Jump to content

En sevdiğiniz fantastik seri nedir ?

Kuranes

Önerilen Mesajlar

Forgotten Realms .

Dragonlance .

Enwor .

Lord Of The Rings .

Dune .

Harry Potter .

Ravenloft .

Darksun .

Ellenium .

Ölüm Kapısı .

Pern .

Yerdeniz Büyücüsü Serileri .

Gedik Savaşları .

Zaman Çarkı .

Vlad Taltos .

Amber Yıllıkları .

böyle bi fikir vermek amacıyla aklıma gelenleri yazayım dedim .

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

lotr..tek geçerim....tolkien olmasaydı diğerleri de olmazdı....tolkien kraldır babadır candır canandır:)

@ensi

diğer dünyalara saygısızlıkta bulunmak istemem ama diğer dünyaların ilk kitapları ,serileri hariç para için yapılmış ticari şeylerdir...naçizane fikrim...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Dragonlance.Ejderha mızrağı macera ve aksiyon bakımından en iyi seridir.Yüzüklerin Efendisi Üçlemesi Losteirosss'unda dediği gibi,hepsinin İlham kaynağıdır.Ben de ticari olduğunu düşünüyorum ilk serilerden sonra ama hala okumakta ısrar ediyorum,eğer aynı yazarlar yazmışsa eserleri tadı kaçmaz bence.Diğer serileri tam olarak okumadım eğer cesaret edersem Zaman Çarkı'na başlamayı düşünüyorum.Eylül'de Forgotten Realms'e başlayacağım.Anayurt'u aldım...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

LOTR-tek cilt-özel basım elimde bulunmakta,baştan sona okudum ve harikaydı :)

Sonra da Silmarillion'u okudum,üstüne bu kitap çok da nefis oldu...

Orta Dünya'nın daha doğrusu evrenin yaratılış destanı...

Cücelerin yaratılış sebelerinden,insanlar arasındaki kardeş katliamına elf-insan aşk olaylarına bir çok şey var içinde...

Herkese tavsiye ederim :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Forgotten Realms .

Dragonlance .

Enwor .

Lord Of The Rings .

Dune .

Harry Potter .

Ravenloft .

Darksun .

Ellenium .

Ölüm Kapısı .

Pern .

Yerdeniz Büyücüsü Serileri .

Gedik Savaşları .

Zaman Çarkı .

Vlad Taltos .

Amber Yıllıkları .

böyle bi fikir vermek amacıyla aklıma gelenleri yazayım dedim .

Keşke serilerin isimlerini yazsaymışsın...Çünkü aynı evrende geçen birden fazla seri var(Forgotten Realms,(Drizzt serileri var,Priest serisi var,Elaine Cunningham'ın yazdığı seriler var(adlarını hatırlayamadım(pek te sevmem zaten:))))Dragonlance,(Geneli Weis ve Hickman'ın kitapları ama bağımsız serilerde var(önceki serilerden yan karakterlerin eşliğinde)Ravenloft(Strahd'ın serileri var,Azalin'inkiler var))

Sadede gelecek olursak(!);Fr,Dl,Rl,Lotr,Dune,Ölüm Kapısı(Death Gate Cycle ingilişcesi) severiz,okuruz...

Geri kalanları okumadım,ama aşağı yukarı biliyorum konularını,pek ilgimi çekmedi.Ha bu arada orda bi de Shannara serisi eksik(yanlış yazmış olabilirim,affola)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bu arada tolkien sevenlere lord dunsany öneririm . kendisi dunsany baronudur ve irlandalıdır . tolkien'in etkilendiği ve yüzüklerin efendisinin ilham kaynağını oluşturan yazardır . adının türkiye'de pek duyulmamış olması da işin ilginç tarafı .

türkçeye çevrilen bi kaç kitabı var sanırım . tolkien severlere önerilir :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bu listedeki serilerden sadece HP serisini okudğum için kuşkusuz onu diyebilirim =)

diğer serileride okusam Hp den vazgeçmem yinede..

ama en iyi seri olduğunu iddia etmiyorum tabi :) bazı insanlarla tanışmama vesile olmasından vs hayatımda önemli bir yeri var

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...