Jump to content

Z -ponopono Arınma Yöntemi Nedir ? Nasıl Uygulanır ?

nazirella

Önerilen Mesajlar

Z -ponopono Arınma Yöntemi Nedir ? Nasıl Uygulanır ?

Bilinçaltımızın arşivinde birikmiş bütün eski ve zararlı kalıplar, duygular, düşünceler, inançlar

aynı bilgisayarımızdaki virüsler gibidir ve sürekli hata yapmamıza neden olur.

Z-PONOPONO yöntemi ise aynı anti virüs programı gibi işlev görür.

Z -ponopono yönteminde bilinçaltımıza belirli anahtar cümleler yükleriz.

Bu anahtar cümleler “Özür dilerim, beni afet, teşekkür ederim, seni seviyorum.” cümleleridir

Bildiğiniz gibi bu cümleler Ho’oponopono yöntemindeki arınma cümleleridir.

“Özür dilerim beni affet, seni seviyorum” cümleleri arınmak için kullandığımız anahtar

cümlelerdir. “Teşekkür ederim, seni seviyorum” cümleleri ise pozitif önermeleri

yüklediğimizde kullandığımız anahtar cümlelerdir.

Bu anahtar cümlelerin çok özel bir anlamı vardır. Arınmak istediğimiz negatifliklere

odaklanarak “özür dilerim, beni affet, seni seviyorum” cümlelerini söylediğimizde öncelikle

bizi rahatsız eden durumdan %100 sorumlu olduğumuzu kabul ediyoruz. Çünkü

karşılaştığımız o rahatsız edici durum tümüyle bilinçaltımızdaki eski bir kaydın karşımıza

çıkardığı durumdur. Biz “ özür dilerim, beni affet, seni seviyorum” dediğimizde Tanrısal

benliğimizden yaratıldığımızda sahip olduğumuz saflığı ve arılığı bozduğumuz ve durumu

oluşturan negatif kayıtlar için özür diliyoruz ve ona sevgimizi sunuyoruz.

Bu şekilde hem bilinçli zihnimiz hem de bilinçaltı zihnimizde arınma oluşuyor. Pozitif

önerme yükledikten sonra kullandığımız “Teşekkür ederim , Seni seviyorum” anahtar

cümleleri ile ise arınmamıza ve daha iyi bir yasam yaratmamıza destek verdiği için yine

tanrısal benliğimize teşekkür ediyor ve sevgilerimizi sunuyoruz. Bilinçaltınıza verdiğiniz

talimatlar ve anahtar cümleler aynı bir sihirli değnek gibi is görür ve bu zararlı kalıpları siler

ve yeni pozitif kalıpları yükler.

Aslında hepimiz yaratıldığımızda temiz saf olarak yaratıldık, hiçbir program hatıra yoktu, sıfır

noktasındaydık ama yasadığımız yasamlar boyunca negatif programlar, kalıplar inançlar ile

saflığımızı bozduk. İste Z- ponopono yöntemi ile arındığımızda tekrar temiz ve saf halimize

geri döneceğiz ve Öz benliğimizi tekrar ifade edebileceğiz.

Yapmamız gerekenler ise yalnızca farkındalık halinde olmak , Karşılaştığımız her olayda

%100 sorumluluğu üzerimize almak ayrıca karşılaştığımız her olayı arınmamız için bize

sunulan bir fırsat olarak görmektir.

Bu şekilde baktığımızda sorunların sadece sevginin gözüyle görebilmemiz ve arınmamız için

bize bir şans daha vermek üzere ortaya çıkmış bilinçaltı kalıplarından, inançlarından başka bir

şey olmadığını görürüz. Ayrıca başka bir insanda gördüğümüz, eleştirdiğimiz,

beğenmediğimiz her davranış bizde olan aynı kalıbı gösteren bir ayna olduğunu idrak

etmeliyiz. Bizim görevimiz başkasında gördüğümüz o negatif kalıptan arınmaktır. Böylece

ortak bilinçaltımızda temizlenir.

Z- ponopono yöntemi ile arınma çalışmalarında arınma enerjisi ellerde, ayaklarda, çakra

noktalarında karıncalanma ve hareketlilik olarak hissedilir. Ayrıca bazı kişilerde yoğun

esnemeler ve iç geçirmeler ortaya çıkar. Bu tür enerji hareketleri arınmanın gerçekleştiğini

gösterir. Eğer büyük bir temizlenme oluştuysa kişilerin bütün vücutlarının titreştiği de

görülmüştür. Bazen bu duyumlar çok güçlü olmaktadır, hatta iç organlarda bile bu titreşimi

hissedenler vardır.

Z- ponopono yöntemi ile arınma yapıldığında, hayatta istediklerimizi elde etmek için yeni ve

beklenmedik yollar bulmak için zihnimiz özgürleşecek ve önümüzü tıkayan zihinsel engeller

de ortadan kalkacaktır

Z-PONOPONO YÖNTEMİ NASIL UYGULANIR?

Z-ponopono yöntemi ile arınma 4 adımda gerçekleştirilir.

1- Z-ponopono yöntemi ile arınmaya başlamadan önce bilinçaltınıza daha önce bahsettiğimiz

anahtar cümlelerin yüklemesini yaparız. Bu yükleme programını bir kere okumak yeterlidir .

Daha sonraki çalışmalarda bu yükleme programına geri dönmenize gerek yoktur . Ama

birden fazla yükleme yapılmasının bir zararı yoktur.

2-Problemin olduğu alana odaklanarak bilinçaltı zihnimize problemle ilgili her türlü duygu,

düşünce, kalıp, inanç her ne varsa araştırması için bilinçaltımıza talimat veririz.

3- Problem ile ilgili arınma cümlelerini söyleyerek arkasından 1 dakika boyunca anahtar

cümleleri (özür dilerim, beni affet, seni seviyorum) mantra gibi tekrarlarız. Bu süre içinde bir

değişim meydana gelir ve siz gevşeme, bir şeyin salınıvermesi, bedensel titreşim gibi bir

duygu hissedersiniz .

4-Daha sonra bilinçaltımıza yüklemek istediğimiz pozitif olayı imgeler ve yükleme

cümlelerini söyleriz . İmgelemeyi yaparken ve yükleme cümlelerinden sonra 1 dakika

boyunca anahtar cümleleri (teşekkür ederim, seni seviyorum) mantra tekrarlarız.

Z-ponopono tekniği son derece basit bir tekniktir. Bir çok danışanım tekniğin basitliği

nedeniyle bastan ise yaramayacağını düşünüyorlar. Çok kısa süre sonra tekniğin ne kadar çok

ise yaradığını fark ediyorlar. Z-ponopono tekniği , duruma göre birkaç saat ile 1 ay içinde

sonuçlarını gösteriyor.

Bizler insanoğlu olarak nedense ise yarayan şeylerin zor olması, uzun süre alması ve önceden

zahmet çekmemiz gerektiğini öğretilerek yetiştirildik; bu nedenle basit tekniklere ise

yaramayacağını düşünerek yaklaşıyoruz. Neyse ki Z-ponopono tekniğinin inanmasanız bile

işe yarayan bir teknik olduğunu kısa sürede anlıyorsunuz.

Eğer zor bir arınma tekniği istiyorsanız ve uzun uğraşlar sonucunda hayal kırıklıkları

yasamak istiyorsanız Z-ponopono yöntemi size göre değil; çünkü Z-ponopono yöntemi

son derece basit ama çok etkili bir yöntemdir.

SEKİZ ARINMA ÇALISMASI

Z- ponopono yöntemi aynı orto-moleküler ilaç gibi işlev görür. Orto-moleküler ilaç ecza

sanayinde yeni bir dal değil ama yıllardır ilaç politikası nedeniyle göz ardı edilmiştir.

Günümüzde tekrar yeni yeni kullanılmaya başlıyor. Tek bir önermesi var, bu önerme de

“Bedeni dengeye getirin o kendini iyileştirir”. Bedenin ihtiyacı olup ta eksik olan ne varsa

( vitamin, besleyici gıdalar, mineral, amino asitler) bunları dengeye getirip bedeni

yapılandırırsak beden kendi kendini iyileştirecektir.

Hayatınızın huzurlu, mutlu, başarılı ve tatminkar olması için aşağıda ki 8 çalışmayı sırası

mutlaka yapmalısınız.

Bu çalışmaları Z-ponopono yöntemi ile yaparak hem bu yöntemi uygulamakta ustalaşacak

hem de doyumlu bir yasama adım atacaksınız.

1.Çalısma – Enerji yollarını dengelemek ve güçlendirmek

Enerji, bedenimizde çaprazlama hareket eder, çünkü doğal hali budur . Enerjimizi

bedenimizde çapraz hareket ettiğinde biz sağlıklı oluruz. Oysa çoğu zaman stres, yorgunluk

vs. enerjinin homolateral ( tek yönlü) akmasına neden olur. Enerjinin homolateral akması

uzun süre devam ederse fiziksel rahatsızlıklar ortaya çıkar .

Z- ponopono yöntemi ile enerji akıiını kolayca düzenleyebilirsiniz.

2.Çalısma- Eski anlaşmaları ve doğum haritamızdaki negatif kişilik özelliklerini silmek

Bu anlaşmalar duygusal dönemlerde kendimizle yaptığımız anlaşmalar olabileceği gibi diğer

yaşamlarımızda yaptığımız ve bu yaşamımıza getirdiğimiz bizim zararımıza çalışan

anlaşmalardır. Eskiden yaptığımız bu anlaşmalar bilinçli zihin tarafından hemen unutulsa da

bilinçaltında hala çok güçlüdür ve sonraki yaşamlarda bile geçerliliğini korur.

Z- ponopono ile bilinçaltı zihnimizi tekrar programlarız ve geçmiş anlaşmalar ve

kontratlarımızla yaptığımız bilinçli bir şekilde serbest bırakırız.

Ayrıca Z- ponopono yöntemi ile doğum haritamızdaki bizim zararımıza çalışan negatif

özelliklerimizden kolayca arınabiliriz.

3. Çalışma : Kendi gücümüze sahip çıkmak

Sıklıkla kendi gücümüzü kullanmaktan korkarız. Bu bir çok şekilde ortaya çıkabilir, ya kendi

Gerçeğimizi konuşamayız yada kendimizi savunamayız.

Kendi kişisel armağanlarımızı kabul etmekte ve ortaya sunmakta zorlanırız veya kendimizi

enerjik hissedeceğimiz deneyimleri yapmayız.

Z- ponopono yöntemi ile kendi gücümüzden korkma duygusunu kolayca temizleyebiliriz.

4. Çalışma : Çekirdek inançlarımızı dönüştürmek.

Çekirdek inançlar diğer bütün inançlarımızın temeli olan merkezi inançlardır.

Bizi aşağı çeken çekirdek inançlarımızı Z-ponopono yöntemi ile temizleyerek bize hizmet

edecek şekle dönüştürürüz.

5. Çalışma : İlişkilerinizi iyileştirmek

İlişkiler beğenelim ya da beğenmeyelim yaşamımızın belkemiğini oluştururlar

Hayatımızı boyunca her şeyle ve herkesle ilişkimiz vardır. Ailemizle, arkadaşlarımızla,

patronumuzla, müşterilerimizle, arkadaşlarımızla ve sevmediklerimizle.

Ayrıca para ile arabalar ile ve kaçınmak istediğimiz şeylerle de ilişkilerimiz vardır. Tabi ki

kendimizle olan ilişkimizi de unutmayalım.

İlişkilerimizdeki zorlukları Z- ponopono yöntemi ile temizlemek çok kolaydır.

6. Çalışma: Çocukluk travmalarını iyileştirmek

Yaşamımızın erken dönemlerinde meydana gelmiş iyileştirilmemiş travmalar bizde yaralar

açar, hayal kırıklıkları yaratır, enerjimizi tüketir. Kendimize ve dünyaya bakışımızı negatif

yönde değiştirir . Bu travmalar da kolaylıkla Z- ponopono yöntemi ile temizlemek

mümkündür.

7. Çalışma : Belirli hayat zorluklarının üstesinden gelmek

Birçoğumuzun ortak olarak uğraştığımız hayat problemleri vardır Bunlar hastalık, para

problemi, topluluk önünde konuşma ve ask acıları gibi yasam zorluklarıdır Z- ponopono

yöntemi ile bu zorlukları temizlemek son derece etkili ve kolay olmaktadır.

8. Çalışma : istediklerimizi kendimize çekmek

Çekim yasası “neye odaklanırsanız neye dikkatinizi verirseniz onu hayatınıza çekersiniz” der.

Bizlerde bu güne kadar hayatımızda istemediğimiz bir çok şey yarattık . Şimdi

Z- ponopono yöntemi ile istemediğimiz tezahürlerimizi silerek yerine arzu ettiklerimizi

tezahür ettireceğiz.

Yukarda kısaca tanımladığım bu 8 çalışmanın her biri birbiri ile bağlantılıdır.

Sistematik olarak sıra ile her bir çalışmayı yapmak bizde fark edilir bir şekilde duygusal,

ruhsal, zihinsel, fiziksel bir denge yaratacaktır.

Derleyen : Ecz. Sevinç SULTAN

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...