Jump to content

17 Mart Fenerbahçe Braga Maçına Astrolojik Bir Yorum

Lethal Perfection

Önerilen Mesajlar

Dün maç saat 22:05'te Braga'da bir maç oynandı. Uzun bir süre boyunca hakeme sağlam küfürler ettim, bütün gün boyunca bu maç hakkında konuştum ve bu akşam "Acaba hangi yazıyı yazsam ki?" diye düşünürken birden bu fikir geldi aklıma. Bilgisayar, futbol, piyasalar gibi pek çok alanda astroloji alanları tasarlıyorum kafamda. Eh, neden olmasın diye anında bu fikir geldi kafama. Neden dünkü o maçı astrolojik yönden yorumlamayayım ki?

Maçta olan olayları şöyle anlatayım. Kısaca Fenerbahçe yüksek bir tempo ile ilerlerken, hakem pek de anlamlı bulunmayan hareketlerde bulunarak Fenerbahçe'nin iddialı göründüğü maçta Fenerbahçe'ye engel oldu ve Braga Fenerbahçe'nin özellikle Mehmet Topal'ın oyundan çıkarılışı ile motivasyonun sıfıra düşmesini fırsat bilerek maçı kazandı.

http://i67.tinypic.com/709va0.gif

Ev sahibi ekip Terazi burcunda konum alan Yükselen ile gösterilirken, misafir takım ise Koç burcundaki Alçalanla temsil ediliyor. Yükselen yöneticisi Balık burcunda yüceliyor, fakat Venüs'ün yöneticisi Başak burcunda hem zararlı konumda hem de Venüs'ün düşük bulunduğu konumda. Bu durumu şöyle yorumlayabiliriz, Ev sahibi takım (yani Braga) her ne kadar güçlü olursa olsun yeterince güçlü değerlendirilmeyecektir ve kendi kapasitesini ortaya koymakta takım kaynaklı, anlaşılması güç bir sıkıntı yaşayacaktır. Venüs Satürn karesinden de kaynaklı olarak maça zor başlaması ve baskı altında olması oldukça olağan.

Fenerbahçe'yi temsil eden Alçalan'da Uranüs var ve Alçalan yöneticisi Yay'da. Bu açıkça oldukça hevesli, hareketli, zaman zaman öfkeli ve ani çıkışlar yapan bir takımı temsil eder. Yay etkisi basitçe bir şeyin oldukça değerliyken değerinin yavaş yavaş sönmesini temsil eder ki sahada Fenerbahçe gerçekten bu yönde futbol oynuyordu. Ciddi olarak hevesliydiler fakat takım yavaş yavaş sinir küpüne döndü ve o hevesinden parça kalmayınca kalesinde iki golü ardı ardına yedi ve sahadan ayrıldığında fırtına gibi esen takımdan geriye Tavşanlı Linyitspor motivasiyonunda bir futbol kaldı. Bununla beraber Mars Neptün karesi pek çok kez sonuçsuz kalan çabaları ve ne yönde ne yapması gerektiğini bilmeyen bir takım ortaya koyabilir. Fenerbahçe'nin teknik direktörü Vitor Pereria ilk yarının sonlarında tribüne gönderilmişti ve takımıyla bağlantısı kopmuştu. Bu Fenerbahçe'nin teorisiz kaldığını gösterebilir.

Teknik direktörler takımın teoriyenleridir ve kendi fikirleri futbolcular tarafından uygulanmadan gerçeğe dökülemez. Ev sahibi takım için 12. ev takımın taktiğini ve teknik direktörünü temsil ederken konuk takım için 6. ev takım taktikleri ve teknik direktörü temsil eder. Braga, kabız denilebilecek kadar kapalı fakat verimli olduğu varsayılan bir taktikle sahaya çıkmışken Fenerbahçe 6. ev çizgisindeki Balık burcunda yerleşmiş Şirondan anlayacağım üzere sorunlu, kaotik ve verimsiz bir taktik seçmiştir. Güney Ay Düğümünün Şiron ile kavuşum yapması ve Kuzey Ay Düğümünün 12. evde olması pekala ilgi çekicidir. Bu maçın ilerleyişinin Fenerbahçe'nin taktiksel anlayışının büyük bir etkisiyle başladığını gösterirken, zamanla oyunun Braga'nın taktiksel kontrolü altına girdiğini gösterir.

MC noktası ve karşısındaki IC noktası ilgi çekicidir. MC, maçın kamuoyunda oluşturacağı tepkiyi temsil ederken IC maçın temelindeki şeyi gösterir. IC noktası ile Plüto kavuşumdadır. Buradan çıkarabileceğimiz şey maçın temelinde oldukça iyi gizlenen bir şeyin olduğunu, ortada bir manipülasyonun döndüğünün ve bütün maçında bundan etkilendiğini gösterir. Bunu maçı seyretmiş olan herkes çok rahat bir şekilde anlamıştır. Oğlak burcunda bu kavuşumun olması ise ne yazık ki zaman içinde manipülasyonun daha da başarılı olacağını, bunun olağan bir şekilde kabul ettirileceğini gösterir. MC noktasının Yengeç burcunda olması ise bu maçın kamuoyunda fazla bir ilgi çekmediğini fakat bir grup tarafından iyicene içselleştirileceğini gösterir. Avrupadaki medya organlarına bakarsanız Braga'nın gayet hak ederek kazandığı ortalama bir maç muamelesi gördüğünü anlarsınız. Tepe noktasındaki Ay ise bu konunun kamuoyu önünde popülerleştirilmesi gerektiğini, insanlar arasında bu konunun bilinirliğinin arttırılması gerektiğini gösterir. (Ay'ın bulunduğu konum nasıl bir şeye ihtiyaç duyulduğunu da gösterir.)

3. Evdeki Satürn ise maçın anlatımının oldukça sıkıcı olduğunu, seyir zevki bakımından oldukça kötü bir maç olduğunu gösterir. Fakat Satürn'ün en kötüden en iyiye yükseliş prensibine bağlı olarak maç zamanla hareketlenmiş ve oldukça ilgi çekici bir hal almıştır.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bence hep o satılık hakem yüzünden.... :mad:

kaybettik ya... fenerli değilim ama çok üzüldüm

İşin açıkçası... Ciddi anlamda bir kıllık var, hakemin niyeti zaten aşırısıyla belli. Haritada da IC çizgisindeki Pluto olayın gördüğümüzden fazlası olduğunu gösteriyor rahatça. Bakalım ne olacak zamanla... Ya üstü örtülecek ve unutulacak ya da olmadık bir vakitte bir anda olay patlayacak.

Ama bunca insan ekran başında sinir krizi geçirdi ya, bunun acısı geçmez.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şaka mısın sen ? Ben iddaa oynuyorum bulun şu lethali bana bakalım ne kadar iyi bu konuda :p
..

Oynayacağın maçları bir hafta falan öncesinden belirlemen gerekir , 3-4 maç olacağı için emek istiyor yorumlama . Horray ( saat ) astrolojisini de işin içine katman son derece faydalı olacaktır . Gökyüzü yaşadıklarımızın ve yaşayacaklarımızın olası bir sembolik anlatımıdır . bu sistemde soru soruyorsun ve o ana ait harita çıkarılınıyor . Her soru cevabı içinde barındırır . o harita ile maç saatinin , tarihinin belirlendiği haritayı karşılaştırmalı harita teknikleri ile değerlendirmek oldukça istenilen neticeye yakın bir sonuç çıkarabilir . Lakin bu göründüğü gibi kolay değildir . İlişkiler astrolojisinde ; kamuya , insanlara , bürokrasiye , dünyadaki bütün güç ilişkilerine dair her astrolog kendi sezgilerini en iyi bir şekilde kullanabildikleri ve birtakım doğruluklarını kanıtlayabildikleri pratikler üzerinden bu konuda çalışmalarda bulunmalıdır . Çünkü takımın kuruluş tarihinin , maç tarihi ile olan transit haritasına bakılması kadar her faktör öngörü kapsamında kullanılabilir ..

Bu arada lethalin uyguladığı şeyde değişik bir yöntem . Lakin önemli olan bu atmosferi önceden bu şekilde analiz edebilmek . Çünkü astrologlar hayal güçleri ilede bir takım konfigürasyonları istedikleri yoruma uyarlayabiliyorlar . Mesela ben bu haritada mc noktasında uranüsü görsem . Kamuoyuna maçın direk bir etkide bulunduğunu , fenerin kazanması gerekirken beklenmedik bir sonuç ile karşılandığı yorumunu atsam , bu da doğru çıkar ..

Ama lethale cevap vereceksem iyi iş çıkarmış .. :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

..

Oynayacağın maçları bir hafta falan öncesinden belirlemen gerekir , 3-4 maç olacağı için emek istiyor yorumlama . Horray ( saat ) astrolojisini de işin içine katman son derece faydalı olacaktır . Gökyüzü yaşadıklarımızın ve yaşayacaklarımızın olası bir sembolik anlatımıdır . bu sistemde soru soruyorsun ve o ana ait harita çıkarılınıyor . Her soru cevabı içinde barındırır . o harita ile maç saatinin , tarihinin belirlendiği haritayı karşılaştırmalı harita teknikleri ile değerlendirmek oldukça istenilen neticeye yakın bir sonuç çıkarabilir . Lakin bu göründüğü gibi kolay değildir . İlişkiler astrolojisinde ; kamuya , insanlara , bürokrasiye , dünyadaki bütün güç ilişkilerine dair her astrolog kendi sezgilerini en iyi bir şekilde kullanabildikleri ve birtakım doğruluklarını kanıtlayabildikleri pratikler üzerinden bu konuda çalışmalarda bulunmalıdır . Çünkü takımın kuruluş tarihinin , maç tarihi ile olan transit haritasına bakılması kadar her faktör öngörü kapsamında kullanılabilir ..

Bu arada lethalin uyguladığı şeyde değişik bir yöntem . Lakin önemli olan bu atmosferi önceden bu şekilde analiz edebilmek . Çünkü astrologlar hayal güçleri ilede bir takım konfigürasyonları istedikleri yoruma uyarlayabiliyorlar . Mesela ben bu haritada mc noktasında uranüsü görsem . Kamuoyuna maçın direk bir etkide bulunduğunu , fenerin kazanması gerekirken beklenmedik bir sonuç ile karşılandığı yorumunu atsam , bu da doğru çıkar ..

Ama lethale cevap vereceksem iyi iş çıkarmış .. :)

Isin asli haklisin, olay zaten olmus seyi yorumlamak degil onceden bir seyleri tahmin edebilmek. Ama isin asli ben astrolojiyi hicbir zaman bir kehanet araci gibi gormedim, daha cok belli basli olaylar yasandiktan sonra olayi daha iyi anlamak bakimindan bir arac olarak goruyorum. Cunku ne dersek diyelim aksi bir seyin gerceklesme ihtimalini yok saymamiz icin yeterli bir delil elimizde yok, olamaz da.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arada yine başağa sövmen gözümden kaçmasada manyak bu çocuk dedim ve tebrik ettim

Bence sadece tipik Basak alinganligi, normalde yazilarimi okuyanlar genel olarak butun burclarin negatif yonleriyle ele aldigimi bilir. Bununla beraber Jupiter Basakta zararlidir, Venusun yoneticisinin de Basakta olmasi pek hayra alamet yorumlar degildir sonucta. Bu gezegenler Basak burcunun analitik ve gundelik dogasiyla uyumlu degildir. Sonuc olarak bu etkinlik soz konusu yorumu olumsuza ceker.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

http://www.yorumcu.com/astrorehber/kart.asp şu harita ya bir baktığımda fenerbahçe Gs maçını fenerbahçe alır gibi : iki üç transite baktığımda güneş alçalan da bu fenerin ateşli heyecanlı oynayışını temsil edecek hele bide koçtaki , yükselen GS de ay ve jübiter. Ay çekimser duygusal iki burcun arasında kaldığı için ne olduğunu bilmiyorum, ama jübiter başağın baskısıyla verimsizlik yaratıyor sonuç FB galip. :ermm:
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

http://www.yorumcu.com/astrorehber/kart.asp şu harita ya bir baktığımda fenerbahçe Gs maçını fenerbahçe alır gibi : iki üç transite baktığımda güneş alçalan da bu fenerin ateşli heyecanlı oynayışını temsil edecek hele bide koçtaki , yükselen GS de ay ve jübiter. Ay çekimser duygusal iki burcun arasında kaldığı için ne olduğunu bilmiyorum, ama jübiter başağın baskısıyla verimsizlik yaratıyor sonuç FB galip. :ermm:

Verdiğiniz linkte harita yok, direkt haritayı çıkardığınız siteyi atmışsınız.

http://i66.tinypic.com/103928k.gif

Jüpiter Başakta verimsizlik sembolü değildir pek, aslında aksine oldukça verimlidir fakat bu kimi zaman Jüpiter'in ahlaki ve felsefi yönünü ihmal edildiğini, Jüpiter'in amacı dışına çıktığını gösterir. Ancak bu şimdilik anlık olay yorumlarken gezegenlerin konumundan daha çok bulunduğu evleri ve açıları değerlendirmek gerekir. Eğer maç ertelenmeseydi Galatasaray'ın başına kötü bir şey gelebilirdi, aslında sadece Galatasaray'a değil olayla herkesin başına kötü bir şey gelebilirdi. Zira maç Lilith Asc kavuşumu pekte tekin durmuyor ve yükselen yöneticisi Neptün ile 1 dakikalık orbla kavuşumda ve Satürn ile geniş bir orbdan kare yaparken Jüpiterle zıt açı yapıyorlar. (1 derece demiyorum, 1 dakika diyorum. Gayet birbirine girmişler anlayacağınız üzere)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...