Jump to content

Empülsif Psikopat Bireyin Davranışları Ve Obsesif Kompülsif Bireyin Davranışları

Balian

Önerilen Mesajlar

Aşağıda empülsif psikopat bireyin davranışlarıyla obsesif kompülsif bireyin davranışları anlatılmaktadır.

Empülsif Psikopat

Faaliyet:Bir faaliyetten diğerine atlar.Dürtü ve kaprislerine göre hareket eder.

Dikkat uzamı:Herhangi bir çeldirici karşısında dikkati kolaylıkla ve tümüyle dağılabilir.

Yargılama:Kendini eleştiremez.Anında ilgisini çeken ve salt kendisini ilgilendiren olayların etkisine girer.

Planlama:Sebatkar olamaz.Planlama eksikliği vardır.Kısa süreli ve anlık amaçlara tutunur.

Obsesif Kompülsif

Faaliyet:İlgisiz hatta saçma gelen bir faaliyeti sürekli yineler.

Dikkat uzamı: Dikkati ayrıntılara yoğunlaştırır.Dikkat şiddetli ve keskindir,ancak odak esnekliği ve ranjı açısından sınırlıdır.

Yargılama: Dogmatik ve tek yönlüdür.Herbir fikri için ayrıntılı savunma yapar.

Planlama:Ayrıntılı planlama;herhangi bir faaliyete geçmeden önce uzun süre tasarlanır.

Alıntıdır.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Similar Topics

• Obsesif-Kompulsif Kişilik Bozukluğu- Belirtileri ve Tedavisi

Obsesif-Kompulsif Kişilik Bozukluğu   Kontrol edilemeyen ama sürekli tekrar edilen mantıksız alışkanlıklar ve huylar   Nedir?   Bu psikolojik hastalığa sahip kişiler kontrol edemedikleri ama sürekli tekrar ettikleri alışkanlıklar ve huylar geliştirirler. Çoğu kez bu zararsız ama garip huylar kişinin kafasındaki yoğun karışık duygularını kontrol edebilme ve düzenleme amacı ile başlar. Tekrar eden davranışlar ve düşünceler kişi için büyük bir endişe ve mutsuzluk kaynağı olmaya başladığı zaman

, Yer: İnsan Psikolojisi

• Obsedör Nedir.? Obsesif Kişilik ...

Obsesif Ruhlar .       http://1.bp.blogspot.com/-QgS73K1cjCA/T1pjYyEAwvI/AAAAAAAAAQU/D2GXh3OTM2s/s320/400px-John_Henry_Fuseli_-_The_Nightmare.JPG       Şimdi sizlere sosyofikir olarak obsesdörler hakkında bilgi vermek istiyorum ki bu konu gerçekten de önemli bir yere sahip psikoloji de farklı ve korkutucu karakterler gibi adlandırılırlar ama önce ; Obsedör teriminin anlaşılması, obsesyonun ne olup ne olmadığının anlaşılmasıyla olanaklıdır. (Obsesyon teriminin spiritüalizmdeki anlamı ps

, Yer: Paranormal Varlıklar

• Metal Türlerine Göre İnsan Davranışları

Matrak bişey ama hoşuma gitti kaynağı neresi bilinmiyor,durmadan el değiştirdiği için metalle alakası olmayanalar tırsabilir   death metal sabah uyandım annemi doğradım, babamı doğradım, bakkala gittim bakkalı doğradım. mutluyum huzurluyum...   doom metal sabah düşümde annemi doğradım, babamı doğradım, bakkala gittim bakkalı doğradım. bu yuzden bunalımdayım   gothic metal sabah uyandim ne göreyim annem dogranmış, babam dogranmış, bakkala gittim o da dogranmış bu yuzden şüpheliyim

, Yer: Gnoxis Cafe

• Beyazperdedeki 10 Tuhaf Psikopat Karakter

Slasher filmi canisi yaratmanın formülü çok basittir: onlara bir maske ve ortalama bir isim verin (Michael, Freddy, Jason, Chucky) ve sonra şehirdeki tüm yarı çıplak gençlerin peşine takın. İşte bu noktada 10 tuhaf film psikopatı listemiz devreye giriyor çünkü burada standart korku üsluplarını aşmış! katilleri betimliyoruz. Çılgın kardan adamlardan manyak kurabiyelere kadar 10 tuhaf sinematik katili ele alıyoruz. Unuttuklarımız ve bilerek listeye eklemediklerimizi de yorumlarda tartışıyoruz.Not:

, Yer: Sinema

• Psikopat Kedi

[video=youtube_share;hdsXURw-r-8] :rofl:

, Yer: İlginç ve Komik Videolar

Arka Oda

Arka Oda

Chat izniniz bulunmuyor
    • Yeni Oluştur...