Jump to content

Kepler Uzay Teleskobu Uyku Modunda

NizaL

Önerilen Mesajlar

NASA bilinen 3 bin 750 öte gezegenin yüzde 70'ini keşfeden Kepler uzay teleskobunun uydu moduna alındığını duyurdu.

http://i.hizliresim.com/JD3JbE.jpg

Space.com'un haberine göre, NASA yetkilileri, yakıtı çok azalan ve sona yaklaşan Kepler'i, gelecek ay başında elde ettiği son verileri Dünya'ya gönderebilmesi için uyku moduna aldıklarını açıkladı.

Kepler'in bu işlemi gerçekleştirmek üzere 2 Ağustos'ta uyandırılacağı belirtildi.

Teleskop, gök bilimcilerin Samanyolu Galaksisi'nde Dünya'ya benzer gezegenlere ne sıklıkta rastlandığını tespit edebilmeleri için 2009 yılı mart ayında uzaya gönderilmişti.

Kepler, "transit yöntemi" üzerinden yabancı dünyaları keşfediyordu. Bilim adamları, söz konusu mart ayında 600 milyon dolara mal olan Kepler misyonunun birkaç ay içinde faaliyetlerine son vermek zorunda kalacağını açıklamıştı.

NASA, nisan ayında öte-gezegen keşif uydusu TESS'i uzaya fırlatmıştı.

TESS, 2 yıl sürecek keşif faaliyeti boyunca Güneş Sistemi dışındaki yakın yıldız sistemlerinde yer alan öte-gezegenlere dair kanıtlar bulmaya çalışacak.

BBC Türkçe

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Similar Topics

• Uyku Bağlama Büyüsü

Öncelikle şahsen denedim ve olumlu sonuç aldığım için paylaşıyorum.     Sarı saman kağıdını kare şeklinde kesip, siyah mürekkepli bir kalemle uykusu bağlanmak istenen kimsenin adı ve şu dua yazılır: "Leyli vennehâr nahâb olasın, âb-ı rahat görmeyesin!" yazılır.   Sonra bir kap dolu suyun içine kağıt suya atılır(kağıdı küçük kesin kabın şekline göre).   Kap o gece ya pencere önünde yada balkonda bekletilirse o kişinin uykusu bağlanmış olur.     "Ayrıca bilmeyenler için ekleyeyim, uyku bağ

, Yer: Witchcraft

• Covid-19 uzay virüsü teorisi

Koronavirüs ( Covid- 19) olayı ile birlikte, birçok kişi, dünya dışı varlıkların, bu zor dönemde insanlığa müdahele edip etmeyeceğini sorguluyor.   Covid-19 virüsü hakkında komplo teorilerinden en popüleri, “Uzay Virüsü” olmasıdır. “Uzay Virüsü” nün ana fikri, pandeminin, çok önemli bir mekansal olayı gizleyecek şekilde organize edilmiş olmasıdır : Nibiru’nun gelişmesi, Dünya dışı varlıkların istilası, eski bir asteroid veya Güneş’i içeren büyük ölçekli bir kozmik olay, vb.   Seçenekler fa

, Yer: Komplo Teorileri

• Üç kırmızı yapraklı korunma (uyku halinde koruma)

Neye ihtiyacın var:   Üç kırmızı yapraklar. Kasımpatı yağı.   Nasıl:   Kırmızı akçaağaç ağacı gibi herhangi bir bitki, çalı veya ağaçtan 3 kırmızı yaprak toplayın.   Yapraklara birkaç damla krizantem yağı koyun;   “Kırmızı yapraklar, yeryüzünden hediye, Doğumdan ölüme ve ölüme doğum, Bütün kötülükleri uzak tutun, Gündüz ve gece gündüz. Üç, Parlak Kırmızıyı koru , Koru beni, Yatağımda . ”   Yaprakları beyaz bir beze sarın veya beyaz bir torbaya koyun. Kabuslara ve düşmanca g

, Yer: Witchcraft

• Bir karabasan/uyku felci türü

2008 yılında ben 10 yaşındayken uykumda varlık ilk önce yukarıya bak demişti bende bakmıcam dedim ardından bakmak isteyince uyku felci oldum,konuşan gerçekten bir varlıkmıdır yoksa normal bir uyku felcimidir?

, Yer: Paranormal Olaylar

Arka Oda

Arka Oda

Chat izniniz bulunmuyor
    • Yeni Oluştur...