Jump to content

Fantastik Canavarlar Nelerdir, Nerede Bulunurlar?

paganlaw

Önerilen Mesajlar

Harry Potter kitaplarının yazarı J. K. Rowling tarafından 2001 yılında yazılan Harry Potter evreninde geçen yan hikaye olarak yazılmıştır. Hikayenin 3 serilik sinema filmi olarak çekilmesi planlanmıştır ve bunlardan ilki 18 Kasım 2016'da gösterime girecektir. Harry Potter serisini 2003 yılında okuyan ve devamını da kitaplar basıldıkça okuyup bitirmiş biri olarak bu filmi ilgiyle bekliyorum. Bakalım nasıl bir iş çıkaracaklar.

Bu da Türkçe altyazılı fragmanı:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

J.K Rowling'in merakla beklediğim flimiydi. Sinemaya gittim, biletimi aldım ve izlemeye başladım. Flimin sonunda bazı sorular aklımı kurçaladı.

Harry Potter flimlerindeki büyüler neden bu flimde yer aldı?

O kadar da macera dolu bir flim değil gibi geldi sanki bana beni o kadar çok etkilendirmedi Harry gibi.

Benim oyum negatif yönünde mallasef.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Tam anlamıyla açılış filmiydi. Devamında ilvermorny'ye seri sonunda da dumbledore ve grindelwald'a bağlanacağını düşündüğüm atmosfer olarak belki olmasa da kalite olarak daha bi iyi olabilir sinematik olarak harry potter serisinden ama harry potter tabii ki başka

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Başlığını açtığımı bile unutmuşum. Tabi ki gittim izledim. Sevdiğim kısmı tabi ki büyücülerin dünyası oldu. Yoksa fantastik canavar olayını pek de sevmedim açıkçası. Tekrar aynı dünyaya götürmesi güzel oldu. Filmin devamı da mutlaka gelecektir.

Black Angel neden aynı büyüler bu filmde varmış diye sormuş, çünkü aynı hikaye evreninde geçiyor, haliyle aynı büyüler olmaması saçma olurdu :)

Yüzüklerin Efendisi ile kıyaslanmasını da pek doğru bulmuyorum. Fantastik bir dünya diye kıyaslamak zorunda olmamalıyız. Tüm fantastik ve içinde büyü geçen film ve dizileri kıyaslama sonucuna götürür bu bizi. Her birinin iyi ve kötü yanları var. Ben üçünü de seviyorum. Got'un kitabını okumadım, yüzüklerin efendisi ve harry potterın kitaplarını okudum. Hatta yüzüklerin efendisi evrenine ait diğer kitapları da okudum. Sonuç olarak, hepsi güzel. Yarıştırmak yerine zevk almaya bakalım :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Tam anlamıyla açılış filmiydi. Devamında ilvermorny'ye seri sonunda da dumbledore ve grindelwald'a bağlanacağını düşündüğüm atmosfer olarak belki olmasa da kalite olarak daha bi iyi olabilir sinematik olarak harry potter serisinden ama harry potter tabii ki başka
Kesinlikle katılıyorum... Tam bir açılış filmiydi ve devamının çok iyi olacağına eminim.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Harry Potter çocukluğumdan beri benim için ayrı yeri vardır. 11 yaşındayken Hogwarts mektubumu beklemiştim hep 12. yaşıma girdiğim doğum günümdede gelmediği için ağlamıştım... :rolleyes: Kitabı, filmi, replikleri resmen ezberimde sayısız kez izlemişimdir. Bu filmede çıktığı hafta gittim, 2. filmdede Johnny Depp'in oynaması ile, efsane bir seri daha olacak Harry Potter dünyasından. İlk filmdeki oyuncularda, özellikle başrol çok iyiydi. Danish Girl'dende bildiğimiz efsane bir oyuncu o da bence. Bu biraz başlangıç, açılıştı. 2. film çok daha heyecanlı olacak... Çok heyecanlıyım. :rolleyes:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Filmde oldukça ince göndermeler vardı...Kitapları yanımda değil,o yüzden kanıta dayandıramam ama rowling harika iş çıkarmış.Acaba yates içine mi etti diye merak ettim ama anlaşılan senaryo nun tamamen rowling e ait olması durumu dengelemiş...

Şu meşhur teoriler nereden ortaya atılıyor acaba?Benimde bir teorim var...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...