Jump to content

Başımdan Geçen Bazı Olaylar

morwenath

Önerilen Mesajlar

merhaba herkese. bu forumda ilk mesajı olacak açıkçası yazıp yazmama konusunda tereddütteyim. zira başıma gelenler bana zarar vermedi ama ben hariç etrafımdaki herkes sanki ya olanlardan zarar görüyor (mesela eşim benimle evlendiğinden beri müthiş sinirli biri haline geldi) ya da benim üstümden planlar kuruyorlar (şimdiye kadar aklınızdan geçebilecek en yakın akrabalarım dahil menfaat haricinde yaklaşan olmadı). bu arada klavyede bir sıkıntı var ama çözemedim nedenini eğer yazdıklarımda hata olursa kusura bakmayın... bir de şunu söyleyim: elhammdülillah müslümanım, herkese saygım var fakat olan herşeyin islam çerçevesinde ikrarım vardır. aklınızdan "neden buraya yazıyorsun" diye geçirebilirsiniz. niyetimm kimseyi denemek değil fakat bu alemdeki insanları da bilmek istedim. bir fikir yanlış da olsa fikirdir. küçümseyene de saygım vardır, yeter ki ciddiye almış olsun...

konu evliliğimden sonrası... eşimle ilk tanıştığımdan beri, ilk zamanlar ailem eşimi istemedi,sonradan ise hep eşime ikincikli yaklaştı. hatta evlendikten sonra ailemle eşi büyük bir kavga etti, bu kavgada ailemin arkamdan bazı şeyler güttüğünü öğrendim ve birkaç sene konuşmadım. ilk kızımın hafızası çok sağlamdır (şu an 6 yaşında ve bir kez söylediğim şeyi birkaç gün sonra aynı söylediğim şekilde bana hatırlatır,daha alfabeye geçmedi ama öğrettiğimiz bazı şiirleri ve namaz dualarının tamamını su gibi ezberledi) fakat kendini ifade etmeye başladığı zamanlardan itibaren özellikle geceleri tek başına yatamamaya başladı ve geceleri hep korkarak uyanmaya başladı. başlarda çocukluk diyordum, ta ki bir geceye kadar. o gece yorgunluktan iki dk da kızımı uyuttuğum yerde sızmış ve 10-15 dk uyumuştum. eşim uyandırdı ve yatağa geçtim. o sırada eşim de odadaydı ve yatmaya hazırlanıyordu. pencere de açıktı hatırlıyorum. kafamı koydum ve yine sızdım. tam uykunun ilk evresini aşacakken (yani kendimden yarı geçmiş yarı geçmemiş şekilde idim,dışarıya karşı uyuşuk halde idim) birden sıçradım. aynı anda pencereden birşeyin geçtiğini hissettim ve hemen akabinde kızım ağlayarak uyandı. kızıma ne olduğunu sorduğumda (çocuk dili ile) "beni canalaylay koykuttu" dedi. o dakikadan sonra aklımın köşesinde bir acaba kaldı.

bu olaydan yaklaşık bir sene geçti. bu bir sene içerisinde eşimle yoğun kavgalar ettik. ayrıca kendi ailemle de büyük bir kavgamız oldu (yukarıda zikrettiğim konu). eşimin teyzesinin kocası, sülalelerinin dediğine göre sanırım okuyucusu varmış, yani hüddamı. ama onlarla aramızda baya mesafe var. ayrıca kendisi eski usül aktarlık yapar. kendinin dediğine göre dedesinden kalma osmanlıca kitapları var ve dedesinden bunların hepsini öğrenmiş. ne ise enişte bir gün bize geldi bir gün kaldı. ikinci gün bize bir bak bişey var mı diye dedim. o da baktı; şöyle ki: bir bakır tas ile bir su hazırlattı. bir kağıda tasın tabanı genişliğinde çember çizdi ve çemberin içine arapça birşeyler yazdı (bana okutmadı onları) daha sonra içine birşeyler okudu, hüvallahüllezi... felan. isimler saydı desturunuz varsa geleyim dedi (birinin adı minnar idi o aklımda kaldı...) bizi sordu durumumuzu sordu.

-)bir avuç kuma okunarak evimizin yoluna serpilmiş

-)eşimle ikimizin adına büyü yapılmış,bir kağıda yazılarak bir ağaca asılmış.

bir şey daha söyledi ama şimdi hatırlamıyorum. bana şeytan tırnağı ve şeytan pisliği içeren bir terkip yazdı bunları al gel dedi. aldım onlarla bişeyler yaptı. daha sonra bana ve eşime, kendi adlarımıza cevşen tarzı birşey yaptı yolladı. açık konuşmak gerekirse ben kıllandım :) güvendiğim ve beni hiç şaşırtmayan bir hocam var,bu olaydan sonra tanıştığım. ona açtırdım bunları. onunla tanıştıktan sonra okuduğumuz bir evrad var, ondan bir kısım yazmış taşımamız için :) imha ettik...

o hocamla tanıştığımdan ve dediklerini yaptığımdan beri benim hiçbir sıkıntım kalmadı. özellikle abdestli gezdikçe, islami tabirle "sekine" üstümden çekilmedi. ama eşim hafiflemesine rağmen halen daha asabi...

sonuca girmeden önce birkaç şey belirtmek istiyorum: insan izin vermedikçe şeytanın insana etki edemeyeceğine, başıma gelen kötü şeyde de iyi şeyde de Allah rızasını aramam gerektiğine (ki böyle yaparsam istediğime kavuşuyorum her daim) inanan ve bilen birisiyim. ne zaman böyle davransam cevabını aldım. ayrıca bir konunun içinde "acaba?" sorusu içime doğuyor ve sorumun cevabını alamıyorsam, mutlaka altından bir çapanoğlu çıkmıştır. en yakın kişisel olaylarımdan tutun da dünyayı ilgilendiren en güncel olaylara kadar...

sabırla okuduğunuz için teşekkürler. her olan olayda tuhaf bir durum olacak diye birşey söz konusu değil, fakat gerek bu olaylar olsun gerek ben olayım, fikir beyan ederseniz ben de takip edebilirim... (mesela şu olayda şunlar ciddidir, şunlar normaldir gibi...)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...