Jump to content

Senin Şaman Hayvanın Hangisi? / onedio

Witch Of Rain

Önerilen Mesajlar

Biz Türkler şamanist bir kültürden gelmekteyiz. Şamanizmde de evren, dünya, insan, hayvan ve bitkiler alemi bir bütün olarak düşünülürdü. Bu bütünlüğün içinde de istisnasız herkesin bir erk hayvanı bulunurdu. Bu erk hayvanının belirlenmesine göre ise karakter, meslek, eş seçimi gibi hayati konular belirlenirdi. Peki senin şaman hayvanın hangisi? Onedio şamanı bunu sizin için belirliyor!

Senin Şaman Hayvanın Hangisi? - onedio.com

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

"Kartal" çıktı!

Senin şaman hayvanın, şaman kültüründeki en değerli hayvanlardan olan kartal. Şaman hayvanı kartal olan insanlar her şeyden önce ileri görüşlüdür. Olacakları önceden neredeyse birebir olarak bilir: İçinde bir müneccim var gibidir. Ancak bu bilgeliğin türü sezgisel değildir; daha çok akılcıdır, mantıksaldır. Yani senin çıkarımların çok yerinde; çünkü gerçekçisin. Ayrıca cesursun, hızlısın, vizyonunsa orta asya bozkırları kadar geniş. Kısaca sen o kutsal göklerin hakimisin, ey asil insan!

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

"Pars" çıktı!

http://img-3.onedio.com/img/550/bound/2r0/54d219b69e955fba783a655b.webp

Senin şaman hayvanın pars. Senin erk hayvanın en asil olanından. Sen bir ortama girmeden önce, adın fısıldanır kulaklara. Çünkü insanların hayatında iz bırakabiliyorsun, ki zaten çoğu kişinin seninle tanışmaları onlar için bir milat hükmündedir. Kavgacı bir yapının olduğunu eklemek gerek. İnandığın şeyler uğruna mücadele etmekten asla çekinmezsin. Girişkensin bir yandan da. Yerinde oturup miskinlik yapmak hiç ama hiç sana göre değil. Korku salıyorsun bedenlere kısaca, bunun yanında saygı da duyuyorlar sana! Büyüksün abi/abla, ver elini öpelim :)

Aslında yılan olması ve kokrutması açsından düşünürsek :) tutarlılığı var ama fazla üşengeç ve tembel bir insanım :p burda yazılanlar kesinlikle ben değilim zaten saçma soruları olan bir test diğer onedio testleri gibi sadece eğlence amaçlı

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

[h=2]"At" çıktı![/h]http://img-1.onedio.com/img/719/bound/2r0/54d21a0f78df36e45db96571.webp

Senin şaman hayvanın Türk kültüründeki en değerli hayvan olan At. Şaman hayvanı at olanlar, şeref ve gururlarına çok değer verenlerden çıkar. Koştuğun, yürüdüğün yollar; asla alçaklığa, hainliğe, şerefsizliğe çıkmaz. Özgür ruhlusun ayrıca; tıpkı kaç bin yıldır hep özgür olan Türkler gibi. Sana zincir vurmak isteyenler olmadı değil; ama denize döküldüklerini de tarih yazdı. Hep koş, hiç durma!

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
"Kartal" çıktı!

Senin şaman hayvanın, şaman kültüründeki en değerli hayvanlardan olan kartal. Şaman hayvanı kartal olan insanlar her şeyden önce ileri görüşlüdür. Olacakları önceden neredeyse birebir olarak bilir: İçinde bir müneccim var gibidir. Ancak bu bilgeliğin türü sezgisel değildir; daha çok akılcıdır, mantıksaldır. Yani senin çıkarımların çok yerinde; çünkü gerçekçisin. Ayrıca cesursun, hızlısın, vizyonunsa orta asya bozkırları kadar geniş. Kısaca sen o kutsal göklerin hakimisin, ey asil insan!

benimde kartal çıktı kanka.:)

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

s-48bfa799d2df8d634802b7954fceb63bcf69d8ff.jpg

Geyik :)

Senin şaman hayvanın geyik. İslamiyet öncesi Türk kültüründe en kutsal hayvanlardan birisi de, belki de en başta geleni geyiktir. Şaman hayvanı geyik olan insan, her şeyden önce sezgisel insandır. İçgüdüleriyle hareket eder ve algısı alabildiğine açıktır. Etrafına huzur verir, barışçıldır, pozitiftir; fakat tersinin pis olduğunu söyleyelim de ayaklarını denk alsınlar ;) Bunun yanında sanata doğuştan yatkınlığının olduğunu da eklemek gerek: Estetik anlayışın kaliteli yani. Sende öyle bir göz var ki, seninkiler yanında bizim gözler göz değil taş, bildiğin taş!

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
"Pars" çıktı!

http://img-3.onedio.com/img/550/bound/2r0/54d219b69e955fba783a655b.webp

Senin şaman hayvanın pars. Senin erk hayvanın en asil olanından. Sen bir ortama girmeden önce, adın fısıldanır kulaklara. Çünkü insanların hayatında iz bırakabiliyorsun, ki zaten çoğu kişinin seninle tanışmaları onlar için bir milat hükmündedir. Kavgacı bir yapının olduğunu eklemek gerek. İnandığın şeyler uğruna mücadele etmekten asla çekinmezsin. Girişkensin bir yandan da. Yerinde oturup miskinlik yapmak hiç ama hiç sana göre değil. Korku salıyorsun bedenlere kısaca, bunun yanında saygı da duyuyorlar sana! Büyüksün abi/abla, ver elini öpelim :)

Aslında yılan olması ve kokrutması açsından düşünürsek :) tutarlılığı var ama fazla üşengeç ve tembel bir insanım :p burda yazılanlar kesinlikle ben değilim zaten saçma soruları olan bir test diğer onedio testleri gibi sadece eğlence amaçlı

Pars :cool:

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
orası öyle de şamanizm de nası anlıyolardı hangi hayvan olduğunu acep

Yüksek benliğine rehber hayvanının ne olduğunu sorman lazım. Sana bir kanal yoluyla ulaşacaktır ve rehber hayvanını gösterecektir. Ben mesela yatakta uzanırken annemle konuşuyordum ve hiç uykum da yoktu ama birden uykuya daldım ve rehber hayvanım karşıma çıktı ve sıçrayarak uyandım. Başıma gelen en ilginç olaylardan biridir. Denemeni öneririm ama sana da rüya yoluyla ulaşacak değil. Belki TV izlerken karşına çıkabilir veya kitapta okuduğun bir yerde. Birkaç saat veya birkaç gün içinde mesaj sana ulaşıyor.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
Yüksek benliğine rehber hayvanının ne olduğunu sorman lazım. Sana bir kanal yoluyla ulaşacaktır ve rehber hayvanını gösterecektir. Ben mesela yatakta uzanırken annemle konuşuyordum ve hiç uykum da yoktu ama birden uykuya daldım ve rehber hayvanım karşıma çıktı ve sıçrayarak uyandım. Başıma gelen en ilginç olaylardan biridir. Denemeni öneririm ama sana da rüya yoluyla ulaşacak değil. Belki TV izlerken karşına çıkabilir veya kitapta okuduğun bir yerde. Birkaç saat veya birkaç gün içinde mesaj sana ulaşıyor.

Yüksek benliğe nasıl sorucam peki

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
Yüksek benliğe nasıl sorucam peki

Ben yüksek benliğime sorarak bulmuştum ama tek yol bu değil tabi. Karşına sürekli çıkan bir hayvan da rehber hayvanın olabilir, sürekli rüyanda da o hayvanı görebilirsin, meditasyonla da bulabilirsin ama ben yüksek benliğime sorarak bulmuştum. Yüksek benliğe içinden veya yüksek sesle "Sevgili yüksek benliğim .... konusunda ne yapmalıyım, bilmem gereken nedir, lütfen bunun için açık ve net bir mesaj ver. Teşekkür ederim." diye sorabilirsin. Birkaç saat veya birkaç gün içinde cevap gelir. Bana bir gün sonra gelmişti. Bu arada bunu Berna Özcan Demir'in bloğunda okuyup denemiştim.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
Yüksek benlik bilinçaltı mı oluyor yani benim anladığım bu şimdi

Bilinçaltı, kollektif bilinçaltıyla bağlantılı ama yüksek benlik tüm zamanlarda yaşayan ve yaşayacak olan insanların bilgisi ve birikimiyle bağlantılı. Bu nedenle yüksek bilinç her konuda cevap verebilir. Çünkü bütün olanların ve olacakların bilgisine sahiptir.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
Bilinçaltı, kollektif bilinçaltıyla bağlantılı ama yüksek benlik tüm zamanlarda yaşayan ve yaşayacak olan insanların bilgisi ve birikimiyle bağlantılı. Bu nedenle yüksek bilinç her konuda cevap verebilir. Çünkü bütün olanların ve olacakların bilgisine sahiptir.

hea olasılıksız daki şeyden bahsediyorsun efsanevi bir şey o

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Similar Topics

• Şaman Dünya Görüşü

Şamanlığın en belirgin özelliklerinden birini ruh inancı oluşturmaktadır. Şaman dünya görüşüne göre görünen ve görünmeyen bütün canlı alemin ruhu vardır Bitkilerin, hayvanların, ağaçların, kayaların, dağların,  rüzgarın, yağmurun ve bunlar gibi adını sayabileceğimiz her şeyin ruhu olduğuna inanılır. Aynı şekilde insan da maddi bir beden ve bir (ya da birçok)  ruhtan oluşur Bu da insanın doğayla bir bütün içinde yaşamasını ve doğadaki her şeye karşı saygılı olmasını gerektiren bir felsefi tu

, Yer: Dinler ve İnanışlar

• [Napalm Death] Hayvanın sahibini parçalama hakkı

“Acımasız refah arayışımızda, kendi zulmümüzün araçları haline geliriz. Kitlesel bölünmeden beslenen bir toplumun omurgasını oluşturmak. (…)Kölelikten yok olmaya(…)” Müzikte politik tavrın biçimleri değişkendir. ABD’de kongre baskınında görülen sağcı metalci, veya Türkiye’de faşizme kaymakta sıkıntı duymamış punk’lar, Türkçü metalciler var. Öte yanda, heavy metal’in başlangıcından bu yana farkında olup veya içgüdüyle takip ettiği çok kültürlü olma çabası da var. Metalin mitoloj

, Yer: Biyografiler

• Son Şaman (The Last Shaman)

İntihardan uzaklaşmak için son bir çaba içinde olan, klinik olarak depresif genç adam eski bir şaman ayinine katılmak için Amazon'a gider.   *Netflix

, Yer: Filmler

• Yükselen Burcunuz Hangisi?

Doğum anımızdaki en önemli 3 noktadan biri ve belirlenmesi en hassas olanı yükselen burçtur. kendi yükselen burcumuzu işaretleyip sitedeki yoğunluğun hangisinde olduğu merakımı gidermek istedim... bilmeyenler bazı bilgilere sahiplerse öğrenebilirler...yardım edebilirim. Emin olmadan işaretlemeyin!     http://www.gezinet.net/images/burc.gif

, Yer: Anketler

• Kişiliğinizi İfade Eden Renk Hangisi? Neden?

Bazı insanlar renklerin kendilerini , kişiliklerini anlatığını düşünür.Peki sizin kişiliğinizi ifade eden renk hangisi??Ve neden o rengin kişiliğinizi ifade ettiğini düşünüyorsunuz??

, Yer: Anketler

Arka Oda

Arka Oda

Chat izniniz bulunmuyor
    • Yeni Oluştur...