Jump to content

Kanseri Başlangıcında Tespit Edebilecek Deri Implantı

NizaL

Önerilen Mesajlar

Bilim insanları kanseri daha başlangıç aşamasında tespit edebilecek bir deri implantı geliştirdiklerini açıkladı.

_100939339_skinimplant.jpg

İmplant, bazı kanser türlerinin belirtileri arasında yer alan kanda artan kalsiyum oranını tespit edip impantın takılı olduğu yerdeki derinin rengini değiştiriyor.

Bilim insanları implantın henüz geliştirme aşamasında olduğunu ancak gelecekti kanserin erken teşhisinde kullanılabileceğini söylüyor.

Sciente Translational Medicine adlı bilimsel dergide yayınlanan araştırmaya göre implant en yaygın kanser türleri olan meme, prostat, akciğer ve bağırsak kanserlerinin yanı sıra böbrek yetmezliğinde de işaret veriyor.

Deney fare ve domuzlarda başarıyla denendi.

İmplantın insanlara da uygulanması durumunda gelecekte insanlar implantın üzerindeki derinin renk değiştirdiğini fark ettiği anda doktora giderek kanseri erken aşamada teşhis etme imkanın sahip olacak.

Araştırmaya liderlik eden ETH Zurich Biyosistem Bilimi ve Mühendisliği Profesörü Martin Fussenegger "Kanserde erken teşhis hayat kurtarır" diyor ve ekliyor:

"Günümüzde insanlar ancak tümör sorun yaratmaya başladığında doktora gidiyor. Maalesef o zaman da genellikle çok geç oluyor."

Bilim insanları teknolojinin insanlar üzerinde denenebilmesi için çok yol alınması gerektiğini söylüyor

Araştırmacılar bu teknolojinin kalsiyum seviyesi yerine başka değerleri ölçerek başka hastalıkların tespit edilmesinde de kullanılabileceğini söylüyor.

BBC Türkçe

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Similar Topics

• Son yaptığım Hayalet tespit cihazı (EMF Detector)

http://www.gnoxis.com/emf-detector-meter-kendi-yapt%C4%B1%C4%9F%C4%B1m-emf-%C3%B6l%C3%A7er-56702.html   Tüm arkadaşlara uzun bir aradan sonra yeniden merhabalar,   Yukarıda linkini vediğim üzere daha önce açmış olduğum konuda emf detectorlerin ne amaçla ve nasıl kullanıldığını kısaca anlatmıştım. Özellikle son 20-30 yıllık paranormal araştırma ve gözlemlerde kullanılagelen techizat listesinin ilk sıralarında yer almaktadır. Aşağıda kendi yaptığım EMF Detector -bir nevi hayalet tespit cihazı- r

, Yer: Yaşadığınız Paranormal Deneyimler

• Tükürük Bezi Kanseri

Vücudumuzun tüm dokularında olduğu gibi tükürük bezinde de iyi ya da kötü huylu tümörlere rastlanabiliyor. İyi haber, tükürük bezinde gelişen tümörlerin yaklaşık yüzde 70’inin iyi huylu olması... Ülkemizde her yıl 4 bin iyi huylu, 800’e yakın da kötü huylu tükürük bezi tümörü tanısı konuluyor. Kulak Burun Boğaz Baş Boyun Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Çetin Vural, ancak iyi huylu tümörlerin karakter değiştirerek kötü huylu olma riski barındırdığı için tümörlerin uzun süre tedavisiz bırakılmaması ge

, Yer: Sağlık

• Paranormal Olayları Tespit Eden Program !

Arkadaşlar Bugün Nette Gezinirken Gözüme Çarptı Bu Program Bilgisayarınıza Kurduğunuz Zaman Bulunduğunuz Alanın Enerjisini Ölçüyormuş ve de Varlıklarını Yerini Kadar Hatta ve Hatta Konuştukları Kelimelere Kadar Tespit Edebiliyormuş ... Tabi Ne Kadar Doğrudur Tartışılır ... Ama Bu Programı Kullanırken İlginç Bir Tür Olay Yaşadım Hemen Kısaca Özetlemek İsterim.   Programı Kullandığım Bir An Değerler Nerdeyse En Üst Değerlerdeydi vede Program Uyarı Veriyordu Varlık Tespit Edildi Diye O An Besmele

, Yer: Paranormal Olaylar

• hissiyat ile varlıklar tespit edilir mi?

sirkeye dualı bir kağıt koydum sonra denilen üzerine hem yemeklere kattım hemde etrafı sildim ama bi türlü sirke kattığım suyu atacak bir yer bulamadım. dikkat çekmemek için anneme git gel yaparım genelde para biriktirdiğim için evde elektrik vs gitmesin diye bir kaç kes eşimle darıldığımda eve sadece birer akşam gitmedik hemen böyle göz önünde bir yerde örümcek ağ kurmuş. sildikçe yine kuruyor.oda zeminleri tahta tek başına eve gelince içim ürperiyor. sanki evde varlıklar var gibi hissediyorum

, Yer: Paranormal Varlıklar

Arka Oda

Arka Oda

Chat izniniz bulunmuyor
    • Yeni Oluştur...