Jump to content

Sapiens Kitabının Film Uyarlaması


NizaL

Önerilen Mesajlar

Ridley Scott ve Asif Kapadia Çok Satan Sapiens Kitabının Uyarlamasını Çekecek

 

http://i.hizliresim.com/PDnP8d.jpg

 

Çok satan Sapiens kitabının uyarlaması, insanlığın gezegenin baskın türüne nasıl dönüştüğünü açıklayacak.

 

Blade Runner ve Alien filmlerinin yönetmeni Ridley Scott ile Oscar ödüllü belgeselci Asif Kapadia, İsrailli profesör Yuval Noah Harari'nin uluslararası çok satan Sapiens: İnsanoğlunun Kısa Tarihi kitabını uyarlamak için bir araya geliyor.

 

Akla ilk seferde Carl Sagan'ın aslında kitap olan Cosmos'u ve BBC'nin Planet Earth'ü gibi belgesel dizilerini getiren Sapiens, konusunu çok geniş bir şekilde ele alıyor. Tarih öncesi yaratıklardan günümüze dek tüm insanlığın yolculuğunu çiziyor. Harari kitabında, ilk Sapien'lerin aile ağacındaki pek çok daldan biri olan Homo Sapiens'in gezegene egemen olmayı nasıl başardığını açıklamaya çalışıyor.

 

Scott'un yapımcılığını üstleneceği ve Kapadia'nın yönetmen koltuğuna oturacağı yapımın belgesele dizi mi yoksa film formatında mı uyarlanacağı şu an için bilinmiyor. Kudüs İbrani Üniversitesi'nde bir tarih profesörü olan Harari, “Bilim, kurgu, tarih, drama ve dehayı, türümüzün inanılmaz yolculuğunu hayata geçirmek için bir araya getirmeyi umuyoruz. Homo Sapiens yolculuğuna önemsiz bir hayvan olarak başladı ama şimdi bir tanrı olma eşiğinde." yorumunu yaptı. Sapiens, 2011'de yayınlanmasından bu yana dünya çapında 8 milyon kopya sattı ve Barack Obama, Bill Gates ve Mark Zuckerberg'i okuyucuları arasına kattı. Scott ve Kapadia, 2017 yılında kitabın film haklarını satın almıştı.

 

Sinemalarcom

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • Similar Topics

  • Yönetmen Şıbolovzade’nin ‘Hasat’ Adlı Film Senaryosunun Bir Kısmının İrdelenişi

   Tam Adı: Şıbolov Tutalov Şıbolovzade Doğduğu Yer: Şıbolistan Yamaç Cumhuriyeti Yaş: Şıbolovkere şıbolov   Sunuş (Fütürist amaç güden bir yapım.) Tontiş yönetmen Şıbolovzade bu eserinde hem popüler çağın sığ entrikalarından hem de geçmiş yüzyılların felsefi yaklaşımlarından yola çıkarak sizlere; “şimdi bu neydi?” dedirtecek itici ama vurucu bir tutam kurumuş cümleler yığınını takdim edecek… Kim takdim edecek? Hohho ho! Elbette ben, yani tontiş yönetmeniniz Şıbol

   , Yer: Yönetmenler

  • En Sevdiğiniz Film Replikleri

   http://www.sulinet.hu/ikep/2006/02/ericgengszter.jpg   Amma çok çıkar değil mi?   İmzamla başlayayım, Chopper filminden. Ana karakter (Eric Bana) iflah olmaz biri olduğu söylenince şöyle der:   Chopper: Beethoven'ı bile eleştirenler oldu. Hadi üçünün adını sayın sayabilirseniz.

   , Yer: Filmler

  • Film İzlemek mi Kitap Okumak mı ? Tartışalım.

   sizce fılm ızlemek de ınsana bır seyler katar mı? yanı kıtap okurken kendimize bir şeyler katarız. görüşlerimiz ve kültürümüz artar. aynı şey film izlemek için de geçerli mi? ama değerli filmlerden bahsediyorum... konuyu saçma bulmayın kızarım yoksa agresifimmm ) çok merak ediyorum kendi kendime verdiğim cevaplar bana yeterli gelmiyor... sizlerin de düşüncelerini öğrenmek isterim. Teşekkürler...

   , Yer: Gnoxis Cafe

  • Film Önerebilir misiniz ?

   Arkadaşlar,Bir kaç gün sonra yolculuğa çıkıyorum . (Otobüs yolculuğu ) . Bildiğiniz gibi çok sıkıcı olur bu yolculuklar. Sizden istediğim Son yıllarda çıkan ilginç ve bir okadar da içinde bilim-kurgu barındıran filmler önermeniz. Şimdiden teşekkürler

   , Yer: Filmler

  • Duygusal film önerisi istiyorum

   Merhaba dostlar bana Amelie, Pan'in labirenti vb. gibi ağlatacak cinsten filmler önerirmisiniz şimdiden teşekkürler

   , Yer: Gnoxis Cafe

Arka Oda

Arka Oda

  Chat izniniz bulunmuyor
  ×
  ×
  • Yeni Oluştur...