Jump to content

Aşk-Seksüellik-Doğurganlık Gibi Uygulamalarda Kullanılan Otlar ve Anlamları

MerLin

Önerilen Mesajlar

Akasya : Kabukları ve dalları bir aşkı uyandırmak ve fiziksel gücü arttırmak için kullanılır.

African Violet(Afrika Menekşesi) : Yakıldığı zaman harmoni ve sevgiyi kalbinizden salar.

Dalya(yıldız çiçeği) : Diğer malzemeler ile kombinasyonunda tılsımlar içinde kullanılabilecek bir aşk bitkisi.

Belesan(Pelesenk yağı) : Tılsımlar ve iksirler bu tomurcuklar ile bağlandığında daha etkili sonuç verir.

Fesleğen : Kehanet ve aşk büyüleri için bir bitki.

Defne : Aşk iksirini yanmış yaprakları ile demleyin.İksir gibi aşk büyüleri için muhteşem bir bileşen.

Bistort : Bu bitkinin içerdiği bir tılsım dişi doğurganlığı arttırır.

Bittersweet: Bu bitkinin bulunduğu(amacına uygun) bir tılsım kalp kırıkları ve acıyı almak için kullanılır.

Kedi otu : Diğer kullanımlarının yanı sıra bu bitki aşk ve ans büyülerinde ya da doğurganlık için tılsımlarda kullanılır.

Tarçın: Bilinen bir afrodizyak.Seksüellik, tutku gibi isteklerin olduğu büyülerde kullanılır yada aşk içerikli meditasyonlarda kullanılır.

Karanfil : Temel aşk büyüsü birleşenlerinden biri.Ayrıca güzelliği arttırmak için kullanılır.(Seyretlemeden kullanmayınız.)

Öksürük Otu

Hasekiküpesi : Özelikle birisi ile tekrar beraber olmak için büyülerde ve meditasyonlarda kullanılır.

Çuhaçiçeği: Bu bitki fiziksel çekicilik ve güzelliği çağırdığınız büyülerde kullanılır.

Çiğdem : Aşk ve çekicilik büyülerinde kullanılır.

Papatya : Bu çiçek ilerideki aşkınızı kehanet yöntemi ile öğrenmek istediğiniz çalışmalarda kullanılır.

Damiana : Bir afrodizyak.Seksüellik ve aşk büyülerinde kullanılır.

Karahindiba : Aşk büyülerinde ve en gizli arzuları yerine getirmek içni kullanılır.

Dereotu : Doğal seksüelitenin arandığı ritüel ve büyülerde kullanılır.

Rezene : Bu bitkinin her parçası(kökler, yapraklar ve tohumlar) aşk büyülerinde kullanılır.

Sardunya : Özellikle doğurganlığı arttırmak üzere yapılan büyülerde kullanılır.

Jinseng : Maskülen seksüellik için bir afrodizyak.Ayrıca tılsımlarda kullanabilir.

Goldenrod : Kehanet içerikli aşk ritüellerinde kullanılır.

Yasemin : Bitkinin kendisi aşkı ve tutkuyu arttırmak için iyidir.Yağı ise kırık bir kalbin acısını dindirmek için de kullanılır.

Ardıç : Çiçekleri aşk büyülerinde seksüel gücü arttırmak için kullanılır.

Lavanta : Yağı aşk büyülerinde mum kutsamak için kullanılır.

Limon : Bitkinin yaprakları büyü ve iksirlerde aşk ve arzuyu envoke etmek için kullanılır.

Selamotu : Tohumları ya da kökleri erotizmin arandığı ritüellerde kullanılır.

Manolya : Bu çiçek doğurganlığın çağırıldığı büyülerde kullanılır.

Sığırkuyruğu : İksirleri ya da okumaları bu bitkinin yaprakları ile güçlendirebilirsiniz.

Meşe : Kabukları ve yarakları feminen doğurganlığı ve maskülen cinsel gücü arttırıcı olarak kullanılır.

Orkide : Eğer ruhsal güce ihtiyacınız var ise bu bitkiyi büyülerinize ya da iksirlerinize dahil edebilirsiniz.

Nar : Bu meyve uzun zamandır annesel sevgi ile ilişkilendirilir.Aynı zamanda doğurganlık için de kullanılır.

Gül : Standart bir aşk büyüsü bileşeni.Tomurcukları okumak için oldukça iyidir.Esansları ve yağı da her türlü aşk büyüsündeki kutsamada vs. kullanılır.

Biberiye : Bu bitki tılsımlarda ve iksirlerde duygusallığı uyandırmak için kullanılabilir.Aynı zamanda bir ilişkiyi ve sevdiğiniz insanı korumak için de kullanılır.

Çilek : Meyvesi iksirler ve tılsımlarda seksüelliği arttırmak için kullanılan bir afrodizyak.Yaprakları şans uygulamaları için kullanılabilir.

Kekik : Rüyaya girme vs gibi aşk uygulamalarında kullanılabilir.

Vanilya : Çiçekleri afrodizyak olarak kullanılır ve aynı zamanda iksirlerde ve tılsımlarda kullanılır.

Mine çiçeği : Afrodizyak, sevgi ve seksüellik içeren okuma ve dilek uygulamaları için oldukça uygundr.

Menekşe : Afrodizyak, seksüellik ve aşk için kullanılan tılsımların yazımlarında kullanılabilir.

Düzenleme ve çeviri : Merlin

Alıntıdır.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Güzel bilgiler . Çoğu bilindik ve aşina olduğumuz şeyler . Sanırım listeye paçuli , ısırgan otu , adam otu ,marihuana (kenevir) ve güzelavrat otu gibi bu konuda oldukça güçlü bir enerjiye sahip olan bitkileri ve daha fazlalarını da eklemek gerekiyor . konsantrasyonu ve doğru uyarılmayı becerebildiğimizde bitkilerin etkilerinden en üst düzeyde faydanabiliyoruz . Tabi ısırgan otunu kaynatıp ardından bir 10 dakika demleyip içtikten sonra bile üzerinizde bıraktığı etkiyi gözlemleyebilirsiniz .. :)

Forumda bitkilerin büyüsel kullanımlarına yönelik bir sürü tekil açıklama var . Lakin gözlemleyebildiğim kadarı ile hangi çalışma altında hangi malzemeleri neden bir araya getiriyoruz ? veyahut bunları bir araya getirdiğimizde çalışmamız için geçerli olan odak noktasına bir güç getiriceğini nasıl biliyoruz ?. Yada araya yanlış bir bitkinin girmesi ile çalışmanın nasıl bozulacağını ?. Aradaki büyüsel bağları oluşturan etmenleri genel bir prensip haline getiren şaşmaz ilkelere sahip miyiz ? . Yoksan bunlar kendi inançlarımız ve gittiğimiz yol üzerindeki kişisel tecrübelerimize mi dayanıyor daha çok ?.

Bu soruların aydınlanması lazım . Bazıları için gereksiz olabilir ama ustalaşma yolunda ilerleyen insanlar için çekinilesi zevk veren bir alan olur . :)

Benim tecrübelerim sınırlı . Meditasyonlarda herkes için geçerli olduğu kabul edilen bitkisel tütsülerin benim dikkatimi dağıttını gözlemledim mesela .

Lakin büyüsel uygulamalarda subjektif etkiler ne kadar geçerli ? . Bu konuda konuşacak yetkiye sahip değilim . ( Isırgan otu ve kenevir hariç tabi . Eheeh) :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben de hala özellikle aşk-çekicilik vs gibi büyülerde araştırma ve deneme yaptığım için elimdeki bilgileri çevirip paylaşıyorum.Yaptığın eklemeler için de teşekkürler ayrıca.Sorduğun soruların cevabının hepsine ben de sahip değilim maalesef henüz :D Fakat sabit bir takım bilgilerden gidiyorum.Çok temel bir örnek olarak işte aşk büyülerinde tütsü olarak yasemin ya da gül kullanılması ya da yapılan yağlarda ylang ylang, vanilya, gül vs kullanılması gibi.O nedenle biraz da bu konuyu açtım.Biraz kısıtlı da olsa bilgi genel olarak hangi alanda kullanılıyor onu göstermek için.

Tabii ki zamanla öğrendiklerimi bu konuya ekleyerek bu konuda yardımcı olmaya çalışacağım.Eğer forumda varsa bu konularda bilgili insanlar(-ki modlar adminlerimiz vs oldukça bilgili insanlar) tahmin ediyorum ki onlarda zamanla varsa yanlışları düzeltecek ya da buraya ekstra bilgiler koyacaklardır. :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Güzel bilgiler . Çoğu bilindik ve aşina olduğumuz şeyler . Sanırım listeye paçuli , ısırgan otu , adam otu ,marihuana (kenevir) ve güzelavrat otu gibi bu konuda oldukça güçlü bir enerjiye sahip olan bitkileri ve daha fazlalarını da eklemek gerekiyor . konsantrasyonu ve doğru uyarılmayı becerebildiğimizde bitkilerin etkilerinden en üst düzeyde faydanabiliyoruz . Tabi ısırgan otunu kaynatıp ardından bir 10 dakika demleyip içtikten sonra bile üzerinizde bıraktığı etkiyi gözlemleyebilirsiniz .. :)

Forumda bitkilerin büyüsel kullanımlarına yönelik bir sürü tekil açıklama var . Lakin gözlemleyebildiğim kadarı ile hangi çalışma altında hangi malzemeleri neden bir araya getiriyoruz ? veyahut bunları bir araya getirdiğimizde çalışmamız için geçerli olan odak noktasına bir güç getiriceğini nasıl biliyoruz ?. Yada araya yanlış bir bitkinin girmesi ile çalışmanın nasıl bozulacağını ?. Aradaki büyüsel bağları oluşturan etmenleri genel bir prensip haline getiren şaşmaz ilkelere sahip miyiz ? . Yoksan bunlar kendi inançlarımız ve gittiğimiz yol üzerindeki kişisel tecrübelerimize mi dayanıyor daha çok ?.

Bu soruların aydınlanması lazım . Bazıları için gereksiz olabilir ama ustalaşma yolunda ilerleyen insanlar için çekinilesi zevk veren bir alan olur . :)

Benim tecrübelerim sınırlı . Meditasyonlarda herkes için geçerli olduğu kabul edilen bitkisel tütsülerin benim dikkatimi dağıttını gözlemledim mesela .

Lakin büyüsel uygulamalarda subjektif etkiler ne kadar geçerli ? . Bu konuda konuşacak yetkiye sahip değilim . ( Isırgan otu ve kenevir hariç tabi . Eheeh) :)

Her zamanki gibi mis gibi sorular :)

Aslına bakarsanız cevabı sizin de bildiğiniz bir şey: deneme yanılma, öğretilerin getirisi.

Biraz daha açmak gerekirse, işin içine bir parça da bilimsellik katarsak, her bir bitkinin içerisindeki bileşenlerin fizyolojik yapıya olan tesirlerine değinmek gerekir. Diyeceksiniz ki bizler bugünün şartlarında bu etkileri rahatça gözlemleyebiliriz fakat bundan yüzyıllar öncesindeki insanların böyle bir şansı yoktu. İşte orada inisiyeler, kanallanmalar ve deneme yanılmalar devreye giriyor.

Aynı sorular doğal taşlar için de geçerli. Hangi taş ile hangisinin bir kullanılacağı, hangisinin kullanılamayacağı; yine aynı şekilde hangi taş hangi soruna iyi gelir tüm bunların cevapları da belli. Doğal taşlarda atomik dizilimlerden bahsetmek çok daha kolay oluyor bitkileri ele aldığımızda. (nedense taş zihinde bitkiye göre daha somut insanlar için) Tabi yine çok önceleri için yukarıda dediğim yollar geçerli.

Toparlamak gerekirse, bugün bizler için kendi izlediğimiz yol ve öğretilerimizin bir getirisi olarak kullandığımız bilgilerin yanı sıra teknoloji ve ilerleyen bilim sayesinde de bir takım tutum/kurallar dizinine ulaşıyoruz. İşin majikal boyutunda ise daha çok sorduğunuz gibi kişisel tecrübeler ve hali hazırdaki prensipler geliyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...