Jump to content

Astral Seyahat, Nefes Teknikleri ve Hipnotik Uyku


paranormalfikir

Önerilen Mesajlar

paranormalfikir

Hipnotik Uyku:

Aslında ilk olarak bir TV programında adı geçti bu kavramın. Oysa bu yöntem, Ergun Candan'ın Ruhsal Güçleri Geliştirme Teknikleri adlı kitabında astral seyahat tekniklerinden biri olarak anlatılır.

 

Bir nevi kişinin kendi kendini hipnoz etmesidir.

Bu yöntemin özelliği, kişi 30 dakika uyusa dahi 9 saatlik bir uyku uyumuş gibi vücudu dinç ve zinde olur. Yani bu yöntemi uygulayarak 24 saatin çok büyük bir bölümünü uyanık halde geçirebilirsiniz.

Hazırlık:

Odanızın havası temiz olsun. Ortam çok soğuk olmasın. Çok yoğun stres altındaysanız çalışmanızı erteleyin.

 

Uygulanması:

Sırt üstü yatar vaziyette vücudunuzun hiçbir yerini gergin bırakmayacak halde uzanın. Derin bir nefes aldıktan sonra zihinsel olarak kendimizi bu çalışmaya yoğunlaştırıyoruz. Gözler kapatılıyor, ancak üzerinizde battaniye vs. varsa mutlaka başınızın açıkta olmasına dikkat edin. Ve tüm bu çalışma sürecinde felçli bir insan gibi asla hareket etmeyin, parmaklarınızı oynatmamaya özen gösterin.

 

Şimdi vücudunuzdaki negatif enerjiyi, ağrıları yani olumsuzlukları düşünün. Bunları vücudunuzda yer alan düşman askerleri farzedin. Bir süre geçtikten sonra bu düşmanların yavaş yavaş ayak parmaklarınızın uçlarından çekildiğini imgeleyin. Düşman askerlerinin sürgün edilmesi gibi dizlerinizden yukarıya doğru göğüs kafesinizde toplayın onları. Ardından ellerinize gelin ve parmaklarınızdan yukarıya doğru, omuzlarınızdan göğsünüze getirin düşmanları. Daha sonra karın bölgesi ve en son olarak da başınızdan aşağıya doğru; toplama kampına getirin.

 

Zaten siz parmaklarınızdan yukarıya doğru bu düşmanları sürerken sıcak bir hisle karşılaşacaksınız. Kanın, vücudunuzdaki o sıcak ilerleyişini çok iyi duyumsayacaksınız.

 

Düşmanların toplandığı göğüs bölgesinde bir ağırlık oluşacak. Tüm bu düşmanların bir kuş gibi kanatlanıp vücudunuzdan ayrıldığını hissedin. Nihayet bomboş, tertemiz bir bedene sahipsiniz.

 

Zihinsel yapılan bu çalışmanın ardından vücudunuzda daha önce hiç hissetmediğiniz bazı fiziksel değişimler olacak. Mesela, bir balon gibi vücudunuz şişmeye başlayacak. Ayrılma hissi ve kolllarınız kendi kendine hareket ediyormuş gibi olacak. Bu hareketsizlik süresi arttıkça beyninizde çınlama sesleri oluşmaya başlar. Düşüyormuş, savruluyormuş ya da göğe doğru yükseliyormuş hissini yakalayacaksınız. Yükselme hissi arttıkça kalp atışlarınız hızlanacak. Kalbinize hakim olamassanız bu etkiler kaybolmaya başlar.

Astral Seyahat:

Yükselme hissi astral seyahate geçiş için bir kapıdır. Buraya kadar ilerledikten sonra gerisi sizin seçmiş olduğunuz tekniğe kalmış. İster ruhunuzun yaylanıp vücudunuzdan ayrıldığını düşünün, ister bir ip vasıtasıyla ruhunuzun alındığını imgeleyin.

 

Eğer bu çalışmaya başlamadan önce çok yorgunsanız, zaten otomatikmen uykuya dalarsınız. 30 - 40 dakika sonra yavaş yavaş hareket etmeye başlayın. Yeni uykudan uyanmış gibi vücudunuzu germe ihtiyacı hissedeceksiniz. Vücudunuz, 9 saat uyumuş bir insanınki gibi zindedir ve dinlenmişsinizdir. İşte bu yöntemin başarılı olduğunun bir göstergesi. Dopingi almış, yoğun yaşam temposuna yeniden girebilirsiniz.

 

Evet, tüm bu çalışmanın süresi yeni başlayan birisi için, 35 - 40 dakika kadar sürer. Bu süre kişiden kişiye göre artabilir veya azalabilir. Tecrübeniz arttıkça 10 dakika içinde vücudunuz hazır hale gelir. İlk başlarda sıkıcı ve olmuyor gibi gelebilir. Ayda bir kere yaparsanız bu çalışmayı, 1 yılın sonunda çok iyi uzmanlaşabilirsiniz.

Kişisel Deneyim:

Ben, 4 yıl kadar bu yöntemle astral seyahat çalışmaları yapıyorum. Her çalışmamda elbette astral seyahat yapıyor değilim. Uykusuzluk çektiğimde, canım sıkkın olduğunda bu yönteme başvururum genelde.

 

Yalnız, dün çok garip duygular yaşadım. Bu çalışmayı Nefes Teknikleriyle birleştirme kararı aldım. Nefes deyip geçmemek lazım. Sadece nefes çalışmalarıyla vücut ısınızı artırabilir ya da düşürebilirsiniz.

 

Neyse, dün gece şu konuyu inceledikten sonra, (>>> http://www.gnoxis.com/nefes-%C3%A7al%C4%B1%C5%9Fmalar%C4%B1-53550.html) şu videoda ki basit çalışmayı uygulamaya başladım.

[video=youtube;aBeF-oaKmXs]http://www.youtube.com/watch?v=aBeF-oaKmXs

 

(Nefes çalışmaları yaparken vücudunuzun zindeleştiğini hissedeceksiniz. Baş dönmeleri yaşayabilirsiniz.)

 

Konumuza gelirsek; videodaki basit nefes tekniğini bir süre uyguladıktan sonra hipnotik uyku yöntemine geçtim. İkisini birleştirince daha önce hiç yaşamadığım bazı şeyler yaşamaya başladım. Sanki sentetik güçlü bir uyuşturucu almış, uçuyordum. Çınlamalar daha yoğundu. Tarifsiz bir dönme hissi vardı. Gözlerim kapalı olmasına rağmen harika halüsinasyonlar, şekiller ve renkler gördüm. Gökte uçuyor gibiydim. Karın kaslarım kendi kendine kasılıyor, seyirmeler oluşuyordu. Vücudum yüzlerce kilo ağırlıktaydı sanki... Ve tarif edemeyeceğim enfes bir mutluluk duygusu vardı.

 

Kalp atışlarım olduğundan fazla hızlanınca bu etkiler yavaş yavaş azaldı. Doygunluk seviyesine ulaşınca tüm etkiler yok olmaya başladı. Ardından gözlerimi açıp vücudumu yavaş yavaş hareket ettirdim. Daha sonra sıradan uyku evresine geçerek, çalışmayı sonlandırdım.

 

Ben, bu birleştirme yöntemiyle 1 günde bu sonuca ulaştım. Çünkü zaten uzun yıllardır çalışıyorum. Yeni başlayan birisi bu seviyeye hemen ulaşamayabilir. Siz de deneyin ve sabredin. Günlük yaşantınızı da etkilemez. Çok eğleneceksiniz emin olun. :)

 

Şimdi nefes teknikleri hakkında iyi bir kitap almaya karar verdim. Dün yaşadıklarımdan sonra, geç kaldığımı bile düşünüyorum.

Uzun bir yazı oldu. Okuduğunuz için teşekkürler.

 

(Başka tecrübeler yaşadıkça ve ilgili yazılar buldukça ekleme yaparım buraya.)

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
paranormalfikir

Hemen şu an da yapabilirsin. Bulunduğun ortam ve zihnin elverişli olsun yeter ki. Düzenli çalışmayla etkinin şiddeti artıyor sadece.

 

Güzel konu teşekkürler ancak bu çalışmayı düzenli değil de istediğimiz zaman gibi deneme gibi bir şansımız var mi? Yani uyku vakti sırası dışında
İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
acik bilincte astral yapanlar varmi aranizda.genelde cogu okuduklarim astral densede lucid e daha cok benziyor.

astral seyahat ile lucid rüya arasında ki farkı bilmiyen en azından uygulamada ki ve sonuçtaki farkı göremeyen kişilerin bu yanılgıya en çok 1 defa düşeceklerine inanıyorum , ya da ümit ediyorum :)

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
paranormalfikir
paranormalfikir

(Hipnotik Uyku Üzerine)

 

"...Bir insan iki veya üç kez hipnoza sokulduğunda artık büyük ölçüde operatörün elindedir. Operatör çok saf niyetlere sahip bile olsa, bu işlem öğrenci için çok parçalayıcıdır. Bu nedenle günümüzde tıp çalışmalarında derin hipnoz çok nadir kullanılır ve psikologlar genellikle telkin yöntemine güvenir.

 

Şunun da belirtilmesi gerekiyor ki, tekrarlanan hipnotik uykulardan sonra hipnozcu genellikle bir kelime veya bakışla subjesini transa sokabilecek olmakla birlikte, ilk hipnoz denemesinde bu mümkün değildir. Kimse kendisinin bilgisi olmadan hipnotize edilemez; işbirliği gerektirir ve ilk hipnotik uyku çalışması genellikle kararlı ve sabırlı bir işbirliği ister. İsteksiz kurbanın tek yapması gereken başparmağını burnuna götürmektir ve Karanlık İnisiyatör adayı tamamen çöker. Bir akıl sağlığı kliniğinde çalıştığım günlerde kalifiye doktorlar tarafından yapılan tedavi telkinlerini çok gözlemledim ve hipnotik uyku bir kez sağlandıktan sonra, hasta üzerinde bir egemenlik sağlanabildiğine şüphe yoktur, fakat hasta elinden geldiği kadar işbirliği yapsa bile onu hipnoza sokmak hiç basit bir iş değildir."

 

Sağlıklı Okültizm - Dion Fortune

Türkçesi: Asude İskender

Sayfalar: 126, 127

Hermes Yayınları

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • Similar Topics

  • Astral Seyahat Yapamama Sorunsalı

   Değerli Gnoxis Forumu kullanıcıları,       Size bir sorunumu paylaşmak istiyorum. Uzun zaman önce duyduğum ve başka insanların deneyimlerini okuduktan sonra da oldukça etkilenmiş olduğum astral seyahat deneyimini gerçeği söylemek gerekirse hiç gerçekleştiremedim. Hani belki astral seyahattekine yakın bir şuur seviyesine geçmişimdir ama yaptım desem açıkçası yalan olur. Astral seyahat yapmaktan hiçbir zaman korkmadım ve nasıl yapabileceğim konusunda da birçok yazı okudum ve onlarca taktik de

   , Yer: Deneyimler

  • Astral Seyehat Deneyim

   Bugün ilk defa yapmaya çalıştığım astral seyehati denerken değişik bir olay yaşadım yapacağım sırada gözümün önüne bi kadın geldi bu kadın bana küçümseyici bir şekilde baktı ve kahkaha attı ardından dilini çıkardı sonra aniden gözlerim açıldı korkudan elim ayağım tutmuyordu bunu düzeltmek için ne yapabilirim?

   , Yer: Deneyimler

  • Rüya Hatırlama Teknikleri

   sevgili "rüya dostları"-ışık elçinin deyimiyle : ) işinize yarayacağını düşündüğüm bir başlık açmak istedim hep ve nihayet üşenmeyen tarafıma geldi ve açtım... rüya göremiyorum hatırlamıyorum unuttum demekten sıkıldıysanız okuyun ve uygulayın.pişman olmayacaksınız   iyi bir rüya hatırlayıcısı olmak için   -rüyalarla ilgili inançlarınızı değiştirin. -rüyalarınıza güvenin. -rüyaların içinizdeki kaynaktan bilen tarafınızdan geldiğini bilin -her rüyanıza değer verin teşekkür edin

   , Yer: Rüyalar

  • Nefes Eğitimi

   Nefes eğitiminin gevşeme tekniklerini uygulama açısından çok büyük önemi vardır. Bizler gerçek anlamda nefes almasını ve nefesin ne olduğunu bilmiyoruz. Hava alıp vermeyi nefes almak zannediyoruz.

   , Yer: Meditasyon

  • Kazayla astral seyahat?

   Önceden sıklıkla yaşadığım ve ara ara yaşamaya devam ettiğim bir durum var, geceleri uyurken anlık olarak bilincim geliyor hareket edemiyorum ama yüksek sesli bir cızırtı duymaya başlıyorum ve yatağımın sallandığını hissediyorum. (Öncesinde gülüşen çocuk sesleri ve çığlıklar duyduğum da oldu.) gördüklerim kesinlikle rüya değil, üst üste yaşadığım ve sonrasında uyuyamadığım da oldu. Astral seyahatin belirli bir noktasına gelip duruyor olabilir miyim? Veya yaşadıklarım başka bir şey miydi?

   , Yer: Deneyimler

Arka Oda

Arka Oda

  Chat izniniz bulunmuyor
  ×
  ×
  • Yeni Oluştur...