Jump to content

Evliliğe Bakışınız Nedir?

paganlaw

Evlenmeyi düşünür müsünüz?  

34 üye oy kullandı

1. 1. Evlenmeyi düşünür müsünüz?

• Evlenmem.
      17
    • Evlenirim.
      13
    • Evliyim.
      4

Önerilen Mesajlar

Herkese merhaba. Özellikle son zamanlarda evlenmeye ve hatta sevgili olmaya dahi kötü bakmaya başlamış bir insan olarak gnoxis ailesi üyelerinin evliliğe bakışını görmek için anket açmak istedim. Şu bir gerçek ki burada ankette "evlenmem" diyenlerin çoğu evlenecek.

Magazinsel bir konu olarak görsem de bu konudaki karşıt görüşümün etkisiyle konuyu açıyorum.

Evliliğin türlerine girince çok fazla seçenek çıkıyor, o yüzden siyah ve beyaz karşıtlığında bir anket yapıyorum.

Ankette kimin hangi seçeneğe oy verdiği gizlidir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ya anlaşmak ayrı dert anlaşamamak ayrı dert. dert dert dert.gamzsızın Allahı olanlara tavsiye ederim en hasarsız şekilde her yönünü hasarsız atlatırlar düşünceli ince insanların yapacağı iş değil. önce nezaketle başlasa da zamanla orman kanununa dönüyor evlilik ilişkileri.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bana anlaşmaya bağlı birlikteliğin alışıla gelmiş ve göze batmayan hali gibi geliyor doğrusu. Gereksiz buluyorum. Bi insana bağlılık duyuyorsanız, zaten duyuyorsunuzdur. Daha çok dışarının bilmesini sağlama içgüdüsüyle yapılan bir eylem gibi.

İnsanlar duyduğu bağlılıktan değil de, daha çok kendine yer bulmak, güç alacak bi dayanak edinmek için evlenmeye itiliyor sanki...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Benim sağım solum belli olmaz seçeneği de olsa iyi olurdu aslında :)

Eskiden sahip olduğum düşüncelerin aksine artık evliliği öcü olarak görmüyorum. Ama "mutlaka evlenmek gerek" şeklindeki bir düşüncem de yok. İnsanlar iyi anlaşıyorsa, birlikte yaşama eğilimleri varsa, illa imza atmaları gerekmiyor bana göre. Ama "aile olmak" istiyorlarsa, bu başka bir durum...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Uyanır uyanmaz buluşmak, gecenin sonunda ayrılıp uyumak için kendi ayrı evlere gitmek, hatta bunu günler boyu bu şekilde sürdürmek size çok keyifli geliyor olabilir. Hatta birlikte çok keyifli vakit geçirdiğinizi, işte tam da bu yüzden evlenmeniz gerektiğini düşünüyor olabilirsiniz. Ancak bu ömrünüzün tamamını aynı düzeyde keyif alarak geçirebileceğiniz anlamına gelmiyor, birlikte olduğunuz kişi ile. İnsanların aynı evde yaşamaları zordur, özellikle ailelerinin kuralları altında bezip, evlenmeyi kurtuluş olarak görmek ve neticesinde evlenmek sonucu ortaya çıkan birliktelikler. Bu ilk etapta cazipmiş gibi görünse de zaman içerisinde aslında hayatın bu şekilde ilerleyebiliritesinde sıkıntılar oluşmaya başlayabilir ve bu ilişkiyi olumsuz yönde etkileyebilir. Bu konuda uzun uzadıya yazılar yazılabilir, görüşler paylaşılabilir elbet. Bu da okunma olasılığını düşürebilir.

Her neyse... Ancak varsa fırsatınız herhangi bir bağlayıcılığa dahil olmadan evvel aynı evde bir süre yaşamayı deneyin ve kendinize karşı dürüst olun, elbette karşınızdakine de. Sonra evlenmeyi deneyebilirsiniz. Ama unutmayın 'zaten en başta hiç bir şey kolay değildir.'

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Her halükarda hayat b.ktan. He biriyle beraber mi b.ktan olsun yoksa yalnız mı onu seçin sadece. Tabi evliliğin yükü ve sorumluluğu eklenince yalnızlıktan çok daha kötü olabiliyor. Gerçekten fedakarlık yapacak kadar çok sevilmiyorsa evlenmeye değmez orası kesin. Her birliktelik bir fedakarlıktır. Kendi ana babanıza zor tahammül ediyorken bir de karşı tarafın akrabaları ekleniyor ki tam evlere şenlik :D . İşin özü, aşıksanız yaşayın evlenin ne bileyim hayat kısa zaten, sadece yaşayın o anı. Hepimizin tek yaptığı şey olabildiğince iyi şekilde yaşamak sadece. Size verileni bari en iyi şekilde değerlendirmeye bakın, daha ötesi gelmeyecek.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kalbi fazla kaygan olanlar için bir çözüm olabilir tabi. :D bana kalırsa neden evlenmeyeyim. Ömrümü bir çok kişiyle paylaşmaktansa (özelliklede çağın saçma sevgililiklerini gördülçe) tek bir insan ile paylaşır tek bir insan ile yaşarım. Birde herseyden uzak gölün yanında bir ev varsa, herşeyi bırakıp evlenebilirim. Öğretmenimizin de dediği gibi :D hayat zaten kısa. En azından bu süre zarfında kafamda gönlümde rahat olur.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...