Jump to content

Okültizm E Book Paylaşımları

darqrose

Önerilen Mesajlar

Seni yaşının küçüklüğü ya da zekanla itham etmedim ki sadece bu davalardan işim gereği anlıyorum ben. ve forum kuralları açık, net. Zaten bizleri geliştirebilecek önemli yazıları elimizden geldiğince bu kitaplardan alıntılayıp burada paylaşıp duruyoruz zaten. Yasalar konusuna gelince; kütüphanelerde bu tür kitapların yer almamasından dem vursan sana katılırım. Ama geçim kaynağı yazdığı kitapların satılması olan kişinin kitabının onun izni olmadan paylaşılması bir nevi hırsızlıktır. Bu hırsızlığı hepimiz yapıyoruz elbette ama site kurallarının değiştirilmesini de beklemeyin...

Ayrıca bilgi için emek vermek, o bilgiyi daha verimli şekilde özümsememizi sağlıyor. Bu da bir gerçek...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben de PC'den kitap okuma olayına çok yabancıyım. Okurken cinnet geçirip kör olurum valla. Kitap dediğin elinde olucak, sayfaların kokusunu hissediceksiniz.

Bir kitaba ihtiyacım vardı, hiçbir şekilde piyasada yoktu. E - kitap olarak indirip, matbaada kitap hâline dönüştürdüm. O kadar nefret ediyorum bu e-kitap olayından.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Gelişmemizi yasalar engellemiyor. Oturup "beleş" bekleyen zihinlerimiz engel sadece. Bu konudaki yasalar da emeği koruyor. Ayrıca kitap basım konusunu çok iyi araştırmış biri olarak söylüyorum; bu konularda kitap yazan yazarlardan çok yayın evlerinin para kazandığı, yazara da kemik atar gibi cüzzi miktarlar verdiklerini ve buna rağmen bu insanların bu kitapları bastırdıkları gerçeğini göz önünde bulundurmak lazım.

Ek olarak piyasada bir sürü pdf kitap var ve " bedava". Geneli ingilizce. "Bulamıyorum" kısmı fazlasıyla samimiyetsiz ve ciddiyetsiz geliyor. Az önce Google'da Franz Bardron pdf yazdım, en azından 100 tane sitede indirme linki var. Eski ve tanınmış yazarlardan bu yolla 1000 e yakın pdf kitap indirebilirsiniz. Tamamını indirmek 24 saati geçmez. Yenilere de bi zahmet bütçe ayırmak dünyanın en zor şeyi değil.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Türkiye'de e-kitap olayını denetleyen bir yasa veya yönetmelik var mıdır bilmiyorum. Yoksa böyle bir düzenleme, bu bizim geri kalmışlığımızı çok güzel gösteriyor demektir. Yazarlar internet üzerinden kitaplarını e-kitap olarak satabilmelidir. Bu hem daha çok kazanmalarına neden olacaktır hem de korsanın önüne geçilmiş olunacaktır. Cüz-i bir fiyata satılan e-kitap daha tercih edilir olabilir.

Kitap okumayı alışkanlık haline getirenler için basılı bir kitap, e-kitap dan daha çekici geliyor. Buna katılıyorum. Hatta basılı bir kitap, e-kitaptan daha çabuk öğretici ve eğitici de olabilir. Ben bir konu hakkında detaylı bir öğrenme ihtiyacı duyduğum zamanlarda basılı kitapları tercih ediyorum. Fakat bilgiye erişimi bu kadar kolaylaştıran uygulamalara da kesinlikle kayıtsız kalmamak gerekiyor. Zaman artık çok daha hızlı akıyor. Bir bilgiye erişimi bu kadar kolaylaştıran ve çabuklaştıran bu tür uygulamalar kesinlikle desteklenmeli ve yasal olarak ne gerekiyorsa devlet yerine getirmeli.

Kuantum fiziği ile alakalı bir konu hakkında öğrenme ihtiyacı hissediyorsam gidip fizikle alakalı bir kitabı satın alıyorum mesela. Sahafları dolaşıyorum ya da kütüphaneye gidiyorum.

Bir bilgiyi araştırıyor isem, önce interneti, makaleleri ve e-kitapları tarıyorum. Mesela çok tanınmamış, bir kaç önemli görevde bulunmuş tarihi bir kişi hakkında araştırma yapmak istediğimde, eğer basılı kitapları tercih edersem yaklaşık olarak bir ay boyunca kitap taramam gerekebilir. Fakat internet taraması ile bu kişinin ailesinin yakın çevresinde olan bir yazarın, kendi hayatını ve anılarını anlattığı bir e-kitabın satır aralarında, benim araştırmama konu olan kişi ve ailesi hakkında bilgilerin olduğunu çok çabuk bir şekilde bulabiliyorum. Bu benim aylarımı değil sadece dakikalarımı alıyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Fikri Sınai Haklar Kanunu, telif haklarına ilişkin kuralları içerir. Bu kanun geri kalmışlık olarak nasıl algılanıyor anlamış değilim. Çünkü e-kitap satışı ülkemizde de mevcut ve normal kitaplardan daha da ucuz satılıyor bu kitaplar. Kanuna göre telif hakkının ihlali ücretsiz olarak bu kitapların indirilmesi ve indirilmesini sağlamaktan ibaret... Konu saçma sapan bir yöne gitti...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu tür muhabbetlerde ben, E-kitap nedir yahu .? Göz sinirlerinizi öldürüyorsunuz diye aklımdan bir düşünce geçiririm hep . Gidin taksimdeki ,Kadıköydeki sahaflara ,Hem bir hava almış olursunuz hemde göz sağlığınızı korumuş olursunuz . Ayrıca günümüzde kitap bastırmak çok yüklü ve riskli bir iş genellikle torpil olmadan her kitabı da basmıyorlar ,O yüzden telif haklarına saygı göstermek zorundayız , :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Seni yaşının küçüklüğü ya da zekanla itham etmedim ki sadece bu davalardan işim gereği anlıyorum ben. ve forum kuralları açık, net. Zaten bizleri geliştirebilecek önemli yazıları elimizden geldiğince bu kitaplardan alıntılayıp burada paylaşıp duruyoruz zaten. Yasalar konusuna gelince; kütüphanelerde bu tür kitapların yer almamasından dem vursan sana katılırım. Ama geçim kaynağı yazdığı kitapların satılması olan kişinin kitabının onun izni olmadan paylaşılması bir nevi hırsızlıktır. Bu hırsızlığı hepimiz yapıyoruz elbette ama site kurallarının değiştirilmesini de beklemeyin...

Ayrıca bilgi için emek vermek, o bilgiyi daha verimli şekilde özümsememizi sağlıyor. Bu da bir gerçek...

Hayır siz öyle dediniz falan demedim ben kendimi yargıladım yine kendimi yanlış anlatıyorum.

Öncelikle bazılarının ekmek parası falan demek biraz tuhaf o zaman internetten şarkıda indirip dinlemeyin o da yasalara aykırı neyse konu o değil şahsen ben bir yazar olsam ki özellikle spritüalist yazar olsam ya okuyamıyacak yada para vermeden okuycak deseler okusun derim.

Şimdi diyceksiniz ki sen çok basit düşünüyon belki o istemez falan şimdi zaten he saaflardan kitabı bulup okumuşsun he e-book okumuşsun e kitapda en azından birileri haksız kazanç elde etmiyor.

Bende vericek para yok yani şimdi herkez Türkiyede o parayı çıkartamıyacak kisme yok demesin beni kızdırıcak triplere girmesin ben hayatta iki şeye para yatırılması gerektiğine inanırım bir yemek iki kitap.

Siz yine yetişkinsiniz benim okuduğum kitapları görürlerse ki görücekler hiç özel hayata falan saygıları yok kendilerini komik göstermeye çalışan öğretmenlerle , öğrencilerle uğraşıcam kusura bakmayın yasalar yazılırken bana sorulmadı siz de kendinize ait olmayan fikirleri bu kadar savunmayın.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben de bir düzeltme yapayım. Matbaadan kitaba dönüştürdüğüm şu e-kitabın ne basımı vardı, ne de ikinci eli. Tarihle ilgili bir tez çalışmasıydı. Yazarı da hayatta değildi. Başka bir seçeneğim yoktu maalesef.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yeri gelir kitap alırım yeri gelir fotokopi çektiririm bence bu o kadar sorun olmamalı kiminin o an şartları müsait değildir veya durumu yoktur yapar eder veya kitabını bulamazsınız arkadaşınızda vardır o kitap ve çözümünü fotokopi çektirmekte bulursunuz.şartlar ve koşullar o an ne gerektirirse.. (pc den kitap okumak bana göre de sıkıcı :blink: eline kitap almanın o şekilde okumanın zevkini asla vermez)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben açıklayabileceğim kadar açıkladım. Açıklamayı algılamak ya da reddetmek sizin elinizde. Şarkılar konusunda da aynı şey söz konusu ve hatta bu nedenle işletmeler mekanlarında çaldıkları müzikler için ciddi paralar ödeyebiliyor. Sahaf ile e-book'un aynı şey olduğunu söylemek biraz tuhaf. Kitap 2. el olduğu için üzerinden tekrar telif alınmasının bir mantığı yok. Korsan kitap ile ücretsiz indirilen e-kitap aynı şeydir. Sadece kitap ve şarkı olarak bakmayın buna, bir programcının hazırladığı program da, java oyunları hazırlayan kişinin hazırladığı oyun da bu kapsamda korunuyor. Kendime ait olmayan fikirleri savunduğumu nereden çıkardınız? Hep doğru olduğunu düşündüğünüz şeyler mi yaparsınız? Doğru olmadığını bilerek insan hiçbir şey yapamaz mı? Ücretsiz kitap için kütüphanelere gidebilirsiniz ya da telif hakkı olmayan kitapları bu sitede bulabilirsiniz. Ama bu sitede telif hakkı ihlalini içerecek paylaşımlar yapmak yasaktır. Bu tür paylaşımlar kaldırılır. Konuyu bu kadar uzatmanın gereği yoktu...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu konu hakkında konuşmamaya çalışmamanızı anlamıyorum kitaplar üzerinde konuşuyoruz yani bir bakımdan , ben şuan bunları yazarken zaten masamın üstünde böyle bir kitap mevcut kütüphanede de William Blood'un bir kitabını bulup telefonumdan fotoğraf çekmiştim , yaptığım şeylerin doğru olduğunu düşünmüyorum ama doğru olan şeyi yaparım yani o an doğru geleni diyelim neyin yanlış olup olmadığını zaman gösterir bu meselede de biri bir kitap yazmışsa o kitap okunmalıdır sadece okunmalıdır yasalar falan hepsi hikaye yasalar yazarlar için değil yayınevleri için ve yazarın kitabını okumamı yazar istemediği sürece okumanın yanlış olmıyacağı kanaatindayim durum ne olursa olsun kitap okumak için suç işlenir ki bu suç değil benim doğrumdur burda yasak onu anladım bela almak istemiyorsunuz ama haklı olduğunuzu düşünmenizi istemiyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ama haklı olduğumuzu düşünüyorum :) Sabit fikirli değilim ama üzgünüm bunu hiçbir cümleniz değiştiremez.

Sabit fikirli değilim ama bunu hiç bir cümleniz değiştiremez ? error ?

Beni biliyorsunuz zaten bir kelimeyle evrenin var olduğuna inanıyorum sizi bu konudan çevirmem zor zaten hayatınızı kanunlar üzerine kurmak istiyorsunuz en basitinden bizim okulda okulun girişini öğrencilerin kullanması yasak öğrenciler giriş kapısının 3 de biri olan kantiin kapısını kullanmak zorunda okulun amblemiymiş o kapı o yüzdenmiş falan çıkışlarda kalabalık oluyor rahat çıkamıyoruz demiyorda müdür ... kanunu değiştirme gücüne sahip olan insanlar bunu istediği gibi kullanıcaklardır saçma örnek veriyorum güya size verilen yasaları sorgulamadan kabul etmeniz saçma şuan tartıştığımızda siz haklı olsanız dahi bu şekilde bir tutum yanlış şuan zaten olmadığını düşünüyorsunuzdur da ilerde bir gün kendi kafalarına göre yasaları değiştirseler (ilerde :D ) ne yapıcaksınız en basitinden daha burda kitap okumak ve izlenmesi gereken yasalardan bahsediyoruz sizi seviyorum yani forumdan gördüğüm kadarıyla ve bu yüzden cümlelerimle bir şeyleri değiştirmeye çalışıyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kelimelere çok fazla takılıp gerçek anlamı atlayarak hataya düşüyorsun indigo. Bu cümlenin farklı söylenişi; "sabit fikirli olmadığım halde bunun doğruluğuna inanıyorum." Mavi ekrana düşecek bir şey yok...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kelimelere çok fazla takılıp gerçek anlamı atlayarak hataya düşüyorsun indigo. Bu cümlenin farklı söylenişi; "sabit fikirli olmadığım halde bunun doğruluğuna inanıyorum." Mavi ekrana düşecek bir şey yok...

sabit fikirli olmadığınız konusunda sabit fikirlisiniz

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kelime oyunlarıyla karşındakini alt etmeye çalışarak asıl konudan uzaklaştığının farkında değilsin... Sana bu yüzden hataya düşüyorsun diyorum. Benim sabit fikirli olup olmamam konuyla alakası olmayan bir şey. Bu beni küçültmez ya da büyütmez. Ben sabit fikirli olmadığımı düşünüyorum, sen sabit fikirli olduğumu düşünüyorsun. Herkesin fikirleri aynı olacak diye bir kaide yok. Benim sana söylemek istediğim tek şey "herhangi bir düşünceni kabul ettirmeye çok fazla odaklanıyor olabilirsin bu sorun değil ama bunu yaparken fikirlerden sapıp kelimelere takılarak üstünlük kurmaya çalışırsan hata edersin"di. Bunu da sadece senin için yazıyorum. Her ne kadar savunma psikolojisi altında olup her cümleme bir cevap vermeye ihtiyaç duyuyor olsan da sakin kafayla düşündüğünde bu söylediğimin senin için olumlu bir şey olduğunu anlayacağını düşünüyorum. Şimdi son cümleyi söyleyip rahatlayabilirsin :) Daha fazla yazmayacağım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kelime oyunlarıyla karşındakini alt etmeye çalışarak asıl konudan uzaklaştığının farkında değilsin... Sana bu yüzden hataya düşüyorsun diyorum. Benim sabit fikirli olup olmamam konuyla alakası olmayan bir şey. Bu beni küçültmez ya da büyütmez. Ben sabit fikirli olmadığımı düşünüyorum, sen sabit fikirli olduğumu düşünüyorsun. Herkesin fikirleri aynı olacak diye bir kaide yok. Benim sana söylemek istediğim tek şey "herhangi bir düşünceni kabul ettirmeye çok fazla odaklanıyor olabilirsin bu sorun değil ama bunu yaparken fikirlerden sapıp kelimelere takılarak üstünlük kurmaya çalışırsan hata edersin"di. Bunu da sadece senin için yazıyorum. Her ne kadar savunma psikolojisi altında olup her cümleme bir cevap vermeye ihtiyaç duyuyor olsan da sakin kafayla düşündüğünde bu söylediğimin senin için olumlu bir şey olduğunu anlayacağını düşünüyorum. Şimdi son cümleyi söyleyip rahatlayabilirsin :) Daha fazla yazmayacağım.

Şuanda söyledğiniz şeyin benim için olumlu niyetlerle yazıldığının ve gayet de haklı olduğunuzun farkındayım teşekkür ederim konuyu dağıtmak zorunda kaldım çünkü büyük duvarları kırmak istiyordum küçük duvarlar karşıma çıktı üstünlük kurma isteğim olduğu için fikirleriinizi aşağı indirmediniz benim hatam

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Misafir
Bu konu artık başka yanıtlara kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...