Jump to content

Sevgisi azalan insanlar hep kavga mı eder

tugse

Önerilen Mesajlar

arkadaşlar birbirine sevgisi azalan insanlar hep kavga mı eder yoksa bazı insanlar kavga ederek mi anlaşır.

örnek vermek gerekirse kendimden.

eşim hep kendi dediğini (sözde ailesinin kolaya kaçıp ona yaptırmak istediğini) yaptırma görüşünde beni eleştirdiği şeyleri kendi yapıyor genelde.önceden çok uğraştım yaşça büyük olduğum için ondan onun yaşı itibariyle görmediklerini gösterdim eşi olarak uyardım nafile. ayrılsam mı ayrılmasam mı diye düşünürken artık kızıp anneme gitmekten vazgeçtim (ben öyle tekme tokat saç baş yoluşupta anlaşanlardan değilim) bıraktım kendi haline ve gözü önümde napcaksa yapsın dedim. şimdi o kavgalı gergin döneme göre daha çok seviyorum eşimi (içimden acaba onun tarafından birisi okudu üfledi birşey mi yedirdi noluyo lan bana filan oldum) benim kaçıp gitmelerimin tek artısı az da olsa benle iyi geçinmenin yollarını düşünüyor.iyi geçinmek denen bir kavramı keşfetti.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

İnsanlar birbirlerine olan sevgileri azalınca kavga etmezler. Hatta hiç konuşmazlar. Kavga ederek anlaşmakta herkesin yaptığı bir şey değildir . genelde kavga küslük getirir. Ama bazı insanlar kavga edince değer verdiği insanı üzdüklerini fark ettikleri için, onsuz yapamadığını anladığı için ve biraz düşününce kavganın kârdan çok zarara yol açtığını da anladıkları için kavgayı uzatmaktansa karşıdakinin huyuna suyuna gitmeyi tercih ederler :D eşini daha çok sevme sebebinde bence kavgaları aştığınızda hala normal devam edebiliyorsanız birbirinize daha çok kenetlenir ilişkinizin sağlamlığını fark edersiniz. Üfleme okumayla alakası yok. Bu gözle görülür bir şey. Bazıları eskisi gibi olamazlar bazıları da daha da kenetlenir :D umarım hep mutlu olursunuz :D bunlar normal şeyler evde bazen annemle kavga ettiğimde çok sinirleniyorum onu kırabiliyorum ama biraz zaman geçince onla konuşmaya çalışıyorum beni tersleyince felan onu ne kadar çok kırdığımı düşünüyorum. Barışınca da daha bir sarılıyorum öpüyorum bu böyledir. Aştığın her bir engel ilişkiye +1 puan :D umarım anlatabilmişimdir kendimce :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Merhabalar.. oncelikle kac yıldır evlisin bu onemli.?

Bir kere karsınızdaki kisinin tamamen yabancı oldugunu unutuyoruz biz bu evlilik isinde. Daha anne-babamızla bile zor anlasırken bir yabancıya tum mahremimizi actıgımızı unutmamak gerek. Tabi ilk zamanlar hosguzel de sonra mecburen hepimiz aslında dogal halimize geri donuyoruz. Sonra catısmalar baslıyor. Eger arada sevgi varsa ciddi kavgalar olması gerekir zaten. Eger kavga yoksa sıkıntı. Bu birbirini kabullenme sureci. Catısma evliligin en guzel yanı aslında. Sonra dedigin gibi kabullenme sureci biter ve durulma donemine girersin. Bir anda duygularında degisir. O nefret ettigin gıcık oldugun kisi kafanda hos gorunmeye baslar. Erkekler daha cabuk kabullenir, bayanlar kincidir unutmaz. Aslında durup dusunursen ufak tefek seyleri sorun eden bayanlardır genelde. Bu da yapısından galiba. Yani bir sorun yok.durulma donemine gecmissiniz. Bu donemde farklı bir sorunun olacak , anlarsın. Onda da is tamamen bayan tarafına dusuyor maalesef..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Merhabalar.. oncelikle kac yıldır evlisin bu onemli.?

Bir kere karsınızdaki kisinin tamamen yabancı oldugunu unutuyoruz biz bu evlilik isinde. Daha anne-babamızla bile zor anlasırken bir yabancıya tum mahremimizi actıgımızı unutmamak gerek. Tabi ilk zamanlar hosguzel de sonra mecburen hepimiz aslında dogal halimize geri donuyoruz. Sonra catısmalar baslıyor. Eger arada sevgi varsa ciddi kavgalar olması gerekir zaten. Eger kavga yoksa sıkıntı. Bu birbirini kabullenme sureci. Catısma evliligin en guzel yanı aslında. Sonra dedigin gibi kabullenme sureci biter ve durulma donemine girersin. Bir anda duygularında degisir. O nefret ettigin gıcık oldugun kisi kafanda hos gorunmeye baslar. Erkekler daha cabuk kabullenir, bayanlar kincidir unutmaz. Aslında durup dusunursen ufak tefek seyleri sorun eden bayanlardır genelde. Bu da yapısından galiba. Yani bir sorun yok.durulma donemine gecmissiniz. Bu donemde farklı bir sorunun olacak , anlarsın. Onda da is tamamen bayan tarafına dusuyor maalesef..

sorun derken merak ettim özel birşeyse pm den ulaşabilirsin bir senelik evliyim ama evliliğimizin yarısında o askerdeydi. teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...