Jump to content

MZ1vdnW0mtQ

Önerilen Mesajlar

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Similar Topics

• Sümerce Metinlerde Ölüm Sonrası Hayat

İnsanoğlunun kaçınılmaz sonu ölüm, geçmişten günümüze pek çok toplumun inancında yeni bir başlangıç olarak kabul edilmiştir. Çivi yazılı kaynaklarda yansıtıldığı şekliyle Eski Mezopotamyalıların inancında Kutsal Kitaplarda söz konusu edilen cennet ve cehennem ayrımı yoktu. Ölen herkes, genellikle kur olarak ifade edilen ve yeryüzünün altında olduğu düşünülen ölüler diyarına gidip dönüşü olmayan bu yerde sonsuza dek kalırdı   Nergal, Ereškigal, Ningišzida, Namtar gibi birçok tanrıdan oluşan bir

, Yer: Ölüm ve Ötesi

• Zen Yaklaşımı : Hayat ve Ölüme Dair Düşünceler

[h=5]Hayatın diyalektiği, tüm gerçekliği kapsar[/h]Hırsımız, aşağılık kompleksimiz ve zayıflıklarımızı bazı davranış biçimleri ile őrtmeye, göstermemeye çalışırız. Aslında zayıflıkları, eksikleri ile yüzleşmeyen insan, gün gelir en küçük bir rüzgârda savrulur, dağılır gider. Öyleyse önce kendimizle, eksik ve yanlış davranışlarımızla yüzleşmeliyiz. Başkalarını eleştirmeden önce, aynaya kendi yüzümüze bakmalıyız. Ve gőrdüklerimizin üzerini őrtmemeliyiz. İnsan yalnızca dış dünyada savaşmaz aslında

, Yer: Felsefe

• Hayat Bana ... Öğretti?

mesela ben başlıyım   hayat bana sevmeyi,nefret etmeyi,ve kimseye güvenmemeyi öğretti

, Yer: Forum Oyunları

• Çeşitli Kültürlerde Hayat Ağacı, Ölümsüzlük Veren Bitkiler ve Hayat Suyu

Hayat Ağacı ve Hayat Veren Su dünya üzerindeki tüm kültürlerde mevcuttur. Elbette sonsuz yaşam ve sonsuz bilgi ile bağdaştırılan bu figürlerin insanların korkuları doğrultusunda geliştirilmiş olması mümkündür ancak öte yandan bu figürlerin kadim çağlara ilişkin bazı bilgileri üstü kapalı şekilde aktarması da gayet mümkündür. Bu iki fikirden birine destek verecek türde bir yazı yazmak yerine, bilgileri araştırıp kendi kanılarını oluşturmak isteyenler için çeşitli kültürlerde yapabilecekleri araşt

, Yer: Mitoloji

• Tarot - Önceki hayat keşfetme açılımı

Bu açılım ile önceki hayatınız ile ilgili ipuçları alabilirsiniz.   Kart 1- Önceki hayatınızda kimdiniz? Nasıl birisiydiniz? Kart 2- Önceki hayatınız nasıldı? Kart 3- Önceki hayatınızda ne iş yapıyordunuz? (Ne ile ilgileniyordunuz?) (Nasıl geçiniyordunuz?) Kart 4- Önceki hayatınızdaki aşk hayatınız nasıldı? (Sahip olduğunuz aşklar nasıldı?)   Gayet basit bir açılımdır. Kim olduğunuzu tam olarak öğrenemezsiniz fakat ipuçları ile birlikte zihninizde bir hayat canlandırabilirsiniz. Zaten Taro

, Yer: Tarot

Arka Oda

Arka Oda

Chat izniniz bulunmuyor
    • Yeni Oluştur...