Jump to content

Metallica mı Megadeth mi?

Zendor

Önerilen Mesajlar

Metallica şuan pop metalden başka bir şey yapmıyor...

Master of Puppets,...And Justice For all yada Kill'em All gibi albümlerle düşünürseniz,metallica bir çığırdır ve Megadeth'le bir tutulamaz ancak; Load,Reload,St.Anger gibi Nu-metal pop metal,herkesin dinleyeceği,metal değil rock hatta rock bile olmayan parçalar yaptıklarını düşünrsek,kesinlikle Megadeth derim.

Metallica son albümüyle,eski Master of Puppets'lı günlerine dönebilirse karimaları ve dinlenirliği gayet iyi olur ama St.Anger gibi piyasa müziği yapmaya devam ederlerse,bu Dev bir grubun hazin sonundan başka bir şey değildir...

Kendi kendilerini bitirdiler resmen.

Çoluk çocuk,arebeskçisi popçusu Nothing Else Matters'ı bilir oldu,Jump İn The Fire şarkısını biliyor musun diye sorunca ise sana boş boş bakarlar...

Ama Nothing Else Matters'ı bilmek metallica fanı olmak için yeterlidir,günümüzde metallica bu halde işte.

Unforgiven'ı herkes bilir,Motorbread'i bilmez...

Creeping Death'i bilmez...

Fight To Fire with Fire'ı bilmez...

Metallica zirveye çıktı,şuanda da dibi boyluyor...

Megadeth en azından Solo atabilen bir grup.St.Anger'da bir tane solo duyan var mı?

Sebebi neymiş,ön plana tek gitar çıkarmamalılarmış!

Sebebe bak.

O sololar olmasaydı,master of puppets'ın,seek and destroy'un çekiciliği nerde oludu ki...

Mama Said'de bile solo vardı,nothing else matter'a da ucundan bir şey koymuşlardı.

Metallica toparlardı toparladı,toparlayamadı çuvalladı.

Başka da bir şey demicem.

Dave Mustanie'i atmasalardı şuan böyle olmazlardı,buna eminim!

Call of Chutulu Dave'e ait,bu parçayı o yaptı.

Ödülü kim aldı,Metallica...

Dave Mustanie aynı riffleri kullanarak(gitar çalanlar demek istediğimi anlayacaklardır) ancak distortion'lu şekilde(yanlış yazmış olabilirim) parçayı yeniden düzenledi,adını da Hangar 18 koydu.

Bu da ödül aldı...

İşe bak.

Burda ödülü hakeden sakın başından beri Dave olmasın!

Neyse,bu kadar yeter.

Tek başına Megadeth trash metalin devi değil ancak,Metallica böyle olduğu sürece tercih edilecek olan grup Metallica dğeil Megadeth oalcaktır.Tabi tercih edilecek derken Trash metal severler için diyorum.Yani ikisi arasnda bir seçi yapsalar.Yoksa Destruction vs. gibi gruplar varken,Megadeth'e kalmadık çok şükür :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Metallica şuan pop metalden başka bir şey yapmıyor...

Master of Puppets,...And Justice For all yada Kill'em All gibi albümlerle düşünürseniz,metallica bir çığırdır ve Megadeth'le bir tutulamaz ancak; Load,Reload,St.Anger gibi Nu-metal pop metal,herkesin dinleyeceği,metal değil rock hatta rock bile olmayan parçalar yaptıklarını düşünrsek,kesinlikle Megadeth derim.

Metallica son albümüyle,eski Master of Puppets'lı günlerine dönebilirse karimaları ve dinlenirliği gayet iyi olur ama St.Anger gibi piyasa müziği yapmaya devam ederlerse,bu Dev bir grubun hazin sonundan başka bir şey değildir...

Kendi kendilerini bitirdiler resmen.

Çoluk çocuk,arebeskçisi popçusu Nothing Else Matters'ı bilir oldu,Jump İn The Fire şarkısını biliyor musun diye sorunca ise sana boş boş bakarlar...

Ama Nothing Else Matters'ı bilmek metallica fanı olmak için yeterlidir,günümüzde metallica bu halde işte.

Unforgiven'ı herkes bilir,Motorbread'i bilmez...

Creeping Death'i bilmez...

Fight To Fire with Fire'ı bilmez...

Metallica zirveye çıktı,şuanda da dibi boyluyor...

Megadeth en azından Solo atabilen bir grup.St.Anger'da bir tane solo duyan var mı?

Sebebi neymiş,ön plana tek gitar çıkarmamalılarmış!

Sebebe bak.

O sololar olmasaydı,master of puppets'ın,seek and destroy'un çekiciliği nerde oludu ki...

Mama Said'de bile solo vardı,nothing else matter'a da ucundan bir şey koymuşlardı.

Metallica toparlardı toparladı,toparlayamadı çuvalladı.

Başka da bir şey demicem.

Dave Mustanie'i atmasalardı şuan böyle olmazlardı,buna eminim!

Call of Chutulu Dave'e ait,bu parçayı o yaptı.

Ödülü kim aldı,Metallica...

Dave Mustanie aynı riffleri kullanarak(gitar çalanlar demek istediğimi anlayacaklardır) ancak distortion'lu şekilde(yanlış yazmış olabilirim) parçayı yeniden düzenledi,adını da Hangar 18 koydu.

Bu da ödül aldı...

İşe bak.

Burda ödülü hakeden sakın başından beri Dave olmasın!

Neyse,bu kadar yeter.

Tek başına Megadeth trash metalin devi değil ancak,Metallica böyle olduğu sürece tercih edilecek olan grup Metallica dğeil Megadeth oalcaktır.Tabi tercih edilecek derken Trash metal severler için diyorum.Yani ikisi arasnda bir seçi yapsalar.Yoksa Destruction vs. gibi gruplar varken,Megadeth'e kalmadık çok şükür :)

Çok güzel anlatmışsın..Söylenecek fazla bişey yok aslında ama yinede Megadeth'in çıkıcak olan yeni albümü bana Metallica'nın And justice for all albümü kadar zevk vermiyeceğine inanıyorum..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

iyide hexagram kimsenin son albumlere bakarak yorum yaptıgını sanmıyorum..bende solo seven bir insanım.kirk hammet gibi iyi solo atan bir gitaristin album boyunca yan gelip yatması benimde hosuma gitmedi.ha son albümlere bakarak yorum yapacak olursak sana katılıyorum.dave mustaine atılma sebebine gelince hikayesini sende eminim biliyorsundur.eger gruptan gonderılmeseydı grubun akibeti ne olcaktı bunu da bilmiyoruz.o da ayrı bir tartısma konusu

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

hem ensi.nin hem hex. in haklı olduu noktalar war..ama metallica müzii bırakmalıydı zirvedeyken..en azından şanları kalırdı yaptıkları güzel eski albümler kalırdı buna razyım..son zamanlarda yaptıkları abuk subuk pop seylerin yanında ne kaldı??? kendilerini rezil etmekten başka..ha ama tabi işin ucunda tatlı para war adlarını kullanarak elde ettikleri;)...metallica dev bi şirket artık başka hiçbişe diil müzikal anlamda ve zerre inancım da yok ii işler cıkartabliceklerine artık! bu kosullar altında ne yazık ki metallica diemicem....

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Metallica eskiden gerçekten iyiydi şimdi piyasa grubu oldu. Metale başlayan herkes metallica metallica diyor. Arabesk dinleyen adama metal müzik dinliyorum dediğinde, Metallica mı dinliyorsun diyor. Piyasa grubu diye dile getiriyorum artık onları. Benimde tercihim Megadeath.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Aaa evet haklısın Blue_Lucifer dikkatinden ötürü tebrik ederim hepimizin gözünden kaçmış sanırım konu kıyaslama olunca hele ki Metallica ve Megadeth arasında gerçekleşince dikkat unsuru dahil olamamış çok teşekkürler.

Rica ederim..

Konuya gelecek olursak da karşılaştırmak gereksizdir. Metallica candır, Megadeth kan.. Sonuçta ikisi de thrash metale isimlerini altın harflerle yazmışlardır. Albümlere bakacak olursak Metallica'nın ilk albümleri Megadeth'e 10 basar ama bu şekilde devam etseydi.. Bir de Dave Mustaine gruptan ayrıldıktan sonra kalitesini yitirmiş grup? Death Magnetic'le karizmayı biraz toplamaya başladı.

Sonuç olarak kim hangi grubun hayranıysa onu seçecektir. Tartışmak gereksiz diye düşünüyorum. İkisi de Thrash metal'in en iyi gruplarından..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

trash metale

Sanırım o da "thrash" olacaktı :D O yüzden pek takılmayın.

Kişisel görüşüme gelirsem Megadeth derim.Neden derim? Bence özüne daha sadık bir grup ki popülerlik ve para için onlarda türlü yolları deneyebilirlerdi.Tabi bu konuda Overkill'in eline kimse su dökemez ama ben konu gereği Megadeth'i tercih ediyorum.Dave büyük adamdır gerçi küçük diyen de yok :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Megadeth'le Metallica'nın düşman grup görülmesi insanların kendi hüsni kuruntularıdır. Ufak tefek, şaka çaplı atışmalardan başka bir düşmanlık gösterilemez bu iki grup arasında. Hangisini seçeceğimiz konusuna gelirsek.. Bence Metallica, çünkü Dave'in sesini hiç bir zaman beğenemedim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...