Jump to content

Zeka ,Açılar ve Astroloji.

sidar

Önerilen Mesajlar

Zekada merkür tek parametre değildir

IQ testleri bir kişinin beyninin sadece bir bölümüne dair işlevi gösterebilir yani IQ test sonucunun kişi hakkında kısmen fikir vereceğini ama kesin sonucu veremeyeceğini düşünüyorum

çünkü

*hmm şey biraz Neptüne doğru yükselecez , kemerlerinizi bağlayın *http://www.astrodemo.org/forum/images/smilies/smile.gif

*Tiyatral Gitarist’in astrosohbet.com forumu içinde yazdığı yazılarda sık sık ifade ettiği fraktal kavramı ( hakkında bende çok bilgi sahibi değilim lakin bildiğim şeyi en iyi anlatan ifade FRAKTAL kavramı ) astrolojinin de özüdür*

Yani bir zerre içinde kainattan pek çok şey hakkında bilgi sahibi olmak

Yani herşeyin birbiriyle bağlantılı olması ki bunu bilim adamlarıda yeni yeni keşfediyor

Yani insan adlı canlıyı bir birim-bir organizma olarak kabul edelim / Güneş Sistemini de bir birim-bir organizma olarak kabul edelim

Allah tüm birimleri sanki iç içe geçmiş benzer kodlarla yaratmış görünüyor

Yani Güneş Sisteminin kalbi olan Güneş , insan organizmasının da kalbini ifade ediyor !

Yani Güneşten aldığı ışığa göre şekil alan Ay , kadının erkekten aldığı ışığa göre şekil almasını ifade ediyor ( bu erkeğin üstün olduğu anlamına gelmez yanlış anlaşılmasın , yapı böyle )

Beyin adlı birimi de bir tür organizma olarak düşünürsek ( ne demiştik , iç içe geçmiş sistem içinde sistemler ve hepsi benzer kodlara sahip yani insan organizması içinde beyin organizması )

Beynin içinde de Güneş Sistemine ait kodlarla karşılaşacağız noktasına varırız.

Yani beynin içinde de Plütoya ait , Ay’a ait , Venüse ait alt birimler var

Merkür bu alt birimlerden sadece bir tanesi

Niçin zeka denilince birincil aktör Merkür oluyor ?

Merkür beyin organizmasında ulaşımdan ve diğer aktörler arasındaki iletişimden sorumlu. Bir insanın beyni sürekli aktifse bunun anlamı , Merkürün beyin içindeki trafiğinin yoğun olmasıdır.

Oysa Merkürün bu aktifliği ZEKA kavramını tek başına ifade etmez

Çünkü beynin diğer aktörleri de ( adı üstünde beyinle alakalı olan herşey zekayla da bağlantılıdır ) zekayı etkileyecektir

Ve neyle karşılaşıyoruz ?

Çoklu zeka kavramıyla karşılaşıyoruz

Fikr vermesi açısından birkaç örnek ;

Venüs = sosyal zekayı

Neptün = sanatsal zekayı

Satürn ve Plüto = stratejik zekayı

Uranüs = deha adını verdiğimiz ham zekayı / buluşçu zekayı

vb. ifade ediyor.

Örneğin pek çok yüksek zeka belirtisi olan kişinin haritasında kollektif gezegenlerden birinin asc noktasında olduğunu görürsünüz

Nikola Tesla – Plüto & Asc

*Sharon Stone – Plüto & Asc ( hem seksi hem zeki hatun )

Peki ham haliyle ilk akla gelen zeka türü için doğum haritasında nelere öncelik vermeliyiz ?

Merkür , Uranüs , Pallas

*bu üçlünün diğer gezegenlerle bol bol açı yapması demek , ham zekanın beyin içinde diğer aktörlerle ilişki ağı zenginliği kurması demek oluyor.

Albert Einstein = Merkür-Satürn-Pallas stelyumuna sahip ve bu stelyum Uranüs ile bi-quintile açı yapıyor

Nikola Tesla = Mars-Uranüs bi-quintile açısına sahip (mars-uranüs bağlantısı elektrikle özdeşleştirilir ve Tesla elektriğin gerçek babası olarak bilinir )

Alıntıdır . Neptunian.org

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Peki haritamdaki Merkür ve Uranüs durumunu yazsam yorumlar mısın Sidar? :p Pallas'ı bilmiyorum. :p

Özgün ve özgür düşünceler oluşturma ,Radikal ve fanatik düşünce eğilimi ,Bilgiyi hızlı bir şekilde işleme ,Çabuk öğreniş ve konular arası bağlantı kurabilme yeteneği görülür bu açılarda . ıq yu destekleyici bir açıdır .Kişi çevresindeki geleneksel düşüncelere ve toplumsal öğretilere karşı çıkabilir . Sırf muhalefet olsun diye yanlış olduğunu bildiği bir şeyi karşısındakine dayatabilen bir iletişim tarzı görünür bu açılarda .Tartışmacı ,despot ve yenilikçi bir iletişim tarzıda verir , Oldukça meraklı kişilerdir . Astroloji ,Astronomi ,Antropoloji ,Metafizik ve bilimsel konulara yeteneği vardır....

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Özgün ve özgür düşünceler oluşturma ,Radikal ve fanatik düşünce eğilimi ,Bilgiyi hızlı bir şekilde işleme ,Çabuk öğreniş ve konular arası bağlantı kurabilme yeteneği görülür bu açılarda . ıq yu destekleyici bir açıdır .Kişi çevresindeki geleneksel düşüncelere ve toplumsal öğretilere karşı çıkabilir . Sırf muhalefet olsun diye yanlış olduğunu bildiği bir şeyi karşısındakine dayatabilen bir iletişim tarzı görünür bu açılarda .Tartışmacı ,despot ve yenilikçi bir iletişim tarzıda verir , Oldukça meraklı kişilerdir . Astroloji ,Astronomi ,Antropoloji ,Metafizik ve bilimsel konulara yeteneği vardır....

Vuhu, resmen ben. :p Yanlış bildiğim halde nasıl direttiğimin birazını gördün, bir öğretmen (Mesela sen. Okul öğretmeni demiyorum.) bana "Lan yok öyle değil" derse anca duruyorum. :p

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Gergin bir yapıda veriyor biraz ,Özellikle alıngan ve geç anlayan insanlara karşı tahammülsüzlük de verebiliyor .Zihinsel açıdan kendilerini tehdit altındada hissedebiliyorlar . Nietzchede merkür uranüs karşıtlığı vardır. Belli oluyor zaten değil mi .? :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Gergin bir yapıda veriyor biraz ,Özellikle alıngan ve geç anlayan insanlara karşı tahammülsüzlük de verebiliyor .Zihinsel açıdan kendilerini tehdit altındada hissedebiliyorlar . Nietzchede merkür uranüs karşıtlığı vardır. Belli oluyor zaten değil mi .? :)

Gerçi sabırlı biriyimdir, ilk dediğimde karşımdaki kişiye sinirlenirim ama belli etmem o kişi öğrene kadar uğraşırım. Kıyamam ki sinirlenip bağırıp çağırıp moralini bozmaya. :p

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Venüs = sosyal zekayı ---venüsü akrepte biri olarak çevrem geniş olmaz tabi boş insanlarla beraber olmak istemiyorum.

Neptün = sanatsal zekayı--- neptünü yay olan biri olarak artık manevi şeyler pek kimsenin ilgisini çekmiyor diye düşünmeye başladım

Satürn ve Plüto = stratejik zekayı-- akrepteki satürn ve pluto bu konuda atom bombası etkisi yapar sanırım

Uranüs = deha adını verdiğimiz ham zekayı / buluşçu zekayı--birinci evimde yayda henüz çok hayrını göremedim buluşlarım ilgisiz kalıyor bi el atın arkadaşlar çözüm arayıcı tavrım heba oluyor.

uranüs yay=ayla birleşik güneşle uyumlu

merkür başak=neptün yay kare (napcam ben şimdi)

venüs,pluto,satürn inci gibi dizilmişler.(Temsil ettikleri işler karışık heralde)

pallasım balıkta uranüsle ay ile kare,satürn merkürle yarı kare buna dikkat çekmek istiyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Nikola Tesla'nın yanında Sharon Stone gibi zekası çok fazla abartılmış sıradan insanları örnek olarak vermek bana komik geliyor. Mars'a kimse değinmemiş ama haritada asıl zekayı gösteren gezegen Mars'tır. Haritasında Mars'ı güçlü bir konumda olan insan zeki insandır. Özellikle 5. ve 8. evinde güçlü bir Mars olan kişiler zeki insanlardır. Einstein'ın 8. evinde Oğlak'ta Mars var mesela.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...