Jump to content

Tarot - Önceki hayat keşfetme açılımı

Sylvan

Önerilen Mesajlar

Past life spread2.jpg

Bu açılım ile önceki hayatınız ile ilgili ipuçları alabilirsiniz.

Kart 1- Önceki hayatınızda kimdiniz? Nasıl birisiydiniz?

Kart 2- Önceki hayatınız nasıldı?

Kart 3- Önceki hayatınızda ne iş yapıyordunuz? (Ne ile ilgileniyordunuz?) (Nasıl geçiniyordunuz?)

Kart 4- Önceki hayatınızdaki aşk hayatınız nasıldı? (Sahip olduğunuz aşklar nasıldı?)

Gayet basit bir açılımdır. Kim olduğunuzu tam olarak öğrenemezsiniz fakat ipuçları ile birlikte zihninizde bir hayat canlandırabilirsiniz. Zaten Tarot asla tam cevabı ve ne olduğunu/olacağını söylemez. İpuçları verir, sizin çözmeniz gerekir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu açılımı internette de gördüm ve çok mantıksız geldi.

Binlerce hayat var, binlerce kimlik, binlerce yaşam planı.... Hangi yaşamdan bahsedecek. Tarotun birinci kuralı, niyetin ve sorunun çok net olmasıdır. Net değilseniz, kartlar cevap vermez...

Geçmiş yaşamları hatırlamamamızın bir sebebi var. Ancak, eğer ki bir sorun sürekli kendini tekrar ediyorsa ve o sorunun geçmiş yaşam ile bağlantılı olduğunu düşünüyorsanız o zaman tarotta bir açılım yapmanız mantıklı olacaktır. -ki bence çok da gerekli değil, meditatif pratikler veya ritüeller yapabilirsiniz (forumda paylaşmıştım)-

Bu durumda illa açmak isterseniz, tarot açılımında sormanız gerekenlerden muhakkak bir tanesi hangi travmatik olayı yaşadığınız (en az 3 kart içermeli öyküyü çözebilmeniz için) ve bunu nasıl çözebileceğini olmalıdır.

Aksi takdirde tarot mantıklı cevap vermeyecek veya siz zihinsel olarak tarotlara göre kendinizle ilgili hikaye uyduracaksınızdır. :))

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu açılımı internette de gördüm ve çok mantıksız geldi.

Binlerce hayat var, binlerce kimlik, binlerce yaşam planı.... Hangi yaşamdan bahsedecek. Tarotun birinci kuralı, niyetin ve sorunun çok net olmasıdır. Net değilseniz, kartlar cevap vermez...

Geçmiş yaşamları hatırlamamızın bir sebebi var. Ancak, eğer ki bir sorun sürekli kendini tekrar ediyorsa ve o sorunun geçmiş yaşam ile bağlantılı olduğunu düşünüyorsanız o zaman tarotta bir açılım yapmanız mantıklı olacaktır. -ki bence çok da gerekli değil, meditatif pratikler veya ritüeller yapabilirsiniz (forum da paylaşmıştım)-

Bu durumda illa açmak isterseniz, tarot açılımında sormanız gerekenlerden muhakkak bir tanesi hangi travmatik olayı yaşadığınız (en az 3 kart içermeli öyküyü çözebilmeniz için) ve bunu nasıl çözebileceğini olmalıdır.

Aksi takdirde tarot mantıklı cevap vermeyecek veya siz zihinsel olarak tarotlara göre kendinizle ilgili hikaye uyduracaksınızdır. :))

Söylediklerinize katılıyorum. Bende internette görmüştüm ve not almıştım. Tabiki ayrıntılı bir bilgi almak imkansız bu yönde. Ufak bir karşılaştırma yapılabilir veya uyarı alınabilir dedim ve "bu da burada bulunsun" diyerek paylaştım. Çünkü Tarot insanların gözünün önünde bulunan ama görmedikleri, farkına varmadıkları şeyleri gözlerine sokmakta ustadır.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bilmiyorum çok tarotu . Ama bu işler bu kadar kolay olmamalı . Daha bu hayattaki travmalarımız ve ket vurmalarımız ile zar zor yüzleşiyorken . Siriusun kendi konusunda paulo coelhonun sanırım elif kitabı olacak oradan paylaştığı çok güzel bir medidatif ritüel vardı . Onu yapabilmekde yılları alan bir tecrübe . Pek konuyla alakası olmadı ama , İnternette gezen bu tarz şeylere rağbet edip , karşılığını alamayınca öğrenme hevesiniz kaçabilir ve kendinizi ; kendi benliğiniz hakkındaki geri dönülemez asılsız inançlara sürükleyebilirsiniz . :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...