Jump to content

VİOP Eğitimi: Nasıl Öğrenilir, Nelere Dikkat Etmeli?


Toprak123

Önerilen Mesajlar

Günümüzün en dikkat çeken piyasası olarak VİOP nasıl öğrenilir, eğitimleri nelerdir ve nereden alınabilir tarzındaki sorularınıza bu yazımızla cevap veriyoruz:

 

http://borsanasiloynanir.co/file/2017/05/viop-egitimi-nasil-ogrenilir.jpg

 

Son birkaç yılın parlayan yıldızı VİOP, her geçen gün artan işlem hacmiyle ülkemiz yatırımcılarına hizmet etmektedir. Yaşanan gelişmeler ve piyasaya olan ilginin artmasıyla birlikte kontratlarda görülen yükselişler yatırımcının iyi geri dönüşler almasını sağlamaktadır. Aynı zamanda VİOP işlem koşullarının cazip hale getirilmesiyle birlikte küçük – büyük veya bireysel – kurumsal olmak üzere çeşitli yatırımcı profilleri oluşmaya başlamıştır.

 

VİOP işlemlerine aşina olmayabilirsiniz. Çünkü diğer piyasalara göre daha farklı bir işlem mantığı bulunmaktadır. İlgi çekici bir hal alması ise nasıl işlem yapıldığını öğrenmek isteyen kişilerin sayısında artışa neden oldu. Aldığımız sorular çerçevesinde bizler de sizin için VİOP eğitimleri nelerdir, nasıl öğrenilir, nereden eğitim alınabilir gibi soruların cevaplarını paylaşmak istedik.

 

İşte sizlere VİOP eğitimleri hakkında aradığınız bilgiler:

 

VİOP Eğitimleri Nelerdir?

 

http://borsanasiloynanir.co/file/2017/05/viop-egitimleri-nelerdir.jpg

 

Borsa İstanbul çatısı altında faaliyet gösteren Vadeli İşlem ve Opsiyon Piyasası, günümüzde yoğun bir ilgi görmektedir. Bu ilgiye karşılık Borsa İstanbul başta olmak üzere birkaç aracı kurum VİOP eğitimleri için özel çalışmalar yapmaya başlamıştır. VİOP sistemini teknoloji ile birleştiren bazı aracı kurumlar ise bu işi oldukça iyi bir şekilde yürütmektedir. İnternet üzerinden verilen eğitimler sayesinde isteyen herkes ücretsiz bir şekilde VİOP hakkında bilgi edinebilmektedir.

 

Temel VİOP eğitimleri, internet üzerinden e-kitaplar, videolar ve sunumlar şeklinde ücretsiz olarak verilmektedir. Detaylı eğitimler için bazı üyelikler oluşturmak gerekebiliyor. Bu üyelik de ücretsiz bir şekilde yapılmaktadır ve size özel bir müşteri temsilcisi atanmaktadır. Bu müşteri temsilcisi sizinle iletişim halinde kalacaktır ve yeni eğitimlerle ilgili bilgilendirmeleri doğrudan size iletecektir. Eğitimler belli bir takvime göre düzenlenmektedir ve bilgi seviyenize göre istediklerinize katılmanız mümkündür.

 

VİOP Nasıl Öğrenilir?

 

http://borsanasiloynanir.co/file/2017/05/viop-nasil-ogrenilir.jpg

 

Piyasanın ilgi çekici yönlerini bir an önce öğrenmek ve birikimlerinizi burada değerlendirerek para kazanmak istiyorsanız mevcut eğitimlere katılmanızı öneririm. VİOP nedir hiç bilmiyorsanız en temel eğitimlerden başlayarak ilerlemeniz gerekiyor. Zaten alacağınız eğitimlerde de bu uyarıyı görebilirsiniz. Bir üst seviye bilgilere yöneldiğiniz zaman, aklınız karışabilir ve hiçbir şey anlamamak canınızı sıkabilir. Bu nedenle bilgi seviyenizle uyumlu bir şekilde eğitimlere başlamalısınız.

 

Temel VİOP eğitimlerinde piyasanın ne anlama geldiğinden nasıl işleyişine kadar detaylı bilgiler edinirsiniz. Bu bilgiler sayesinde üst seviyeye geçtiğiniz zaman işinizin kolaylaşacağını da bilmelisiniz. Her öğrenci için söylendiği gibi “sağlam bir temel” inşa edebilirseniz ileri seviye bilgilere geçişiniz kolaylaşmış olacaktır. Sonuçta analizler, piyasa yorumları ve tahminler, temel bilgileriniz üzerine işleyeceğiniz detaylardan oluşmaktadır. Piyasanın işleyiş mekanizmasını öğrenmeden bu yorumlara geçmeniz mümkün olmayacaktır.

 

İster kitaplardan, ister videolardan ister özetlenmiş sunumlardan; hangi şekilde istiyorsanız o şekilde eğitim alabilirsiniz. Özellikle temel eğitimlerde çeşitliliği sağlamanızı öneririz. Kendiniz okuyarak öğreneceğiniz bilgilere ek olarak sözlü anlatımlardan da faydalanıp konuları pekiştirebilirsiniz. Sözlü anlatım olarak hazırlanmış videolar ve ses kayıtları işlenmiş sunumla işinizi kolaylaştıracaktır. Bu eğitimleri veren aracı kurumlar vardır ve uzmanlar belli zaman aralıklarıyla bu eğitimleri vermektedir.

 

VİOP öğrenmek isteyenler için en büyük yenilik ise demo hesaplardır. Şimdiye kadar VİOP için herhangi bir sanal platform bulunmuyordu. Artık VİOP işlemleri için uyarlanmış sanal hesaplar bulunuyor ve bu hesaplar sayesinde risk almadan işlemleri nasıl yapacağınızı öğrenebiliyorsunuz. Paranızı riske atmadan bir oyun benzeri bu platformları kullanıyorsunuz ve deneyim kazanabiliyorsunuz.

 

VİOP Eğitimi Nereden Alınır?

 

http://borsanasiloynanir.co/file/2017/05/viop-egitimi-nereden-alinir.jpg

 

Birikimlerinizi VİOP’ta değerlendirmek istiyorsanız piyasa yapısı hakkında sağlam bir bilgi birikimine ihtiyacınız vardır. Sonuçta birikimlerinizi değerlendireceksiniz ve boş yere kaybetmek istemezsiniz. Bu nedenle oluşturulmuş eğitim programlarına katılmanızı tavsiye ederim. Günümüz koşullarında internet üzerinde birçok bilgi zaten yer almaktadır. Buna ek olarak uzmanlar tarafından verilen eğitimler söz konusudur. Bu eğitimler de internet üzerinden alınabilmektedir. Kolay bir şekilde üyelik oluşturarak bu eğitimlere ücretsiz olarak katılabilir, bilgisayarınıza veya mobil cihazınıza indirebilirsiniz.

 

VİOP eğitimi almak için internette kısa bir araştırma yaptığınız zaman nasıl bir yol izlemeniz gerektiği hakkında bilgiler bulacaksınız. Bunlardan birisi Borsa İstanbul bünyesinde verilen eğitimlerdir. Diğer yöntem ise aracı kurumların uzmanları tarafından verilen eğitimlerden oluşmaktadır. Belli bir eğitim programı oluşturularak her seviyeden kişiye VİOP hakkında bilgiler verilmektedir. Üstelik bu eğitimlerin büyük bir çoğunluğu ücretsizdir. İleri düzey eğitimlerin bir kısmı için belli bir ücret ödenmesi gerekiyor.

 

İnternet üzerinden VİOP eğitimlerine başvuru yapabilirsiniz. Eğitimleri bir paket olarak bilgisayarınıza indirebileceğiniz gibi online ortamda da takip edebilirsiniz. Demo hesapları bilgisayarınıza ve mobil cihazınıza yükleyerek edindiğiniz teorik bilgileri uygulamalı olarak test edebilirsiniz. Demo hesaplarda sanal para ile işlem yapma imkanı bulursunuz ve paranızı riske atmadan deneyim kazanırsınız.

 

VİOP Öğrenmek İsteyenler Nelere Dikkat Etmeli?

 

http://borsanasiloynanir.co/file/2017/05/viop-ogrenmek-isteyenler-nelere-dikkat-etmeli.jpg

 

Yatırımlarınızı VİOP aracılığıyla yapmaya karar verdiyseniz dikkat etmeniz gereken ilk nokta kendinize iyi bir aracı kurum seçmektir. Bu konuda faaliyet gösteren bankalar ve iştirakleri olduğu vardır. Ama bankaların ağırlık verdikleri konu daha bankacılık işlemleri olduğu için çok fazla tercih edilmediklerini söylesek yanlış olmayacaktır. Birkaç banka dışında VİOP desteği veren aracı kurumlar bulunmaktadır. Aracı kurumların ise temel işleri yatırımcılar olduğu için daha çok tercih edildiklerini söyleyebiliriz. Üstelik müşterilere özel olarak atanan temsilciler sayesinde aklınıza takılan her noktada yardım isteme imkanınız olmaktadır.

 

Aracı kurum arayışı, diğer piyasalarda olduğu gibi VİOP’ta da oldukça önemlidir. Sonuçta yatırım yaptığınız süre boyunca sizinle birebir ilgilenecek olan taraf aracı kurumlardır. Güveneceğiniz bir kurumla anlaşmanız gerekmektedir. Aynı zamanda teknolojik altyapılarının ve verdikleri hizmetin kalitesinden de emin olmalısınız.

 

Verilen VİOP eğitimlerini, en temel seviyeden başlayarak öğrenmelisiniz. Eğer temel kısımda anlamadığınız şeyler olursa ilerleyen süreçte pek başarılı olamazsınız. Bu nedenle sindire sindire ilerlemenizi öneririm. Acele etmemeli ve tam olarak piyasa mantığını öğrendiğinizden emin olmalısınız. Piyasanın mantığını anlamalı, vadeli işlem sözleşmelerinin unsurlarını bilmelisiniz. Sözleşmelerin özellikleri ve koşulları hakkında bilgi sahibi olduğunuzdan da emin olmalısınız. Spot piyasa işlemlerinden farklı olarak yatırım yapacağınızı unutmamalısınız. Bu nedenle de yatırımlara konu olan kontratları iyi bir şekilde tanımalısınız.

 

Piyasayı nasıl yorumlayacağınızı ve kontratların fiyatlarının nasıl değiştiğini öğrenmelisiniz. Vadeli işlemler, türev piyasa olduğu için yaşanan dalgalanmaların etkileri de daha farklı gerçekleşmektedir. Üstelik VİOP’un özellikleri arasında spekülasyonlardan yararlanma, riskten korunma ve arbitraj gibi karınızı arttıracak faktörler vardır. Bu faktörleri nasıl değerlendireceğinizi öğrenmeli ve yatırımlarda maksimum karı nasıl hedefleyeceğinizi deneyim etmelisiniz.

 

Deneyim sahibi olmadan işlemlere başlamamanızı öneririz. Teorik bilgiler sizi bir yere kadar götürecektir; ama bu bilgilerin uygulamada nasıl işlediğini öğrenirseniz asıl kazancı o zaman elde edeceksiniz. Teorik bilgiler ile deneyimlerinizi birleştirdiğinizde VİOP işlemlerinizi daha odaklı bir şekilde yapabilir ve kendiniz için en doğru yöntemi seçerek işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

 

 

KAYNAK borsanasiloynanir.co/

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • Similar Topics

  • Kayıp Ruh Parçası (Soul Retrieval) : Şamanlar Travmaları Nasıl Şifalandırır?

   Soul Retrieval (Ruhun kayıp parçalarından bir veya birden fazlasının şaman tarafından bulunup bedene geri üflenmesi) : Şamanlar Travmaları Nasıl Şifalandırır   Soul Retrieval: Mending the Fragmented Self (Ruhun Geri Getirilmesi: Parçalanmış Benliği Tamir Etmek) kitabım için araştırma yaptığım sırada dünya üzerindeki çoğu şamanik kültürün ruh kaybının hastalık nedeni olduğuna inandığını gördüm.   Duygusal veya fiziksel travma yaşadığımızda, ruhumuzun bir parçasının bu deneyimi atlatabilmek için

   , Yer: Witchcraft

  • Tarot ile Zamanlama Nasıl Tahmin Edilir?

   Bir Kelt Haçı açılımı yaparken, olayın ne zaman olacağını ortaya çıkarabilecek üç kart vardır: öneri kartı (7. kart), sonuç kartı (10. kart) ve destenin en altında kalan kart. Sezginiz size hangisinin büyük olasılıklı olduğunu söylese de, her üç olasılığı da kabul etmek en iyisidir.     Büyük Arkana     Joker - Ne zaman hazır olursan Büyücü - Çoktan başladı Azize / Azize - Tam olarak ne zaman olduğunu biliyorsun İmparatoriçe - Hasat mevsimi boyunca İmparator - Neredeyse bitti Aziz / Yükse

   , Yer: Tarot

  • Nefes Eğitimi

   Nefes eğitiminin gevşeme tekniklerini uygulama açısından çok büyük önemi vardır. Bizler gerçek anlamda nefes almasını ve nefesin ne olduğunu bilmiyoruz. Hava alıp vermeyi nefes almak zannediyoruz.

   , Yer: Meditasyon

  • Pineal Gland-Epifiz Bezi Kireçlenmesini Nasıl Temizler ve Koruruz?

   http://imagizer.imageshack.us/a/img537/6314/aHFmgr.jpg   Birinci adım olarak kireçlenmeyi meydana getirici maddelerden uzak durmamız lazım. 1 – Kimyasallar Flouride, Chlorine ve Bromide gibi kimyasal maddeleri hayatımızdan uzaklaştırmamız lazım, bilhassa fluoride pineal gland tarafından kolayca çekilen bir madde, burada calcium fosfat kristalleri oluşturuyor, diş macunu ve genelde musluk sularında mevcut, ağır zehir içeriği olup pineal glandde kireçlenme yoluyla işlevsiz hale getiriyor, kay

   , Yer: Evrensel Enerjiler ve Farkındalık

  • Uyumlama nasıl yapılıyor?

   Merhaba arkadaşlar.  Ben bi witch shoptan para kesesi, para spell jar vs aldım aldığım yer arındırıp kendinize uyumlayın dedi.  Ama uyumlama nasıl yapılır bılmıyorum yardımcı olursanız sevinirim

   , Yer: Witchcraft

Arka Oda

Arka Oda

  Chat izniniz bulunmuyor
  ×
  ×
  • Yeni Oluştur...