Jump to content

Stalk(Gizli Takipçi) Hikayeleri

DenizFeneri

Önerilen Mesajlar

https://onedio.com/haber/ustun-stalk-yetenegiyle-butun-istihbarat-teskilatlarinin-agzini-acik-birakacak-23-cilgin-728699

https://onedio.com/haber/stalk-isine-gonul-verenlerden-dolu-dolu-guldurecek-whatsapp-diyaloglari-700216

Çoğunlukla kızlar yapıyor sanılıyor ama erkeklerden de yapanlar az değil.Hastalık gibi bir şey...Normal yaşamda birini takip edecek raddeye gelsende takip etmek zor ama sosyal medya bu sorunu da ortadan kaldırdı...

Burada ki üyelerden de eğlenceli şeyler çıkar.Hikayelerinizi paylaşın :D:rofl:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir arkadaşımla yıllar öncesinin nostaljisini yaparken, lise yıllarında çokça görüştüğümüz ve defalarca bana birliktelik teklif eden ve reddedilen bir arkadaşı hatırlayıp instagramda adamı bulmuştuk. "Ne güzel evlenmiş" "Yuh çoluğa çocuğa karışmış" derken yorumlarımız "oha habire gezmişler ailecek", "nereleri gezmişler ki" şekline bürünmüştü... Daha bir hırs ve merakla telefondan resimleri ittiriyorduk yukarıya ki; sonuna eriştiğimizde ben hala son fotoğrafı dürtelerken yalnışlıkla resmi beğenmiş oldum. :rolleyes: sonrasında hemen geri aldıysam da, büyük bir pişmanlık ve utanç olarak tarihime geçti bu olay... Neyse ki mesaj falan gelmedi adamdan, ölürdüm utancımdan.

Bunun dışında; 2004 civarı henüz mezun bile olmadan girdiğim bir hukuk bürosu vardı. Sadece banka icraları yapıyorduk. Orada boş zamanlarımda (ve hatta çalışma saatleri dışında evde) sosyal medya ve sair tüm imkanlarla tuhaf soyisimli borçluları araştırıyordum. Nereli oldukları vs bilgiler zaten elimizde var... Bir tanesini sivaslılara ilişkin bir forumda bulmuştum. Hemşerilerine yeni ofisinin adresini falan vermiş bir de... Ertesi gün hacze gidip tahsilat çıkmayacak dosyadan tahsilat çıkarmıştım...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bir ara birinden hoşlanıyordum,tek bildiğim şey çocuğun bölümü..facebookta o bölümün grup sayfasını bulup üye oldum ,800 küsür üyenin hepsini tek tek inceleyip bulmuştum ,öğrenmiştim ismini:rofl:

Bir arkadaşımla yıllar öncesinin nostaljisini yaparken, lise yıllarında çokça görüştüğümüz ve defalarca bana birliktelik teklif eden ve reddedilen bir arkadaşı hatırlayıp instagramda adamı bulmuştuk. "Ne güzel evlenmiş" "Yuh çoluğa çocuğa karışmış" derken yorumlarımız "oha habire gezmişler ailecek", "nereleri gezmişler ki" şekline bürünmüştü... Daha bir hırs ve merakla telefondan resimleri ittiriyorduk yukarıya ki; sonuna eriştiğimizde ben hala son fotoğrafı dürtelerken yalnışlıkla resmi beğenmiş oldum. :rolleyes: sonrasında hemen geri aldıysam da, büyük bir pişmanlık ve utanç olarak tarihime geçti bu olay... Neyse ki mesaj falan gelmedi adamdan, ölürdüm utancımdan.

Bunun dışında; 2004 civarı henüz mezun bile olmadan girdiğim bir hukuk bürosu vardı. Sadece banka icraları yapıyorduk. Orada boş zamanlarımda (ve hatta çalışma saatleri dışında evde) sosyal medya ve sair tüm imkanlarla tuhaf soyisimli borçluları araştırıyordum. Nereli oldukları vs bilgiler zaten elimizde var... Bir tanesini sivaslılara ilişkin bir forumda bulmuştum. Hemşerilerine yeni ofisinin adresini falan vermiş bir de... Ertesi gün hacze gidip tahsilat çıkmayacak dosyadan tahsilat çıkarmıştım...

Ne demiştim :D Sivaslı adamı da anlamadım insan bir sosyal medyadan el ayak çeker :rofl:

Devam millet!

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Aklıma bir tek şöyle bir olay geldi;

Ortaokulda masamın üzerine birisi oturmuştu. Ders zilide çaldı dedim kalk masamdan yerine geç, önce dikkatli dikkatli baktı sonra masama yattı. Bildiğiniz yattı. Dokunmakta içimden gelmiyor ama hafif hafif iteliyorum kalkması için, çocuk dedi ki, bu masadan ancak tek bir şartla kalkarım dedi seninle bir kez altlı üstlü olacağız dedi. İnanır mısınız espiri yaptı sandim ve güldüm.

A birde bundan bir kaç ay önce ortaokulda çok sevdiğim birisine onu ortaokulda sevdiğimi söylemek istedim. (Birinin tavsiyesi üzerine) söylemek istedim çünkü aldığım bir haberim Gore çocuk kaza yapmış ve son 2 yıl haricinde başka hiç bir şeyi hatırlamıyormus. Bu hatırlamıyor diye sen herşeyi yaz, sonra demesin mi banu sen misin? :rolleyes:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Aklıma bir tek şöyle bir olay geldi;

Ortaokulda masamın üzerine birisi oturmuştu. Ders zilide çaldı dedim kalk masamdan yerine geç, önce dikkatli dikkatli baktı sonra masama yattı. Bildiğiniz yattı. Dokunmakta içimden gelmiyor ama hafif hafif iteliyorum kalkması için, çocuk dedi ki, bu masadan ancak tek bir şartla kalkarım dedi seninle bir kez altlı üstlü olacağız dedi. İnanır mısınız espiri yaptı sandim ve güldüm.

A birde bundan bir kaç ay önce ortaokulda çok sevdiğim birisine onu ortaokulda sevdiğimi söylemek istedim. (Birinin tavsiyesi üzerine) söylemek istedim çünkü aldığım bir haberim Gore çocuk kaza yapmış ve son 2 yıl haricinde başka hiç bir şeyi hatırlamıyormus. Bu hatırlamıyor diye sen herşeyi yaz, sonra demesin mi banu sen misin? :rolleyes:

iyi güzelde anafiel bunun stalk hikayeleriyle alakası ne:D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yabancı filmlerin sonunda film ekibinde olan kişilerin ismi, oyuncular vs. yavaş yavaş akarken, oradan bir isim seçerim ve araştırmaya başlarım. Bi ara ciddi takıntı olmuştu, şimdi filmin sonuna geldim mi hemen kapatıyorum ekranı. :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben de kitap çeviriyorum şu anda. Ve adamın biyografisini çevirirken özellikle arkadaşı olarak geçen isimleri falan araştırıyordum... Bana arkadaşını söyle sana kim olduğunu söyleyeyim kabilinden...

Bu arkadaş takıntısı neyse bendeki, sosyal mecralarda bana ekleme talebi gönderenlerin de önce arkadaşlarına bakıyorum. Eğer benim arkadaşım olabilecek insanlar çoğunluktaysa, karşımdakini tanıyor olabileceğimi düşünüp ekleyebiliyorum. Ama benimle alakasız bir çevreden olan insanlardan "beni tanıdınız mı? ben bilmemkim..." şeklinde mesaj almadan ve gerçekten tanımadan eklemiyorum.

Yine sosyal mecrada freecycle'da eşyalarımı dönüştürmek için birilerine vereceksem, talepte bulunan kişilerin profillerini epey detaylı inceliyorum. Resimlerine atılan yorumları okuyup nasıl karakterde insanlar olduklarını ya da çevreleriyle nasıl anlaştıklarını çıkarmaya çalışıyorum. Yine bazen sosyal mecrada okuduğum herhangi bir yazının altına çok göze batan yorumlar yazan insanların da profillerine bu merakla bakıyorum, hiçbir ilgim olmadığı halde...

En son geçen gün bir arkadaşımla lise yıllarının nostaljisini yaparken, onun hoşlandığı kişiyi hatırladık. İsim-soyisim söyleyince merak ettik ne yapıyor diye... Ticaret odasının sayfasından tuhaf soyismi olan bu arkadaşın firmasına kadar bulmuştum. Sonra firmasının internet adresine girip ne faaliyetlerde bulunduklarına falan bakmıştık...

Tabi vakit varken oluyor bunlar yoksa normal zamanlarda gayet sessiz sakin, işinde gücünde insanım ben :rolleyes:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Az evvel stalk esnasında eski/en yakın arkadaşımın (burası biraz karışık çünkü olaylar brezilya dizisi gibi) evlendiğini öğrendim. Kendisi 24 yaşında bir geydi hatta trans olmaması için (bencilce ama ben bu şekilde onu yok olmaktan koruyordum.) uğraştığım arkadaşım bir kadınla evlenmiş! Hoş ben neden evlendiğini biliyorum. Türkiye'de bir türlü olmayınca yapamayınca kendini yurtdışına atıp kurtulmak istedi. Binbir hile hurdayla sanal mülakat ile başvurduğu firmadan onayı alıp Amerika'nın ücra bir köşesine çalışmaya giden pardon koşarak kaçan eski dostum...Kapağı atmışsın Amerika'ya. Gerceklestirmişsin hayalini. Tebrik ederim. Beni soracak olursan tek taraflı cesaret yetmeyince bizim hayallerimiz suya düştü. Şimdi bambaşka bir hayatım var. Hayatım değişse, hayatı yaşayış biçimim değişse de kafamın ici aynı cehennem. Ben hala ayni Yosun'um. Hâlâ. Siktir et bu baska bir şeyin konusu. Anlatmaya devam edecek olursam...

Eğer ben onu biraz tanıdıysam kız aptalın tekidir, zengindir, kafalamıştır ve onunla evlenince orada kalma izni filan olmuştur, yasal bir prosedur için olduğuna öyle eminim ki. Dallas'ta şu an. Fotograflara bakınca mutlu gorunuyor. Ama umduğunu yurtdışında dahi bulamadığına öyle eminim ki. Neyse ki uyuşturucuyu bırakmış gibi duruyor çünkü kilo almış. Ama imkansız gibi geliyo bu bana. Neyse... Her ne kadar bencil bir şekilde beni Istanbul'da yapayalnız bırakıp oraya gitse de, (onu hayatımdan bu yüzden çikardim) mutlu olmasini, iyileşmesini, kurtulmasını cok isterdim. Umarım yanıllıyorumdur. Umarım mutludur.

Ve itiraf etmek gerekirse O'nu çok özlüyorum.

Aslinda ortak bir amacimiz/hayalimiz vesaire yoktu.

Beni yari yolda bırakmış sayılmaz bırakmadı da , o sadece kendisini kurtardı.

Ama ben dostumu, sevgisini, onun omuzunu kaybettim.

Bunları benden aldığı için kırgınım ve onu asla affetmeyeceğim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Az önce facebook'tan ortaokulda bayağı sinir olduğum bir arkadaşımın facebook hesabını buldum.Kıza şuan olsa asla yapmayacağım kabalıklar yapmıştım zamanında...Ve kızın hastanede serum taktırdım temalı bir paylaşımına ulaştım...

Yemin ediyorum sırf kendimi affettirmek için kızın hesabını yok ettirmek istedim.Gerçekten.Benim de çok salakça şeyler yaptığım bir hesabın vardı çünkü.Kız hesabı 4-5 yıldır kullanmıyor unuttu büyük olasılıkla göstersem o da kapansın yok olsun der herhalde.Yarın bir gün ünlü falan olsak biri bunları bulup çıkarsa yemin ediyorum rezillik offff :wallbash::mad:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

zorla ingilizcesinin yerleştirilme çabalarından rahatsızım. gizli takipçi de fena değilmiş ama ben iz sürücü diyorum. bu eylemin ayıplanmasını da anlamıyorum. ayrıca sosyal medya kullanıcısı bu hizmetlere kaydolarak, peşinen hizmet sağlayıcıların kendilerini izleme ve analiz etmesine müsade etmiş bulunmuyorlar m? bence bu daha tehlikeli.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hiç aklıma gelmez birisi ne yapıyor diye gidip de onu stalklamak. Ama arada takip ettiğim insanlar arasındaki bağlantıları ortaya çıkartmak için yardırdığım oluyor. Mesela takip ettiğim bi sanatçı gidip de takip ettiğim başka bi hesabın sahibinin düğününe katılmışsa ben bunu keşfettiğimde garip bir şekilde mutlu oluyorum. Hadi bu normal bir merak... Sayfaların gönderileri altında manyak gibi rastgele yorum okuyorum. Hiç tanımadığım insanların yorumları. Biri duruma böyle tepki vermiş, başkası gitmiş şöyle yorum yapmış, hmmm şu şu şehirde yaşıyor şununla meşgul, şu da muhtemelen hesabını şöyle kullanan bi insan, hmmm... demek insanların tepkisi böyle bu konuda... diye başlayarak dakikalarca yorum okuyorum.

Direk spesifik olarak birini stalklıyorsam eğer o kişi beni takip etmiştir. Bu kim ya? Beni niye takip ediyor ki bu? Diyerekten profillerine girip insanların ilgi alanlarını, reklam peşinde koşup koşmadıklarını falan sorguluyorum bazen gözüme çarpmışsa.

İhtiyacım olursa başarılı bir stalker olabilirim galiba. Bi kaç kere olmuş muydu ki? Mutlaka vardır bi hikayem ama aklımda kalan bi şey yok şu an için...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

zorla ingilizcesinin yerleştirilme çabalarından rahatsızım. gizli takipçi de fena değilmiş ama ben iz sürücü diyorum. bu eylemin ayıplanmasını da anlamıyorum. ayrıca sosyal medya kullanıcısı bu hizmetlere kaydolarak, peşinen hizmet sağlayıcıların kendilerini izleme ve analiz etmesine müsade etmiş bulunmuyorlar m? bence bu daha tehlikeli.

Ben işin daha çok geyik muhabbeti boyutunu düşünerek eğleniriz diye açmıştım bu konuyu.Hani şu sevdiğinin adresini okulunu internet araştırmalarıyla vs bulan tipler...Ya da internetten araştırıp bulduğumuz eski arkadaşlarımız...Veya eskiden açtığınız ben bunları nasıl yazmış paylaşmışım dediğimiz utanç vetici fotoğraflarla dolu hesap :) Ama işin ciddi bir boyutu da var elbette.İnternette hırsızların evine girecek insanları internet hesaplarını takip ettiklerini duymuştum evleri ne zaman boş vs.Artık birini takip etmek için özel detektife ihtiyacınız yok.Açık sosyal medya hesabı varsa dikkatli gözlemlerle ürkütücü derecede farklı şeylere ulaşabiliyorsunuz o kişi hakkında.Sosyal medyayı dikkatli kullanmak lazım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yıl 2013 felandı ilk stalk olayım :D benden hoşlanan biri vardı ozamanlar arkadaşımın vasıtasıyla bir mektup yazıp göndermişti ben sosyal medya kullammiyordum tanışmak için de buluşma teklifini reddetmiştim ( ne naz yapmışım ama jeoekeheokeje ) mektubunda bana bir facebook hesabı açtığını maili ve şifresini yazmıştı kendinide eklediğini ona mesaj yazmamı istemişti ilk bir hafta hiç girmedim sonra arkadaşlarımın gazıyla birazda meraktan hesaba girdim birçok mesaj atmıştı mesajlari okuyup cevap vermedim paylaşımlari arasında ev adresini bulmuştum bende gidip o adrese çin lokantasından 50 dürüm sipariş edip not ekletmiştim afiyet olsun diye .d yedimi naptı bilmiyorum bana açtığı hesabıda kapatmıştım birdaha da ondan haber almadım jdisoskdnkdlemenekke 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bundan 1 1.5 yıl önce Stalk amaçlı bir sanat sayfası açtım instagramda istediğim kişinin  profiline rahatca girip çıkabilmeyi planlamıştım 
Ama iş çok garip bir hal almaya başladı :D

paylaştığım gönderiler tutmaya filan başladı şu an +10k takipcili bir sanat hesabı yönetiyorum :D içimdeki stalk yapma dürtüsü de kayboldu 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...