Jump to content

sirius

Önerilen Mesajlar

Merhaba Arkadaşlar,

Aura ve çakralar bir diğer kafa karıştırıcı konular olduğu ve çokca soru geldiği için bu başlığı açıyoruz. Lütfen sorularınızı buradan sorunuz ve sormadan önce tüm soruları okuyunuz. Zamanı olan bilgi arkadaşlar cevap verecektir sorularınıza.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir insanın enerjisini nasıl emebiliriz? (Pisişik Vampirlik tarzında)

Bu konuyla ilgili bilgi vermek site içinde yasaktır. Önceden de söylediğimiz gibi psişik vampirlik ruhsal bir "hastalıktır". Bilinçli yapılması ise auranın enerji üretme yeteneğini bozacak, aurayı dengesizleştirecek ve içsel enerji üretimini yok edeceğinden sizi istemsiz psişik vampire dönüştürüp hep dışa bağımlı kılacaktır....

Evrenin sonsuz enerjisi dururken, başkalarının enerjisini çalma isteğinin arkasındaki ego üzerine çalışmak daha mantıklıdır. =)

Bırakın enerji çalmayı şifa, uyumlama veya psişik ameliyat amaçlı kişilerin auralarına girdiğimiz de dahi, hemen ardından arınma yaparız ki auradan herhangi bir psişik artık veya negatif tortu bize geçmesin-yapışmasın diye... Çünkü her aura kişinin bireysel dünyasıdır.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

-Çakralarını açmış doğru bir tanım olmadığı için- çakralarını temizlemiş her insan,enerji kontrolle şifalandırma çalışmaları yapabilir mi?

Hayır. Çakraları temizlemek demek süper güçler elde etmek demek değildir, organlara ve auranıza daha fazla çi enerjisini taşımak bu yüzden daha sağlıklı olmak, ruh-beden-zihin-duygu dengesini sağlamak demektir :) Sadece çakraları temizlemek ve sonrasında geliştirmek (ikisi ayrı şeydir), bazı şeyleri yapabilmenize olanak verir. Örneğin, alın çakrası temizlendiyse ve kişi geliştirme başladıysa vizyonlar görmeye başlar, rüyaları netleşir vs.

Ama yineliyorum temizlemek sağlıklı bir ruhsal gelişim için çok önemlidir.

Şifa ise ayrı bir daldır. Şifanın bir sürü çeşidi vardır, bu çeşitleri arasında bir çoğunda pratikle kendiiz geliştirmeniz gerekir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Meditasyon yaparken dik durmakta zorlanan arkadaşlar için benim önerim kasları esnetmedir.Karın kasları,göğüs kasları genelde oturuş şeklimizden dolayı hep kasılı kalıyor ve öne çekmeye başlıyor.Bu bizim dik duramamamızı sağlıyor.Ayrıca vücudu rahatlama moduna sokmak bizi odaklanacağımız şeye daha iyi odaklandırır diye düşünüyorum.

bkz:

[video=youtube;6u-5ajM58O4]

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Meditasyon yaparken dik durmakta zorlanan arkadaşlar için benim önerim kasları esnetmedir.Karın kasları,göğüs kasları genelde oturuş şeklimizden dolayı hep kasılı kalıyor ve öne çekmeye başlıyor.Bu bizim dik duramamamızı sağlıyor.Ayrıca vücudu rahatlama moduna sokmak bizi odaklanacağımız şeye daha iyi odaklandırır diye düşünüyorum.

bkz:

tesekkurler :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bkz:

Aynen öyle kaslarınızı ve vücudunuzu yavaş yavaş meditasyona alıştırmanız lazım , zaten gerisini vücut müthiş adaptasyon yeteneğiyle hallediyor, başlamadan önce hafif egzersizler yapabilirsiniz , esneme amaçlı veya küçük periyotlarla başlayıp süresini arttırarak meditasyon yapmak da işinize yarıyabilir ki ben böyle başladım ve şimdi bir buçuk saat rahat durabiliyorum :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

karın bölgemizde tespit edemediğimiz yiyeceklerden şişkinlik gaz ağrı ağırlık dolgunluk hissi olduğunda karın bölgemizdeki çakranın enerjisi zayıflamış ve tıkanmış mı oluyor.(bedensel açıdan sordum)

Mide bölgenizi çok meşgul ettiğiniz için vücut tüm enerjisini besinleri sindirmeye harcayacaktır dolayısıyla mümkün olduğunca bu durumdan kaçınmanızı öneririm. Meditasyon sırasında bile konsantrasyon açısından ne aç ne tok olmanız tavsiye edilir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

karın bölgemizde tespit edemediğimiz yiyeceklerden şişkinlik gaz ağrı ağırlık dolgunluk hissi olduğunda karın bölgemizdeki çakranın enerjisi zayıflamış ve tıkanmış mı oluyor.(bedensel açıdan sordum)

Hayır bu tıkanıklık veya blokaj olmuyor, doğru beslenmeyi bilmeniz lazım. Eğer düzenli mide ağrınız, mide sorununuz varsa bu noktada blokajdan bahsedebiliriz. Veya dönemsel olarak solar pleksusunuz hassas ise sindirimde zorlanacaktır. Örneğin öfkeli bir dönemdesiniz veya özgüven eksikliğiniz var, ya da daha geniş bakalım bir konuyu sindirmekte zorlanıyorsanız (Haksızlık yapıldığını düşünüyorsunuz vs.) bu sürekli gerçekleşen sorun midede blokaj yaratabilir ve sindirme problemleri ortaya çıkabilir.

Dönemsel olaylardan bağımsız sürekli oluyorsa, önemli olan doğru beslenme biçiminizi bulmaktır. Yani yemek yedikten sonra kendinizi gözlemleyin; hangi besinler sıkıntı yaratıyor, hangileri sindirilemiyor.. Bu kimisi için ekmektir, hamur işleridir kimisi için et veya süttür.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sirius'un dediklerine ek olarak vücudunuzun yapısını meditasyon için dirençli hale getirmeniz gerekiyor. Bu mide bölgenizdeki kaslar ve vücudunun geri kalanındaki tüm kaslarınız için gerekli.

Sanılanın aksine meditasyon için halk arasında şu sözünü durmadan ettiğimiz ''sağlam'' vücuda ihtiyaç var. Yediklerinize dikkat etmeniz gerektiği gibi vücudunuza da dikkat etmeniz gerekli. Sağlıklı beslenmenizin yanında düzenli bir spor programına da ihtiyacınız var.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Flood oldu fakat aura ile ilgili bir sorum var.

Bir kişinin aurası her defasında farklı renkte gözükür mü? Böyle bir şey mümkün mü? Mümkün ise ne anlama gelmektedir?

Sirius açıklayıcı bir cevap verene kadar biraz bildiklerimi yazayım , Aura renkleri degişken olabiliyor duygu ve karakter yapısına göre , bence asıl soru bir insan sürekli farklı ruh hallerinde bulunabilir mi?

--_----------------------_----------_-------------

Bir de benim sorum var ben aslında auraları göremiyorum gördüğüm şey biraz farklı sanırsam ama ne zaman denersem açık bulutumsu mavi oluyor , ben hariç ; elime baktığımda açıkcası tam gôremiyorum ama yeşil gibime geliyor açık veya koyu değil ,internette anlamına baktığımda şifa çalışmalarında bulunan kişilerde olduğu söyleniyor lakin öyle değilim , teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sirius açıklayıcı bir cevap verene kadar biraz bildiklerimi yazayım , Aura renkleri degişken olabiliyor duygu ve karakter yapısına göre , bence asıl soru bir insan sürekli farklı ruh hallerinde bulunabilir mi?

Bir de benim sorum var ben aslında auraları göremiyorum gördüğüm şey biraz farklı sanırsam ama ne zaman denersem açık bulutumsu mavi oluyor , ben hariç ; elime baktığımda açıkcası tam gôremiyorum ama yeşil gibime geliyor açık veya koyu değil ,internette anlamına baktığımda şifa çalışmalarında bulunan kişilerde olduğu söyleniyor lakin öyle değilim , teşekkürler.

Ek olarak forum içerisindeki linkleri incelemeniz faydalı olacaktır

http://www.gnoxis.com/aura-3776.html

http://www.gnoxis.com/aura-renklerinin-anlam%C4%B1-22201.html

http://www.gnoxis.com/aura-nedir-nas%C4%B1l-g%C3%B6r%C3%BCn%C3%BCr-52774.html

http://www.gnoxis.com/aura-sa%C4%9Fl%C4%B1%C4%9F%C4%B1m%C4%B1z-45991.html

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Flood oldu fakat aura ile ilgili bir sorum var.

Bir kişinin aurası her defasında farklı renkte gözükür mü? Böyle bir şey mümkün mü? Mümkün ise ne anlama gelmektedir?

duygusal bedene ait olan başın hemen biraz üzerindeki alandan görülen aura değişkendir. Duygu durumuna göre değişir. Lakin biraz daha yukarıda görülen ve zihinsel bedene ait olan aura rengi değişken değildir. Ancak zihinsel ve kişilik değişimlerinde nadir olarak değişir.

Emin olana kadar bakmaya devam edin. Aynada loş bir ortamda bakımlarınıza devam edin. Yeşil ille şifa çalışmaları yapmak demek değildir. Ama genelde şifa ile uğraşanların ve şifacıların yeşildir. Aura renklerini incelerseniz daha geniş anlamda bilgiye ulaşabilirsiniz. Elden bakmak doğru bilgiyi vermeyecektir aura renginizle ilgili.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

İnsanların aurasını görmemin sebebi nedir?

Dünya üzerindeki herkes aura görür. Aura görmek özel bir yetenek değildir. Neden aura görüyorum diye bir soru olmaz. Neden göremiyorum derseniz o zaman bir cevap alabilirsiniz. Kontrolsüz görüyorsanız düzenlemek için herhangi bir aura kitabı işinizi görür.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Taç çakramız diğerleri gibi bedenin içinde mi ? Daha doğrusu tam tepemizde mi konumlanmış yoksa başımızın üzerinde mi duruyor umarım anlatabilmişimdir

Çakralar da aura gibi görülebiliyor mu ?

Son olarak garip bir soru olacak belki ama reiki masterlar, veya daha geniş bakarsak enerji konusunda uzman kişiler hangi çakranın tıkanık/kirlenmiş olduğunu nasıl hissedebiliyor, bu nasıl bir his çok merak ediyorum

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Taç çakramız diğerleri gibi bedenin içinde mi ? Daha doğrusu tam tepemizde mi konumlanmış yoksa başımızın üzerinde mi duruyor umarım anlatabilmişimdir

Çakralar da aura gibi görülebiliyor mu ?

Son olarak garip bir soru olacak belki ama reiki masterlar, veya daha geniş bakarsak enerji konusunda uzman kişiler hangi çakranın tıkanık/kirlenmiş olduğunu nasıl hissedebiliyor, bu nasıl bir his çok merak ediyorum

Açıkçası çakralar bedenin içinde değildir tam olarak. Eterik bedenle alakalıdırlar ama fiziksel bedene chi taşırlar. Enerji hatlarının kesişme noktalarıdır. Fiziksel beden ile doğrudan etkileşimde oldukları da doğrudur. Eğer bedensel olarak etkileşimine değinecesek taç çakra ise evet tam tepemizde. Başımızın üzerinde havada asılı değil. Halile taç çakradan enerji yoğun aktığında kafanızın tepesindeki baskıyı hissedebilirsiniz.

Evet çakralar da aura gibi görülebilir ama görmek biraz daha zaman alır.

Çakraların tıkanık olduğunu hissetme hali ise bir biliş gibidir. O anda hangi çakrada ne derece tıkanıklık var, ne kadar gelişmiş ve çakralardaki denge nasıl hissediverirsiniz. Bunun bir matematiksel formülü veya tanımlayabileceğimiz bir tarafı yoktur. Yaşayan bilir ancak... Ama genelde o bir içsel biliş halidir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...