Jump to content

Tuhaf Tespitler

Heretik

Önerilen Mesajlar

Gün boyunca insan davranışlarında veya hayatın herhangi bir alanında göze çarpabilecek tuhaf, komik, belki de gereksiz tespitleri buraya yazabiliriz diye düşündüm.

Mesela ne zamandır gözlemlediğim bir şey, yiyecek otomatlarında önce 55,44 gibi sayıların bulunduğu bölmeler bitiyor, çünkü insanlara iki tane aynı rakamı üst üste basmak, iki farklı rakama basmaktan daha kolay geliyor. :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kalabalık bir durağa gelen kişinin, duraktakiler tarafından baştan aşağıya doğru süzülmesi. Ve süzülen kişinin de kalabalığa benzeyip yeni gelenleri aynı şekilde süzmesi.

'Yabancı' romanında Albert Camus bunu yazmıştı. 70 - 80 yıl geçmiş değişen bir şey yok. :)

Toplu taşıma araçlarında cam kenarında oturanların başı hep cama dönük olur genelde. Yer vermemek için görmedim, bilmiyorum, işitmedim tavrı... :D

Aslında toplu taşımalarla ilgili çok şey yazabilirim.

İndi - bindi 2 TL. Oysa önce binip sonra inmez miyiz? :D

"Karşıdan karşıya geçmek..." Ne saçma bir cümledir bu. Karşıdan karşıya geçebilmek için, aynı insan hem karşı tarafta hem bulunduğu tarafta olması gerekir. :D

Yolda yürürken bazen biriyle karşılaşır koca yolda durmadan birbirinizin önünü kesersiniz. Sen sağa yönelirsin o da sağa, sen sola o da sola. Artık bir zihin oyununa döner; bir şekilde orta yolu bulursunuz. :D

10 kuruşluk sakızların, çekilişle Ferrari dağıtması...

İnsanların gezmek, eğlenmek adı altında AVM'lere gitmesi...

"Saat kaç olmuş hala yatıyor musun?" Cümlesine maruz kalan gececiler. Oysa herkesten daha az uyur gece yaşayanlar.

Kulaklıkların, kabloların kendi kendine kördüğüm olması...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bitmiş sıvı sabun kutusunu hep ben dolduruyorum nedense; sorsak evdekilere onlarda kendileri dolduruyormuş... Benim için bitmiş sıvı sabun kutusuyla karşılaşmak ani sinir zıplamalarından biri sayılır.

Duş alırken boş şampuan kutusuyla karşılaşınca suyla şampuanı arttırmak...

Azalan diş macununu bir sanat eseri gibi alttan yukarıya doğru kademe kademe katlamak...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir adamın sizle sohbet ederken aynı zamanda başka şeylerle de ilgilenebilmesi, başka şeyler de yapabilmesi. Garip cidden. Biz kadınlar sohbet ederken zihnimizi tamamen o sohbete veriyoruz, duygusallıktan mı acaba.

şarjı bitmiştir belki

ya da telefonu bozuktur, olur böyle şeyler

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Burun üstündeki siyah noktacıklar için üretilen o bantlardan takıp iyice kurumasını bekleyip çıkardıktan sonra banta yapışan ve incecik iğnelere benzeyen siyah noktaları incelemek ve parmağının ucuyla hafifçe dokunmak :blink:

Benzer şekilde tonikle ya da temizleme sütüyle cildi temizlerken ara ara pamuğun renginin neye döndüğüne bakmak...

Apartmanda 2 asansör olduğunda -bizde öyle- iki kişi kapıdan bir arada girse bile farklı asansörlere yönelmeleri... Diğer asansör arızalı ya da meşgul olmadıkça tek asansörü birlikte kullanmak istememeleri...

Genellikle bayan şoförler için geçerli; yol vermek istemediğinde soldan gelen aracı görmemiş gibi davranmak suretiyle karşı tarafa korku verilmesi... (Çok denedim gerçekten çok başlarına geldiği için ödleri kopuyor yol almaya çalışmıyorlar bile)

Genellikle gazlı erkek şoförler için geçerli; öndekine sinirlendiğinde hızla sollayıp öndekinin önüne geçme ve yol vermemeye çalışma gibi abuk hareketler

Son olarak hoşa giden kişiye bakarken, o kişi bakınca gözleri kaçırmak ve hiç ilgilenmiyormuş triplerine girmek...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Apotheus Saat 07:30 da Foruma Giriş YApıyor

Cronos Sabah 4:30- 5:00 Civarına Kadar Forumda

HAretik 06:00-06:30 ARasında Foruma Giriş Yapıyor

Witch Hava Serin Olunca 01:40 Civarında Forumdan Çıkıyor Hava Sıcakken 04:40 I Buluyor

Arikas Forumda Gizli Gizli Dolanıyor :D Sanki Beni Takip Ediyor Gibime Geliyor :D

Electronicalev Forumda Birilerine Sanki Gönderme yapıyor kim kırdı bu kızın kalbini

Adeda Bazen çok mutlu bazen çok melonkolik benim gibi oda kafası çok karışık

Lethal ne tarafa dönerse dönsün muhakak her şeyi gökyüzüne bağlıyor :D

Yeter 30 Saniyelik tespit bu kadar olur

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ayrıca forum üyeleri 6 gruptan oluşur:

1. her daim neşeli gamsızlar

2. depresif karanlık modundan çık(a)mayanlar

3. kendi halinde takılan değişikler

4. herkesle kaynaşıp sohbet eden cici kuşlar

5. gidiyom ben elveda gınoksiz deyip tıpış tıpış dönenler

6. ne idüğü belirsiz tırrekler (bkz: kracs)

boynuzsuzgeyikler tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Witch Hava Serin Olunca 01:40 Civarında Forumdan Çıkıyor Hava Sıcakken 04:40 I buluyor

Evet hava durumuna göre ruh halimin değiştiği doğru. Sıcak havalarda mütemadiyen uyumakta zorluk çektiğim için kendimi foruma vurabiliyorum. Burada oyalanıyorum sabaha kadar, en son bayılıp kalıyorum zaten. Diğer bir-iki üye hakkındaki tespitlerinde de seninle hemfikirim. Tebrikler Sad. :thumbsup:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...