Jump to content

Kabbala,,Bir Gizem Okulu.

Guest Eftalya

Önerilen Mesajlar

149.jpg

Kabbala evrenseldir

Kasacası modern Kabbala´ya ancak yukarıdaki tanımlarla bir giriş yapılabilir. Anlatmak istediğimiz Musevi Kabbala´sının yani 13. Yüzyıl´da İspanya´da ortaya çıkan "Zohar" kitabında anlatılan geleneksel İbrani Kabbala´sı ile Majikal Kabbala´nın farklı olduğudur. Bilindiği kadarıyla 5000 yıllık bir kültür olan Kabbala, Museviler´e göre bilgiye dayalı bir öğreti değil, Musevilik´le içiçe geçmiş mistik bir uygulama veya düşünce biçimidir; İbranice bilmeyenlerin Musevi mistisizmini yaşamayacakları ve bunun için de özgün bir rahip veya mürid yaşamının yaşanması gereğine inanılır (Perle Epstein). Ama bu Museviler içindir ve Kabbala makro anlamda hiçbir yere mal edilemediği gibi, ulusallaştırılamaz ve salt bir dinle bütünleştirilemez.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

yeter maji sakin ol canım bu ne hal bidaha olmasın oldumu toparla kendini.......ama cin bu mohah mohah can hatice benimle bu şekilde eyleniyor ama .....olsun sen doğru olanı yap o yanlışsa sende yanlış olma oldumu .ki birde seviyeli insanların hali daha iyi .......peki birdaha saçmalarsa bende bir çok nickle saldırırım oldumu....bak yine yanlışa saptın maji bırak doğru doğruyu görür...peki teşekkür ederim cin çeti sana bırakıyorum ...peki sen biraz dinlen oldumu .....oldu

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

şimdi bak maji kardeşim. Daha önce ben nededim bu tür şeyler yapana? ha nededim? Burası oyun parkı çocuk parkı değildir dedimmi demedimmi? Şimdi insan önce şöyle bi düşünür yav ben bu siteye neden girdim? yani o kadar tipsizsinki yonja monja mavi gezegen cart curt az gelmiş hele bide buraya bi kapak atayım belki zeka geriliğimle insanları tavlarım diyemi düşündün? yav bak yani insan kovulur, gururuna yediremez bidaha o site girmez. ama yani ben seni anlamıyorum kapıdan kovuyoz bajadan giriyon bajadan kovuyoz klozetten giriyon. Gururun onurun yokmu senin? Defol git! bak ne kadar da yüzsüzüm. Bidaha girme arkadaş o engin bilgine ihtiyacımız yok bizim

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ALINTI
Arkadaslar son mesajlarda konu biraz sapmış ama ben kabala ile ilgilenen,merak eden arkadaslar için bu linki vermek istiyorum.[/b]

Evet kesinlikle haklısın insanlar emek harcayıp birşeyler hazırlıyorlar ki okuyalım bildiklerimizi veya bilmediklerimizi geliştirelim diye,ama bazı arkadaşlar bu emeğe saygı duymuyorlar..Doors gerçekten çok açıklayıcı bir bilgi olmuş teşekkürler...Tabi konuyu açtığı içinde eftalya'ya da teşekkürler :biggrin:
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...