Jump to content

Konser Haberleri

paganlaw

Önerilen Mesajlar

http://www.gnoxis.com/album-haberleri-5556.html olur da http://www.gnoxis.com/konser-haberleri-62465.html olmaz mı :)

En güncel öğrenilen konserle başlayalım, zamanla yaklaşan diğer konser ve festivalleri de ekleriz.

http://www.gnoxis.com/haggard-38265.html#post858143 14 Mayıs 2016'da İstanbul Küçük Çiftlik Park'ta, 15 Mayıs 2016'da Ankara Jolly Joker'de konser verecek. İzmir'de de konser vereceğini duyuran grubun İzmir için konser tarihi belli değil. Bilet fiyatı şu anda İstanbul için Sahne Önü 99 TL, Normal 68 TL olarak satışa çıkarken; Ankara için Sahne Önü 97 TL, Normal 64 TL olarak satışa çıktı. Ankara'dakiler yaşadı! 3-4 tl daha ucuza izleyebileceğiz :) :) :)

İstanbul konseri için bilet: http://www.biletix.com/etkinlik/TLVMC/ISTANBUL/tr

Ankara konseri için bilet: http://www.biletix.com/etkinlik/TLVM1/ISTANBUL/tr

63_photo.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

%100 Metal Fest: Headbangers' Weekend bu yıl 27-28 Ağustos'ta İstanbul Küçükçiftlik Park'ta gerçekleştirilecek.

Şimdilik kesinleşen gruplar şunlar: Blind Guardian, Insomnium ve Eluveitie.

Power ve folk metal içerikli yapısı bakalım nasıl bir hal alacak :)

Etkinlik adresi: http://www.biletix.com/etkinlik/TLVMB/ISTANBUL/tr

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Tarzını çok beğenmesem de. Bir daha gelmeye ömrü vefa etmez, bende görmeden ölmeyeyim diyorum. İlgililere duyurulur. :)

Rock müziğin en önemli gitar virtüözlerinden biri olan, 3 ödül ve 15 adaylıkla Grammy tarihine damgasını vuran ABD’li besteci, müzisyen ve prodüktör Steve Vai, kariyerinin en önemli albümlerinden biri olan ve tüm zamanların en iyi enstrümantal albümlerinden biri olarak kabul edilen Passion And Warfare albümünün 25. yıl dönümü özel turnesi kapsamında, 3 Ağustos’ta Zorlu PSM’de sahne alıyor.

http://www.biletix.com/etkinlik/TLROV/TURKIYE/tr?camefrom=FB_WP_steve_vai_rock_off_150616

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Öncekileri beklentimin çok altında olsa da, fiyat performans açısından tercih edilebilir bence. Bilet fiyatları hakkında henüz bir bilgi yok. Festival havasında geçen, hediyeler ve çeşitli sürprizler barındıran bir etkinlik şeklinde düşünülebilir.

Türk rock müziğinin altın çocuğu Yavuz Çetin’in anılacağı 3. Yavuz Çetin Müzik Festivali, 30 Temmuz'da Parkorman’da gerçekleşiyor.

14'üncü ölüm yıldönümünde sanatçı arkadaşları ve sevenleri tarafından düzenlenen gece de Kaan Tangöze, Büyük Ev Ablukada, Korhan Futhacı ve Kara Orkestra, Kurtalan Ekpres, Murat İlkan, Ogün Sanlısoy, Pentagram, Sahte Rakı gibi Türk müziğinin birbirinden önemli isimleri yer alacak.

Olağanüstü yeteneğiyle kısa müzik serüveninde milyonları etkisi altına alan, Türk rock müziğinin gelmiş geçmiş en iyi gitar virtüözü olarak anılan, Hendrix'in ruhunu taşıdığı iddia edilen ve aramızdan çok erken ayrılan Yavuz Çetin, ölümünün 14’üncü yılında sevenleri ve arkadaşları tarafından müzikle anılacak.

Beste ve söz çalışmalarıyla da milyonları etkisi altına alan, Türkiye'nin büyük değerlerinden Yavuz Çetin, anısına düzenlenen festivalle rock müzik dünyasındaki unutulmaz yerini bir kez daha sağlamlaştıracak.

Blues müziğe olan hayranlığı, kariyerinin önemli adımlarından birini atacağı, 1990 yılında Batu Mutlugil, Sunay Özgün ve Kerim Çaplı ile beraber Blue Blues Band grubunu kurmasına vesile oldu. Çoğunlukla 1970’li yılların rock ve blues şarkılarını ‘cover’layan grupta Yavuz Çetin hem gitar çaldı hem de vokal yaptı.

Fuat Güner ile tanışmasının ardından stüdyo müzisyenliği hayatı başlayan Çetin’in gitarıyla eşlik ettiği sanatçılar arasında İzel, Kıraç, Soner Arıca, Turgut Berkes ve Göksel gibi isimler var. Göksel’in ‘Sabır’ adlı parçasında Talkbox kullanmasıyla Türkiye’de ilk Talkbox kullanan gitarist ünvanına sahip oldu.

İlk albümü “İlk”i 1997’de Ercan Saatçi ile yaptığı çalışmalar sonrasında çıkaran Yavuz Çetin’in bu albümdeki ‘Erkeğin Olmak İstiyorum’ şarkısı Sinan Çetin’in Propaganda adlı filminde kullanıldı.

İkinci albümü “Satılık” için TMC Film Müzik ile anlaşması dahilinde 1999’da stüdyoya giren Çetin, albümün sevenleriyle buluşmasına şahit olamadan 15 Ağustos 2001’de hayata veda etti.

3. Yavuz Çetin Müzik Festivalinde yer alacak sanatçılar

Büyük Ev Ablukada (Akustik)

Flört

Gür Akad

Kaan Tangöze

Kıvılcım Ural

Korhan Futacı ve Kara Orkestra

Kurtalan Ekpres

Murat İlkan & Metin Türkcan (Akustik)

Ogün Sanlısoy

Özkan Uğur

Pentagram

The Ringo Jets

Sahte Rakı

Yavuzcan Çetin & Evrencan Gündüz

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

O bu değil de muhtemelen bu senenin en güzel iki konseri olacak biri %100 Metal Fest Headbanger's Weekend, diğeri ise Rock Off 2016.

Rock Off'a gitme düşüncem vardı ama zamanlaması çok kötü geldi bana. 10 Temmuz 2016'da Parkorman'da gerçekleştirilecek. Gruplar şöyle: Megadeth, Children of Bodom, Sabaton ve Dragonforce.

Dileğim Headbanger's Weekend'e gitmek. 27 Ağustos 2016 tarihinde Küçükçiftlik Park'ta gerçekleşecek. Gruplar şöyle: Testament, Paradise Lost, Eluveitie, Insomnium, Immortal.

Rock Off'taki gruplarım tamamı için gitmeyi isterken, Headbanger's Weekend için Testament ve Eluveitie için gitmek istiyorum. Keşke tarihleri yer değiştirse :) :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben bu başlığı metal müzik içerisinde açtığım için sadece metal konserlerini koyuyordum, hatta "Albüm Haberleri olur da konser haberleri olmaz mı" diye yazmamın sebebi de buydu. Albüm haberleri şurada: http://www.gnoxis.com/album-haberleri-5556.html

Haliyle konser haberleri diye de başlık açıyım ki ikisi uyumlu gitsin diye düşündüm ancak başlık Pano bölümüne taşınınca genel bir konser haberleri başlığı niteliği kazandı.

Bu yüzden ya başlık geri metal müzik bölümüne taşınmalı, ya da "Metal Konser Haberleri" şeklinde başlık ismi değiştirilmeli. Neden "Metal Konser Haberleri" diye ayrı başlık açılmamalı (yani hem bu başlık dursun hem de yeni başlık açılsın denilmemeli)?

El-cevap: Pano bölümü zaten konser, sergi gibi haberlerin paylaşıldığı bir bölüm. Yani Konser Haberleri gibi bir başlık o bölümü etkisiz hale getirir. Çünkü bölümün amacı ayrı başlıklar halinde konserlerin duyurulmasını amaçlıyor. Benim başlığı açmamdaki amaç ise metal konserlerini duyurmaktı. Kısacası, gai (amaçsal) yaklaşımla bakınca bu başlığın metal müzik bölümüne taşınması, bu olmazsa en azından başlığın isminin o şekilde değiştirilmesi gerekir.

Değiştirilmemesi ya da taşınmaması halinde hem Pano bölümü konser haberi paylaşımı açısından etkisiz hale gelir (başlık bölümün önüne geçer) hem de metal müzik konseri haberleri ihtiyacı karşılanamayacağı gibi (başlık içinde diğer konser haberleri içinde konu kaynar) diğer konser haberleri ihtiyacı da karşılanamayabilir (diğer konser haberlerinin de metal konserleri arasında kaynama tehlikesi).

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Öncekileri beklentimin çok altında olsa da, fiyat performans açısından tercih edilebilir bence. Bilet fiyatları hakkında henüz bir bilgi yok. Festival havasında geçen, hediyeler ve çeşitli sürprizler barındıran bir etkinlik şeklinde düşünülebilir.

Türk rock müziğinin altın çocuğu Yavuz Çetin’in anılacağı 3. Yavuz Çetin Müzik Festivali, 30 Temmuz'da Parkorman’da gerçekleşiyor.

14'üncü ölüm yıldönümünde sanatçı arkadaşları ve sevenleri tarafından düzenlenen gece de Kaan Tangöze, Büyük Ev Ablukada, Korhan Futhacı ve Kara Orkestra, Kurtalan Ekpres, Murat İlkan, Ogün Sanlısoy, Pentagram, Sahte Rakı gibi Türk müziğinin birbirinden önemli isimleri yer alacak.

Olağanüstü yeteneğiyle kısa müzik serüveninde milyonları etkisi altına alan, Türk rock müziğinin gelmiş geçmiş en iyi gitar virtüözü olarak anılan, Hendrix'in ruhunu taşıdığı iddia edilen ve aramızdan çok erken ayrılan Yavuz Çetin, ölümünün 14’üncü yılında sevenleri ve arkadaşları tarafından müzikle anılacak.

Beste ve söz çalışmalarıyla da milyonları etkisi altına alan, Türkiye'nin büyük değerlerinden Yavuz Çetin, anısına düzenlenen festivalle rock müzik dünyasındaki unutulmaz yerini bir kez daha sağlamlaştıracak.

Blues müziğe olan hayranlığı, kariyerinin önemli adımlarından birini atacağı, 1990 yılında Batu Mutlugil, Sunay Özgün ve Kerim Çaplı ile beraber Blue Blues Band grubunu kurmasına vesile oldu. Çoğunlukla 1970’li yılların rock ve blues şarkılarını ‘cover’layan grupta Yavuz Çetin hem gitar çaldı hem de vokal yaptı.

Fuat Güner ile tanışmasının ardından stüdyo müzisyenliği hayatı başlayan Çetin’in gitarıyla eşlik ettiği sanatçılar arasında İzel, Kıraç, Soner Arıca, Turgut Berkes ve Göksel gibi isimler var. Göksel’in ‘Sabır’ adlı parçasında Talkbox kullanmasıyla Türkiye’de ilk Talkbox kullanan gitarist ünvanına sahip oldu.

İlk albümü “İlk”i 1997’de Ercan Saatçi ile yaptığı çalışmalar sonrasında çıkaran Yavuz Çetin’in bu albümdeki ‘Erkeğin Olmak İstiyorum’ şarkısı Sinan Çetin’in Propaganda adlı filminde kullanıldı.

İkinci albümü “Satılık” için TMC Film Müzik ile anlaşması dahilinde 1999’da stüdyoya giren Çetin, albümün sevenleriyle buluşmasına şahit olamadan 15 Ağustos 2001’de hayata veda etti.

3. Yavuz Çetin Müzik Festivalinde yer alacak sanatçılar

Büyük Ev Ablukada (Akustik)

Flört

Gür Akad

Kaan Tangöze

Kıvılcım Ural

Korhan Futacı ve Kara Orkestra

Kurtalan Ekpres

Murat İlkan & Metin Türkcan (Akustik)

Ogün Sanlısoy

Özkan Uğur

Pentagram

The Ringo Jets

Sahte Rakı

Yavuzcan Çetin & Evrencan Gündüz

Yavuz Çetin'in konser yeri Volkswagen Arena Maslak olarak değişmiş.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

"Dileğim Headbanger's Weekend'e gitmek. 27 Ağustos 2016 tarihinde Küçükçiftlik Park'ta gerçekleşecek. " demiştim ama.komser iptal olmuş. Bu yaz kabus gibi geçiyor :(

Metehan Mert Çakır habire Küçükçiftlik Park' tan snapler atıp duruyor, günübirlik aktiviteler mi acaba ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Metehan Mert Çakır habire Küçükçiftlik Park' tan snapler atıp duruyor, günübirlik aktiviteler mi acaba ?

http://www.biletix.com/etkinlik/TLVMB/ISTANBUL/tr burada iptal yazıyor ama keşke iptal olmasa schizopraniac...

Şurada da iptal haberi var: Headbangers’ Weekend 2016 – İPTAL « Pasif Agresif

Metehan nereden paylaşmış göremedim ama.. Belki başka aktiviteler olacaktır, ama onun için bile erken gibi. Daha 13 gün var...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Apocalyptica İstanbul konserini iptal etti: Endişe duyuyoruz | soL Haber Portalı

Her müzisyen, yaptığı müziğin keyif alarak dinlendiğini görmek için yapar müziğini. Hatta bir miktar sonra bunun için yaşar hale gelir falan. Bir kısmı para için olsa da, büyük bölümü sizin sahnede yaptığınız işi, insanların keyif alarak dinlediğini görmenin yarattığı orgazmı parayla satın alamazsınız. Siz de ondan besleniyorsunuzdur çünkü o anda, ıslıklar, alkışlar, ışık falan filan derken, o anda program bitse de, paramı alıp gitsem kafasında olmazsınız. Eğlence sektörü böyledir, önce siz gerçekten eğlenmelisinizdir ki başkalarını da eğlendirebilesiniz. Apocalyptica, demek ki seyircisinden memnun kaldığı için yıllardır gidip gelen bir gruptur. Ülkenin bu hale gelişinden bizzat ben sorumlu değilim ama neden cezasını ben çekiyorum? Git gide daha kötü hale gelmemizden endişe ediyor ve daha da bir şey demiyorum...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Apocalyptica İstanbul konserini iptal etti: Endişe duyuyoruz | soL Haber Portalı

Her müzisyen, yaptığı müziğin keyif alarak dinlendiğini görmek için yapar müziğini. Hatta bir miktar sonra bunun için yaşar hale gelir falan. Bir kısmı para için olsa da, büyük bölümü sizin sahnede yaptığınız işi, insanların keyif alarak dinlediğini görmenin yarattığı orgazmı parayla satın alamazsınız. Siz de ondan besleniyorsunuzdur çünkü o anda, ıslıklar, alkışlar, ışık falan filan derken, o anda program bitse de, paramı alıp gitsem kafasında olmazsınız. Eğlence sektörü böyledir, önce siz gerçekten eğlenmelisinizdir ki başkalarını da eğlendirebilesiniz. Apocalyptica, demek ki seyircisinden memnun kaldığı için yıllardır gidip gelen bir gruptur. Ülkenin bu hale gelişinden bizzat ben sorumlu değilim ama neden cezasını ben çekiyorum? Git gide daha kötü hale gelmemizden endişe ediyor ve daha da bir şey demiyorum...

Konser iptal olmadı hadi gidebildik diyelim. Yürürken patlamaktan, mekanın içinde taranmaktan, her tuhaf davranışlı insana "canlı bomba mı lan bu acaba !?" diye yaftalamaktan zaten eğlenemiyoruz. İptal olmuş olmamış, büyük bir boş vermişlik ve umutsuzluk içindeyim. Şu zamanda üreyebilen, geleceğe umutla bakabilen insanları takdir ediyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Konserler, festivaller tam da bu sebepten iptal olmamalı aslında. Bu karanlık günlerde, uzakta da olsa bir ışık görebilmeli insanlar. Televizyonun eğlendirebildiği insanlar güllük gülistanlık yaşıyor, sanki her şey yolundaymış da, bir tek uzayda parande atmadığımız kalmış, uyuşturulmuş gibi seyrediyor insanlar ve git gide uyuşuyorlar. Kimse farkında değil. Herkes evinde tek başına televizyon seyredebiliyor. Ama konserlerde bir çok insan bir arada oluyor ve yaklaşık frekanslardaki insanlar. Atıyorum ben müzik yapabiliyorum, elimden başka bir şey gelmiyor. Bu ülkede müziğin motive ettiği bir çok insan var, onları bir araya toplayıp zaten azalmış dermanlarına biraz da biz katsak nolur?

Sizin söyleminize göre işe de gitmeyelim, sokaklarda yürümeyelim, deniz kenarına gidip iki satır sohbet dahi etmeyelim. Peki söyler misiniz yaşadığımızı tam olarak nerede/nasıl hissedelim?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Fikirlerinizin şov devam etmeli kısmına katılıyorum. Ben gitmiyor muyum ? Haberlerde terörle anılan yerlerde eğleniyorum. Deniz kenarına da gidin, sokakta da yürüyün. Demek istediğim, özgürce ve keyifle yaşadığınızı hissederek yapabiliyor musunuz? Beşiktaş'tan Taksime geçerken malum tepeye gelince içimi kasvet basıyor. Yoksa hayat elbette ki devam edecek.

Benzer fikirlere sahibiz sadece siz iptal olan etkinlikle ilgilendiniz, ben iptal olmasa dahi etkinliklerde içime düşen gölgeyle.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Köprüden önce son çıkışlardan çıkmak gerek bazen. Hep gölgelerde yaşanmıyor. Yaşadığımı hissettiğim nadir anlardan biri güzel havalarda, güzel ortamlarda, güzel insanlarla birlikte dinlediğim güzel müzikler. Can güvenliğimin tehlike altında olduğunu düşünüp festivalin tadını çıkaramayacaksam, sıkkın bıkkın evde oturmayı tercih ederim. Veya o insanlarla oracıkta seve seve ölebilirim. En azından her sene orada anılacak bir adım olur. Bunu daha çok tercih ederim.

Yaşamak zorunda olduğumuz şeyler bunlar, önüne geçemiyoruz. O sebepten şimdilik hala fırsatımız varken eğlenmeye devam edelim diyorum ben, imkanlar dahilinde. Umarım siz de hayatınızın kalan kısmını korku ve karanlıklardan uzak, mutlu ve aydınlıklar içinde geçirmeyi başarabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...