Jump to content

En Sevdiğiniz Film Replikleri

SCARRED

Önerilen Mesajlar

http://www.sulinet.hu/ikep/2006/02/ericgengszter.jpg

Amma çok çıkar değil mi?

İmzamla başlayayım, Chopper filminden. Ana karakter (Eric Bana) iflah olmaz biri olduğu söylenince şöyle der:

Chopper: Beethoven'ı bile eleştirenler oldu. Hadi üçünün adını sayın sayabilirseniz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

- neden ölmüyosun... sana ateş ettim..

- çünkü bu maskenin altında etten kemikten başka şeyler var.. fikir var dostum ... ve fikirler asla kurşun geçirmez...

V for Vendetta filminden

tabi bide Selvi boylum al yazmalım ın tüm replikleri var ama yazmak uzun sürer :)

bide çiçek abbas filminden var... İlyas Salman Şener Şen in kıyafetinin aynısını giyer.. karşılaşırlar ve Şener Şen cümleyi patlatır...

- Ne o lan ... Hıyara benzemişin... :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

7.jpg

"Şiirler yazanların değil ihtiyacı olanlarındır!"

Il Postino'dan... Ünlü Şili'li komünist şair Pablo Neruda'nın politik nedenlerle bir süre yaşamak zorunda kaldığı adada, onun postasını, mektuplarını taşıyan genç adamın aşık olduğu kıza Neruda'nın şiirleri ile kur yapması ve gönlünü kazanması, Neruda'nın da genç postacının foyasını yakalaması üzerine azarlanırken postacımızın umutsuz bir sinirle söylediği replik.

Koskoca Neruda'ya karşı komünist söylem... İnsanı kendi silahıyla vurmak buna denir. Zaten ünlü şair de bu laf karşısında afallar kalır.:)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

the first rule of fight club is - you do not talk about fight club,

the second rule of fight club is - you do(!) not(!) talk about fight club,

third rule of fight club, someone yells "stop!", goes limp, taps out, the fight is over,

fourth rule, only two guys to a fight,

fifth rule, one fight at a time, fellas,

sixth rule, no shirt, no shoes,

seventh rule, fights will go on as long as they have to,

and the eighth and final rule, if this is your first night at fight club, you have to fight...

fight club

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

fight club tan say say bitmez zaten replik:D:)

tyler durden: işiniz değilsiniz. sahip olduğunuz paranız değilsiniz. sürdüğünüz arabanız değilsiniz. ..sizler dans eden şarkı söyleyen dünyanın pisliklerisiniz.

tyler: sadece herşeyi kaybettikten sonra özgür kalabiliriz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

locke: kadermi.. ne kaderinden bahsediyorsun.. bu adanın benim kaderim oldugunu düşündüğümde.. cama başımı koymuş aglıyordum.. ve bir anda bir ışık yukarı dogru yükseldi camdan.. ihtimalen sen tuvalete kalkmıştın..

desmond: senin geldiğini gördüğüm anda.. bu adanın kaderim olmadığını düşündüm bende..

locke: ikimizde kaderlerimizi değişmişiz.. şimdi ne olacak..?

desmond: başka bir hayatta görüşürüz kardeşim..

The Lost

kim ne derse desin, sözcükler ve düşünceler dünyayı değiştirebilir. "

( ölü ozanlar dernegi )

kalbin artık özgür onu izleyecek cesaretin olsun!!"

brave heart(cesur yürek)

şimdi savaşırsanız ölebilirsiniz,kaçarsanız hayatta kalırsınız.bundan yıllar sonra yatağınızda ölümü beklerken ,bütün geçen zamanı, buraya geri gelip, düşmanlarımıza:hayatlarımızı alabileceklerini ancak özgürlüğümüzü asla alamayacaklarını söylemek için feda etmez miydiniz?

brave heart(cesur yürek)

Çok sağol paylaşım için benimde ilk aklıma gelen replikler bunlar;)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

8.jpg

Travis yeni aldığı silahlarını kuşanmış, odasındaki aynanın önünde durmakta, yansıması ile konuşmaktadır:

Travis Bickle: Bana mı dedin? Bana mı dedin? Bana mı dedin? O zaman kime dedin... bana mı dedin? Burda benden başka kimse yok. Kimle konuştuğunu sanıyorsun sen aslanım? Ha öyle mi? Eyvallah!

[silahını çeker]

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Travis yeni aldığı silahlarını kuşanmış, odasındaki aynanın önünde durmakta, yansıması ile konuşmaktadır:

Travis Bickle: Bana mı dedin? Bana mı dedin? Bana mı dedin? O zaman kime dedin... bana mı dedin? Burda benden başka kimse yok. Kimle konuştuğunu sanıyorsun sen aslanım? Ha öyle mi? Eyvallah!

[silahını çeker]

abi nası olağanüstü bi filmdir ve sahnedir o öyle yahu!:clapping: bu sahne bi çok filmde kullanılmıştır sonra..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

9.jpg

Katsumoto: Kusursuz gonca çok ender görülür. Bütün hayatını bir tane aramakla geçirebilirsin, ve bu boşa harcanmış bir hayat olmaz.

-------------------

Algren: Ne istiyorsun?

Katsumoto: Düşmanımı tanımak.

Algren: Düşmanlara ne yaptığınızı gördüm.

Katsumoto: Sizin ülkenizde savaşçılar düşmanlarını öldürmez mi?

Algren: Yenik düşmüş, diz çökmüş insanların kafasını kesmezler.

Katsumoto: General Hasegawa hayatını sona erdirmesine yardım etmemi rica etti. Bir samuray yenilginin utancı ile yaşayamaz. Onun başını kesmekten onur duydum.

-------------------

Katsumoto: Ben kendimi tanıttım. Sen kendini tanıttın. Bu çok iyi bir sohbet.

-------------------

Katsumoto: Peki generaliniz kimdi?

Algren: Senin yönetecek bir isyanın yok muydu?

Katsumoto: Sizin ülkenizde sohbet sevmezler mi?

Algren: Yarbaydı. Adı Custer'dı.

Katsumoto: Bu ismi biliyorum. Çok savaşçı öldürmüş.

Algren: Oh, evet. Çok...

Katsumoto: Demek iyi bir generaldi.

Algren: Yo, hayır. İyi bir general değildi. Kendini beğenmiş ve cüretkardı. Ve tek bir taburla ikibin kızgın kızılderiliye saldırdığı için geberdi.

Katsumoto: İkibin kızılderili mi? Custer'ın kaç adamı vardı?

Algren: İkiyüz onbir.

Katsumoto: Bu General Custer'ı sevdim.

Algren: Kendi efsanesine aşık olan bir katildi o. Ve askerleri de bu yüzden öldüler.

Katsumoto: Bence bu çok iyi bir ölüm.

Algren: Eh, belki bir gün aynısından sana da olur.

-------------------

Algren: [bağırır] Benden ne istiyorsun?

Katsumoto: Kendin için ne istiyorsun?

-------------------

Algren: Bu suikastçileri kim gönderdi? İmparator mu? Omura mı?

Katsumoto: İmparator ölmemi isterse bunu söylemesi yeterlidir.

Algren: Demek Omura.

-------------------

Katsumoto: [son nefesinde] Kusursuz... Her biri... kusursuz...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

hayatta yaptıklarımız kefaret vermek demekdir

Onurunuzu güçlendirin

Size ne olacağını düşünün

Ve Hayal Ettiğiniz gibi olun

Kendini yanlız kalmış bulursan

Yeşil bir tarlada,Yüzünde güneş

Ve ata binerken düşün

Hiçbir zaman endişelenme

Çünkü Zaten hepimiz ölüyüz

GLADYATÖR Filminde Maximusun ordusuna yapdığı konuşma

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

16.jpg

Ne bakıyorsunuz? Hepiniz adisiniz! Neden biliyor musunuz? Çünkü hiçbirinizde adam gibi adam olacak yürek yok. Benim gibi insanlara ihtiyacınız var, ben olmadan bir hiçsiniz - size benim gibi adamlar lazım, ki beni gösterip "işte kötü adam" diyebilin. Ee? Peki siz nesiniz ki, ha? İyi adam mı?.. Değilsiniz! Siz ancak arazi olmaktan, yalan dolandan anlarsınız.

Benim öyle dertlerim yok. Ben her zaman doğruyu söylerim, palavra sıkarken bile! Pekala kötü adama iyi geceler dileyin. Hadiii! Bir daha benim gibi kötü adam göremezsiniz. Hadi! Kötü adama yol açın. Kötü adam geliyor! Çekilin yolundan!

--------------------

17.jpgRahmetle anıyoruz...

Aeşoğlaeşek! I hı hığ...:)

--------------------

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

http://vwt.d2g.com:8081/dirty-harry-2-795959.jpg

Ne düşündüğünü biliyorum: "beş el mi ateş etti, altı mı?" İşin doğrusu bu hırgürde ben de sayamadım. Ama elimdeki dünyadaki en yüksek güçlü tabanca olan .44lük bir magnum olduğuna, kafanı da kopartıp darmadağın edebileceğine göre kendine tek bir soru sormalısın: "bu gün şansım yerinde mi?"

Ee, yerinde mi serseri?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Savaşırsanız, belki ölürsünüz.

Kaçarsanız, yaşarsınız...

en azından bir süre.

Ve bugünden yıllarca sonra,

yatağınızda ölürken,

bugünden-o güne kadar ki tüm günlerinizi

buraya tekrar gelebilme

şansı için...buraya tekrar gelip düşmanlarımıza

yaşamlarımızı alabileceklerini,

ama özgürlüğümüzü asla alamayacaklarını söylemek için feda etmez miydiniz?CESUR YÜREK

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

"Hepimiz heba oluyoruz.Lanet olsun, bütün bir nesil benzin pompaliyor, garsonluk yapiyor, yada beyaz yakalı köle olmuş.Reklamlar yüzünden araba ve kiyafet peşinde.Nefret ettiğimiz işlerde çalışıyor,gereksiz şeyler alıyoruzBizler tarihin ortanca çocuklarıyızBir acimiz yok, ne büyük savaşı ne de büyük buhranı yaşadık.Bizim savaşımız ruhani bir savaş.Ve bunalımımız kendi hayatlarmız...!"

Fight Club

beyaz yakalı köle kelimesini hergun tekrarlıyorum...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...