Jump to content

Reenkarnasyon a İnanıyormusunuz?

adife38

Reenkarnasyon a İnanıyormusunuz?  

90 üye oy kullandı

1. 1. Reenkarnasyon a İnanıyormusunuz?

• Evet İnanıyorum
      50
    • Hayır İnanmıyorum
      33
    • Reenkarnasyon nedir bilmiyorum
      1
    • İnanmıyorum (Yada İnanmıyorum) Sebebini açıklıyacam
      6

Önerilen Mesajlar

islama göre bir açıklama biliyorum oda şöyle : mesela her insana doğar doğmaz bir şeytan musallat edilir yani bir cin sonra insan ölür fakat cinler yüzlerce yıl daha yaşamaktadır o sebebten cin bir sonraki insana geçince ve birde onun üstünde tesirini çok fazlalaştırırsa bu sefer öbür hayatından ilhamlar almaya başlıyor yeni kişi, işte ben şuralara gitmiştim şunları yaptım sen benim karımdın filan kimsenin bilemeyeceği şeyleri söylüyor millette şaşırıyor acaba reenkarnasyon mu diyor fakat wiccanlıkta galiba kabul ediliyordu lakin açıklamasını nasıl tambilmiyorum lakin iyi biri olursan daha iyibir yaşam kötü biri olursan daha kötü bir yaşamla hayata tekrar tekrar yahut 9 kere baştan başlıyorsun

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Papusun Reekarnasyon adlı kitabını okumanızı tavsiye ederim . Bana göre objektif bir konudur , Olayı subjektif yapan ise kişilerin bakış açıları ve yorumlarıdır . Birçok okült ve dinsel çalışmalar var bu konu hakkında . İnsanlar reekarne oluşumlarını tamamlamak için boyuttan boyuta atlarlar . Kuranı-kerimde de geçer boyuttan boyuta çeviririz ifadesi , Okült bakış açısına göre de bu reekarne olma sürecidir zaten . Ruhsal ve döngüsel bütünlüğe erişmeye yani ....

Dünyaya bakıyorsunuz insanlar birçok açıdan eşit değiller, Adalet nasıl sağlanacak zannediyorsunuz .:)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bana oldum olası saçma gelmiştir.Ahiret hayatı varken niçin reenkarnosyona ihtiyaç olsun dimi ..hadi ahiret yok diyelim,neden reenkarne olalım ki 1 kere yaşayıp ölmek varken :Dhadi reenkarnasyon var diyelim dünya varolduğundan beri bu kadar insanın ruhuna noluyo reen karne mi oluyolar,öyleyse eğer itiraf ediyorum ben geçmiş yaşamımda ot idim..:dance2:Hatta fiyakalı bir ismim de vardı.. unutma beni çiçeğiydim ben.her reenkarne oluşumda insanların beni unutmamaları için vardım/yaşıyordum/

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

inanmıyorum fakat ruhlar aleminde ruhun yaşadığımız çoğu deneyimi yaşayıp bir bedene gönderildiğini düşünüyorum.hatta o yüzden hipnozda bazı rahatsızlıkların o alemde yaşanan izlerinin düzeltildiğini düşünüyorum.ayrıca ruh alemindeki deneyimlerin içinde. şimdi bulunduğumuz uyrukta olmayadabiliriz.bedene gönderildiğinde deneyimlerimizin izleri mutlaka oluyor.kimisi cinler gösteriyor yok öyle şeyler diyorlar.obsesyona uğrayan onlarla iç içe olan insanlara bir şey diyemem de onlarla ilgilenmeyen insanlara böyle şeyler gösterilmesi saçma.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

adalet demişken dünyada tek adil olan şey her canlının bir gün ölecek olması reeankarnasyona gelince bu deneyimi yaşayan insanlar hep aynı şeyi söylüyorlar.İnsanlar bir uykuda onlarca kez rüya görüyorlar ve en son gördüklerini hatırlıyorlar ve bazı insanlar en son gördüklerinden ziyade önce gördükleri rüyalarıda hatırlayıp buna inanıyorlar benim sahsi yorumum bu şekilde :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Başka dinlerde de reenkarnasyon inancı olabilir belki ama Karma inancıyla bağlantı kurulan reenkarnasyona inanmıyorum. Yani karma borcunun ödenebilmesi için tek bir yaşam yetmiyor. Karma'ya ise kesinlikle inanmıyorum. Çünkü dünyada adalet olduğuna inanmıyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ola bilme olmama ihtimali ile aynı. Sonuçta Tanrı her şeye gücü yetendir. İster rearkarnasyon ister kıyamet onun elinde. Hem alemleri ve yaşayanları Tanrı 66 kez yaratmış(İncil ve Tevrat). Ama ben inanamıyorum öyle bir şey var olduğuna. Bir şeyi araştırırken sadece tek bir kaynakta değil tüm kaynakları araştırın... Dinimizde rearkarnasyon vardır. Oda kıyamet günü gerçekleşecek.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...