Jump to content

Gerçek Simya

sare

Önerilen Mesajlar

Gerçek simya, bedenin Işık Bedenine dönüşmesine dayanır. Katolik Kilisesi'nin uğradığı zulümler nedeniyle batıda olduğu gibi, o kadar çok bilgi kaldırılmış ve simyacıların gizlice olması ve Kilise tarafından tutuklanıp idam edilmekten veya genel olarak Hristiyan çetelerin katledilmesinden ve bilgilerinin yok edilmesinden sakınmak için çok fazla kod kullanmaktadır. Konuya gelen pek çok kişinin gerçek anlamlar konusunda eğitime sahip olmaması ve böylece ünlü sıradan kimya türünün kaldığı yer. Pek çok aptalca bilgi eksikliğinden sonra simyayı, buna dayanan batıl inanç olarak nitelendiren kitaplar yazmaya başladı.

Eğer bir kişi bu bilgiyi simya ederse, Hindistan'da ve Uzak Doğu'da ve metinlerinde bu bilginin daha açık bir şekilde devam etmesine devam edilirse, bu konunun gerçek doğasına dayanan açıklıklara sahipler:

Tantrik simya:

"Amacı, doğanın kanunlarını aşan ölümsüz ama somut bir elmas bedeninin üretimidir."

"Simya'nın meditatif ve ritüelleşmiş bir yoga biçimine içselleştirilmesi, hedefi ruhsallaştırılmış bir ışık bedeninin edinilmesidir."

"Metallerin ve merkürün dışsal manipülasyonu, doğrudan aydınlanmaya yol açan kanalların ve rüzgarların transmundan iç simya rasayana'sine sıradan ve aşağılık olarak ilan edildi."

"Vjrayana paritesinde" simya "bodjicitta'nın, Prajna'nın [Tanrıça" Bilgeliği "nin) ve Upaya'nın [Erkeklerde Beceri 'anlamına gelir] ve bir" gökkuşağı bedeninin "ya da "ışık gövdesi".

Doğu'nun en eski Tanrı'sı olan Shiva'nın resminin açık bir şekilde, Işık Beden'in sembolik olduğu söylenir, dolayısıyla eski dinin orijinal noktası Işık Beden'dir. Hindu simyası, tarihin en eski metinlerinin Veda'nın kodlanmış bilgisi olduğunu açıkça kabul etmektedir.

Shiva metinlerde yer alır Soma ve Agni'nin birleşimidir. Bu, ebedi hayat olan Ayurveda'da Vedik simya dönüşümünün tamamlanmasıdır. Bu süreç, tüm unsurların sübtilden kabaya kadar katman yoğunluğundan oluştuğunu ve tüm elementlerin ve maddenin çekirdekte bulunan İlk Madde veya Ruh, Akasha'nın aynı maddesi olduğunu anlayarak yapılır. Amaç, bu içsel ruhsal ateş ve ruhsal bağışlar, ruhsallaştırılmış madde ile elementleri arındırana kadar, yoğunluğu parçalamak ve kaba olanı daha fazla incelemek için ruhsal ısınma ve sulamadır. Hindu simyası Shiva'nın küllerle kaplı olması, elementlerin ruhsal ateşle yakılmasını ve cürufun yakılmasını ve böylece Işık Beden işinin bitirilmesini sembolize eder. Kaldırılan cüruf, Satürn'ün, ölüm, yaşlanma, talihsizlik damgasını temizleyen damgasını taşır. Bu süreç, Şeytan'ın yılanının kundalini'yi yükseltmesini ve çakraları dönüştürmesini, nadis ve elementleri açıp dönüştürmeyi içerir. Bu Şeytan ve Tanrıların insanlığa verdiği bilgidir.

Kaynak

The Alchemical Body, White

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
boynuzsuzgeyikler

Gerçek simya terimi hiç hoşuma gitmedi. Ama bubaşlığa özel değil. Konu ne olursa olsun ''gerçeği bu'' tarzındaki yaklaşımları doğru bulmuyorum.

En azından artık ''metallerin özü-ruhu'' benzetmesinin ne olduğunu biliyoruz. O zamanlarda bunu nasıl yapıyorlardı? Onu hatırlamıyorum. Bakmam lazım. Ancak günümüzde bu işlemi, yani metallerin ''ruh'' larını, elektroliz ile kolaylıkla çıkarabiliyoruz. Ve her maden farklı farklı bir çok hastalığın tedavisinde kullanılmaktadır. Kimler tarafından? Bazı büyük aileler diyeyim. Bu farklı bir başlığın konusu.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
boynuzsuzgeyikler

Yok ben zaten içeriği yazana söyledim o lafı lütfen sen üzerine alınma :) Başlık da cuk oturmuş. Bu içeriği üreten için bu yazı zaten mutlak doğrudur.

Hatta aç başlık moral bozmak yok yüzüm güldü siteye girince bir sürü yeni başlık :D

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
Yok ben zaten içeriği yazana söyledim o lafı lütfen sen üzerine alınma :) Başlık da cuk oturmuş. Bu içeriği üreten için bu yazı zaten mutlak doğrudur.

Hatta aç başlık moral bozmak yok yüzüm güldü siteye girince bir sürü yeni başlık :D

Ya canımsın sana kucak dolusu mavi kalp gönderiyorum ❤

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Similar Topics

• Assassin’s Creed Tarihi Kişiler Ve Gerçek Hikayesi 1

Bu Paylasdigim Konu Tarihi Kişileri Ve Hikayeyi Anlatmakdadir Derlemedir Ama Oyundanda Bahsediyor Burda Derlemedir     İlk Olarak Oyunun Kendisinin Hikayesini Paylasmaliyim   Assassin’s Creed (Türkçe: Suikastçinin İnancı), Ubisoft şirketi tarafından geliştirilmiş tarihle iç içe, gizlilik ağırlıklı, üçüncü şahıs aksiyon-macera tarzı bir Microsoft Windows, PlayStation 3 ve Xbox 360 oyunudur. Oyun ilk kez Microsoft tarafından Project Assassin adı altında X ’05 sergisinde takdim edilmiştir. Oyunu

, Yer: Tarihi Kişiler ve Olaylar

• Neil deGrasse Tyson ''Evrenle ilgili paylaşabileceğiniz en şaşırtıcı gerçek nedir?''

Ünlü Astrofizikçi Neil deGrasse Tyson kendisine sorulan '' Evrenle ilgili paylaşabileceğiniz en şaşırtıcı gerçek nedir?'' sorusunu cevaplıyor.   https://youtu.be/Pjcpn1K5Npk

, Yer: Felsefe

• Simya Notları

Bu konu uzun bir yazı dizisi şeklinde olacak. İçeriğin bu konu ile alakadar olanlara yol göstereceğini umuyorum.Fırsat buldukça eklemeler yapılacak. Yazım hataları olmuşsa kusuruma bakmayın. Bu yazılanlar tamamıyla benim kendi yazdığım şeyler değil, bir çoğu tuttuğum notlardır.   Arap fatihlerinin entelektüel-dinsel konularda sergilemiş oldukları açık fikirli tutumları, ilk Arap simyacısı olan Emevi prensi Halid bin Yezit’in kişiliğinde (635-704 dolayları) somutlaşmıştır. Fihrist’te anlatıldı

, Yer: Simya

• Jos gerçek mi? Kafayı yemek üzereyim. Joy of satan hakkında düşünceleriniz nedir?

İslam dininden çıkarken bukadar zorlanmadım. Jos acaip kafamı karıştırıyor. Güç meditasyonlarını yapmaya çalışsamda etki göremediğimden saldım. Jostan başka türkçe kaynaklı satanist sitesi yok mu yaa? Veya jos sizce nasıl bir oluşum? Son olarak temple aeternum (sonsuz tapınak) gibi zır cahilleri hiç önermeyin onların çoğu ergen ve bilgisiz hakikisini bulursam mutlaka konuşurum.

, Yer: Dinler ve İnanışlar

• Ejderhalar: Gerçek mi Efsane mi?

EJDERHALAR: GERÇEK Mİ EFSANE Mİ?   http://www.dharmarose.com/graphics/goods/treefree/dragons/xl_TF52004.jpg   Ejderhalar, hemen hemen her kültürde yer edinmiş varlıklardır. Birçok kültte varlıklarından bahsedilmesi gibi ejderhalarla iletişim için gerekli majikal ritüeller veya bilgilerde bulunmaktadır. Ejderhalar genel olarak birçok kültürde uçan büyük yılan şeklinde, zeki, akıllı, bilge ve sihre sahip varlıklar olarak geçer. Yalnız batıda kanatlara sahip bir sürüngen olarak resmedildiği görü

, Yer: Paranormal Varlıklar

Arka Oda

Arka Oda

Chat izniniz bulunmuyor
    • Yeni Oluştur...