Jump to content

Türkiyedeki Cadılık Tarikatı

youngwarlock

Önerilen Mesajlar

Video konuya hakim olmayan biri tarafından hazırlanmış. Birçok hata var ve bunlara tek tek değinmek zor. Ancak öncelikle sorulması gereken kim bu röportajı yapan Murat Öztürk ve ilgili röportaj nerede? Maji bilimci olduğu ileri sürülen şahsa ait ne bir kitap ne bir makale ne de bir röportaj bulabildim. Bu yönde eserler veren biri için bunca yıldır adına rastlamamam ise garip. Sanıyorum ki bu röportaj uydurma bir bilgi, yanılıyorsam bilen biri düzeltsin lütfen. Ayrıca röportaja katılan cadı Türkiye'de cadılığın tarihini 1701 yılına, kendi tarikatının kuruluş yılına dayandırıyor. Bu bilginin ne kadar saçma olduğunu açıklamaya gerek görmüyorum, şayet Anadolu'da büyünün ve mistisizmin tarihini araştıran, inceleyen herkes bu yorumu gülünç bulacaktır. 1701 yılında kurulmuş bir tarikatın müritlerinin vikan olarak adlandırılması ise başka bir çelişki. Cadının "maji yapabiliyor" oluşu ve büyüde Latinceyi Arapçadan üstün tutması ayrıca tartışılmalıdır. Biraz Israel Regardie okumak bu yanlışı açıkça görebilmenizi sağlar. Açıkçası röportajı veren cadının verdiği bilgiler tutarsızlığından ötürü inandırıcılığını yitiriyor. Soruya gelince: 1701 tarihinden de eskilere dayanan gelenekler ve bu geleneklere bağlı hayli uzun ömürlü kovanlar/gruplar ülkemizde faaliyet göstermektedir ve sayıları birden fazladır. Ancak araştırmalarıma göre bazıları zaman içinde ilginç denebilecek ölçüde yozlaşmıştır.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Video konuya hakim olmayan biri tarafından hazırlanmış. Birçok hata var ve bunlara tek tek değinmek zor. Ancak öncelikle sorulması gereken kim bu röportajı yapan Murat Öztürk ve ilgili röportaj nerede? Maji bilimci olduğu ileri sürülen şahsa ait ne bir kitap ne bir makale ne de bir röportaj bulabildim. Bu yönde eserler veren biri için bunca yıldır adına rastlamamam ise garip. Sanıyorum ki bu röportaj uydurma bir bilgi, yanılıyorsam bilen biri düzeltsin lütfen. Ayrıca röportaja katılan cadı Türkiye'de cadılığın tarihini 1701 yılına, kendi tarikatının kuruluş yılına dayandırıyor. Bu bilginin ne kadar saçma olduğunu açıklamaya gerek görmüyorum, şayet Anadolu'da büyünün ve mistisizmin tarihini araştıran, inceleyen herkes bu yorumu gülünç bulacaktır. 1701 yılında kurulmuş bir tarikatın müritlerinin vikan olarak adlandırılması ise başka bir çelişki. Cadının "maji yapabiliyor" oluşu ve büyüde Latinceyi Arapçadan üstün tutması ayrıca tartışılmalıdır. Biraz Israel Regardie okumak bu yanlışı açıkça görebilmenizi sağlar. Açıkçası röportajı veren cadının verdiği bilgiler tutarsızlığından ötürü inandırıcılığını yitiriyor. Soruya gelince: 1701 tarihinden de eskilere dayanan gelenekler ve bu geleneklere bağlı hayli uzun ömürlü kovanlar/gruplar ülkemizde faaliyet göstermektedir ve sayıları birden fazladır. Ancak araştırmalarıma göre bazıları zaman içinde ilginç denebilecek ölçüde yozlaşmıştır.

Direkt internetteki yalan yanlış bilgileri yazmış,millete yutturmaya çalışıyor.Belli bir kısımdan sonra izleme gereği bile duymadım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hepsini izlemedim. Ancak, 09:50'den itibaren 10:20'ye kadar bakarsanız safsatanın alasının döndüğünü görüsünüz. İzlediğim 2-3 dk içinde en bariz saçmalık şu oldu, 1701 yılında tarikat kurulmuş, beyoğlunda(!) başlamış, gizli kitapları varmış (hadi ya çok şaşırtıcı). Yahu 1701 diyor, cadılık bir dindir diyor. Her kim gnoxis gibi siteleri araştırıp uyduruktan bir video çekmek istediysen iyi araştıramamış. Cadılık bir din değildir yavrucuğum, cadılık her dine mensup kişilerden oluşabileceği gibi dinsiz biri de cadı olabilir. Kastettiği şey paganizm. Hadi paganizm diyelim, ya ne Vikan'ı gözünü seveyim. Hani Vika da değil, vikan. Neywe, ne vikanı? 1701 diyorsun be arkadaş, ne vikanından bahediyorsun?

Şöyle videolarla vakit harcamayın. Az gnoxis okuyun ya. Okuyun, okuyun, okuyun. Okuyun yahu izlemek gibi kolaya kaçmayın okuyun. Tonlarca bilgi var burada. Kitaplarda yok bu bilgiler. Ha varsa da bu siteden araklamadır haberiniz olsun. Öyle geyik döndüğüne bakmayın. Piyasadaki bütün "spiritüel" geçinenler buradan öğrendi bu işleri.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...