Jump to content

Ormanı Bir Hayvan Olarak Gezdiren Sanal Gerçeklik Deneyimi


nameste

Önerilen Mesajlar

“In the Eyes of an Animal” isimli projede sanal gerçeklikle Grizedale Ormanı'nda bir hayvan olarak gezintiye çıkıyorsunuz.

Londra'daki tasarım stüdyosu Marshmallow Laser Feast’in gerçekleştirdiği “In the Eyes of an Animal” (Bir Hayvanın Gözlerinden) isimli proje, sanal gerçeklik cihazlarıyla, sizi ormanda bir hayvanın gözünden tura çıkarıyor ve çevrenizi bambaşka bir perspektiften görmenizi sağlıyor.

İngiltere’deki Grizedale Ormanı'nda gerçekleştirilen AND Festivali için hazırlanan çalışmalardan biri olan “In the Eyes of an Animal” teknoloji, doğa ve yaratıcılığı harmanlayarak, ziyaretçilerin bir hayvanın gözünden sanal gerçeklik deneyimi yaşamalarını sağlıyor.

 

 

Ziyaretçiler sanal gerçeklik takımlarıyla Grizedale Ormanları’nda ağaçların üzerinden uçuyor, yaratıklarla burun buruna geliyor, tam anlamıyla bir hayvan olarak doğada gezmeyi deneyimliyorlar.

Bu tecrübenin oluşturulması için bir kaç veri toplama yönteminden gelenleri birleştirip tek bir tecrübeye dönüştürecek bir yazılım kullanmış. Lidar (Uzaktan Algılama Teknolojisi), Bilgisayarlı Tomografi Taraması, fotogrametri ve 360 derecelik kameralardan toplanan veriler bu yazılım sayesinde birleştirilebilmiş. Lidar bölgenin topografyası, bitki örtüsü gibi çevresel sahneyi oluşturan faktörler için gerekliyken, bilgisayarlı tomografi böcekler ve diğer hayvanların nefes alıp vermesi veya uçarken, dolaşırken yaşadıkları tecrübenin kopyalanmasında kullanılmış.

 

http://bigumigu.com/pub/img/vikitor/2015-10-23-1445585771-2128889975.jpg

http://bigumigu.com/pub/img/vikitor/2015-10-23-1445585786-554124552.jpg

http://bigumigu.com/pub/img/vikitor/2015-10-23-1445585814-2009859263.jpg

http://bigumigu.com/pub/img/vikitor/2015-10-23-1445585803-864460081.jpg

http://bigumigu.com/pub/img/vikitor/2015-10-23-1445585757-1533327966.jpg

 

http://bigumigu.com/pub/img/vikitor/2015-10-23-1445586391-1833998872.jpg

 

Kaynak: Ormanı Bir Hayvan Olarak Gezdiren Sanal Gerçeklik Deneyimi * Bigumigu

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
Witch Of Rain

Anlamlı ve yaratıcı bir fikir olmuş. Bunu tecrübe etmek isterdim. Ama nacizane düşüncem şudur ki; doğayı bir hayvanın gözüyle görmekten önce, sadece (gerçek bir) "insan" gözüyle bakabilsek belki doğaya saygımız ve gösterdiğimiz özenin oranı değişirdi.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

BEn şahsen doğayı kendi gözümle görüyorum sizleri bilmem ama.Doğaya ve insana saygımız var evelallah lakin insan olabilene.İnsan olabilmek insana insan doğaya doğa canlıya canlı olarak bakabilmektir.Sevgili hayvan arkadaşımızın uçağı bir böcek olarak gördüğü resim çok hoşuma gitti bu arada.paylaşım için teşekkürler

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • Similar Topics

  • Bir Empat’ın Varoluş Yan Etkisi Olarak: Dünya’yı Hafifletmek

   Daha önceki yazımın son sözü burada ilk sözüm olsun: “Empat olmak, aşırı hassas olup dünyanın ağırlığını üzerinde taşımak değildir.” Şimdi bana “Nasıl yani? Ama ben hep insanların ağırlığını üzerime alıyorum, bunu nasıl söylersin?” diyebilirsiniz.   Önceki yazım da böyle söylemememin sebebi başkaydı -okuyanlar zaten bu cümlenin ardındaki asıl manayı görecektir, okumadıysanız da önce onu okuyun çünkü bu bir devam yazısı- bugünkü yazımda ise bunu söylerken sebebim daha bir başkadır.     Empa

   , Yer: Evrensel Enerjiler ve Farkındalık

  • Evden Çıkmadan Gezebileceğin 17 Sanal Müze

   Koronavirüs salgını nedeniyle ülkemizde birçok önlem alınıyor. Okullarda eğitime ara veriliyor, birtakım etkinlikler iptal ediliyor ve bizlere mümkün olduğunca kalabalık ortamlarda bulunmayıp evimizde kalmamız tavsiye ediliyor. Tabii sosyal ortamlarımızdan bir anda uzaklaşmak hepimize garip gelebilir ve hatta biraz zorlanabiliriz. Evimizden hiç çıkmamaya alışkın olmadığımızdan evde sıkılabiliriz. İşte bu noktada devreye internet giriyor. İnternet sayesinde birçok konu hakkında bilgi edinebiliyor

   , Yer: Plastik Sanatlar

  • Üstteki üyeye miras olarak ne bırakırdın

   Oyunumuz basit Üstteki üyeye miras olarak ne bırakırdın

   , Yer: Forum Oyunları

  • Bir Cadının Temel Olarak Öğrenmesi Gereken Bilgiler

   Bir cadı olarak bu yolda öğrenmemiz gereken temeller mevcuttur çünkü bir diğerinin eksikliği bir diğerinin eksikliğini doğurabilir. Öğrenilmesi gerekenler; Cadıların Tarihi/prensipleri/felsefeleri/inanç sistemleri vs... (başka cadıların kitaplarını okuyarak da bilgi edinebilirsiniz) Altar Bilgileri Element İnvokasyonu Bitkilerin Kullanımı Tütsü-yağ-mum yapımı En az bir kehanet aracı edinmek(herhangi biri sizin sezgilerinizle seçtiğiniz olabilir) Şifa yöntemleri İksir bilgileri Defetme

   , Yer: Neo-paganizm & Wicca

Arka Oda

Arka Oda

  Chat izniniz bulunmuyor
  ×
  ×
  • Yeni Oluştur...