Jump to content

Kadim Astoroloji de Gezegenler

nevermore

Önerilen Mesajlar

[TABLE=width: 780, align: center]

[TR]

[TD=width: 768]

[TABLE=width: 99%]

[TR]

[TD=width: 100%]

[TABLE=width: 99%]

[TR]

[TD=width: 100%, colspan: 4]Modern gezegenlerin (Uranüs, Neptün Pluto) keşfiyle birlikte Astrolojide 10 gezegenin (Güneş dahil) varlığı kabul edilmeye başlamıştır. Oysa kadim Astroloji yedi göksel kuvvetin varlığıyla şekillenmiştir. Burada bu yedi gezegenden; onların hangi kuvvetleri sembolize ettiklerini ve birbirleriyle olan ilişkilerinden kısaca bahsedeceğiz...[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD=width: 100%, colspan: 4][/TD]

[/TR]

[TR]

[TD=width: 100%, colspan: 4][TABLE=width: 100%]

[TR]

[TD=width: 8%]http://www.astroset.com/images/Saturn1.jpg [/TD]

[TD=width: 92%]SATÜRN(Hazinedar):Bir elinde gereklilik ve ebediyet çemberi; diğer elinde ölüm vardır. Zamanı yönetir. Sorumluluk ve kısıtlama getirir. Tüm gezegenlerin içinde en güçlü ve çoğu kez de en olumsuz olarak nitelendirilir. Hatalara izin vermez. Yavaş ve sabırlı olmayı öğretir. Düşüncenin en yüksek biçimini temsil eder. Dikkat ve özen ister. Tutkuları soğutur. Büyük öğretmendir ve insan ömründe ilk dersini 29-30 yaşlarında tamamlar.[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD=width: 8%]http://www.astroset.com/images/jupiter1.jpg[/TD]

[TD=width: 92%]JÜPİTER(Hakim):Göklerin ve iyiliklerin babası. Tüm yaşayanlara genişlik, iyilik, adalet, bereketi taşır. Soylu ve adil bir yöneticidir. Yüksek ahlaksal ve insancıl değerleri anlatır.Dolaysız ve güçlü; sempatik ve nazik bir tavrı vardır. Öğretici, bilgi verici ve genişletici nitelikleri yüzünden en büyük saadet olarak bilinir. 12 yılda bir yeni gelişim süreçleri başlatır.[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD=width: 8%]http://www.astroset.com/images/mars1.jpg[/TD]

[TD=width: 92%]MARS(Asker):Tanrısal onur ve güçle savaşan gerçek savaşçıdır. Acımasız ama cesurdur. Savaşı getirir. İnsanda girişim ruhu, cesaret, mücadele ve başarı isteği olarak kendisini gösterir. Baş edilmez, boyun eğmez ,yorulmaz bir kuvvettir. Yabani, acımasız ve değiştiricidir. İster ve elde eder. Demir, çelik, ateş ve tüm silahlar onun yönetimindedir. Yaklaşık her iki yılda yeniden bir mücadele dönemi başlatır.[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD=width: 8%]http://www.astroset.com/images/sun1.jpg[/TD]

[TD=width: 92%]GÜNEŞ (Sultan):Işık kaynağıdır. Bizim ışığımızın da bağlı olduğu merkezimizdir. Yaşam verir. Her şey onunla hayat bulur. Sağlam, kararlı, açık, güvenli ve cömerttir. Tüm sıkıntılarda ümittir. Koruyucu ve güçlendiricidir. Yiğitlik, gençlik ve güç getirir. Her yıl yeniden yaşam gücünü yeniler. Hayat ipliği ona bağlıdır. Özellikle erkekler için çok daha önemlidir.[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD=width: 8%]http://www.astroset.com/images/venus1.jpg[/TD]

[TD=width: 92%]VENÜS(Sanatçı):Büyülü kemeriyle aşk ve sevgi onun elindedir. İlk dişilik sembolüdür. Hissetme melekesi onun elindedir. Zevk, eğlence, sevinç ve mutluluk getirir. Zevk arayışı insanı güzelliklere götürür. Sanatsal duygular onunla ilerler. Duygu, heyecan, tutku ve arzularla iş görür. İyi tabiatlı,sevimli ve ince bir mizaç kazandırır. Özellikle kadınlar için çok daha önemlidir.[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD=width: 8%]http://www.astroset.com/images/mercury.jpg[/TD]

[TD=width: 92%]MERKÜR(Yazar):Elinde harp ile haberci olarak iş görür. Tarafsız ve nötrdür. Sıcak yada soğuk, doğru yada yanlış yoktur onun için. Onun doğal iş görme yeteneği için bu tarafsızlık gereklidir. Algıyı yönetir ve güçlendirir. Akıl ve ona bağlı konuşma yeteneği onun etkisi altındadır. Sadece aldıklarını aktaran bir aracıdır o. Tek başına bir etki değildir.[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD=width: 8%]http://www.astroset.com/images/moon.jpg[/TD]

[TD=width: 92%]AY(Vezir):Her şeyin dişil üretken ilkesini temsil eder. Ana'dır. Uyku, bilinçaltı ve içgüdüsel duygular onunla iş görür. Değişken, kararsız ve hassastır. Dönüştürülebilir niteliktedir. 28 günde yeniden başlar. Yaradılışın temel vasıtasıdır. Tutkulu bir tabiata sahiptir.[/TD]

[/TR]

[/TABLE]

[/TD]

[/TR]

[TR]

[/TR]

[TR]

[TD=width: 81%, colspan: 3]

GEZEGENLERİN ETKİLİ OLDUĞU ZAMANLAR

[/TD]

[TD=width: 19%]

GEZEGENLERİN BİRBİRLERİYLE ETKİLEŞİMLERİ

[/TD]

[/TR]

[TR]

[/TR]

[TR]

[TD=width: 11%][/TD]

[TD=width: 16%]

GÜNDÜZ

[/TD]

[TD=width: 18%]

GECE

[/TD]

[TD=width: 55%][TABLE=width: 100%]

[TR]

[TD=width: 50%]

Dost

[/TD]

Düşman

[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD=width: 50%][/TD]

[TD=width: 50%][/TD]

[/TR]

[TR]

GÜNEŞ-MERKÜR

[/TD]

GÜNEŞ-SATÜRN

[/TD]

[/TR]

[TR]

MERKÜR-VENÜS

[/TD]

AY-GÜNEŞ

[/TD]

[/TR]

[TR]

AY-JÜPİTER

[/TD]

MERKÜR-JÜPİTER

[/TD]

[/TR]

[TR]

AY-VENÜS

[/TD]

VENÜS-SATÜRN

[/TD]

[/TR]

[TR]

VENÜS-MARS

[/TD]

MARS-AY,MERKÜR

[/TD]

[/TR]

[TR]

MARS-SATÜRN

[/TD]

JÜPİTER-VENÜS

[/TD]

[/TR]

[/TABLE]

[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD=width: 16%][/TD]

[TD=width: 18%][/TD]

[/TR]

[TR]

[TD=width: 11%]Pazar[/TD]

GÜNEŞ

[/TD]

MERKÜR

[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD=width: 11%]Pazartesi[/TD]

AY

[/TD]

JÜPİTER

[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD=width: 11%]Salı[/TD]

MARS

[/TD]

VENÜS

[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD=width: 11%]Çarşamba[/TD]

MERKÜR

[/TD]

SATÜRN

[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD=width: 11%]Perşembe[/TD]

JÜPİTER

[/TD]

GÜNEŞ

[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD=width: 11%]Cuma[/TD]

VENÜS

[/TD]

AY

[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD=width: 11%]Cumartesi[/TD]

SATÜRN

[/TD]

MARS

[/TD]

[TD=width: 55%][/TD]

[/TR]

[TR]

[TD=width: 16%][/TD]

[TD=width: 18%][/TD]

[TD=width: 55%][/TD]

[/TR]

[TR]

[TD=width: 100%, colspan: 4]

GEZEGENLERİN GÜÇLÜLÜK DURUMLARI

[/TD]

[/TR]

[TR]

[/TR]

[TR]

[TD=width: 100%, colspan: 4][TABLE=width: 100%]

[TR]

[TD=width: 20%][/TD]

[TD=width: 20%]YÜKSEK[/TD]

[TD=width: 20%]DÜŞÜK[/TD]

[TD=width: 20%]GÜÇLÜ[/TD]

[TD=width: 20%]ZARARLI[/TD]

[/TR]

[TR]

[/TR]

[TR]

[TD=width: 20%]SATÜRN[/TD]

[TD=width: 20%]TERAZİ[/TD]

[TD=width: 20%]KOÇ[/TD]

[TD=width: 20%]OĞLAK/KOVA[/TD]

[TD=width: 20%]YENGEÇ/ASLAN[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD=width: 20%]JÜPİTER[/TD]

[TD=width: 20%]YENGEÇ[/TD]

[TD=width: 20%]OĞLAK[/TD]

[TD=width: 20%]YAY/BALIK[/TD]

[TD=width: 20%]İKİZLER/BAŞAK[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD=width: 20%]MARS[/TD]

[TD=width: 20%]KOÇ/AKREP[/TD]

[TD=width: 20%]TERAZİ/BOĞA[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD=width: 20%]GÜNEŞ[/TD]

[TD=width: 20%]KOÇ [/TD]

[TD=width: 20%]TERAZİ[/TD]

[TD=width: 20%]ASLAN[/TD]

[TD=width: 20%]KOVA[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD=width: 20%]VENÜS[/TD]

[TD=width: 20%]BALIK[/TD]

[TD=width: 20%]BAŞAK [/TD]

[TD=width: 20%]BOĞA/TERAZİ[/TD]

[TD=width: 20%]AKREP/KOÇ[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD=width: 20%]MERKÜR[/TD]

[TD=width: 20%]KOVA[/TD]

[TD=width: 20%]ASLAN[/TD]

[TD=width: 20%]İKİZLER/BAŞAK[/TD]

[TD=width: 20%]YAY/BALIK[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD=width: 20%]AY[/TD]

[TD=width: 20%]BOĞA[/TD]

[TD=width: 20%]AKREP[/TD]

[/TR]

[/TABLE]

[/TD]

[/TR]

[/TABLE]

[/TD]

[/TR]

[/TABLE]

[/TD]

[/TR]

[/TABLE]

[TABLE=width: 780, align: center]

[TR]

[TD][TABLE=width: 100%]

[TR]

[TD=width: 31%][/TD]

[TD=width: 35%][/TD]

[TD=width: 34%][/TD]

[/TR]

[TR]

[/TR]

[/TABLE]

[/TD]

[/TR]

[/TABLE]

Alıntıdır

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Dost -düşman tablosu, özellikle mars-Satürn ve Venüs- jüpiter etkileşimleri olmak üzere biraz tuhaf ve kişisel olmuş. Kadim astrolojide ben böyle bir tablo şuana kadar görmedim. Gözümden kaçtıysa affola. Güzel paylaşım sanırım seni de astroloji alanına daha fazla yönlendirmeyi başardık. Gerçi kükreyen güneş , satürn ve karma gibi efsane kült konuların var forumda. Az faydalanmamıştım:)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Dost -düşman tablosu, özellikle mars-Satürn ve Venüs- jüpiter etkileşimleri olmak üzere biraz tuhaf ve kişisel olmuş. Kadim astrolojide ben böyle bir tablo şuana kadar görmedim. Gözümden kaçtıysa affola. Güzel paylaşım sanırım seni de astroloji alanına daha fazla yönlendirmeyi başardık. Gerçi kükreyen güneş , satürn ve karma gibi efsane kült konuların var forumda. Az faydalanmamıştım:)

Venüs balıkta yücelir Mars oğlakta. Bağlantıyı gösterir sanırım

Edit: Çok pardon sabah sersemliği işte anlatmamışım. Venüs ile Jüpiter doğası zıtlaşır çünkü Jüpiter tanrısal bağı, Venüs sapkınlığı gösterir. Dolayısı ise Venüs Jüpiter burçlarına geldiği zaman (Özellikle balık) sapkın yönlerinden arınır ve güçlü konumda olduğu söylenir. Mars ise Satürn'ün yardımcısıdır. Mars insana direnme gücü vermeden Satürn'ün dersleri sadece birer eziyettir, Satürn olmadan Mars sadece saldırgan kuduz bir köpektir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

benimde tek zararlı gezegenim bu venüs koç fakat karşılıklı ağırlamadan dolayı yarı zararlı mars boğa venüs koç birbirlerinin gezegenindeler bu durumda venüs boğa mars koç olabiliyor.bir de dip not ay ikizler burcunda zararlıdır duygu ve bilinç altı ay ve ikizlerin yüzeysel bilgisi ve çok değişkenliği ile zarar görür.ay sol gözü güneş sağ gözü yönetir

(ben sol gözüme üç kez çok ciddi hastalık ve darbe almışımdır fakat hepsini mucize dencek şekilde sıfır hasarla atlattım.doktorlar görme yeteneğimi kaybedebilceğimi bile söylerken ertesi ay hiç bir bulgu kalmamıştı ve onlar bile şaşırmıştı.)çünki güneş ve jüpiter doğal koruma verir buda astrolojik anlamda mucize değil doğaldır.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

benimde tek zararlı gezegenim bu venüs koç fakat karşılıklı ağırlamadan dolayı yarı zararlı mars boğa venüs koç birbirlerinin gezegenindeler bu durumda venüs boğa mars koç olabiliyor.bir de dip not ay ikizler burcunda zararlıdır duygu ve bilinç altı ay ve ikizlerin yüzeysel bilgisi ve çok değişkenliği ile zarar görür.ay sol gözü güneş sağ gözü yönetir

(ben sol gözüme üç kez çok ciddi hastalık ve darbe almışımdır fakat hepsini mucize dencek şekilde sıfır hasarla atlattım.doktorlar görme yeteneğimi kaybedebilceğimi bile söylerken ertesi ay hiç bir bulgu kalmamıştı ve onlar bile şaşırmıştı.)çünki güneş ve jüpiter doğal koruma verir buda astrolojik anlamda mucize değil doğaldır.

.

Karşılıklı ağırlamalarda , senin haritandan örnek vereceksem . Mars koç burcunda venüste boğa burcundaymış gibi çalışabiliyor , Karşılıklı ağırlamaların dereceleri var , Yönetici -Yönetici ,Yücelme -Yücelme ve Güçlü-Güçlü karşılıkları gibi ve en güçlüsü de yönetici olduğu burçlarda çalışıyor karşılıklı ağırlamaların . Atatürkün rektifiye edilmiş haritasında mars kova burcunda ,Satürn de koç burcundaydı dolayısıyla , Atatürkün marsı hem koç hemde kovadaymış gibi çalışıyordu .Hem devrimci ,Yenilikçi Hemde yıkıcı ve savaşçı bir konumda burada mars . Burada ay ikizler göz için o kadar da tehlikeli değil , Önemli olan ayın alqol gibi kötücül sabit yıldızlarla kavuşması ve 12.ev gibi düşük ev konumlarında bulunması . Yorumların ve astroloji alanına tekrardan katıldığın için teşekkürler . :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

evet mars boğada çalışırken ben çok direngenim.en önemli özelliğim diye bilyorum.inatçı değil direngen stabil kalırım harekete geçmem ama ben kazanırım vs...mars koçta çok atletik yapı sporla ilgi alaka özellikle dövüş sanatları verdi.ikiside çalışıyor doğru söylüyorsun.fakat kötü olan açıları yok birbirine venüs koç sekizde mars boğa dokuzda :/

ay 10ncu ev ama gerçekten sol gözüme çok şey yaptı ama hiç bişi yok ne bir iz ne görmede hasar.

önemli bir örnek: annem katarak ameliyatı olcaktı beni aradı sağ gözündendi ve güneş konumuna bakarak verilen tarihin onun için olumlu olcağını korkmamasını söyledim.ve gerçekten çok başarılı bir ameliyat oldu.üç ay sonra sol gözü için ameliyat tarihi verildi baktım ayın açılarını büyük risk yok ama iyide görünmüyor dedim.doktor değiştirmedi tarihi ve gerçekten problemli oldu ve sol gözünden ikinci ameliyat tarihi verildi ve verilen tarih uygundu şuan çok iyi.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

zararlı kategorisi aklıma sigara alkol alışkanlığını hatırlatıyor.

x-venüs nerde

y-koçta

x-kesinlikle sağlığa zararlı (:))

[TABLE=class: cms_table, width: 99%]

[TR]

[TD=width: 100%][TABLE=class: cms_table, width: 99%]

[TR]

[TD=width: 100%, colspan: 4]

GEZEGENLERİN GÜÇLÜLÜK DURUMLARI ile ilgili aklıma takılan sorular

[/TD]

[/TR]

[TR]

[/TR]

[TR]

[TD=width: 100%, colspan: 4][TABLE=class: cms_table, width: 100%]

[TR]

[TD=width: 20%]YÜKSEK[/TD]

[TD=width: 20%]DÜŞÜK[/TD]

[TD=width: 20%]GÜÇLÜ[/TD]

[TD=width: 20%]ZARARLI[/TD]

[/TR]

[TR]

[/TR]

[TR]

[TD=width: 20%]SATÜRN[/TD]

[TD=width: 20%]TERAZİ(dengesizliği sınırlıyor mu ki?)[/TD]

[TD=width: 20%]KOÇ(Atılganlığı bastırıp sabrı azaltıyor mu ki?)[/TD]

[TD=width: 20%]OĞLAK/KOVA(oğlağın kendi bir numaralı gezegeni azime azimmi katıyor?kovanın dağınık enerjisine disiplin mi veriyor?)[/TD]

[TD=width: 20%]YENGEÇ/ASLAN(yengeçte vicdani gel gite mi sebep?aslanda da diktatör mü yapıyor neden aslana artı bi katkısı yok?)[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD=width: 20%]JÜPİTER[/TD]

[TD=width: 20%]YENGEÇ(vicdani vericiliği mi arttırıyor yada hayır severliği?)[/TD]

[TD=width: 20%]OĞLAK(insanın elini mi cimrileştiriyor yada bolluğu mu sınırlandırıyor?)[/TD]

[TD=width: 20%]YAY/BALIK(yayı daha dindar mı yapıyor?balığın vicdanını mı artırıyor?)[/TD]

[TD=width: 20%]İKİZLER/BAŞAK(sürekli iletişim içinde kaybolup gitmeye mi sebep bir sürü yüzeysel bilgiye?başakta da oğlak gibi cimrileştiriyor mu insanı?)[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD=width: 20%]MARS[/TD]

[TD=width: 20%]OĞLAK(çalışma azmini mi arttırıyor yada marsın enerjisinı daha mı yapıcılaştırıyor)[/TD]

[TD=width: 20%]YENGEÇ(korkakça bir saldırganlığa mı yol açıyor.yengeç sonuçta önsezili bir burç.)[/TD]

[TD=width: 20%]KOÇ/AKREP(fazla çoşkuya asabiyete mi yol açıyor güçlü filan derken koç marsla,akrep mars arasında fark ne ikisinde de enerji patlaması oluyorsa?)[/TD]

[TD=width: 20%]TERAZİ/BOĞA(pasifleştiriyor mu marsı? bu iki burçta ağrıdır hani Türkiyeninde marsı terazi ne yazıkki)[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD=width: 20%]GÜNEŞ[/TD]

[TD=width: 20%]KOÇ(marsa göre koçu nasıl coşturuyor güneş?)[/TD]

[TD=width: 20%]TERAZİ(yani tüm terazilerin benliği zayıf mı yazık değil mi terazide doğanlara :()[/TD]

[TD=width: 20%]ASLAN(güneş tam anlamı ile mi yansıyor aslanda?)[/TD]

[TD=width: 20%]KOVA(terazideki düşükten farkı nedir kovadaki güneşin zararından tüm kovalar kulaklarını 4 açmış bizi (dinliyor)[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD=width: 20%]VENÜS[/TD]

[TD=width: 20%]BALIK(venüsün doğası gereği sanatkarlığı mı arttırıyor.venüs zaten sanatçı balıkla beraber fazla gelmez mi bu[/TD]

[TD=width: 20%]BAŞAK(venüsün tüm cazibesini emiyor mu başak illa venüs vamp mı olmak zorunda sade ve kibar olamaz mı?[/TD]

[TD=width: 20%]BOĞA/TERAZİ(Bu burçlarda 2 çeşit aynı gezegen yönetmesine rağmen neden farklı neden boğada bu kadar maddi)

[/TD]

[TD=width: 20%]AKREP/KOÇ(illa bu burçlarda venüsü olanlar hep arkadaşlarının kafasını mı kıranlar venüs burdaysa illa vamp mı olmalı hem akrep sabit bir burçken?[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD=width: 20%]MERKÜR[/TD]

[TD=width: 20%]KOVA(başak ve ikizlerle takılırken ikisininde pek az etmediği kovada neden yükselir bu gezegen.ayrıca her zaman ikizlerle kova anlaşmaz ikisi de çok bilmiş[/TD]

[TD=width: 20%]ASLAN(aslandaki merkür bağnazlık mı verir yani cıvıl cıvıl aslana yakışır mı bu?sözü senet olur mu olmaz mı bu değişken gezegen?[/TD]

[TD=width: 20%]İKİZLER/BAŞAK(biri iletişimsel biri maddi yine venüs gibi bir hava biri toprak,başak toprak olunca durağan ama ikizlerde hızlı ve yorucu yani başakların zihni daha mı yavaş gidiyo?

[/TD]

[TD=width: 20%]YAY/BALIK(merkürle bu burçlar buluşunca neden dağılırlar?neden bu burçlarda zihin karışık ve bulanık o kadar mı yani hiç evrensel hümanist düşünemezler mi?[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD=width: 20%]AY[/TD]

[TD=width: 20%]BOĞA(ay yengeçe yakışıyorsa burda duyguları azalıp maddileşmez mi? ay yengece göre evcimenlik artar mı azalır mı?[/TD]

[TD=width: 20%]AKREP(neden ay akrep olunca hep kötü derler akrepte su neden düşsün bu kadar duygularda neden kontrol sağlamaz?[/TD]

[TD=width: 20%]YENGEÇ(kendini yansıtmasına rağmen neden pintiliği arttırır çözemedim)[/TD]

[TD=width: 20%]OĞLAK(ayı oğlakta olan hiç mi, hissedemez duygudan duyguya koşamaz.bazen ağlama krizlerine girip rahatlamaz.[/TD]

[/TR]

[/TABLE]

[/TD]

[/TR]

[/TABLE]

[/TD]

[/TR]

[/TABLE]

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Madam, gerçekten inanılmaz yüzeysel düşünüyorsunuz ve yargı veriyorsunuz. Ay burcunuzun Yay olduğu gerçekten belli.

Yöneticilik bir gezegenle bir burcun eşleştirilmesi, birbirine uygun olarak davranması sonucunda uyumlu oldukları kanısına varıldığına verilir. Yay takım yıldızının üzerinde "Jüpiter" yazdığı için değil. Aynı şekilde zararlı konum gezegenin etkilerinin o burçta farklı etkiler vermesinden dolayı verilir, ancak o gezegenin işi o olmadığı için ilgilendirdiği konular zarar görür.

Kova burcu ilginçliği ve değişikliği değil sıkı bir öğretmeni temsil eder. Kova burçları hakkında böyle bir yoruma ulaşmanız doğal çünkü Kova burçları size ilginç ve değişik şeyleri kabul ettirerek ufkunuzu genişletmeye, farklı bir bakış açısı kazandırmaya çalışır. Bu yüzden size arkadaş gibi yaklaşmak adına sizin gibi olduğunu size kabul ettirmeye çalışır. Böylece siz kolayca empati kurabilir ve kolayca benimseyebilirsiniz. Size öğretmen bir burcun yönetici gezegeni Mars mı olmalıydı? Fena fikir değil, zira Mars Kova'da gerçekten Kova burcunun doğasına uygun davranır ancak Mars'ın görevi fikirleri ve düşünceleri kabul ettirmek değil enerji ve güç sağlamaktır. Onun için dışa dönük enerji konusunda çok iyi olan Koç burcu Mars'ın yöneticisi olduğu bir burç iken içe işleyen enerjiyi temsil eden Akrep ise dönük enerji konusunda Mars'ın yöneticiliğine layık görülmektedir. Öğretmen bir gezegen olan Satürn ise öğretmen bir burç olan Kova'ya layık görülmesi daha iyi değil mi? Satürn'ü Kova'da olan kişiler değişik fikir ve şeyleri kabul ettirmek için oldukça çabalar.

Güneş "Ben!" der ve kişinin benliğini yönetir. O olmadan hayat olmadığı gibi bir insan tam olarak var olmaz. Terazi burcu ise tam tersi "Sen!" der. Güneş bu yüzden Terazi burcuna uygun bir benlik kazandırmaya çalışırken gerçekten enerjinin büyük bir kısmını kaybeder ve düşük olarak etiketlenir. Çünkü burada kişi karşısındaki insanı düşünmekten kendisine zarar ayıramaz, böyle bir kişilik kazanır. Zıt burç olan koç burcunda ise Koçun "Ben yaparım" doğasına tam güç destek verir. "Ben yaparım" kelimesi Güneş buradayken "Ben kendim için yaparım!"a dönüşür ve Güneş burada kişiliğin oluşumunda tam anlamıyla güç sahibidir. Kova'da ise artık kişilik kişiyi etkileyeceğine bütün bir toplumu etkilemeye başlar ve Güneş'in ilgilendiği konu bu değildir, Güneş kişilik oluşumu ile uğraşır.

Mars enerji verir demiştim ve nasıl olurda Oğlak burcu Mars'ın güçlendiği konum olur diye merak etmiştin. Cevabı açık, Mars "Vuralım! Kıralım! Yakalım! Bulduğumuz kızı s***lim! (Bunu şaka olsun diye yazmadım.)" tarzı durdurulamayan bir enerji yönünden bir enerji verirken Oğlak burcu "Dur orada evlat... Her şeyin bir sırası bir nizamı var." der ve Mars'ı dizginler. Mars bu konumda disipline girince o yıkıcı enerji bir anda yapıcı enerjiye dönüşür ve Mars güçlenmiş kabul edilir. Üstelik Oğlak burcu hırslı ve yorulmak bilmeyen bir burç olduğu için Mars Oğlağın bu yönünden ciddi anlamda etkilenir. Zıt burcu Yengeç ise enerji konusunda yetersizdir, Mars ne kadar enerji sağlamaya çalışsa da Yengeç öyle çok aktif bir burç değildir. Mars bu burçtan enerji sağlayamaz, pasif kalır. Boğa burcunda ise Mars tamamen tehlikeli bir hale girer. Enerji kontrolsüz olarak birikir birikir ve en sonunda pat diye patlar, kişinin kendi kontrolünü kaybetmesine neden olur. Sonuç gerçekten zararlıdır ve bırakta bu konumda zararlı olarak anılsın. Terazide ise kişi sahip olduğu enerjiyi doğrudan karşısındaki kişiye aktarır, karşısındaki kişiye saldırmaya ve enerjisini karşısındakinden çıkarmaya çalışır. Tehditkar olur ancak elinden hiçbir şey gelmez, çünkü enerjisini tehditler savurmaya harcamıştır. Türkiye'ninde yıldız haritasında Mars Terazidedir. Recep Tayyip Erdoğan'ın konuşmalarından tutun Atatürk'ün konuşmalarına kadar inceleyin gelen dış ülkeleri tehdit etmiş giden tehdit etmiş. Ama yeterli askeri güç? Siyasete girmek istemiyorum.

Sonradan gelen not: Oğlak ve Koç enerjiyi temsil eden iki öncü burçtan biridir. Oğlak burcunun sahibi olduğu tepe noktası ve Koç burcunun sahibi olduğu yükselen nokta kişiliği oluşturan önemli noktalardan biridir. Diğer iki öncü burç Yengeç ve Terazi enerjisizliğin öncüleridir. Kişinin yükseleni Koç ise Oğlak burcu tepe noktasına düşeceği için Oğlak burcundaki gezegen kişiliğin oluşumunda ciddi söz sahibidir.

Venüs Balıkta sapkınlığından arınır ve tamamen saf güzellik şeklinde kişiye kazandırılır. Kişi ne denli sanatsal bir açıya sahip olduğunu bilse dahi bunu karşısındakinin kafasına kakmaya çalışmaz. Bunu kendi sanatsal çalışmalarında vurgular. Üstelik kişi hiçliğin kendisinden güzellikler elde etmenin şansına varır. Başakta ise Venüs detayların arasında mahvolur, günlük hayatın rutinliğinden hiçbir şey elde edemez. Boğulur gider. Terazi ve Boğa'da yönetilir kazanır. Terazi güzel hitabet ve romantiklik burcudur. Romantiklik ve güzel hitabetler Venüs tarafından karşılandığı için haritada Venüs'ün alacağı konum Terazinin bu yönlerini doğrudan etkiler, kısacası Venüs bu burcun yöneticisidir. Boğa burcu ise rahatlığın ve güzelliklerin burcudur. Venüs'ün alacağı etkiler ve konumu Boğa burcunu doğrudan etkiler. Mesela Venüs Balık burcundaysa Terazi kendi içinde karşısındaki kişine derin bir sevgi besler ve kişiye bunu rahatça aktarır, Boğa'daysa kişi kendi derinliği içerisinde rahatı ve huzuru bulur. (Gelelim neden Koçta ve Akrepte zararlıdıra) Ancak Venüs Koçta olursa Terazi burcu kişisi karşısında olan kişiye romantikliğini dengesiz hareketleri ve saldırganlığı ile açıklamaya çalışır, Boğa ise kendi içerisinde güzellikler ve hoşluklar yerine Koç burcunun korkunç enerjisini depolamaya başlar. Akrepte olursa Terazi burcu karşı kişiye romantikliğini cinsel ilişkilerde verir, diğer alanlarda esirger; Boğa burcu ise huzuru cinsel ilişkilerde bulur. (Hayda...)

Merkür aslında Kova'da değil Başakta yücelir. Yani hem Başakta yöneticidir hemde Başakta güç bulur. Nasıl? Başak burcu Merkür'ün sahip olduğu yetilere sahiptir ve Merkür'ün temsil ettiği "Akıl" Başak burcunda büyük önem taşır. Aynı şekilde Merkür bu alanda gerçekten ciddi bir düzene girer ve bir anlam kazanmaya başlar. Akıl detaylara yönelir ve organizasyona odaklanır. Zıt burcu olan Balıkta ise Merkür hem güçsüz kalır hemde zararlı nitelikler kazanır. Balık burcu hiçliğin, kaybolmuşluğun temsilcidir ve akıl Balık burcunun temsilcisi olduğu anne karnı ve tamamen ölüm konularında tamamen yok olur. (Düşer yani.) Üstelik Merkür bu konumlarda sahip olduğu yetiyi tamamen ruha yönlendirir, akla değil. (Zararlı olur.) Bir diğer zıt ikili ise İkizler ve Yay. İkizler burcundaki Merkür tam olarak akılla ilgilenir ve aklın temsilcisi olur. Kişi kendi aklını iletişim yolula karşısındaki kişiye gösterebilir bu konumda. Ayrıca İkizler burcu düşünmek üzerine kuruludur ve Merkür neredeyse İkizler kişisi o yönde düşünmeye başlar. (Akrepte ise İkizler kişisi büyülere, insan psikolojisine ve astrolojiye meraklı olur.) İkizlerin zıttı Yayda ise merkür aklı geride bırakıp fanatizmle uğraşmaya başlar. Yay burcu inancını doğrudan fanatikliğinden alır ve sorgulamayı reddeder. Sorgulamamak Merkür'ün doğasına zıttır, Merkür nasıl sorgulanmayacağına dair fikirler üretmeye başlar, iyicene işin içinden çıkmaza girer.

Ve Ay... Ay duygusallığı ve anneliği temsil eder. Biliyorsunuz. Yengeçte aynı şekilde duygusallığı ve anneliği temsil eder, böylece Ay'ın alacağı etkiler direkt Yengeç burcunu etkiler. Boğa burcundaki Ay kişinin şefkat dolu olduğunu gösterir, böylece kişi aradığı sevgiyi kendinde bulur. Boğanın zıttı Akrepte ise korkunç bir hal alır Ay. Kişi sevgisiz büyümüş, sevgisiz kalmış ve Akrep'in karanlık vampiri doğasında Ay kaybolmuştur. Böylece ay burcu akrep olan kişide Ay düşer ve kişi iyicene duygusuz olur. Oğlak burcunda ise Ay zannettiğinizin aksine ağlamaklı bir hal alır. Kişi çocukluğunu küçük emrah modunda geçirmiş, sevgi gördüğü insanların başına en sonunda kötü şeyler gelmiş ve sevgiyi almış ama yeterince doymamıştır. Oğlak burcundaki Ay kişiye "Seni artık seven, sana yardımcı olacak kimse kalmadı, kendini kurtar." tarzı bir hayat felsefesi verir ki bu Ay'ın görevi değildir ve Ay farklı yönde çalıştığı için zararlı konuma düşer.

Son olarak Jüpiter hakkındaki çıkarımlarınız doğru. Ancak zararlı konum olayını pek anlamamışsınız. Jüpiter'in ilgilendiği konular yaratıcılık ve Tanrısal bağ. Yay ve Balık Tanrıya en yakın iki burçtur, bu yüzden Jüpiter bu konumlarda ciddi anlamda yücelir. Peki ya kişinin yaratıcılığının geri planda kaldığı ve Tanrısal bağı unuttuğunu temsil eden iki burç nedir? Başak ve İkizler. Jüpiter bu konumlarda kişiye analitik bir güç verir ama Jüpiter beynin sol tarafıyla değil sağ tarafı ile ilgilenir, yani yapması gereken ise ters hareket eder ve çat diye zararlı etiketini yer.

Sanırım bu işi iyicene anladınız madam Tuğse. :p

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

let dostum senin sorunun ne biliyormusun :D.....ayrıca ben yüzeysel düşünüyorsam.rezzan kiraz ablamız 7 kat gökten bakıyordur.belkide gezegen durmaz yerinde açıları baki kalır.progresif mi doğum mu bilemedim hangisi birinci elden etkili.ayı yay biri olarak hiç üstüme alınmıyorum yüzeyselliği.belkide bir sürü zararlı konumd gezegeni olup yıldız gibi parlayanlarla.gezegenleri yöneticilerinde yada yükselmekte olup lafta zengin icraatte fakirleri açıklıyordur. sör lethal :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

let dostum senin sorunun ne biliyormusun :D.....ayrıca ben yüzeysel düşünüyorsam.rezzan kiraz ablamız 7 kat gökten bakıyordur.belkide gezegen durmaz yerinde açıları baki kalır.progresif mi doğum mu bilemedim hangisi birinci elden etkili.ayı yay biri olarak hiç üstüme alınmıyorum yüzeyselliği.belkide bir sürü zararlı konumd gezegeni olup yıldız gibi parlayanlarla.gezegenleri yöneticilerinde yada yükselmekte olup lafta zengin icraatte fakirleri açıklıyordur. sör lethal :D

Rezzan Kiraz'a zaten gıcık oluyorum çaktırma. :D Yüzeysellik iyidir, en kısa sürede en işe yarar bilgiyi elde edip başka konulara vakit ayırabilmenizi sağlar. Ancak bu pratik bilgiler biraz zaman içinde sorgulandığı zaman pek çok mantık hatası içerip kişiyi şüpheye düşürebilir. Burada konuya daha derin bakabilen birinin yardımı gerekir, onun için bu yazdıklarımı bir çeşit gövde gösterisi olarak değil bir yön göstermek olarak düşünün. Bununla beraber zararlı konum hakkında bahsettiğini anlayamadım... :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ay ikizler ilişkisini biraz daha açar mısın bilgin varsa? Ay burcum ikizler ve psikolojik olarak birkaç sıkıntım var, cidden beni yoran bir düşünce yönüm var. En basitinden uykusuzluk, veya yattıktan 3-4 saat sonra uyuyabilmek ve düşünmeye engel olamamak.

Ayrıca tek zararlı konum bu değil bende, venüsüm akrepte. Terazi burcu olmama rağmen akrep stelyumu var. Terazi burcuyum ve yükselenim Koç.:confused: Yükselenimden çok memnunum aslında ama zararlı konum olarak örnek vermek istedim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...