Jump to content

Kivi Şarabı (Green Potion)


chess

Önerilen Mesajlar

Ortaçağ okült yazıtlarda, içen kişinin mental algılarını açıp diğer boyutları görme yeteneğini kazandırdığına inanılır.

O yıllarda kivi, Çin'in sadece belirli bir bölgesinde yetiştiği için çok değerli olan bu şarabın 1 şişesi için 15 kese altın verildiği rivayet edilir.

Bu ne kadar doğrudur bilmem ama diğer şaraplardan farklı bir sarhoşluğu olduğu doğrudur.

 

MALZEMELER:

2 kg kivi

1 kg toz şeker

2 gr maya besini (çay kaşığının 3/1i kadar)

5-6 gr şarap mayası (1 çay kaşığı)

Hava kilidi ya da balon

Su

 

YAPILIŞI:

Kivileri soyup mutfak robotunda iyice parçalayıp püre haline getiriyoruz.

Püre haline gelmiş kivileri tencereye boşaltıp 1 kilo şeker ve 1 litre içme suyu ekliyoruz.

Ocağın altını yakarak yaklaşır 60 dereceye kadar karıştırarak ısıtıyoruz.(el yakacak kadar ısınması gerek) Bu sayede, yabancı maya ve bakterileri öldürüyoruz. Ayrıca; hücreleri patlatarak içindeki şekeri ve sıvıyı dışarı salmasını sağlıyoruz.

İnce bir kevgirle süzüyoruz (sıcak).

Kevgirde kalan posayı da 1 litre suyla süzüyoruz, böylece posada kalan şeker ve aromayı da almış oluyoruz.

5 litrelik su şişesine koyup, yaklaşık 4 litreye kadar suyla tamamlıyoruz.

Maya besinini ekleyip iyice çalkalıyoruz.

Mayayı ekleyip tekrar çalkalıyoruz.

Şişe kapağını delip hava kilidini yerleştiriyoruz.( ya da ince bir iğneyle 7-8 yerinden delinmiş bir balonu kapağa geçirebilirsiniz.)

Karanlık bir yerde 25 gün kadar bekletiyoruz.(Bu süre ortamın sıcaklığına göre değişebilir, ideal sıcaklık 20-25 derece arasıdır)

25 günün sonunda temiz bir hortumla (akvaryum hortumu ya da serum hortumu olabilir) dibe çökmüş mayayı kaldırmadan yavaşça başka bir kaba alıyoruz.

Buz dolabında 1 hafta daha dinlendirdikten sonra tüketmeye ya da şişelemeye başlayabilirsiniz.

 

Afiyet olsun:cool:

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hocam önceden insanlar nohut vb bakla tanelerini kullanıyorlarmış maya olarak fakat bu hem fermantasyon süresini uzatıyor hem de yabancı bakterilerin olmasına yol açıyor. İnternetten şarap mayası da maya besini de bulabilirsiniz. İkisini oplam 15-20 tl arası bir fiyata bulabilirsiniz.(minimum 10 defa kullanmalık) Standart ekmek mayası kullananlarda var (dr. oetker vb) ama tadını bozuyor şarabın, ben tavsiye etmiyorum.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kivi bilimsel araştırmalar neticesinde içerisinde doğal melatonin ( Uyku düzenleyici ) hormon olan veyahut onunla ilişkisi olan meyve kaynaklarından biri . Tabi objektifliği korumak için araştırmalar sürüyor . Bahsedilen tarif de 2 kg kividen söz ediliyor ki melatonin fazlası sersemlik hali ve uyuşukluk yapar . İçindeki rafine şeker de çabası . Bahsettiğiniz tuhaf sarhoşluk durumu belki budur . Ortaçağ okült yazıt deyince iş ilgi çekmekten öteye gitmiyor . Kaynak belirtmeniz ve hangi gelenekte ne şekilde kullanılıyor falan bunlardan bahsetmeniz daha mühim . Tabi ben bilmiyorum okült tarafını , varsada ilgilenecek arkadaşları aydınlatırsanız sevinirim . Bizde faydalanırız belki . Birde kişisel olarak meyve ziyanı olarak görüyorum ben bunları üzüm oldukça yeterli şarap konusunda . Tabi kişisel görüşüm .Tıpkı kutu meyve sularını israf olarak görmem gibi .Bilemiyorum ..

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Neden farklı şeyler, farklı tatlar denemeyesin? Belki mistik bir gücü yok ama farklı bir tadı var. Ben, arkeolog bir arkadaşımın yalancısıyım tarihi bilgilerde, bu yüzden kaynak göstermem biraz zor. Meyve suyundan da şarap yapmış biriyim, kivi şarabı daha farklı, daha derin bir şarhoşluğa sahip bunu söyleyebilirim.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
Neden farklı şeyler, farklı tatlar denemeyesin? Belki mistik bir gücü yok ama farklı bir tadı var. Ben, arkeolog bir arkadaşımın yalancısıyım tarihi bilgilerde, bu yüzden kaynak göstermem biraz zor. Meyve suyundan da şarap yapmış biriyim, kivi şarabı daha farklı, daha derin bir şarhoşluğa sahip bunu söyleyebilirim.

 

Benden de daha eski bir üye imişsin . Yeniden gelmişsin foruma hoş geldin de . Konuyu açtığın başlık ve konuya giriş bölümü hatalı dostum .Bu forumda pek hobiler ,yemek ve içki tarifleri yok . Eğer tarif bir iksir değil ise . :))). Yetenek kazandırmak çok iddialı bir söylev . Psişik ve büyüsel enerjiyi arttırır denilebilir çoğu tarif için . Yetenek içinse paşa paşa sistematik olarak çalışman gerekir .Evet okültizmde hızlı netice arayışları için uyuşturucu kullanımı var . Ama o da yeteneği körelten bir olgu oluyor ekseriyetle . Yeteri kadar deneyim de yoksa . Benim uzmanlık alanım da değil bunlar . Arkadaşça bir mesaj . Bir nevi forum sorumluluğu .:D

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • Similar Topics

  • Her Açıdan Şifalanmak için Şefkat Mantrası; Green Tara Mantra

   HER YÖNDEN ŞİFALANMAK İÇİN GREEN TARA MANTRA   http://1.bp.blogspot.com/_Bpt6nv7ePec/TGwEqkZ4H3I/AAAAAAAAE5s/spMyZaBAz6s/S1600-R/green+tara.jpg   Tara isminin anlamı "yıldız" ya da "karşıya taşıyan (salla götüren)" anlamına gelmektedir ve tanrıça şeklinde gösterilen bir şefkat Bodhisattva'sıdır. (şeftakin gerçek aydınlatmasıdır). Tibet kültünde Tara, "Dölma" yani "kurtaran kişi" olarak bilinmektedir. özellikle, duygusal insanlara, lotus tahtından kalkarak şefkat gösterir.   Yani şefkat ve şi

   , Yer: Evrensel Enerjiler ve Farkındalık

  • Yeşil Yol / The Green Mile

   Belleğimde iz bırakan filmlerden. Stephen King'in sadece korku yazarı olmaığının kanıtı. Hatta keşke dramatik öyküleri daha sık yazsa dememin sebebi.       http://89.149.209.30/images/afis_buyuk/y/Yesil-Yol.jpg Yapım :1999, ABD Tür :Dram / Fantastik Yönetmen :Frank Darabont Senaryo :Stephen King (Kitap), Frank Darabont Oyuncular :Graham Greene, Barry Pepper, Tom Hanks, Bonnie Hunt, James Cromwell, Michael Clarke Duncan, David Morse, Bill McKinney, Sam Rockwell, Gary Sinise, Patricia Cla

   , Yer: Filmler

  • Yeşil Adam (Green man , Hızır) Kimdir?

   Yeşil Adam http://magickalmates.com.au/images/GM-large.gif   Yeşil Adam… Yapraklar, dallar arasından bakan bir erkek yüzü. Saçları ve sakalları yapraklardan oluşmuş; ağzından, burnundan, kulaklarından filizler, sürgünler çıkıyor; yüzünün etrafını çiçekler ve meyveler süslüyor. Yalnızca yüzü görünen, bedeni olmayan, taştan yontulmuş ya da tahtadan oyulmuş bir bitki-adam kafası…   “Katedrallerde, kiliselerde çatılardan, sütunlardan, kapı süslemelerinden bize bakıyor. Anadolu’daki II. yüzyılda

   , Yer: Mitoloji

  • Green Lantern - Yeniden Doğuş (Türkçe)

   6 sayıdan oluşan bir seri ve tümü mevcut. CBR formatında.  

   , Yer: Çizgi Roman

  • Peter Green

   Peter Allen Greenbaum, 29 Ekim 1946'da, Londra'nın işçi sınıfının yaşadığı East End bölümünde, dört kardeşin en küçüğü olarak doğdu. On yaşında iken, abilerinden birisinin eve bir ispanyol gitarı getirmesi ile, gitara ilgi duymaya başladı. Bu gitar kısa zamanda Peter'ın oldu. "Ağabeyim bana bir kaç akor gösterdi ve yola çıktım." İlk etkileri, The Shadows grubundan Hank Marvin, Muddy Waters ve B.B. King gibi blues gitaristleri ve "bazı Yahudi şarkıları" idi. Greenbaum (15 yaşında iken kendine Pe

   , Yer: Jazz & Blues

Arka Oda

Arka Oda

  Chat izniniz bulunmuyor
  ×
  ×
  • Yeni Oluştur...