Jump to content

2018'in İlk Yarısında En Çok Kazanan ve Kaybeden Filmler


NizaL

Önerilen Mesajlar

Geçtiğimiz yaz The Mummy ve Transformers: The Last Knight filmleri ile izleyiciler yaşadıkları hayal kırıklıklarından sonra bu yıl başarılı projeler görmek istiyorlardı.

 

Black Panther, A Quiet Place, Avengers: Infinity War, Deadpool 2 ve Incredibles 2 geçtiğimiz yılla karşılaştırdığımızda gişe hasılatlarını %8'den %15'e yükseltti.

Hollywood'un bu yıl izleyicilerin gerçekten görmek istediği daha fazla devam filmi sunduğu ve süper kahraman filmlerinin gişe hasılatını cddi şekilde etkilediği düşünülüyor.

 

Kazanan: Black Panther

 

http://i.hizliresim.com/JD3YrQ.jpg

 

Bu yılın başlarında 202 milyon dolarlık bir açılış gerçekleştirdiğinde gişe rekorlarını kıramadı ama izleyicilerinin farklı hikayeler istediklerine bu filmle cevap verdiğini kanıtladı. Film, o zamandan bu yana Kuzey Amerika'da yılın en yüksek gişe hasılatı yapan filmi haline geldi. Bugüne kadar 699,8 milyon dolar ile yurt içinde, dünya çapında ise 1.3 milyar doların üzerinde hasılat yaptı.

 

Kaybeden: Solo: A Star Wars Story

 

http://i.hizliresim.com/Az3m2v.jpg

 

Başka bir film için 370 milyon dolarlık hasılat yapmak iyi bir iş olabilir. Ama bir "Yıldız Savaşları" filmi için bu başarı değil. Bağımsız genç Han Solo filmi, halkın nihayet “Yıldız Savaşları” yorgunluğunu canlandıracağını söyleyen eleştirmenleri ve taraftarları hayal kırıklığına uğrattı. Lucasfilm, artık yaralarını sarmak ve destanını anlatmak için nasıl ilerlemek istediğini yeniden düşünmek zorunda.

 

Kazanan: A Quiet Place

 

http://i.hizliresim.com/g6X5l5.jpg

 

Yılın en büyük başarı hikayelerinden biri olan ‘A Quiet Place’ John Krasinski'nin 17 milyon dolarlık gerilim filmi. Bugüne kadar 329,8 milyon dolarlık hasılatı ile korku / gerilim türünün hala endüstride en yaratıcı ve değerli konulardan biri olduğunu kanıtlıyor.

 

Kaybeden: A Wrinkle in Time

 

http://i.hizliresim.com/Y64B32.jpg

 

Disney’in büyük umutlarla vizyona giren filmi, haftayı 33 milyon dolarla açtı ve toplamda yurt içinde 100 milyon dolarlık gişe hasılatına ulaşabildi.

 

Kazanan: I Can Only Imagine

 

http://i.hizliresim.com/LDQadZ.jpg

 

Sadece 7 milyon dolara mal olan bu film, açılış haftasını 17.1 milyon dolar ile geride bıraktı ve yurt içinde 83.4 milyon dolarlık gişe hasılatına ulaştı.

 

Kaybeden: The Hurricane Heist

 

http://i.hizliresim.com/RDQYE7.jpg

 

"Hızlı ve Öfkeli" filminin yönetmeninden çıkmış bu film açılış haftasında 3 milyon dolar kazandı ve bugüne kadar sadece 6,1 milyon dolarlık hasılata ulaşabildi.

 

Kazanan: Yaz Filmleri

 

http://i.hizliresim.com/2ajgQ2.jpg

 

Sezon, bu yıl başlarında Avengers: Infinity War'un piyasaya sürülmesiyle başladı ve o zamandan beri büyük bir başarı elde etti. En son Avengers filmi, dünya çapında 2 milyar doların üzerinde ve yurt içinde 672,6 milyon dolar hasılat yaptı. "Incredibles 2", bir animasyon filmi için 182.6 milyon dolarla şimdiye kadarki en büyük açılış hasılatına ulaştı. Filmin hasılatının yarın dünya çapında 650 milyon doların üzerinde olacağı söyleniyor.

 

Kaybeden: Life of the Party

 

http://i.hizliresim.com/oVEgzX.jpg

 

Stüdyo yapımı komediler hakkında iyi şeyler söyleyemiyoruz. Geçmişte Will Ferrell ya da The Hangover gibi sağlam komediler yapılıyordu. En azından şimdi çekilen komedi filmleri öyle olsa 100 milyon dolar kazanacaklardı. Ama o günler bitmiş gibi görünüyor. Melissa McCarthy'nin “Life of the Party” filmi sadece 52.3 milyon dolar gişe hasılatına ulaşabildi.

 

Kazanan: Disney ve Fox

 

http://i.hizliresim.com/zMnA2R.jpg

 

Disney ve Fox, yılın en büyük üç gişe hasılatını yaparak, sinema sektörüne damgasını vurdu. Disney’in dünya çapında gişe hasılatlarının %50’sine sahip olmasını sağlayan filmlerden biri de Infinity War.

 

Kaybeden: Paramount

 

http://i.hizliresim.com/9NG49Z.jpg

 

En büyük altı stüdyodan biri olan Paramount bu yıl pazarın sadece %5,5’lik bölümünde yer alıyor. A Quiet Place, filmi dışında "Book Club" ve "Annihilation" filmlerinde başarı elde etti ama bu filmlerin haklarını da Netflix’e sattığı için maalesef Paramount’un başarısı için bir önem arz etmiyorlar.

 

Cerengül Etli

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • Similar Topics

  • Dünyanın her yerinden kısa filmler

   Dunyanın her yerinden çeşitli kategorilerde inanılmaz güzel kısa filmleri ücretsiz izleyebilirsiniz..   Burada

   , Yer: Kısa Film

  • Zamanda Yolculuk Temalı Filmler

   Yıldızlararası (2014)   2014 yılının Kasım ayında vizyona giren film büyük beğeni toplamıştı. Yeryüzünde yaşamın kuraklık ve iklim değişikliklerinden dolayı tehlikeli hale geldiği yakın gelecekte geçen filmde insan ırkının yok olmama çabası anlatılıyor. Boyut değiştirerek daha önce insanoğlunun ulaşamadığı yerlere ulaşmak ve yeni yaşam alanlarını keşfetmek için bir grup astronot umut vadeden bir solucan deliğinden geçmek üzere yola çıkarlar. Bu keşifte 1 saat dünyadaki tam 7 yıla denktir, b

   , Yer: Filmler

  • Saat Temalı Filmler

   >>> http://www.gnoxis.com/zaman-uzerine-59076.html     Gizli Yüz [iMDb 7,2]       Akrebin Yolculuğu [iMDb 7,1]       Kol Saati (Slava) [iMDb 7,6] >>> https://gurkankilicaslan.com/slava-kristina-grozeva-petar-valchanov-2016/       Saatler (The Hours) [iMDb 7,5] >>> https://www.filmhafizasi.com/saatlere-sikisan-hayatlar-the-hours/  

   , Yer: Filmler

  • Cadılık , Büyücülük ve Okültizmle İlgili Filmler

   http://img384.imageshack.us/img384/1883/rosemarys20babyad4.jpg  Rosemary's Baby(1968) Yönetmen: Roman Polanski   Bu filmi bir çoğunuz izlemişsinizdir diye tahmin ediyorum. Kült film statüsündeki filmlerdendir. Biri aktör diğeri ise ev hanımı olan çift bir apartman dairesine taşınırlar fakat komşularında bir takım gariplikler sezerler. Komşuları güdümünde Şeytan'ın çocuğuna gebe bırakılan ev hanımı hem kocasının satanist işbirlikçi komşularıyla hem de doğruluk ve bebeği arasında zorlu bir m

   , Yer: Filmler

  • Ağlatan Filmler-Şarkılar

   Başlık gayet açık sanırım. İstedim ki forumda duygu rüzgarları essin:)   Ben yapayım listemi, uygun görürseniz siz de eklersiniz:)   Filmler;   John Q. Braveheart Eşkiya Magnolia Schindler's list P.S:I Love You Sweet Nowember City of Angels Babam ve Oğlum   Şarkılar;   Zeynep Dizdar-Vazgeç Gönül Ümit Sayın-Gül Beyaz Gül Celin Dion-My Heart Will Go On Enya-Braveheart Theme Gökhan Türkmen-Büyük İnsan Rafet El Roman-Neden Candan Erçetin-Yalan Erkan Oğur-Eksiklik Kendi Özümde

   , Yer: Gnoxis Cafe

Arka Oda

Arka Oda

  Chat izniniz bulunmuyor
  ×
  ×
  • Yeni Oluştur...