Jump to content

Önerilen Mesajlar

Psikonevrozlardan(Kaygı davranışı,fobik davranış,obsesif kompülsif davranış ve depresyon) daha ağır olan duygusal bozukluklardır.Psikonevrotikler çevrelerine karşı aşırı duyarlı olduğu halde psikotikler çevrelerine karşı duyarsızdırlar.Psikozlarda düşünceler oldukça karışık ve gerçekten kopuktur.

 

a)Manik - Depresif Davranış:Yoğun bir duygu ve davranış taşkınlığı içindedirler.Bu kişiler normal bir insanın sahip olduğu enerjinin çok üstünde enerji harcayabilirler.Çoğunlukla saldırganlık gösterirler.Suçluluk,mutsuzluk ve değersizlik duyguları içindedirler.

 

b)Paranoid Davranış:Genellikle sanrıları vardır.Bu sanrılar hayal ürünü olan şeylerdir.Ya sürekli olarak öldürüleceğini düşünürler,ya da kendilerini önemli bir kişi olarak görürler.

 

c)Şizofrenik Davranış:Genellikle erken yaşta görülür.Düşünce ve davranıştaki bozukluklardır.Kendi içlerine kapalı ve gerçekten kopukturlar.Evrenin %1'i şizofreniktir.(C.T. Morgan)

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Konu ile alakalı daha ciddi ve detaylı paylaşımlarda bulunarsanız sevinirim . Evrenin yüzde 1 şizofreniktir ne demek ? . Şizofreni hakkında tam olarak bir görüş birliği bile yok ki evren şizofrenik olsun .Psikonevroz ne demek ? . Psikoz vardır , nevroz vardır . Paranoid davranış biraz absürd . Paranoya vardır ve paranoid şizofreni vakaları vardır .

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Arka Oda

Arka Oda

    Chat izniniz bulunmuyor
    ×
    ×
    • Yeni Oluştur...