Jump to content

İstanbul Coffee Festival 3. yılında Küçükçiftlik Park' ta

schizophrana

Önerilen Mesajlar

İlki 2014 yılında gerçekleşen İstanbul Coffee Festival'in üçüncüsü bu sene 6-7-8-9 Ekim tarihlerinde KüçükÇiftlik Park’ta gerçekleşecek.

Festival biletleri henüz satışa çıkmadı ve kendi sitelerinde belirlenen etkinlik listesi aşağıdaki gibi.

Not : Etkinlik programı henüz kesinleşmemiş, sitelerinde detaylı bilgi yok, ilgilenen arkadaşlar konuyu güncelleyebilir program geldikçe.

• Dünyanın farklı bölgelerinden gelen kahveler
  • Yerli-yabancı profesyonel baristaların showları
  • Butik kahve dükkanlarının lezzetleri
  • Sektörün duayenleri
  • Cupping, tasting, kavurma gibi atölye çalışmaları
  • Sektör uzman ve yönlendiricileri
  • Evde kaliteli kahve yapımına dair tüyolar
  • SCAE Türkiye Kahve Şampiyonası
  • İmza yiyecek ve içecekler
  • Alışveriş
  • Müzik
  • Sadece bize özel bir sergi
  • İnteraktif ve eğlenceli festival deneyimi
  • Şehrin Kalbinde kahve keyfi

Mekan :

KüçükÇiftlik Park

Adres : Kadırgalar Yokuşu No:4, 34367 İstanbul

Kaynak : FESTÄ°VAL – Ä°STANBUL COFFEE FESTIVAL

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Her festivalde alkol olduğuna göre neredeyse , bu oldukça marjinal bir festival . Ama şimdi ayran festivali de olmasın canım . O kadar boş ayran gönüllü değiliz .

Bu arada kahve hakkındaki temel bilgilerim . Espresso var şimdi . Üzerine biraz sıcak su dökünce americano oluyor , süt dökünce cappuccino oluyor falan . Başka bilmiyorum . Hawai çekirdeklerinin güzel olduğunu söylerler bide . :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Her festivalde alkol olduğuna göre neredeyse , bu oldukça marjinal bir festival . Ama şimdi ayran festivali de olmasın canım . O kadar boş ayran gönüllü değiliz .

Bu arada kahve hakkındaki temel bilgilerim . Espresso var şimdi . Üzerine biraz sıcak su dökünce americano oluyor , süt dökünce cappuccino oluyor falan . Başka bilmiyorum . Hawai çekirdeklerinin güzel olduğunu söylerler bide . :D

Öyle deme kahve sanatların en güzeli bence , bir ara deli gibi art çalışmaları yapıyordum latte yaparken . Kahve tutkum sayesinde şu an en çok aranan bar şeflerinden biriyim kahretsin :cool::D :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Öyle deme kahve sanatların en güzeli bence , bir ara deli gibi art çalışmaları yapıyordum latte yaparken . Kahve tutkum sayesinde şu an en çok aranan bar şeflerinden biriyim kahretsin :cool::D :D

bazen kokusunu kullanıyorum ben . Tencerenin üzerine defne yaprağı onun üzerine içi boş ceviz kabuklarını koyuyorum. onların içine de kahveleri . Kokuyu ne için kullandığım biraz özel .

İçim olarak double espressoyu seviyorum . yarım ölçek de fındık şurubu üzerine . Gem keyfim gel . Lakin alkol almadan önce kahve içmem . Kafein ; alkolün verdiği keyif hissini azaltıyor . Birbirlerini pek uyuşmayan maddeler ..

Bu arada starbucksın kahvelerinde fil dışkısı kullandığı söylentileri hakkında ne düşünüyorsun ? . Starbucks inkar etmedi . Lakın bana göre fil dışkısı kullanım şeklini göre bana bir zarar vermez gibime geliyor . Sonuçta gübre niyetine dışkı kullanılagelmiştir hep .

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Starbuck ın kahvesi beş para etmez emin ol .. Şu an en güzel kahveyi segafredo satıyor... ayrıca alkol ve kahve mükemmel bir çifttir. Sen hiç sprite jack yapıp içine 5 cl kahve likörü(Kehula) koydun mu ? Denemelisin...efsane oluyor..

Aaa birde söylemeyi unuttum , bir daha ki kahve içişinde americano nun içine ırısh şurubu iste ama sadece 1 pomp. Çok lezzetli oluyor :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Starbuck ın kahvesi beş para etmez emin ol .. Şu an en güzel kahveyi segafredo satıyor... ayrıca alkol ve kahve mükemmel bir çifttir. Sen hiç sprite jack yapıp içine 5 cl kahve likörü(Kehula) koydun mu ? Denemelisin...efsane oluyor..

Aaa birde söylemeyi unuttum , bir daha ki kahve içişinde americano nun içine ırısh şurubu iste ama sadece 1 pomp. Çok lezzetli oluyor :D

Kapışalım mı kahve çekirdeği konusunda ? :D Şu an piyasadaki en güzel çekirdeği Petra Roasting Co. ve MOC temin ediyor. Petra daha hafif kavuruyor, MOC daha sert. Petra zaten İstanbul' un kahve tedarikçisi gibi illa içmişssindir kahvesini.

Starbucks konusunda da katııyorum, bedava verseler içmem.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...