Jump to content

Süper Hafıza

Apotheous

Önerilen Mesajlar

Hemen daldınız konuya artık hiç bir şeyi unutmayacağız umuduyla iyi yaptınız ama benden bişey öğrenemeyeceksiniz :) hadi şimdi hafıza hakkında bildiğiniz her şeyi yazın lütfen tüm kaynakları tüm öğretileri besinleri varsa büyüleri her şeyi istiyorum benim hafıza hakkında bildiğim pek bir şey yok şuan bir kitap okuyorum eğer becerebilirsem bilgileri toparlarım sizinle paylaşırım ama o zamana kadar siz paylaşın lütfen bilgileri hep beraber faydalanalım.

Şunu da söyleyeyim amacım en iyisi hiç bir şeyi unutmamak hipertimestik sendromu imiş adı. Dünya da yanılmıyorsam 4 kişide vardı sanırım şuan. Evet hafızayı geliştirecek neler biliyorsunuz yazarsanız çok mutlu edersiniz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

hipertimestik doğuştan gelen bir şey diye biliyorum. ve sanıyorum o derece unutmamak pek hoş olmazdı. bazen unutmakta gerekiyor zihine...

ikincisi dostum şu büyü işlerine bu kadar çok girmeyin artık. hafıza güçlendirmek için neden büyüler ile uğraşasın. alternatif yollar dene bence. misal;

- doğal taşlardan faydalan

- kendine uygun bir spor bul (yüzme, basket, binicilik vs.) devamlı olarak yapabileceğin bir spor.

- arec'e katılıyorum enstruman çal, bu bilimsel bir gerçek.

- sabah aç karnına 12 kuru üzüm hafızayı kuvvetlendiriyormuş.

- sanal mecralar çok güzel beyin öldürüyor, az vakit ayır.

- uyku düzeni oluştur ve çok uyuma

- psikolojik olarak zihnini oldu bittiler ile oyalama

- resim çiziyorsun, çizimlerini artır. sanıyorum yeterli çizmiyorsun.

son olarakta inancına göre bir şeyler yapabilirsin.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Doğrudur yeterli çizmiyorum sigara ve alkolde yok ama arada bi sigara içiyorum da enstrumanın hafızaya etkisi varmıydı vee deoğal taşlardan kastın hangi taşlar,bulmaca da çözerim bundan böyle (site pc den açılmıyor şuan sizde de var mı böyle bişey)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hafıza kuvvetlendirmek için büyü yapman çok gereksiz.Ki büyü en basiti bile zor olan bir uğraş.Yapacağın tek bir yanlış adım(hafıza gibi hassas bir konu olduğu düşünülürse) çok feci sonuçlara yol açabilir.Alternatif bir sürü yol var.Sayılanları güzelce uygula.Kolay gelsin.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Açıkçadı büyüsü var mı diye merakımdan büyü istemiştim büyü yapamam zaten diğer yöntemleri uygulayacağım teşekkür ederim ve hafızanın büyüsü olması çok garip geldi bana bu biyolojik bir şey büyüyle bunu nasıl etkileyebiliriz ki

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Doğrudur yeterli çizmiyorum sigara ve alkolde yok ama arada bi sigara içiyorum da enstrumanın hafızaya etkisi varmıydı vee deoğal taşlardan kastın hangi taşlar,bulmaca da çözerim bundan böyle (site pc den açılmıyor şuan sizde de var mı böyle bişey)

Sen tam olarak nasıl bir şey istediğini yaz, burcunu falan vs. Sana taş bulalım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Beyindeki gri maddenin incelmemesi için 45 dakika yapılması gerekiyormuş. Ben de zaten 20 dakikalık meditasyondan fazla sonuç alamadığım için 45 dakika yapıyorum.

Haklısınız ama o süreye ulaşmak çok zor.Yoksa 20 dakika vaadedilen faydaları için çok kısa elbette,bende hiç sonuç almadım 20 dakikada,ama başlangıç için gayet yeterli...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sen tam olarak nasıl bir şey istediğini yaz, burcunu falan vs. Sana taş bulalım.
şimdi şöyle diyeyim öğrendiğimiz şu bilgiler varya onları hiç bir zaman unutmamak istiyorum dün ne yediğimin yada yolda gördüğüm tipe kadar hepsini ömrümün sonuna kadar hatırlayıp ne yapıcam bilgiler lazım bana özellikle kitaplarda okuduğum onlarca bilgi hafızamın içinde kayboluyor burcum akrep başka ne lazım
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Beyin sağlığı için günde en az 45 dakika meditasyon yapmak lazım. Yapmayan insanların günde 10.000 beyin hücresi ölüyor. 80 yaşına geldiğinizde beyin kütlesinin %4'ünü kaybetmiş oluyorsunuz.
günde 10.000 mi yazık nöronlarımıza niye bu kadar mal olduğumuzun sebeplerinden biride buymuş demek ki
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

şimdi şöyle diyeyim öğrendiğimiz şu bilgiler varya onları hiç bir zaman unutmamak istiyorum dün ne yediğimin yada yolda gördüğüm tipe kadar hepsini ömrümün sonuna kadar hatırlayıp ne yapıcam bilgiler lazım bana özellikle kitaplarda okuduğum onlarca bilgi hafızamın içinde kayboluyor burcum akrep başka ne lazım

Ametist kullanabilirsin hafiftir fiyat olarakta gayet iyi. Daha etkili ve ağır bir taş istersen siyah turmalin, lal taşı kullabilirsin birde safir, renklerine bakarak hangisinin sana uygun olduğunu anlayabilirsin.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

renk siyah kesinlikle siyah peki taşlar ne için hafıza için mi ?

Renk konusunu safir taşına söyledim. Her safirin farklı bir kullanımı var, o nedenle dedim. Zevk değil.

Ama bence sen direk siyah turmalin al. Turmalin taşı bilgelik taşı olarak bilinir. Zihni güçlendirir, sezgileri kuvvetlendirir. Eski tarihte bu taştan bir çok medyumun kullandığı söyleniyor. Bir dene sende.ben çok istedim de bir alamadim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Renk konusunu safir taşına söyledim. Her safirin farklı bir kullanımı var, o nedenle dedim. Zevk değil.

Ama bence sen direk siyah turmalin al. Turmalin taşı bilgelik taşı olarak bilinir. Zihni güçlendirir, sezgileri kuvvetlendirir. Eski tarihte bu taştan bir çok medyumun kullandığı söyleniyor. Bir dene sende.ben çok istedim de bir alamadim.

neden alamadın ki satışı yok mu çok mu pahalı

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

neden alamadın ki satışı yok mu çok mu pahalı

Nadir bulunan bir taş, bu nedenle çabuk tükeniyor. Pahalı olupta aslında diğer taşların iki katı. 70-80 arası kolyesi. Ben en son bir tane buldum firmaya da hatta ayırttım ama tam takır parasız kaldım alamadım. Sonra da aklıma gelmedi.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Nadir bulunan bir taş, bu nedenle çabuk tükeniyor. Pahalı olupta aslında diğer taşların iki katı. 70-80 arası kolyesi. Ben en son bir tane buldum firmaya da hatta ayırttım ama tam takır parasız kaldım alamadım. Sonra da aklıma gelmedi.

yüzük iş görmez mi yada kolye mi alsam nerede satılıyor bunlar bu dükkanların isimleri var mı ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...