde olduğunu düşünüyoruz tam ortasında kuzey kutubu tepsinin dış çemberi olarak düşündüğümüz kenar kısmında ise güney kutbunun olduğunu düşünüyoruz. Güney kutbu ise yüksek bir duvar gibi olan buzullar ile çevrili. Biliyorsunuzdur bugüne kadar bütün devletler birbiriyle anlaşmak konusunda sorun yaşarlar. Bu gün sivillerin erişimine kapatılan tek yer antartikadır. Devletlerin ortak bir anlaşma ile tek anlaştıkları konu kutuplara herhangi bir sebep ile gidilmesinin yasaklanmasıdır. Aslında bizim teorilerimize göre düz dünyanın sınırı bu buzullarda da bitmiyor daha da genişleyerek devam ediyor. Bu buzul duvarlarının arkasında ne olduğu da aslında yine masonlara tabi olan bir amerikalı tarafından araştırılmış. Bu buzulların arkasında yeni kıtalar başka ırklar bile olabilir. Biz uzaya çıkıldığına inanmıyoruz uzay yolculukları space x gibi nasa taşeronluğu yapan firmaların youtube kanallarındaki uzaya gönderiliyormuş gibi gösterilen videoların tamamı bir aldatmacadır araştırdınızda uzaya gönderildiği söylenen tesla arabasının videolarının green screen ile oluşturulduğunu hatta nasa videolarınında green screen ile oluşturulduğunu bulabilirsiniz. Bize göre güneş çok daha küçüktür ay ve güneş sabit yeryüzünün tepesinde dönerler. Bu bilgileri benimsize aktarmam çok uzun sürecek isterseniz ben size takip ettiğim düz dünya kanallarını paylaşayım aşağıda siz zamanınız oldukça girin inceleyin cevabınız için teşkkür ederim tüm sorduğunuz soruları bende daha önce sordum sizi anlıyorum. Aşağıda paylaşıyorum inceleyebilirsiniz. Bu arkadaşların hepsi özeillikle düşünen insan kanalı anlatım tarzı ile çok kaliteli düz dünya anlatımları yapmakta buradan düz dünyanın neye benzediğini nasıl olduğunu rahatlıkla inceleyebilirsiniz. Forumdaki script yazıları birleştiriyor linkler kırmızı oluyor üstüne geldiğinizde o şekilde bulabilrsiniz. Düşünen İnsan kanalı https://www.youtube.com/channel/UCpvJdOafUYEMKH8g5og7ptw Ydunya tv https://www.youtube.com/channel/UCMMTxmE5-kyhKMkK5iJ5jWg Ali Duman yotube kanalı ayrıca bu konuda kendisinin bir blok yazdığını biliyorum. https://www.youtube.com/channel/UCfpQczMupTBGbzEyK0EKm8w Dozzi Birkan youtube kanalı https://www.youtube.com/channel/UCzHOOSScqGrbVQ9ean6KQvQ
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Dostum, bizim uygarlık yalan söyler bunu anlarım. Hatta onlar yuvarlak dediği için aksine yapışmak bile gerekli olabilir ama bizden bir kaç bin önce yaşamış Sümerli abilerimizin güneş sistemimizi çizdiği düşünülüyor. Ben gerçek kabul ettiğim ettiğim için atıyorum buraya..

http://3.bp.blogspot.com/-jIADPEM6Z4Y/UHAtUhxyCPI/AAAAAAAADPY/6wTdg_KrsYE/s1600/sumerler-sümerler.jpg

gibi. Bir kaç yıl önce araştırmıştım düz dünya modelini. Açıkçası gayet mantıklı ama bilimsel mi bilemiyorum. İşin bilim kısmına girmek gerçekten zor. Ama bugün yaşadığımız gezegen gerçekten güvenilmez yani adama arkanıza bilimi ve sistemi alıp yürümeyin zira bence pek önemi yoktur. Çünkü bildiğimiz tüm bilgiler hatta tüm düşüncelerimiz bile batının bize izin verdiği kadar var.

İşe din açısından bakarsanız da din ve hatta dinide salla insanın biraz olsun önemi olması için Dünya'nın düz olması gerekir. Aksi durumda sınırsız bir evrende ne din kalır ne insan önemini koruyabilmiş. Diye düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Dostum, bizim uygarlık yalan söyler bunu anlarım. Hatta onlar yuvarlak dediği için aksine yapışmak bile gerekli olabilir ama bizden bir kaç bin önce yaşamış Sümerli abilerimizin güneş sistemimizi çizdiği düşünülüyor. Ben gerçek kabul ettiğim ettiğim için atıyorum buraya.. http://3.bp.blogspot.com/-jIADPEM6Z4Y/UHAtUhxyCPI/AAAAAAAADPY/6wTdg_KrsYE/s1600/sumerler-sümerler.jpg gibi. Bir kaç yıl önce araştırmıştım düz dünya modelini. Açıkçası gayet mantıklı ama bilimsel mi bilemiyorum. İşin bilim kısmına girmek gerçekten zor. Ama bugün yaşadığımız gezegen gerçekten güvenilmez yani adama arkanıza bilimi ve sistemi alıp yürümeyin zira bence pek önemi yoktur. Çünkü bildiğimiz tüm bilgiler hatta tüm düşüncelerimiz bile batının bize izin verdiği kadar var. İşe din açısından bakarsanız da din ve hatta dinide salla insanın biraz olsun önemi olması için Dünya'nın düz olması gerekir. Aksi durumda sınırsız bir evrende ne din kalır ne insan önemini koruyabilmiş. Diye düşünüyorum.
Bir çok eski uygarlıkta dünyanın tarifi düz olarak yapılır. Bu dini metinlerde de böyledir. Bize öretilen tarih sizce ne kadar doğru ? Birçok medeniyet kalıntılarında bugünkü insandan daha gelişmiş teknolojiler kullandıklarına dair işaretlerde bulunmakta. Tabiki kesin sonuçlara varmıyorum fakat benim anlatmak istediğim sümerlilerin veya başka bir toplumun konu hakkındaki çıkarımları değil. Ben diyorum ki dünyanın düz olduğunu bir deniz kıyısına gidip gayet rahat şekilde sizde görebilirsiniz. Küre dünya bir kanıtı olarak ufuk çizgisinde yavaş yavaş kaybolan gemiler ve onların direkleri gösterilir.Kaliteli bir kamera veya kaliteli bir dürbün ile baktığınızda aslında eğimden dolayı kaybolmadıklarını hala görebildiğinizi görürsünüz. Bir nesne sizden uzaklaştıkça ufuk çizgisine yakınlaşır ve göz ile görebilieceğiniz mesafeden çıkar sanki herşey bir çizgide birleşiyor hissi yaratır fakat bu bir göz yanılmasıdır. Asla eğimden dolayı birşey sizin görüş mesafenizinn altına düşmez sadece görüş mesafenizden çıkar. Kendiniz deneyimleyin başkalarının fikirlerini doğru kabul etmektense. Bu arada tabiki yazdıklarınızın katıldığım kısımları var şunun haricinde eğer dünya düz ise ve kapalı bir sistemde yaşıyor isek bu yaratıcıyı kanıtlar. Başka neyi kanıtlar şu andaki bize sunulmuş sistemin bir aldatmaca olduğunu kanıtlar. Bunun din ile ilgili tarafına girmek istemiyorum çünkü inanç sistemi herkez tarafından farklı şekilde yorumlanabiliyor. Tabiki şahsi inancım saklı kalsın. Ben konuya çok genel baktığınızı düşündüm yazdıklarınızı okuduğumda bakın bu sistemi varedenlerin çoğunun mason olduğunu hatta masonluğun temel taşları olduğunu söylüyorum bu bile bence şaibelidir. Bu güne kadar google a yazdığınızda gördüğünüz büyük mavi bilye olan küre dünyaya amerikalı bir bilim adamı olduğu söylenen ve bana göreyse yalancının önde gideni olan Neil deGrasse Tyson bir röportajında dünya armut gibidir geoit şeklindedir gibi saçmasapan açıklamalar yapmış insanların aklını dahada bulanıklaştırmaktan başka işe yaramayan bir yalancıdır. Yine yerçekimini yere mikrofon atarak ve düz dünyacılar ile dalga geçtiğini düşünerek yapan bu fizikçi olduğunu iddia eden şahsiyet bir şovmendir. Bu adam bir fizikçiden çok şovmenlik yapmaktadır. Dünyanın şeklini ise videolarımız var şeklinde açıklar. Su içine koyulduğu herşeyi kaplayarak bir düzlükoluşturur oluşan dalgalar haricinde su düzdür ve eğer gözleminizde uzaklaşan cisim ne olursa olsun bir dürbün ile görmeye devam ediyorsanız dünyada bir eğim sözkonusu değildir. Küre dünya çok basitbir şekilde çöpe atılır öğretileride. Biz düz dünyacılar olarak evrenin merkezine dünyayı koyuyoruz güneşi değil. Dünyanın düz ve sabit olduğunu biliyoruz bu yüzden yerçekimi gibi olmayan kuvvetlerinde düz dünyada yeri yok. Bu anlamda güneş ve ay gibi diğer gezegenler dediğiniz gök cisimleride dünyanın üstünde dönerler ve dünyadan çok daha küçüklerdir ve sanıldığı kadar uzak değillerdir.Güneş ay ve gezegenler dünyanın manyetik alanına kilitlenmiş şekilde buna yıldızlarda dahildir. Bunların arasında katmanların olduğu görüşleri vardır. Dünya bir kubbe tarafından korunmaktadır ve uzay denilen yerin neden oluştuğunu bilmiyoruz. Neden sürekli bu meteorlar rusyaya düşüyor ? Çünkü düştüğünü düşündüğünüz meteorlar bile insan yapımı. Mavi buz diye araştırın neden dünya üstündeki denizlerin renginin mavi göründüğünü araştırın su renksizdir neden masmavi görürsünüz ? Küre dünyada güney ve kuzey kutbu vardır dünyanın bir topun iki tarfınıda işaretlerseniz bu kısımlara doğru meridyenlerlerde daralma olur oysa düz dünyada böyle bir daralma yoktur kuzeyden başlayan meridyen güneye doğru genişler. Yani düz dünyayı kanıtlamak iki merdiyen arasını ölçmek kadar kolaydır. Evet herşeyi bilmiyoruz bazen fikir yürütüyoruz ama en azından insanları yalanlar ile kandırmıyoruz. Bir arkadaş sormuştu yerin altında ne var dünya neyin üstünde duruyor demeye çalışmıştı sanırım gayet açık şekilde söylüyorum bilmiyorum. Yerin altına sinyaller gönderilerek sismologların bunu bildiği söylensede haritaladığı söylensede bu kurguda inanın herşey söylenilebilir. Küre dünya ile ilgili o kadar çok çarpıklık var ki yaz yaz bitmiyor ben kendi adıma düz dünyaya inanıyorum çünkü düz dünya yaratıcıyıda içine alır verdiğim linklerden kendi araştırmalarınızı yapabilirsiniz çürütmek istiyorsanız teorileri. Herkezin düşüncesine ayrı ayrı saygım var benim demek istediğim kendinizde araştırın birilerinin görüşlerinin peşinden gitmeden önce.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hillary Clinton bir açıklamasına varolan en yüksek ve en sert cam kaplamayı kıramadığımızın farkındayım diye konuşmasına başlıyor. Sizce hangi kaplamadan bahsediyor olabilir ?

Videoda zoom out yapıldığında gördüğünüz görüntü normal bir insanın görüş mesafesidir. Gözünüz ile göremediğiniz ve dünyanın eğimi sayesinde görüş açınızdan çıktığınız düşüdüğünüz gemiler kaliteli bir kamera sayesinde görünür hale geliyor madem görünür hale geliyor eğim olsaydı bu gemileri görebilirmiydiniz hepsi eğimin altında kalması gerekirdi. Üstelik gözlem sahilden yapılıyor dağın depesinden değil.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Antartika antlaşması yazınca antlaşma çıkıyor. Ayrıca gezegenleri ve Dünya'yı gözlemleyen bir sürü bilim insanı var. Hepsi mi yanılıyor be kanka. Gemi ve gökdelen görme olayı ışıkla alakalı bir şeydi diye hatırlıyorum ve dünya o kadar da küçük bir yer değil. Ama ne yalan söyleyeyim çıkıp kendim bakmadan asla savunmam küreyi veya düzü. Düz Dünyayı kim yarattı ve yaratan gerizekalı bu omurgasızların bizi bu denli kontrol etmesine nasıl müsade ediyor diye çıkıp sormak lazım. neyse dine çekiyorum her mevzuyu kinliyim knka kusurabakma:D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Antartika antlaşması yazınca antlaşma çıkıyor. Ayrıca gezegenleri ve Dünya'yı gözlemleyen bir sürü bilim insanı var. Hepsi mi yanılıyor be kanka. Gemi ve gökdelen görme olayı ışıkla alakalı bir şeydi diye hatırlıyorum ve dünya o kadar da küçük bir yer değil. Ama ne yalan söyleyeyim çıkıp kendim bakmadan asla savunmam küreyi veya düzü. Düz Dünyayı kim yarattı ve yaratan gerizekalı bu omurgasızların bizi bu denli kontrol etmesine nasıl müsade ediyor diye çıkıp sormak lazım. neyse dine çekiyorum her mevzuyu kinliyim knka kusurabakma:D
Yanılmaktan öte yalan söylüyorlar. Işık ile alakalı hiçbir yanılgı yok daha önceki yazılarımda ufuk çizgisi ile ilgili bilgi verdim zaten oradan okuyabilirsiniz. Sizin konuya bakış açınız benim gördüğüm kadarı ile bir new age akımı banada ilgilenicek birkonu çıktı kıvamında sanırım. Size bir soru sorayım. Bilim insanları herzaman doğrumu söyler ? Bilime bende saygı duyuyorum fakat bir yerde bazı insanlar bilimi insanlara kendi yalanlarını kabul ettirmek için bir araç olarak kullanmaya başladığı anda işler değişir. Antartika antlaşmasını sadece bir ipucu olarak verdim. Dünyayı yaratanı gerizeklı olarak nitelendirmişsin sana katılmıyorum. Ben bu kadar güzel bir dünyayı yaratanı gerizekalı olarak nitelendirmezdim. Neden izin verildiği konusu ise zaten bütün kutsal kitaplarda anlatılıyor. Evet biraz çekmişsin din konusuna ama bağlantısızda değil. Ben insanların inançlarını hiçbir zaman yargılayan birisi olmadım fakat burada anlatmak istediğim matematik, fizik kanunları ile bunu açıkladığımız inançlar kısmı kişinin seçimidir. İnanç kısmına kişi kendisi karar verir ben sadece düz dünyanın kutsal metinler ile daha çok örtüştüğünü gördüm bunuda ifade ettim. Daha önce anlattığım güney yarımküredeki meridyen deneyini bakın bu arkadaşımız anlatmış anlaşılmayan bir konu olursa video üstünden yorum yapın lütfen. Bu arada barış özcan ve paylaştığı videolar bana samimi gelmiyor.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...