Jump to content

13 Sayısı

Agaric

Önerilen Mesajlar

Triskaidekaphobia Nedir?

13 sayısından korkma olarak bilinir. Peki insanlar neden 13 sayısından korkarlar? 13 sayısı uzun yıllardır hurafenin sembolü olarak benimsenmiştir. İnsanların çoğu 13 sayısının şanssızlık getirdiğine inanır. Hristiyanlar açısından 13. havarinin İsa'yı öldürmesinden dolayı 13 sayısı ölüm getiren sayı olarak algılanır. 13 sayısının birkaç alanda kullanımı da onun şanssız olduğuna olan hurafe inancını destekler. Ancak 13 sayısının bu şanssızlık getirdiğine olan inancı arttıran kullanımlar içinde olmak üzere farklı pek çok alanda kullanımı da mevcuttur.

Hayatınızda 13: Yeniden Doğuş, Yenilenme, Gençleştirme ve Değişim

http://i.hizliresim.com/oQv602.jpg

Örneğin Ölüm tarot kartını alın. Bu Arcana Majör tarot destesinin 13. kartıdır. Kartın üstünde 13 sayısını romen rakamıyla yazılmış şekliyle görebilirsiniz.

Pek çok bilgisiz kişi tarot destesine ölüm kartı 13. kart olarak eklendiğinde korkuya kapıldı. Ölüm kartının, kendisinin ölümünü getireceğini düşündü. Oysa ölüm kartı eski bir yolun ölümünü, yeni bir yolun doğmasını ifade eder.

Örneğin; işinizi kaybedebilirsiniz. Ama bu olayın ardından kendi işinizi kurup kendi işinizin başına geçebilirsiniz. Bu ölüm kartının ölümü nasıl ifade ettiğini gösterir.

13 Sayısının İyi ya da Kötü Şans Getirdiğine İnandıran Genel Sebepler

-Geleneksel olarak dar ağacına çıkmak için 13 adım atılır.

-Apollo'nun başarısız olduğu tek ay görevi 13.'südür.

http://i.hizliresim.com/gla62N.jpg

-Son akşam yemeğinde 13 kişi vardır.

-13. cuma gününün uğursuzluk getirdiğine inanılır.

-Bir binanın 13. katının uğursuzluk getirdiğine inanılır.

-12 Davut yıldızı ve merkezdeki yıldız 13 yıldız oluşturur.

-Kadın vücudun kapıları 13 tanedir: 2 göz, 2 kulak, 2 burun deliği, ağız, 2 meme, göbek, anüs, üretra ve vajina.

-Kart destesi 13 kupa, 13 sinek, 13 maça ve 13 karodan oluşur.

-En modern Amerikan binalarında bile 13. kat ve 13 numaralı oda yoktur.

-Bazı hava yollarında 13 sayısı yoktur.

-Vücudumuzda 13 önemli eklem yeri mevcuttur.

-Bir güneş yılında 13 ay döngüsü vardır ve her gün ay 13 derecelik açıyla gökyüzünden geçer.

http://i.hizliresim.com/ydQqq7.jpg

-Kral Arthur ve 12 şövalyesi dahil olmak üzere 13 kişilik bir yuvarlak masa yaptırılmıştı.

-Bir Kabalist için şeytan, yılan, ejderha ve katil demektir.

-Asılacak kişinin kementi 13 düğümden oluşur.

-Eski bir İngiliz hurafesi 13 kişi bir odada karşılaşırsa odada bulunanlardan biri bir yıl içinde ölür.

-13 tane Illuminati ailesinin mevcut olduğu söylenmektedir.

-Cadıların geleneksel kovanı 13 kişiden oluşur.

-Eski Mısır'da 13 sayısının anlamı ölümsüzlüktür.

Doların Banknotunda 13 Sayısının Gizli Referansları Vardır.

http://i.hizliresim.com/27Aagq.jpg

-Kartalın ayağında kavradığı oklar 13 tanedir.

-Kartalın üstünde 13 tane yıldız mevcuttur.

-Zeytin dalında 13 yaprak vardır.

-Zeytin dalında 13 tane zeytin mevcuttur.

-A PLURİBUS UNUM'da 13 harf vardır.

-Kalkanın üzerinde dikey 13 çizgi mevcuttur.

-Kalkanın üzerinde yatay 13 çizgi bulunmaktadır.

http://i.hizliresim.com/O2gDWz.jpg

-Piramitin 13 basamağı vardır.

-ANNUIT COEPTIS'te 13 harf vardır.

Şimdi İncile ve 13 Sayısının Referans Gösterildiği Yerlere Bakalım

-13. Mezmur, dedi ki: "Aptal, içinden der ki: Tanrı yoktur."

-13 sayısı İncille ilgili olarak mükemmel kutsanmayı ve söz vermeyi temsil ediyor.

-Kral Süleyman'ın tapınağının tamamlanması 13 yıl sürdü.

-İbrahim Tanrı'ya söz verdiği için İsmail 13 yaşında sünnet edildi.

-Haman'ın ilk ayın ve son ayın 13 günü tüm Yahudileri öldürmek için emir aldığı yazılmıştır.

-Kral Davut'un 13 oğlu vardı.

-Vahiy'in 13. bölümünde ayrıca 666 olarak bilinen Deccal vardır.

-Bir rüyada 13 sayısı karmaşa ve kaos olarak yorumlanmaktadır.

-13 sayısı hayatı ve kişiliğinin bütünü olarak yorumlanır.

-13 gizemli bir sayıdır. Bu ölüm ve yeniden doğuş temsil eder. Başarıya ulaşmak için aşılması gereken engeller olduğunu ifade eder.

-İncil'de İsa kim olduğunu ve ne olduğunu 13 açıklama yaparak ifade eder: "Ben ekmeğim, ben ışığım, ben kapıyım, ben iyi bir çobanım, ben dirilişim, ben yolum, ben gerçeğim, ben yaşamım, ben asmayım, ben kralım, ben Tanrı'nın oğluyum, ben babayım, öyleyim."

Her sayının iyi ve kötü titreşimleri mevcuttur. Pek çok insan için 13 sayısı kötü şansı anımsatıyor. Bir Hristiyan ya da bu konuda böyle düşünen herhangi birisi için 13 sayısı kötü şansı ifade edebilir ancak bir Pagan için 13 sayısı iyi ya da kötü bir anlam ifade etmez.

Agaric

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...