Jump to content

Yazarlık Üzerine Çekilmiş Sinema Filmleri

paranormalfikir

Önerilen Mesajlar

The Words [Çalıntı Hayat]

Yönetmen: Brian Klugman, Lee Sternthal

IMDB: 7,1

Adaptation [Tersyüz]

Yönetmen: Spike Jonze

IMDB: 7,7

Barton Fink

Yönetmen: Joel Coen, Ethan Coen

IMDB: 7,7

Un Homme Idéal [Kusursuz Adam]

Yönetmen: Yann Gozlan

IMDB: 6,7

Dans La Maison [Evde]

Yönetmen: François Ozon

IMDB: 7,4

https://www.youtube.com/watch?v=lK8KQoURbnU

The Shining [Cinnet]

Yönetmen: Stanley Kubrick

IMDB: 8,4

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hatırladıkça koyarım bende . Bir tane sırp yapımı olması lazım çok iyiydi ya , orta halli bir kasaba şehrinde yaşayan ailesi sürekli alkolik bir dala sap olamamış insanlardan kurulu bir çocuğun etrafındaki komik ve trajik anıları günlüğüne yazıp, günlük tutma alışkanlığından sonrasında yazar olması gibi bir hikaye , işte sadece bu yazar oluyor para kazanıyor falan . Diğerleri hala annenin emekli maaşının peşinde sürekli . Anımsayan olursa yazsın yoksa ben bulacağım izleyin muhakkak .:D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Merhaba, kendimi bildim bileli bir şeyler yazmakla ilgiliyimdir. Bu filmlerin hiçbirini izlemedim, filmler güzel olabilir ama bir şeyler yazmadan önce film izleyip gaza gelmekle istiyorsanız sizden ne yazık ki yazar falan olmaz. İlginiz için teşekkür eder, bol yazılı günler dilerim. Lafım meclisten dışarı tabii...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Her birini izledim. Bol eşkiyalı dizi seyredip gaza gelmekle eş değer, senin anlatmak istediğin. O mantıkla bir şeyler yapmaya çalışmak ergence bir davranış olur zaten. Transformers seyredip kömür kamyonundan medet ummak gibi...

Aslında bu zevk ve merak meselesi. Edebiyat hocası Victor Hugo'ya; "Her şeyi dene ama edebiyat asla..." benzerinde gayretini kıracak bir öneride bulunmuş fakat... [Gerisini belirtmeme gerek yok. :)]

Ayrıca buradaki filmlerin birçoğu gerçek hayat hikâyesi. Ve yazarlık kavramından çok daha fazlası anlatılıyor... Şu filmlerden üç beş tanesini seyretseydin bu mesajı yazmazdın bana kalırsa. Aslında senin demek istediğini anladım, özetle; "yalnızca film seyrederek hedefe ulaşılmaz." diyorsun. Zaten o maksat da çok amatörce ve çocukça olurdu... Bu düşünceni burada belirtmek; (senin deyiminle gaza gelmiş bir insanı) bu tarz filmleri seyretmekten uzaklaştırıp Jason Statham filmlerinin kucağına bırakır... :D;)

Konunun asıl amacı, farklı dünyaları tanımak, bakılmamış yönleri keşfetmek... Az bilinen bir patikaya adım atmak... Ya da bir küçük ilham kırıntısı...

Merhaba, kendimi bildim bileli bir şeyler yazmakla ilgiliyimdir. Bu filmlerin hiçbirini izlemedim, filmler güzel olabilir ama bir şeyler yazmadan önce film izleyip gaza gelmekle istiyorsanız sizden ne yazık ki yazar falan olmaz. İlginiz için teşekkür eder, bol yazılı günler dilerim. Lafım meclisten dışarı tabii...
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...