Jump to content

Önerilen Mesajlar

René Rimbert (1896 – 1991)

Paris’te doğan Rimbert, çok küçük yaşta resim ve müzik eğitimi alır. 1908’de Posta, Telgraf and Telefon yönetimine katılır ve burada 1955’e kadar kalır. Birinci Dünya Savaşı’nın sonunda Marcel Gromaire ve Max Jacob tarafından düzenlenen ilk sergilere katılır. Picasso’nun çalışmalarına hayranlık duysa da, Henri Rousseau’yu keşfetmesi çalışmalarında etkili olacaktır.

ND3o3X.jpg

René Rimbert, La rue du Dragon à Paris, 1930

Wilhelm Uhde ile tanışmasından sonra 1937’de Gerçeklerin Ustaları adlı ünlü sergisi de dahil olmak üzere tüm büyük sanat etkinliklerine katılır. Max Jacob çalışmalarını şöyle tanımlayacaktır: “Rimbert’in manzaralarında, doğanın sakinliğinden bir şey var; maddenin sessizliği ile rekabet etmek için yemin etmiş gibi görünüyor.”

Eserleri, ışık ustalarının ve özellikle de 17. yüzyılın Hollanda ressamlarının hayranlık uyandıran eserlerine benzer. Alacakaranlıktaki kentsel manzaralarında birçok sembol gizlenmiştir, gizemli ve duygu dolu melankolik bir iklim ile izleyeni etkiler.

leblebitozu

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Similar Topics

• Gerçek Agartha – René Guenon

Agartha’nın her zaman yer altında olmadığı ve her zaman orada kalmayacağı söylenmiştir. M. Osendowki’nin yazılarına göre Agartha cemaatlerinde yaşayanların mağaraları terk edip yüzeye dönecekleri bir vakit gelecektir. Görünür dünyada sırra kadem basmadan önce başka bir isimleri vardı, ancak ayrılışlarının ardından başka bir isim, ‘ulaşılamaz’, ‘erişilemez’ ‘dokunulmaz’ anlamlarına gelen Agartha ismini aldılar. Çünkü M. Ossendowski’ye göre altı bin yıl önce barış içinde yaşadıkları bir yer kurmay

, Yer: Agartha

• Rene Jean Marie Joseph Guenon

http://www.kharium.com/2008/agustos/resim/2wde.jpgRene Jean Marie Joseph Guenon 15 Kasım 1886'da doğmuş , 7 Ocak 1951'de yaşamı nihayet bulmuştur. Ünlü metafizikcinin hayatına baktığımızda , araştırmacı kişiliği sayesinde hayatı dolu dolu yaşadığını tam bir araştırıcı olduğunu görüyoruz hakikat yolunda . Hiç bir bilgiye tam olarak doyamayan metafizikci , içten gelen dürtüyle , hakikatin peşine düşmüştür , katolik bir ailede doğan Guenon , f

, Yer: Tarihi Kişiler ve Olaylar

• René Char - Her Konuda Direniş

Benim ülkemde, teşekkür edilir.   Ben şimdi René Char’ın ahlaki, psikolojik ve yaratıcı açılardan bir sebep oluşturduğu sayısız insandan biri olarak yazıyorum. Neredeyse otuz beş yıldır, René Char sayesinde yazları Vaucluse’da geçirdim. Burada küçük evim için verdiği kitaplar, kartpostallar ve fotoğraflarla çevrili olarak yaşadım. Çocuklarım ona çizdikleri resimleri yollardı, o da onların fotoğraflarını camlı kitaplıklarında saklardı. Kışları, New York’taki City University’nin yüksekokulunda de

, Yer: Yazarlar

• René Char ; Şiir Üstüne

Kabul ediyorum, sezgi akıl yürütür ve buyruklar verir; yeter ki, anahtarların taşıyıcısı olarak, yankıların uyuduğu ve ön tansıklara bulanıp döllendiği yüce kafeslerin içinden geçsin, şiirin tohum biçimlerinin demetini titretmeyi unutmasın. Ozanın araştırmaları sırasında, kendisinin ancak çok daha sonra, yok olup gittikten sonra beklendiği bir kıyıya vardığı olur. Ozan, geri kalmış çevresinin düşmanlığına duyarsız, kendini hazırlar, sertliğini yatıştırır, sözcüğü böler, kanatların doruğuna tutu

, Yer: Not Defteri

• Rene Magritte

René François Ghislain Magritte (21 Kasım 1898 – 15 Ağustos 1967), http://fdba.files.wordpress.com/2008/09/1953_the_betrayal_of_images_rene_magritte-l4001.jpg Gerçeküstücülük akımının en önemli temsilcilerinden sayılır. Düş ürünü temaları işlediği resimleri, komedi, korku, tuhaflık ya da ilginçlik kavramlarının bir karışımıdır. Sanatsal resimlerinin yanında yaşamının bir döneminde reklam çizimleri de yapmıştır. Magritte, Hainaut bölgesindeki Lessines şehrinde, 1898'de, terzi Lèopold Magrit

, Yer: Plastik Sanatlar

Arka Oda

Arka Oda

Chat izniniz bulunmuyor
    • Yeni Oluştur...