Jump to content

Kayıp Çocuk Leyla Aydemir

NizaL

Önerilen Mesajlar

Ağrı’nın Bezirhane köyünde bayramın ilk günü kaybolan 3,5 yaşındaki Leyla Aydemir’i bulmak için 5. günde de çalışmalar sürdürüldü. Leyla’nın anne ve babası, 'Kızımız yüzde 90 kaçırıldı' dedi. Arama çalışmaları drone ile görüntülendi.

http://i.hizliresim.com/GD5Y9v.jpg

Ağrı'da ailesiyle bayramlaşmak için gittiği dedesinin köyünde kaybolan 3,5 yaşındaki kız çocuğu Leyla Aydemir’i arama çalışmaları havadan ve karadan aralıksız sürdürülüyor. Kent merkezinde oturan Nihat ve Şükran Aydemir çiftinin, bayramın birinci günü gittikleri Bezirhane köyünde kaybolan kızları Leyla Aydemir'in bulunması amacıyla köy ve çevresindeki arazi, kanal, dere ve foseptik çukurları üzerinde yoğunlaşan çalışmalar devam ediyor.

Jandarma ve AFAD ekipleri ile güvenlik korucularının sürdürdüğü arama çalışmalarında, köydeki ahır, çatı, odunluk, tandır evleri ile su dolu çukurlar, su deposu, dere ve kanallar, Ağrı Belediyesine ait vidanjörle boşaltılıp kontrol edildi.

AFAD ve jandarma ekipleri, bir taraftan da il merkezine doğru 15 kilometrelik yolu drone desteğiyle taradı. Geniş ve uzun arazide boyu aşan buğday tarlalarını arama köpeklerini kullanarak kontrol eden ekipler, akşam saatlerine kadar çalışmalarını sürdürecek. Ağrı’dan da Bezirhan köyüne gelen yüzlerce vatandaş arama çalışmalarına katıldı.

http://i.hizliresim.com/Y6JBgD.jpg

LEYLA'NIN AİLESİ: KIZIMIZ KAÇIRILDI

Bayramın ilk gününü taziye nedeniyle köyde geçiren baba Nihat Aydemir, kızını arayan ekiplere teşekkür etti.

Aydemir, "Kızım yüzde 90 kaçırıldı. Köyde olsa şimdiye kadar bulurduk. Allah rızası için kaçıranlar sesimi duyarsa kızımı geri getirsinler” dedi.

Bayramın birinci günü kızının kaybolmasıyla büyük acı yaşayan anne Şükran Aydemir de kızının bulunmasını istedi.

Aydemir, "Eğer götüren varsa getirsin. Söz, davacı olmayacağım. Allah rızası için getirsinler. Benim kimseyle bir düşmanlığım yok. Benim kızım daha bir şeyi yiyemiyor, biberonla besleniyor.” diye konuştu.

ARAMA ÇALIŞMALARINA AFAD DA KATILDI

Ağrı’da geçtiğimiz günlerde kaybolan 4 yaşındaki Leyla Aydemir’i arama çalışmalarına Van Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) ekipleri de katıldı.

CAMİ HOPARLÖRÜNDEN BU ANONSLAR YAPILIYOR

Köy içerisindeki şüpheli yerler uzman ekipler tarafından aranırken, köy dışındaki alanlar ise yine gönüllülerin ağırlıkta olduğu gruplarca kontrol edilmeye başlandı.

Arama çalışmalarında, cami hoparlöründen köy içerisindeki kilitli olan tandır evi, ahır gibi yerlerin açılması istendi.

Yaklaşık 250 kişinin görev aldığı arama çalışmalarının gün boyu süreceği belirtildi.

mynet

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Leyla'nın Kaçırıldığı Bölgede Beyaz Minibüs Kabusu

Ağrı'da, Ramazan Bayramı'nın birinci günü ziyaretine gittikleri dedesinin Bezirhane köyündeki evinin önünde oynarken kaybolan 4 yaşındaki Leyla Aydemir'i arama çalışmaları, altıncı gününde de sürüyor. Çevre köydeki çocuklardan birinin "beyaz minibüs" iddiaları ise aileleri endişelendirdi.

Leyla Aydemir'in babası Nihat Aydemir, olay günü görülen içerisinde 2 kişinin bulunduğu beyaz renkli minibüste kızının da olduğunu öne sürerken, bölgedeki Özbaşı köyünde 8 yaşındaki Burak Elmas da aynı gün, "Benim ve arkadaşlarının yanına gelen beyaz minibüsteki kişiler, 'Gelin size şeker verelim' dediler. Biz korkup kaçınca, onlar da köyden hızla uzaklaştı" dedi. Leyla'nın kaybolmasının ardından Bezirhane ve çevre köylerdeki çocuklar, beyaz renkli bir minibüs gördüklerinde tedirgin olmaya başladı.

5b2a252e61361f2afc795e38

Ağrı kent merkezinde yaşayan Şükran- Nihat Aydemir çiftinin 3'ü erkek, 7 çocuğundan 6'ncısı olan Leyla, Ramazan Bayramı'nın ilk günü merkeze 15 kilometre uzaklıktaki 25 hane, 300 nüfuslu Bezirhane köyüne gitti. Aile, yakınlarıyla bayramlaştıktan sonra Nihat Aydemir'in babasının evine geldi. Aydemir çifti içeri girerken, küçük Leyla, kapı önünde oynamaya başladı. Yaklaşık 15 dakika sonra dışarı çıkan çift, kızlarını bulamadı. Çevreyi dolaşan, yakınlarının evlerine bakan aile, tüm çabalara karşın Leyla'ya ulaşamayınca jandarmaya haber verildi. Bölgeye jandarma ve AFAD ekipleri sevk edildi. Köy ve çevresi didik didik arandı, ancak küçük kıza ulaşılamadı. 15 Haziran'dan beri jandarma, AFAD, güvenlik korucuları, UMKE, STK'lar ve Gönüllüler tarafından oluşturan ekiplerin, eğitimli köpekler ve drone eşliğinde aradığı Leyla Aydemir, bulunamadı.

Ağrı Jandarma Özel Harekât (JÖH) timleri ise her gün ortalama 20 kilometre alanı arıyor. İkişer metre aralıklarla yan yana dizilen JÖH'ler bakılmadık yer bırakmıyor. Tüm bölgeler, çalışmalara katılan yaklaşık 2 bin kişi tarafından birkaç kez kontrol ediliyor.

'Benim kızım o aracın içerisindeydi'

Tüm çabalara karşın izine rastlanmayan Leyla Aydemir'in babası Nihat Aydemir, kızının aynı gün köyde görüldüğü belirtilen beyaz renkli minibüstekiler tarafından kaçırıldığını öne sürerek şöyle konuştu:

"Arıyoruz, ama bulmadık. Çalışmalara 2-3 bin kişi katılıyor. Herkes seferber olmuş. Yakın köylere kadar her taraf tarandı. Ama ümitlerim devam ediyor, çünkü benim çocuğum burada değil. Yüzde 99 burada değil. Benim çocuğumu o beyaz minibüsteki çocuklar götürdü. O araç, bayram günü çocuklara şeker dağıtıyor. Camı kırık bir transit minibüs içinde bir bayan, biri kirli sakallı 2 kişi, bayram sabahı bu bölgeye gelmiş. Sabahın erken saatlerinde çocuklara şeker dağıtıyor. Ne yaptıysa bu araçtakiler yaptı. İçinde bir çocuk varmış, ama benim de çocuğum varmış. O araçtakiler bu köye gelsin. Bakalım bu adam, burada kimi tanıyor ki; buralara gelmiş. Burada hepimiz birbirimizi tanıyoruz. Bu adam gelsin askeriye ile birlikte. Köydeki çocuklara, "Size şeker verelim, arabaya binin, bize bakkalın yerin gösterin' demiş. Bu araç gelsin, bizi ikna etsin. Çıksın meydana. Benim kimseye faydamdan başka hiçbir zararım dokunmamış. Zengin biri de değilim. Beş bin lira borcum var."

5b2a223cae784912bc2da363.jpg

Bezirhane ve çevre köyün çocukları korku içinde

Bezirhane köyüne yaklaşık 8 kilometre uzaklıkta olan Özbaşı köyü sakinleri de beyaz bir minibüsün köye geldiğini ve çocuklara şeker dağıtmak istediğini söyledi. Köylülerden Cesim Elmas, "Çocuklar meydanda top oynuyordu. Oğlum Burak koşarak eve geldi ve bana, beyaz minibüsteki iki kişinin yanlarına gelip, size şeker verelim dediğini ve kendilerinin de korkup kaçtığını söyledi. Ben çocuğa inanmadım. Ama Leyla'nın olayından sonra inandım. Kaçırılan benim çocuğum da olabilirdi" diye konuştu.

Elmas'ın oğlu 8 yaşındaki Burak Elmas ise "Biz top oynarken beyaz minibüs yanımıza gelip durdu ve içinde iki kişi vardı. Gelin size şeker verelim dediler. Biz korkup kaçınca onlar da hızla köyden uzaklaştı. Şimdi beyaz bir minibüs gördük mü hepimiz kaçıyoruz" dedi.

Öte yandan jandarma Leyla'nın kaybolduğu gün olay yerinde olan kişilerin ifadelerine başvurdu.

Valilikten açıklama

Ağrı Valiliği, Leyla Aydemir'in kaybolması ve arama çalışmalarıyla ilgili yazılı bir açıklama yaptı. Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"15 Haziran 2018 günü saat: 09.30 sıralarında 13.08.2015 doğumlu Şükran ve Nihat kızı Leyla Aydemir isimli kız çocuğunun Ağrı merkeze bağlı Bezirhane köyünde ailesi tarafından kaybolduğu fark edilip ve etrafta arayıp bulamaması üzerine ailesi ve köy halkı tarafından köy içinde yapılan aramalarda çocuk bulunamamış ve durum 155 Polis İmdat İhbar Hattına, ardından 156 Jandarma imdat hattına bildirilmiştir. Kaybolması olayı ile ilgili olarak haberin alınmasına müteakip, Ağrı İl Jandarma Komutanlığı 16 personel ve köy halkı ile köy içerisinde bulunan bütün boş metruk binalar, ağıllar, ağzı açık çukurlar, dere yatağı ve her yer tek tek aranmıştır. 15 Haziran 2018 günü İl AFAD ekibi bataklık ve sulak alanlarda arama faaliyetlerine başlamış olup, ayrıca civar illerdeki AFAD ekipleri de dahil edilmiştir. Leyla Aydemir isimli kız çocuğunun temin edilen son fotoğrafı tüm İlçe Jandarma Komutanlıklarına, bütün yol kontrol noktalarına ve İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerine bildirilmiştir."

'Kentteki tüm mobese kayıtları incelendi'

Kent merkezi ve ilçelerdeki tüm Mobese kameralarının incelendiği belirtilen açıklamada, "Merkez ve ilçelerdeki tüm Mobese kayıtlarına bakılmıştır. Köyde kayıp olan çocuğun düşebileceği su birikintileri ve artezyen kuyuları vidanjörler aracılığıyla boşaltılarak arama yapılmıştır. Ayrıca köyde bulunan yüksek otlar kesilerek daha detaylı arama yapılması sağlanmıştır. Olay bölgesine daha geniş ve kapsamlı arama yapmak maksadı ile arama köpekleri ve havadan Drone ile köy ve civarında arazi taraması yapılmıştır. Emniyet Müdürlüğü Balık Adam Ekibi su birikintileri ve dere yataklarının aranması sağlanmıştır" denildi.

Kriz masası kuruldu, 5 bin fotoğrafı dağıtıldı

Leyla Aydemir'in kaybolması olayıyla ilgili kriz maması oluşturulduğu; 5 bin fotoğrafının çoğaltılarak il genelinde dağıtıldığı kaydedilen açıklamada, "Kayıp olan Leyla Aydemir isimli kız çocuğunun (5000) adet fotoğrafı bastırılarak il genelinde dağıtımı yapılmıştır. İl jandarma Komutanlığı ve İl Emniyet Müdürlüğü ile müştereken kriz masası oluşturularak her türlü veri ve ihbar titizlikle değerlendirilmektedir. Şu ana kadar kayıp olan Leyla Aydemir isimli kız çocuğuyla ilgili bir bulguya rastlanmamıştır. Arama faaliyetleri devam etmekte olup, her türlü teknik ve imkândan yararlanılmaktadır. Gelişmelerden kamuoyu bilgilendirilecektir" ifadelerine yer verildi.

CNN Türk

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Küçük Leyla'nın Amcasını Arayıp "Başınız Sağolsun" Diyen Kişi Çocukmuş

Ağrı'da evinin önünde oynarken kaybolan 4 yaşındaki Leyla Aydemir'le ilgili gizli numaradan arayıp "Başınız sağolsun" diyen kişinin çocuk olduğu ortaya çıktı.

http://i.hizliresim.com/AzgR77.jpg

ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR

Kent merkezinde oturan Nihat ve Şükran Aydemir çiftinin, bayramın birinci günü gittikleri Bezirhane köyünde kaybolan kızları Leyla'yı arama çalışmaları, 7. günde de köy ve çevresinde sürüyor.

İHBARLAR TEK NOKTADA TOPLANACAK

Küçük Leyla'nın bulunması amacıyla Ağrı Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında Ağrı Valiliği koordinesinde alanında uzman 11 kişilik özel ekip oluşturuldu. Leyla için kurulan kriz masasında görevli ekip, ihbarları tek noktada toplamak amacıyla "0505 022 74 27" numaralı ihbar hattını devreye aldı.

ŞÜPHELİ MİNİBÜS İDDİASI ASILSIZ ÇIKTI

Ankara'dan teknik anlamda istihbarat sağlayacak uzmanların da bulunduğu ekip, Leyla Aydemir'i bulmak için il genelindeki Kent Güvenlik Yönetim Sistemi (KGYS) ve Plaka Tanıma Sistemi (PTS) kameralarını inceledi. Köy ve çevresinde çocuklara kapalı kasa minibüsle şeker dağıtıldığı iddiası üzerine araca ulaşan ekipler, yaptıkları incelemede bu iddianın da asılsız olduğunu belirledi. Ekipler, "camı kırık minibüstekilerin çocukları şekerle kandırmaya çalıştıkları" iddiasının gerçeği yansıtmadığının anlaşılmasının ardından aileye gelen tüm ihbar telefonlarını takibe aldı.

Bugün bir kadının, Leyla'nın amcası Yusuf Aydemir'i gizli numaradan aradığı ve "Başınız sağ olsun" dediği yönündeki bilgi üzerine özel ekip konuyu inceledi. Aramanın, başka ilden yapıldığı, telefonu açan kişinin olayla ilgisi bulunmayan küçük yaştaki çocuk olduğu belirlendi. Olaya ilişkin bugüne kadar yapılan tüm ihbarlara çok kısa sürede karşılık veren ekipler, tüm ihbarların 15 dakika içinde asılsız olduğunu ortaya çıkardı.

"MAVİ" İLE "MODÜL" DEVREYE GİRİYOR

Jandarma Genel Komutanlığınca köye gönderilen iki kadavra ve ceset arama köpeğinin arama çalışmalarının olumsuz sonuçlanması üzerine harekete geçen ekipler, "Mavi" ve "Modül" adında iki kadavra ve ceset arama köpeğini daha köye getirdi.

Ayrıca, jandarma ve polis ekipleri, kırsal ve şehir merkezlerinde yürüttüğü araştırmalarda Leyla'nın, Mardin, Sivas ve Silivri'de görüldüğü iddialarının da asılsız olduğunu saptadı. İhbarların zaman kaybına yol açmasını önlemek amacıyla vatandaşların daha duyarlı olması istendi. Ekiplerin titiz araştırmasına rağmen hakkında halen herhangi bir bulguya rastlanmayan Leyla Aydemir'i arama çalışmaları devam ediyor.

Haberlercom

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ağrı'da kaybolan 4 yaşındaki Leyla, 18 gün sonra köyde ölü bulundu

http://i.hizliresim.com/DD2gEZ.jpg

Ağrı'da, ailesiyle bayram ziyareti için gittiği dedesinin köyünde kaybolan 4 yaşındaki Leyla Aydemir, köyde ölü bulundu. Ağrı Başsavcılığı, Leyla'nın ölümü araştırmak için 2 savcı görevlendirdi. Leyla'nın ölüm nedeni otopsiden sonra belli olacak. Ağrı Valisi, "Leyla'nın cenazesi daha önce aranan bölgede bulundu" açıklamasında bulundu.

Ağrı kent merkezinde oturan Nihat ve Şükran Aydemir çiftinin, bayramın birinci günü gittikleri Bezirhane köyünde kaybolan kızları Leyla'yı arama çalışmalarının 18. gününde acı haber geldi.

Arama çalışmaları sonucu Bezirhan köyünde minik Leyla'nın cansız bedenine ulaşıldı.

Leyla'nın, kaybolduğu dedesinin köyüne 2 buçuk ila 3 kilometre uzaklıkta bulunan bir dere yatağının üst bölgesinde bulunduğu öğrenildi. Söz konusu bölgenin ise daha önce arama yapılan bölgeler arasında yer aldığı bildirildi. Ancak Leyla'nın orada mı öldürüldüğü, yoksa bölgeye sonradan mı getirildiği ise henüz bilinmiyor.

NTV İstihbarat Şefi Erdoğan Durna canlı yayında şu bilgileri aktadı; "Leyla'yı dere kenarına traktör yıkamaya gelen gençler buldu. Ölüm nedeni için otopsi sonucu bekleniyor".

Olay yerinde yetkililerin incelemeleri devam ediyor.

Minik Leyla'yı arama çalışmalarına, Nevşehir Jandarma At ve Köpek Eğitim Merkezinden (JAKEM) getirilen kadavra ve ceset arama köpekleri, Jandarma Özel Asayiş Komutanlığına (JAK) bağlı 10 kişilik arama kurtarma ekibi, İl Jandarma Komutanlığı ve İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı 11 kişiden oluşan özel ekip, Van ve Ağrı AFAD ekipleri, UMKE, 112 Acil Sağlık ve Türk Kızılayı görevlileri ile Batman'dan gelen 5 gönüllü avcı katılmıştı.

Ntv

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Necip Fazıl'ın sözleri geliyor aklıma:

"...Siz ağlayamazsınız! Ağlayabilseydiniz,anlayabilirdiniz!..Rahmet,kaldırılmış sizin kalbinizden...Buz çölünde yol alıyorsunuz!"

İşte bir masuma,bir cana kıyabilen vahşi varlıklara ben de bunu söylüyorum.İnsan görüntünüzden utanın.Ne vicdan ne merhamet sahibi olmayanların kendilerine hak gördükleri vahşet.

Vebalini ödeyemezsiniz.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ÖLÜM NEDENİ 8-10 GÜN AÇ BIRAKILMASI

Ağrı Valisi Süleyman Elban, 18 gün sonra cesedi bulunan 4 yaşındaki Leyla'nın otopsi raporuyla ilgili açıklamalarda bulundu. Vali Elban şunları söyledi:

"Otopsi ve değerlendirmeler neticesinde yavrumuzun kaybolduktan sonra 8-10 gün içerisinde ölmüş olduğu sonucuna varıldı. Daha sonra da, bir yerde bekletilmiş ve bulunmasından 2-3 gün önce de, bulunduğu suyun içerisine bırakılmış... Ölüm nedeni, 8-10 gün aç bırakılması..."

http://i.hizliresim.com/3zoR65.jpg

"HERHANGİ BİR İSTİSMAR EMARESİ DE YOKTUR"

Vali Elban, "Açlık nedeniyle ölmüş ve çocuğun cesedinde herhangi bir darp, yaralama izi mevcut değil. Yine o süre zarfında herhangi bir vahşi hayvan tarafından yaralama da söz konusu değil. Herhangi bir istismar emaresi de yoktur" dedi.

http://i.hizliresim.com/g6oLPb.jpg

"LEYLA KAÇIRILDI"

Gazetecilerin gözaltıyla ilgili sorusuna Vali Elban, 'Var, bazı ipuçlarımız da var. Çalışmalar devam ediyor, savcılık olayın üzerinde çok yoğun bir değerlendirmesi var.' yanıtını verdi. Gözaltı sayısıyla ilgili açıklama yapmayan Vali Elban, 'Leyla kaçırıldı mı, kayıp mı oldu' sorusuna ise 'Kaçırılma' yanıtını verdi.

Haberlercom

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Show TV ana haber spikeri Ece Üner canlı yayında minik Leyla'nın ölüm haberini sunarken kendine hakim olamadı. İçinden geçenleri canlı yayında aktaran ünlü spiker ''Dokunulmazlık vekillerin değil, çocukların olmalıdır" dedi.

"DOKUNULMAZLIK VEKİLLERİN DEĞİL ÇOCUKLARIN OLMALIDIR"

Ece Üner, sinirlerine hakim olamayarak, "Bir insana, 'kızın öldü' nasıl denir. Biri Eylül iken melek oldu. Biri Leyla iken melek oldu. Biz ise onlar melek oldukça içimizdeki şeytanlarla baş başa kaldık. Bu çağdan nefret ettik. Kötülüklerin büsbütün egemen olduğu namussuz bir çağ bu. Bu cellatlarla çocukların birlikte yaşadığı bu çağa anca cehennem denir. Böyle bir çağda dokunulmazlık çocukları koruyamayan bir meclisin vekillerinin değil, çocukların olmalıdır" dedi.

Haberlercom

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben bir babayım,

1.5 yaşında bir oğlum var. Her gece evde herkes uyuduğunda, yatağının baş ucuna gider bir süre izlerim. Rüya görürken gülümsemelerini izlerim, abuk sabuk yatma şekillerini izlerim, bazen öyle dalarım ki gecenin bir yarısı olur. Ben bir babayım, ayan beyan bağıra çağıra gösteremem belki içimdekileri ama evladımı gözümden sakınırım. Ay sonu nasıl gelir diye düşünme lüxüm yok benim, bu hayatı ben evlatlarım ve ailem için yaşarım sadece. Babayım lan ben baba, aklım çıkıyor onlara bir şey olacak diye. Biz nasıl oldu da böyle bir ülke haline geldik? Allah kimseyi evladı ile sınamasın, o annenin babanın neler çektiğini az çok anlayabiliyorum. Ne diyeyim!

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
Biz nasıl oldu da böyle bir ülke haline geldik?

Bu olaylar sadece son zamanlarda olan şeyler değil. Nüfus artışı olunca suçlar da artıyor ama eskiden de hiçbir şey mükemmel değildi. Aslında şimdi en büyük fark çok daha fazla olaydan haberdar olmamız.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
Bu olaylar sadece son zamanlarda olan şeyler değil. Nüfus artışı olunca suçlar da artıyor ama eskiden de hiçbir şey mükemmel değildi. Aslında şimdi en büyük fark çok daha fazla olaydan haberdar olmamız.

Yazdığım yazıdan bunu çekip çıkarıp polemik yaratmıyormusun, senin ben ..! Ha amk'yım ülkede hiç bi bok değişmedi, hep ..çocuğuyduk hala öyleyiz sadece şu an daha iyi haberleşme imkanı var o yüzden her ..ok daha çabuk yayılıyor mu diyorsun ? Olum milletin karısı kızı çocuğu kaçırılıyor lan, ananın babanın elini sürmeye kıymadığı evladının ırzına geçiyorlar olum konuya nereden yaklaşıyorsun. Ulan çinde bilmemkaç milyar insan yaşıyor da bizde istismar ve tecavüz oranı neden çinin 4 katı... Bana mandaval okuma okuma, ulan yine sinirlerim tavan yaptı arkadaş!

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yazdığım yazıdan bunu çekip çıkarıp polemik yaratmıyormusun, senin ben ..! Ha amk'yım ülkede hiç bi bok değişmedi, hep ..çocuğuyduk hala öyleyiz sadece şu an daha iyi haberleşme imkanı var o yüzden her ..ok daha çabuk yayılıyor mu diyorsun ? Olum milletin karısı kızı çocuğu kaçırılıyor lan, ananın babanın elini sürmeye kıymadığı evladının ırzına geçiyorlar olum konuya nereden yaklaşıyorsun. Ulan çinde bilmemkaç milyar insan yaşıyor da bizde istismar ve tecavüz oranı neden çinin 4 katı... Bana mandaval okuma okuma, ulan yine sinirlerim tavan yaptı arkadaş!

GOZ'un kastettiği o değil.Yani o direk bu her toplumda aynı demiyor,bir toplum nüfusu arttıkça vs mevcut suçlarda artar diyor.Ha neden Çin'inkinden 4 kat büyük,çünkü anam bizimkilerin kadına,çocuğa bakışı belli.Bu olaylar birden çat diye patlak vermedi.Her zaman arkadan arkadan vardı,yüzyıllar öncesine dayanıyor bu hastalıklı zihniyetin ortaya çıkışı.Üstelik bizde cumhuriyetin kurulduğu ilk yıllar hariç bir bilinçlenme tam sağlanamamış,sağlanamamış ki hala insanlar idam hadım gelsin falanla yeiniyorlar.Her ilde gezi gibi sokaklara dökülüp akşamlara kadar eylem yapmamız lazım,ama bizimkiler bu korkunç cinayetleri facebook postu konusu yapıp altına küfür döşemekle yetiniyor.O oranın düşük olduğu ülkelere bakarsanız bizden çok öncesine dayanan bir hak mücadelesi görürsünüz,başarılı da olmuştur.Bizim siyasilerin ettiği laf bir avrupa ülkesinde edilse ortalık yıkılır.Bizimkilerde alkış tutuyor.Vs vs...

GOZ polemik çıkaracak türden bir insan değil,oğlun yüzünden fazla hassas olduğunu ve yanlış anladığını düşünüyorum.

Anlayacağın bizde her zaman vardı,işlemeyen adalet sisteminin etkisiyle sayıları da arttı iyice...Bilinçsizlikte malum...

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ağrı Barosu’ndan Leyla için ‘ihmal’ açıklaması

Leyla Aydemir için Ağrı Barosu harekete geçti. Kaybolduktan 18 gün sonra cansız bedeni bulunan minik Leyla'nın katil ya da katillerinin kim olduğu hala belirlenemedi. Gelen son dakika bilgisine göre, Ağrı Barosu, Leyla'nın ölümü ile ilgili Cumhuriyet Başsavcısı'na dilekçe ile başvurdu. Baro Başkanı Ali Artuk dilekçesinde, “Burada bir ihmal varsa ihmali bulunan merciler hakkında soruşturma başlatılmış mıdır? Böyle bir arama kararı verilmiş ise fazlaca yerleşim birimi bulunmayan köyde maktul Leyla Aydemir neden bulunmamıştır” dedi.

Ağrı’da Ramazan Bayramı’nın ilk günü Bezirhane Köyü’nde kaybolan ve cansız bedeni bulunan 3 buçuk yaşındaki minik Leyla’nın Cumhuriyet Başsavcılığı’ndaki soruşturması devam ediyor. Ağrı Baro Başkanı Ali Artuk dilekçe ile soruşturmaya müdahillik başvurusunda bulundu. Leyla’nın kaçırıldığı ilk günden bulunduğu günde kadar köyde tutulduğu değerlendirmesinde bulunan Artuk, Burada bir ihmal varsa ihmali bulunan merciler hakkında soruşturma başlatılmış mıdır? sorusunu sordu.

Başkan Artuk, “Minik Leyla Aydemir’in üzerindeki elbiselerin delilleri karartmak amacıyla çıkarıldığı açıktır” ifadelerini kullandı.

‘TÜM SÜREÇLERE OTOPSİ DAHİL MÜDAHİL OLDUĞUMUZU BELİRTMEK İSTERİZ'

Ağrı Cumhuriyet Başsavcılığı’na dilekçe ile Ağrı Barosu adına başvuran Başkan Ali Artuk, “Leyla Aydemir’in kaybolma tarihinden itibaren Ağrı Barosu olarak Bezirhane Köyü'nün ahalisiyle koordineli çalışarak, Aileden ve yerel yetkilerden çeşitli aralıklarda bilgi alarak, bu bilgileri sağlıklı bir şekilde STK’lara ve gerek yerel basın gerekse ulusal basın mensuplarına aktardık. Bu konuda tüm üyelerimiz sosyal medya hesaplarında, birebir ilişkilerinde, irtibatlı oldukları nüfus alanları nezdinde minik Leyla Aydemir’in bulunmasına yönelik bir caba içine girmişlerdir. Nitekim bizim, Ağrı Cumhuriyet Başsavcılığı'nın, Jandarma, AFAD, güvenlik korucuları, UMKE, STK’lar ve gönüllüler tarafından oluşturan ekiplerin ve tüm Türkiye’nin olayı sahiplenmesi sonucunda acı gerçek ortaya çıkarılmış bulunmaktadır. Minik Leyla Aydemir’in’in cansız bedenine ulaşıldığı 2 Temmuz tarihinden beri tüm süreçlere otopsi dahil müdahil olduğumuzu belirtmek isteriz. Bundan sonrada soruşturmanın takipçisi olacağımızı, maddi gerçeğin ortaya çıkarılması için her türlü yasal hakkımızı kullanacağımızı belirterek Ağrı Barosu olarak soruşturmaya avukatlık yasasının 76 maddesi uyarınca müdahil olacağımızı beyan ederiz” diye konuştu.

‘FAZLACA YERLEŞİM BİRİMİ BULUNMAYAN KÖYDE MAKTUL LEYLA AYDEMİR NEDEN BULUNAMAMIŞTIR'

Baro Başkanı Artuk taleplerini şu şekilde sıraladı:

“Ağrı Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturmaya katılma talebimiz kabul edilmesini talep ederiz. Olayın oluşum ve gelişimi, valilik açıklaması ve otopsi raporu bir bütün değerlendirildiğinde Leyla Aydemir’in 15 Haziran tarihinden (kaçırıldığı tarih) 2 Temmuz tarihine kadar (cesedin bulunduğu tarih) köyde bulunduğu tarafımızca değerlendirilmektedir. Bu tarih aralığında köyde bulunan tüm evler ve eklentilerine yönelik adli arama kararı verilmiş midir? Buna ilişkin ayrıntılı arama tutanakları dosya içinde mevcut mudur? Yoksa aldığımız harici bilgilere göre köyde adli başka problemler baş göstermesin diye sözde bir “hassasiyet” gösterilerek tüm evlerin aranması cihetine gidilmemiş midir? Burada bir ihmal varsa ihmali bulunan merciler hakkında soruşturma başlatılmış mıdır? Böyle bir arama kararı verilmiş ise fazlaca yerleşim birimi bulunmayan köyde maktul Leyla Aydemir neden bulunmamıştır. Tüm bu noktalarda kamuoyunun bilgilendirilmesini, varsa adli arama kayıtları ile birlikte arama tutanaklarının tarafımıza tebliği, son tahlilde avukatlık yasasında kaynaklı bilgi verilmesini talep ederiz. Soruşturmanın selameti için alınan gizlilik kararına rağmen baromuzca yetkilendirilecek bir meslektaşımızın soruşturmanın şeffaf ve güvenilir yürütülmesi için aynı zamanda da maddi gerçeğin ortaya çıkarılması için dosyanın her aşamasında koordineli bilgilendirilmesini talep ederiz. Soruşturmanın genişletilmesini, Minik Leyla Aydemir’in ailevi husumeti olan, her şüphelinin soruşturmaya dahil edilmesini talep ederiz. Yine 14 Haziran tarihinden 2 Temmuz tarihine kadar köye giriş çıkışları olan bireylerin HTS (arama,aranma,mesaj) trafiğinin incelemeye alınmasını, özellikle 1 Temmuz tarihinden 2 Temmuz tarihine kadar köye dışarıdan gelen bireylerin HTS (arama,aranma,mesaj) trafiğinin incelemeye alınmasını talep ederiz.”

http://i.hizliresim.com/Bz2Y5D.jpg

‘MİNİK LEYLA AYDEMİR'İN ÜZERİNDEKİ ELBİSELERİN DELİLLERİ KARARTMAK AMACIYLA ÇIKARILDIĞI AÇIKTIR'

Köydeki yetişkin her bireyin bilgi alma şeklinde ifadesine başvurulması talep edilen dilekçede, “Tüm köy genelinde her evin adli arama kapsamında aranmasını, delilleri karartma ihtimaline binaen bunun ivedilikle yapılmasını talep ederiz. Minik Leyla Aydemir’in’in üzerindeki elbiselerin delilleri karartmak amacıyla çıkarıldığı açıktır. Bu nedenle soruşturmanın bu yönüyle de genişletilerek 6. Bentte bahsettiğimiz arama kapsamında göz önünde bulundurulmasını talep ederiz. Minik Leyla Aydemir’in ölüm nedeninin açlık olması, 10 gün boyunca uğranılmayan evin olağan şüphe kapsamında değerlendirilmesi gerektiğinden Köyde 2 Temmuz tarihinden önce 8 ila 10 gün sürede evinde bulunmayan şahısların ifadelerine başvurulmasını talep ederiz” denildi.

haberturk

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Similar Topics

• Farklı Dillerden Yabancı Çocuk Şarkıları

O du lieber Augustin - Kinderlieder zum Mitsingen   9baRBhQgmAiuDv9HLK0&index=4    Der Kuckuck und der Esel - Kinderlieder zum Mitsingen   9baRBhQgmAiuDv9HLK0&index=7    Ζουζούνια - Ακαντού       Japanese - ボウロのうた《東京ハイジ》       Japanese Children's Song - 童謡 - Ōkina kuri no ki no shita de - おおきなくりのきのしたで       Çince - Sanatçı: Kim Sol Mae       Haifa Wehbe - Baba Fein       Au clair de la lune - Chansons et comptines avec Pinpin et Lili  

, Yer: Meditative / Ethnic

• Dünyayı 5 dakikalığına susturan çocuk Severn Suzuki

Yıl: 1992. Yer: Birleşmiş Milletler Dünya Zirvesi, Rio de Janerio. O tarihte 12 yaşında olan Kanadalı Severn Suzuki üç arkadaşıyla birlikte para toplayıp toplantıya geliyor ve alıyor mikrofunu eline. Suzuki yaptığı bu konuşma ile "dünyayı beş dakikalığına susturan çocuk" olarak tarihe geçiyor... http://www.spiritualizm.com/kapakgrafik/severn-suzuki.jpg “Merhabalar, ben Severn Suzuki, Çevresel Çocuk Organizasyonu (ECO) adına konuşuyorum.Biz Kanada’dan 12 ve 13 yaş gurubunda olan çocuklarız ve b

, Yer: Tarihi Kişiler ve Olaylar

• Leyla İle Mecnun

http://www.mentalmasturbasyon.com/wp-content/uploads/2011/07/leyla-ile-mecnun.jpg   Aynı gün, aynı hastanede dünyaya gelen iki bebek, hastanedeki yatak sayısının azlığından dolayı yan yana yatırılırlar. Ailelerinin "doğar doğmaz birbirlerini buldular" demesiyle, beşik kertmesi yapılan çift, isimlerini efsane âşıklar "Leyla ve Mecnun" dan alırlar... Leyla ve Mecnun’un beşik kertmesi yapılmasının üzerinden yirmi beş yıl geçmiştir. Leyla İstanbul Üniversitesi’nde, Mecnun ise Açık Öğretim’de okuma

, Yer: Televizyon

• Çocuk İstismarı: Çok Yakınınızda...

Çocuk İstismarı: Çok Yakınınızda...   İstismar olaylarının üçte ikisine 10 yaş ve altındaki çocuklar maruz kalıyor. Kız çocuklar üç kat daha fazla cinsel istismara uğruyor. İstismarda bulunanların yüzde 96sının erkek ve yüzde 80inin de çocuğun tanıdığı biri olduğu görülüyor.       Bursa'da bir okulda yaşanan "çocuk pornosu" olayından sonra üniversite öğrencileri arasında yapılan araştırma çerçevesinde "Çocuğun Cinsel İstismarı" yeniden tartışılıyor.   Türk Tabipleri Birliği'nin (TTB) birinci

, Yer: İnsan Psikolojisi

• Kayıp Şehir Atlantis Görüntülendi!

Yüzyıllarönce sulara gömülen ve masallara konu olan kayıp şehir Atlantis görüntülendi.   200 yılönceMısır kıyıları açıklarında sularaltına gömüldüğü rivayet edilen kayıp şehir Heracleion, 3D teknolojisiyardımıylatekrar gün yüzüne çıktı.   AntikMısırşehri Heracleion'un zamanında Akdeniz'deki en büyükticaretmerkezi olduğu düşünülüyor. Kleopatra'nın bizzat açılışını yaptığı kutsalbir tapınağa da sahip olduğu iddia edilen ve 2001 yılındaşanseserikeşfedildiği gündenbugüne kadar hakkında türlü arkeo

, Yer: Atlantis

Arka Oda

Arka Oda

Chat izniniz bulunmuyor
    • Yeni Oluştur...