Jump to content

Akupresür Çin Tıp Tekniği


Önerilen Mesajlar

Akupresür, vücudumuzda dolaşan yaşam enerjisi konseptine dayanan geleneksel bir Çin tıp tekniğidir. Bu teknik, vücuttaki bazı ana organlara bağlı basınç noktaları ile çalışır. Bu noktalara doğru şekilde basınç uygulayarak, çeşitli sağlık sorunlarını tedavi edebilirsiniz. Baş ağrısı, soğuk algınlığı/grip ve yorgunluk gibi can sıkıcı sağlık sorunlarını bu şekilde hafifletebilirsiniz.

 

İşte vücudunuzu ve zihninizi iyileştirmeye yardımcı olacak 12 basınç noktası...

 

Feng Chi

r1Ykm3.jpg

Baş ağrısı, migren, göz bulanıklığı, yorgunluk, düşük enerji ve soğuk/ grip belirtileri için. Noktalar başın arkasında, ortada, kulak ile omurganın başlangıcı arasında bulunur. Bu noktaları masaj yapmak, burun tıkanıklığını, gözlerde ve kulaklarda ağrı, şiddetli baş ağrısı ve migreni hafifletmeye yardımcı olur.

 

Jian Jing

g6j05N.jpg

Boyun sertliği, omuz gerginliği ve kronik günlük baş ağrısı için. Bu nokta rotator manşet ile vertebral kolon arasında bulunur. Başparmağınız ve orta parmağınızla omuz kasına basarak bulunabilir. İşaret veya veya baş parmağınızı kullanarak aşağıya doğru basınç uygulayınız. 4-5 saniye boyunca masaj yapın.

 

San Yin Jiao

1EjW2B.jpg

Ürolojik bozukluklar, pelvik bozukluklar, menstrüel kramplar, uykusuzluk ve kadının genel sağlığının iyileştirilmesi için. Görseldeki gibi ayak bileğinizin 4 parmak genişliğinde bulunur. Bu noktayı bulun ve sıkı bir basınç uygulayın. 4-5 saniye masaj yapın. Hamielyseniz bu yöntemi uygulamayın.

 

Zhong Zhu

0zb64Y.jpg

Geçici baş ağrısı, omuz ağrısı, boyun gerginliği ve bel ağrısı için. Bu nokta yüzük ve küçük parmağınız arasındaki oyukta bulunur. Sert baskı uygulayın ve 4-5 saniye boyunca masaj yapın.

 

Zu San Li

8zmvk1.jpg

Gastrointestinal problemler, kusma, mide bulantısı, stres ve yorgunluk tedavisi için... Bacağınızın dışa bakan tarafında diz kapağının 4 karış altındaki kas bölgesine 4-5 saniye basınç uygulayın.

 

Nei Guan

vPY2mA.jpg

Gebelik, mide rahatsızlığı, bulantı, karpal tünel sendromu ve baş ağrısı tedavisi için. Bileğinizin iç tarafındaki noktaya (görseldeki gibi) 4-5 saniye hafif masaj yapın.

 

Shou San Li

b6QXjm.jpg

Boyun sertliği, omuz ağrısı, tenis dirseği ve ishal tedavisinde. Görseldeki gibi bölgeye sıkı bir basınç uygulayın ve 4-5 saniye masaj uygulayın.

 

He Gu

GDbAvb.jpg

Baş ağrısı, boyun ağrısı, stres, yüz ağrısı ve diş ağrısı tedavisinde. Baş parmağınız ile işaret parmağınızın arasında yer almaktadır.Derin basınç uygulayın ve 4 -5 saniye boyunca uyarın. Hamilelik süresince kullanılmamalıdır.

 

Tai Chong

BzoQZL.jpg

Stres, bel ağrısı, yüksek tansiyon, menstrüel kramplar, eklem ağrısı, uykusuzluk ve inme sonrası depresyon tedavisi. Görseldeki gibi bu noktaya basınç uygulayın ve masaj yapın.

 

Yin Tang

r1Ykga.jpg

Göz yorgunluğunun, baş ağrısının giderilmesi, burun ve sinüs tıkanıklığının tedavisi, uykusuzluğun iyileştirilmesi ve beynin etkinliğinin artırılması için. Nasıl bulunur: Kaşlarınız arasında yer alır. Parmaklarınızı kullanarak yaklaşık bir dakika boyunca yavaşça bu noktaya basın ve ardından serbest bırakın. Haftada birkaç kez tekrarlayabilirsiniz.

 

Lao Gong

b6QX5j.jpg

Ağız ülseri, hafif ateş, endişe tedavisinde. Avucunuzun içinde yüzük parmağınızın hizasına baş parmağınızı bastırın. 4-5 saniye masaj yapın. 2-3 defa tekrarlayın.

 

Qi Hai Shu

 

Sırt ağrısı, düzensiz adet kanamaları ve astım tedavisinde. Kalçanın üst ucunun üstünde 2 parmak genişliğinde bulunabilir. Daha iyi anlamak için görselden yararlanın. Başparmaklarınızı kullanarak, omurganın her iki yanına 4-5 saniye boyunca masaj yapabilirsiniz. Her gün tekrarlayın.

 

Haberlercom

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • Similar Topics

  • Çapraz Nefes Tekniği

   ÇAPRAZ NEFES TEKNİĞİ   Sağladığı yararlar: -Sinir sistemini güçlendirir. -Beyin loblarını dengeler. -Mental/Zihin dengeziliğini giderir. -Sesi güzelleştirir, karnı inceltir. -Depresyonu 1-2 ayda yok eder. -Öksürük ve soğuk algınlığı sorunları olan insanlara büyük faydası vardır. -Kalbi güçlendidir. -Kapalı solunum yollarını açar -Beyne oksijen emilimini fazlalaştırır. -Kanı temizler. -Zihinsel gerilimi ve endişeleri ortadan kaldırır. -Huzur hissi verir. -İnsandaki 82 Çakrayı aktifle

   , Yer: Evrensel Enerjiler ve Farkındalık

  • Meisner Tekniği Eğitimi Almak Neden Gerekir ?

   Meisner Tekniği   Özellikle oyunculuğa başlarken, başlangıç aşamasında, hem de henüz diksiyon, hareket gibi ses ve vücut ile ilgili temel bazı oyunculuk gereçlerini öğrenmeden tekniğe eğilmek kafa karıştırıyor. Oysa oyunculuk tekniği öğrenmek yapacağınız inşaatın mimari planını hazırlamak gibi… O mimari plan olmadan, hem de iyi olmadan, yerleri granit döşeseniz, muslukları altınla kaplasanız ne kadar işe yarar ki? İyi oyunculuğun ön şartı inandırıcılıktır, İstanbul Türkçesi değil.  

   , Yer: Tiyatro ve Sahne Sanatları

  • Hızlı Lucid Rüya Tekniği

   Aslında çok basit bir teknik ama bende işe yaradı umarım sizde de olur. 1.Gün defteri yakın bir yere koyup uyudum ( Sabah üşenilir tabi ) 2.Gün de aynısını yaptım. 3.Günde ; Olabildiğince geç saatte yatağa girin , kitap vb. okuyun gözleriniz yorulsun , yani uyumaya olabildiğince yakın olmaya çalışın Ve uyuyana kadar kendinize şunu telkin edin "Şuan yataktayım eğer yatakta değilsem rüya görüyorum" , "Şuan yataktayım eğer yatakta değilsem rüya görüyorum" Bunu uyuyana kadar tekrar edin ve rü

   , Yer: Lucid Rüya

  • Alexander Tekniği (Duruş Bozuklukları İçin)

   Alexander tekniği bedenlerimizi yapısına uygun kullanmayı öğrenmek için Frederick Matthias Alexander tarafından tavsiye edilen egzersizler ve günlük hayata dair tavsiyelerdir. Kendisi oyunculuk yaparken sesiyle ilgili sorunlar yaşamış ve gidermek için aynalardan kendi bedenini izleyerek yanlış yaptığı şeyleri gözleyip düzeltmiş. Sonra bu yöntemleri geliştirip tüm bedenimiz için ideal bir hale getirmiş. Ben de sırt ağrıları çeken biri olarak denemek istedim belki sizin de işinize yarar. Ne kadar

   , Yer: Sağlık

  • Astral Çalışmalarında Yapılan Hatalar ve Bonus : Ayna Tekniği

   Merhaba arkadaşlar size yıllar önce test ettiğim ve başarı oranı çok yüksek olan ve çok basit olan bir teknikten bahsedeceğim.   Öncelikle şunu söylemek zorundayım. Astral çalışmalarda zihnin kabul etmeyeceği şeyleri düşünerek yada eyleme geçirmeye çalışarak zaten az olan enerjinizi astrale ilk çıkış anında harcayıp tüketmeyin.   Zihin bilmediği yere gidemez. Bu yüzden kesinlikle ilk çalışmalarınız hep kendi eviniz olsun. Vereceğim teknik zaten ev ile ilgili olduğu için başarı oranı çok yükse

   , Yer: Teknikler

Arka Oda

Arka Oda

  Chat izniniz bulunmuyor
  ×
  ×
  • Yeni Oluştur...